DarkWeb: відкриваємо для себе світ анонімних мереж

  1. Як потрапити в DarkWeb
  2. Файлове сховище Freenet
  3. браузер Tor
  4. Мережа передачі даних I2P

Останні статистичні дані зазначають, що на сьогодні в світі існує кілька мільярдів сайтів. Це дійсно неймовірний показник, до якого 5-10 років тому складно було повірити. Причому існує інтернет-простір хоч і є величезним, але все-таки воно набагато ширше. За рахунок чого?

Пристойна частка ресурсів прихована від сторонніх очей, тому багато користувачів навіть можуть не знати про них. Такі сайти не залишають слідів, тому що не відправляють ніякої статистичної інформації пошукачам і сервісів. Ласкаво просимо на сторону «темного» інтернету, де панують анонімні мережі.

Останні статистичні дані зазначають, що на сьогодні в світі існує кілька мільярдів сайтів

Прямуємо в глибини інтернету

Звичайно ж, «прихований» інтернет можна просто так бачити, а також користуватися ним. Така DeepWeb-середовище є непрозорою. Все це можна порівняти з айсбергом, частина якого знаходиться під водою. І чим більше глибина, тим складніше щось розгледіти і знайти. Нехай ми і не взаємодіємо з «глибоководної» стороною, але там відбувається багато всього цікавого і вартого уваги.

Тут присутні численні корпоративні інтернет-проекти, призначені для внутрішнього користування. До них варто віднести спеціальні канали для передачі інформації між відділами різних компаній. Сюди слід додати бази даних, а також ботнети хакерів. Більш того, до DeepWeb може ставитися навіть ваш електронний ящик або гаманець, панель адміністратора або особистий кабінет.

Але найбільше нас цікавить максимальна глибина, а саме DarkWeb. Варто розуміти, що «темний» інтернет є частиною гігантського простору в особі DeepWeb. Це дещо різні поняття, про що слід пам'ятати. Саме DarkWeb представляється тією частиною прихованого інтернету, яку ми боїмося і бажаємо найбільше. Це справжнісінькі анонімні мережі, що працюють за принципом peer-to-peer.

Таким чином, з'єднання відбувається виключно між довіреними вузлами. Учасники подібних мереж в однаковій мірі рівні в правах, а також можуть брати на себе функції сервера-ретранслятора для роботи системи.

Якщо максимально коротко і узагальнено, то DarkWeb реалізований за допомогою стандартних мережевих протоколів, які отримали пару-трійку спеціальних надбудов. Все це зроблено заради максимальної конфіденційності, а також безпеки комунікацій. Тому існує думка, що «темний» інтернет є своєрідним підпіллям, в якому можна відшукати що завгодно.

Як потрапити в DarkWeb

Здавалося б, такий інтернет повинен бути абсолютно недоступним. Але в анонімні комп'ютерні мережі все ж можна потрапити. Наприклад, є можливість скористатися файловим сховищем Freenet, а також браузером Tor. Існують і деякі інші варіанти. Зараз же ми зупинимося тільки на одночасно найвідоміших і доступних анонімних мережах, які неважко знайти на просторах глобальної павутини.

Файлове сховище Freenet

проект Freenet замислювався як місце, де можна абсолютно вільно і безпечно обмінюватися різними знаннями. Причому тут має бути відсутня цензура, а якось вплинути на поширення інформації ззовні взагалі не можна. Дана ідея прийшла в голову Яну Кларку. Ця людина є істинним ірландцем по крові і духу. Як відомо, Ірландія довгий час боролася за незалежність, тому місцеві жителі до цих пір вкрай педантично ставляться навіть до спроб замаху на їх власні права і свободу.

Варто відзначити, що Кларк ретельно відтворив свій унікальний проект в голові і на папері. Це дозволило йому впевнено захистити дисертацію в Единбурзькому університеті. Після цього талановитий програміст разом з помічниками-волонтерами створив децентралізоване файлове сховище, в якому інформація може поширюватися вільно. Більш того, в Freenet вийде не просто завантажити або завантажити певний файл, але і зробити це гранично анонімно.

Як почати роботу з Freenet? Досить встановити спеціальне програмне забезпечення, а потім виділити під загальні потреби конкретний обсяг вінчестера. Бажано мати безлімітний інтернет, щоб частина каналу можна було пожертвувати для благих цілей даного проекту. Витягти просто так інформацію зі сховища неможливо, так як потрібно вводити пароль, який дається при безпосередній завантаженні файлу.

Присутній і шифрування з розбивкою на безліч частин, розташованих на пристроях користувачів. Примітно, що учасники даного проекту зберігають на комп'ютерах лише даремні уривки інформації, тому хвилюватися зайвий раз або нести відповідальність немає необхідності. Тому і причепитися з юридичної точки зору до подібних маніпуляцій з файлами ніяк не вийде.

Даний проект існує вже давно. Сьогодні він пропонує не тільки безпечне і надійне зберігання файлів, але і дає можливість користуватися деякими сайтами в оффлайн-режимі. Також користувачам доступні і інші функції. Останнім часом спостерігається відтік користувачів через торрентів і централізованих файлообмінників, де, звичайно ж, немає й мови про анонімність, але є підвищену зручність.

браузер Tor

Tor є розробкою американської військової лабораторії, яка контролюється оборонним агентством DARPA. Вперше вихідні коди цього браузера з'явилися у відкритому доступі десь в 2001 році. Саме тоді розробники заявили, що їх проект відноситься до категорії Open-Source.

В основі браузера лежить архітектура The Onion Router, яка дозволяє надійно приховувати особу користувача. Головна концепція - цибулинна маршрутизація. Усі надіслані пакети ховаються за допомогою багатошарового шифрування і випадкових проксі-серверів. Причому роль проксі беруть на себе звичайні інтернет-користувачі.

Відстежити людини, що користується браузером Tor, практично неможливо навіть при надмірному старанні. Особливо, якщо мова йде про звичайний серфінгу. Що стосується входу в особисті кабінети і акаунти, то тут в теорії можуть виникнути проблеми через слабкозахищеній третього вихідного вузла.

Але всі ці побоювання з паролями можна з легкість усунути завдяки VPN. А ось швидкість роботи браузера вже точно не може похвалитися високими показниками. В іншому це вкрай надійний браузер, який дозволяє додатково обходити блокування різноманітних сайтів.

Мережа передачі даних I2P

амбіційний проект I2P - анонімна оверлейная мережу з дійсно захищеною передачею даних. Це своєрідна мережа в мережі, але яка позбавлена ​​будь-якої стеження з боку провайдера або наглядових організацій.

Примітно, що в команду розробників входять люди, які працювали колись і над Freenet. Тут використовується дуже складне багаторівневе шифрування, а інформація передається виключно між ретрансляторами (учасниками мережі).

Так, пакети не тільки шифруються, а й спеціально доповнюються зайвим вмістом, щоб потім об'єднатися зі сторонніми пакетами. У вузьких колах таке шифрування називається часниковим.

У цій анонімної мережі можна вільно користуватися файлообмінниками, чатами, електронною поштою, хостингом, веб-браузерами, форумами, блогами і багатьом іншим. Прогресивна архітектура дає можливість відчувати себе в безпеці. Так, складне шифрування впливає на швидкість роботи мережі, але якщо потрібна повноцінна анонімність, то це дуже гідний вибір.

За рахунок чого?
Як почати роботу з Freenet?

Дополнительная информация

rss
Карта