Декретні виплати у 2017 році: відповіді на головні питання дає юрист

  1. декретні виплати
  2. Необхідні документи
  3. Допомога по пологах

Чи змінилися декретні виплати в цьому році? А допомога по пологах? Адже в цьому році в нашій країні зміни торкнулися багатьох соціальних фінансових аспектів. Чим допомагає держава сім'ям, в яких з'явився на світ дитина? Відповідь на ці питання дає Михайло Присяжнюк, юрист, експерт проектів «Все буде добре», «Один за всіх» і «Слідство ведуть екстрасенси» на СТБ. Чи змінилися декретні виплати в цьому році

Legion-Media

Виплати за родами, декретні виплати мають величезне значення для сім'ї, адже на утримання дитини доводиться виділяти чималі кошти: самі повсякденні, повсякденні предмети стоять нині дуже недешево.Подгузнікі, чоловічки, брязкальця, перша взуття, не кажучи вже про колясці, ліжечку і інших, абсолютно необхідних предметах - без усього цього не обійтися. Тому кожній мамі потрібно знати, на що вона має право. Розібратися з цими питаннями допомагає відомий експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я народився: облаштовуємо кімнату для новонародженого

декретні виплати

Питання: Як визначається розмір виплат жінці при виході її в декрет? Чи має право на ці виплати жінка, яка до пологів не була офіційно працевлаштована?

Згідно ст. 3 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» передбачено такі види допомоги:
1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами (одноразова);
2) допомога при народженні дитини (періодичні виплати);
Право на виплати за родами мають всі жінки без виключення, різниця тільки в розмірі виплат. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів.

Для працевлаштованих жінок розмір допомоги встановлюється шляхом множення середньоденного доходу на кількість календарних днів тривалості відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, але не менше 25% розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць. Непрацюючим жінкам і жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності, допомога виплачується в розмірі 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.
Відпустка по догляду за дитиною надається від народження малюка до досягнення нею трирічного віку. Всі виплати призначаються незалежно від форми працевлаштування жінки.

Burda Media

Необхідні документи

Питання: Які документи необхідно подавати для оформлення державної допомоги після народження дитини? До якого органу подаються ці документи?
Для призначення допомоги при народженні дитини потрібно звернутися до органу праці та соціального захисту населення. Для призначення виплати необхідні:

  • паспорт або інший документ, що засвідчує особу;
  • свідоцтво про народження дитини, яке подається одним із батьків (опікуном), які постійно проживають з дитиною;
  • заяву за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення;
  • копія свідоцтва про народження дитини.

pixabay.com

Допомога по пологах

Питання: Яку суму отримують батьки дитини після його народження? Ця сума одноразова або її виплачують частинами? Протягом якого часу і в яких частках?

Допомога держави при народженні дитини призначається в розмірі 41 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, решта суми допомоги виплачується протягом 36 місяців рівними частинами (тобто по 860 грн щомісяця).

У разі народження двох і більше дітей допомога виплачується на кожну дитину. При встановленні опікунства над народженими дітьми виплати такі ж.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням було скоєно батьками або опікунами не пізніше 12 місяців з дня народження дитини.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням було скоєно батьками або опікунами не пізніше 12 місяців з дня народження дитини

pixabay

Виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Лариса Воробйова

Сподобалася стаття? Оцініть:

А допомога по пологах?
Чим допомагає держава сім'ям, в яких з'явився на світ дитина?
Чи має право на ці виплати жінка, яка до пологів не була офіційно працевлаштована?
До якого органу подаються ці документи?
Ця сума одноразова або її виплачують частинами?
Протягом якого часу і в яких частках?

Дополнительная информация

rss
Карта