Data Rescue 3. Відновлення даних з проблемних носіїв і жорстких дисків

Не так давно ми розповідали про універсальний додатку   Disk Drill Pro   , Яке в багатьох випадках реально допомагало врятувати, здавалося б, безповоротно втрачені дані

Не так давно ми розповідали про універсальний додатку Disk Drill Pro , Яке в багатьох випадках реально допомагало врятувати, здавалося б, безповоротно втрачені дані. Програма представляє собою дійсно ефективний засіб для відновлення даних, але, як часто це буває, є далеко не єдиним рішенням. На ринку програмного забезпечення існує ряд інших подібних пропозицій, одним з яких є програма Data Rescue 3, про яку й піде мова в сьогоднішньому огляді.

Data Rescue 3 має характерну іконку, виконану у вигляді червоного хреста, що має натякати на призначення програми. Після запуску програми користувача зустрічає вікно вітання з трьома варіантами подальших дій (Start New Scan, Resume Suspended Scan і Browse Completed Scan), причому при першому запуску останні два пункти будуть неактивні. Показ даного вікна можна відключити в меню налаштувань програми - тоді користувач буде відразу потрапляти в основний вікно програми.

Показ даного вікна можна відключити в меню налаштувань програми - тоді користувач буде відразу потрапляти в основний вікно програми

Вибираємо пункт Start New Scan і потрапляємо в наступне вікно, в якому нам належить вибрати диск або розділ для сканування. Data Rescue 3 вміє працювати з усіма відомими носіями, включаючи жорсткі диски, зовнішні USB-, FireWire- і Flash-накопичувачі, карти пам'яті та ін. Перелік носіїв, встановлених або підключених до комп'ютера, відображається у вигляді деталізованого списку із зазначенням ряду параметрів і характеристик для кожної позиції в списку. Другий режим відображення - Arena - дає трохи менше інформації про носії або розділі, але зате з використанням ефектною анімації.

Другий режим відображення - Arena - дає трохи менше інформації про носії або розділі, але зате з використанням ефектною анімації

На наступному етапі користувачеві необхідно визначитися з характером роботи, що виконується над обраним розділом або носієм. Меню вибору завдання представлено також в двох варіантах, аналогічних тим, що були описані вище.

Режим швидкого сканування. Рекомендується використовувати в тих випадках, коли дані були видалені відносно недавно. Обов'язковою умовою роботи при скануванні є наявність тимчасового сховища (робочої папки), яку можна створити на будь-якому носії, підключеному до Маку і відформатувати у файловій системі HFS +. Якщо файлова система інша, то користувачеві буде запропоновано відформатувати носій. Вибір носія для робочого простору здійснюється один раз при першому запуску Data Rescue 3, поміняти його можна в будь-який час у відповідній вкладці меню налаштувань програми (File-> Choose Workspace).

Режим швидкого сканування цілком виправдовує свою назву; він є самим жвавим серед інших режимів роботи. Процес сканування супроводжується ефектною анімацією, яка, безумовно, притягує увагу.

Серед інших відмінностей від того ж Disk Drill Pro (і це справедливо для всіх режимів роботи) варто наголосити на тому, що Data Rescue 3 дивним чином працює з файловими системами, які не є нативними для Mac OS X. Так, якщо вибрати розділ на носії, наприклад на карті пам'яті, відформатований в FAT32, то програма відмовиться з ним працювати. У той же час, якщо вибрати не розділ, а сам носій, то сканування несподівано вдасться.

Після завершення сканування Data Rescue 3 видасть список всіх файлів, знайдених на носії, причому серед них виявляться не тільки віддалені файли (Reconstructed Files), але також і ті, які в доброму здоров'ї присутні на диску (Found Files). Вся справа в тому, що основний коник Data Rescue 3 - це не просто відновлення файлів, а відновлення з пошкоджених носіїв, які не читаються ні самою системою, ні будь-якими іншими засобами. Додаток не намагається відновити розділ і його файлову систему, а лише витягує з нього ті дані, які можна прочитати. Список знайдених файлів має деревоподібну структуру, деякі файли, в основному мультимедійні, можна переглянути за допомогою стандартної функції попереднього (Preview). Ну а далі все просто - відзначаємо потрібні файли або папки в списку, вибираємо папку для їх збереження і, власне, відновлюємо їх.

Ну а далі все просто - відзначаємо потрібні файли або папки в списку, вибираємо папку для їх збереження і, власне, відновлюємо їх

У разі, якщо швидке сканування не принесло ніяких результатів, врятувати становище може режим глибокого сканування. В даному режимі робота займає досить багато часу, але зате і результати разюче відрізняються від підсумків швидкого сканування. Що цікаво, анімація при скануванні несе не тільки естетичну, але також і практичне навантаження: користувач може бачити те, файли якого типу були знайдені програмою, а також їх приблизну кількість.

Що цікаво, анімація при скануванні несе не тільки естетичну, але також і практичне навантаження: користувач може бачити те, файли якого типу були знайдені програмою, а також їх приблизну кількість

Після закінчення процесу сканіророванія, можна, як і в попередньому режимі роботи, переглянути знайдені файли і звичайно ж відновити їх, якщо ймовірність відновлення досить висока.

Після закінчення процесу сканіророванія, можна, як і в попередньому режимі роботи, переглянути знайдені файли і звичайно ж відновити їх, якщо ймовірність відновлення досить висока

Режим пошуку віддалених файлів, при цьому існуючі файли будуть пропущені. Даний режим рекомендується використовувати тільки при роботі зі свідомо справними носіями. За часом роботи режим порівняємо з глибоким скануванням. Орієнтовна швидкість роботи - близько 1 Гб в хвилину. У разі передчасної зупинки процесу сканування користувач може вибрати один з трьох варіантів: Suspend - зберегти наявні результати, щоб потім продовжити пошук видалених файлів з місця зупинки, а не з самого початку; End Early - спробувати відновити ті файли, які програма встигла знайти; Cancel - припинення пошуку і обнулення всіх результатів.

У разі передчасної зупинки процесу сканування користувач може вибрати один з трьох варіантів: Suspend - зберегти наявні результати, щоб потім продовжити пошук видалених файлів з місця зупинки, а не з самого початку;  End Early - спробувати відновити ті файли, які програма встигла знайти;  Cancel - припинення пошуку і обнулення всіх результатів

По завершенні сканування порядок відновлення знайдених файлів аналогічний попереднім варіантам.

Клонування проблемного розділу на завідомо справний носій або створення на його основі DMG-образу диска. Клонування призначене для цілей зниження навантаження на проблемний носій і витягти з нього максимально можливу кількість інформації, до того, як він остаточно «посиплеться». Слід мати на увазі, що клон матиме таку ж структуру, як і оригінал, так що якщо з оригінального розділу було неможливо завантажитися або змонтувати його, то з клоном це зробити теж не вийде.

Профілактична функція, призначена для аналізу читабельності даних на тому чи іншому носії. Дозволяє проаналізувати поточний стан носія по виведеному в кінці тестування графіком.

Фірмова фішка Data Rescue 3, що дозволяє навчити додаток розпізнавати нові типи файлів. Data Rescue 3 пропонується «згодувати» пару зразків нового типу файлів, щоб програма змогла досконально його вивчити і навчилася разпознавать такі файли.

Меню налаштувань програми складається з 4 вкладок, що містять не так вже й багато опцій. Задіяти ті чи інші функції з меню налаштувань, в принципі, не так вже й обов'язково, так як Data Rescue 3 відмінно працює і без додаткового доведення. А ось якщо поточні параметри програми в чимось не влаштовують користувача або додаток недостатньо ефективно працює з конкретним носієм, то в меню налаштувань варто і заглянути. Так, наприклад, залучення параметра Enable Expert features дозволить програмі працювати з RAID-масивами і додасть ряд інших можливостей, а на вкладці Scan Engine можна управляти розпізнаванням тих чи інших типів файлів.

Безсумнівним достоїнством можна назвати те, що разом зі стандартним додатком йде спеціальний завантажувальний образ, що дозволяє працювати навіть в тому випадку, якщо пошкоджений основний розділ жорсткого диска комп'ютера. Даний завантажувальний образ був створений за допомогою останньої версії Disk Development Kit (DDK), яка не працює з MacBook Pro, випущеним в жовтні 2011 року і MacBook Air, Mac Mini, випущеними в липні 2011 року.

Data Rescue 3 щодо недешева і її покупка на сайті розробника обійдеться користувачеві в 99 $ за стандартну ліцензію. Втім, у випадку з додатками, що дозволяють відновити втрачені дані, головну роль грає цінність самих даних, а не засобів, що використовуються для їх відновлення. Позиціонувати Data Rescue 3 як прямого конкурента Disk Drill Pro ми б не стали, як мінімум тому, що у програм все таки трохи різне призначення. У Disk Drill Pro - відновлення видалених даних + комплекс заходів для зменшення ризику безповоротної втрати файлів, ну а Data Rescue 3 - відновлення даних з проблемних носіїв + засоби діагностики.

Крім придбання повної версії Data Rescue 3 на сайті розробника можна завантажити безкоштовну демо-версію програми.

Крім придбання повної версії Data Rescue 3 на сайті розробника можна завантажити безкоштовну демо-версію програми

Дополнительная информация

rss
Карта