Delphi XE2: Добре забуте нове

  1. Зміст статті Delphi XE2: Добре забуте нове
  2. Список експертів:

Зміст статті

Delphi XE2: Добре забуте нове

Колись ми дуже любили Delphi і в нашому журналі про нього завжди була одна щомісячна стаття. Але минав час, і середовище впевнено катілсь по похилій площині. Стратегічні помилки компанії, релізи невдалих версій, продаж сторонньої компанії, банкрутство Borland, втрата довіри з боку розробників - лише частина бід, які на нього обрушилися на Delphi. Для багатьох ця мова остаточно помер ...

Але ось за справу взялася Еmbarcadero і на даний момент ми маємо справу з середовищем розробки Delphi XE2, про яку навіть флудери з Хабра часом висловлюють щось схоже на позитивні відгуки. І тут ми зважилися на безпрецедентний крок - написати про нього. Але що саме? Огляд? Огляд середовища, без зайвого шуму вийшла рік, виглядав би дивно. Тому ми пішли іншим шляхом - зібрали розумних людей, наших авторів і не тільки, і запитали, як вони ставляться до нової версії середовища, завоювала вона якусь нішу і що з нею буде в майбутньому. Може бути, вони змусять і нас, і тебе знову повернутися до Delphi? Подивимося!

Подивимося

Список експертів:

  • Сергій Бадло. Інженер 1к. науково-технічного центру КП НПК "Іскра", концерн "Укроборонпром". Член редакційної ради журналу "Радіоаматор", ІТ редактор (Мінськ) Член-кореспондент Маін РК (Алмати)
  • Ігор Антонов. Начальник відділу розробки програмного забезпечення компанії ВАТ «ДальЖАСО» (я завжди знав, що пошуки розумної людини Ігор завжди починає з дзеркала 🙂 - прим. Ред.);
  • Михайло Фленов. Розробник програмного забезпечення, засновник рубрики «кодинг» журналу «Хакер», Ордена Леніна червонопрапорний автор нашого журналу, автор безлічі книг про програмування на Delphi; На даний момент живе в Канаді, де чесно і непорочно втілює в життя ремесло програміста.
  • Владислав Баженов. Розробник програмного забезпечення, автор блогу "Delphi в Інтернет" ( http://www.webdelphi.ru/ );
  • Роман Костенко. Програміст відділу розробки програмного забезпечення компанії ВАТ «ДальЖАСО»;

Сьогодні Ви використовуєте Delphi в якості основного мови розробки або для Вас він пересів на лаву запасних?

Сергій Бадло: На даний момент використовую його поряд з VHDL при роботі з ПЛІС: на нижньому рівні VHDL і схемотехніка, на верхньому - програми для обміну, візуалізації. Раніше коли діяльність була пов'язана з автоматизацією, то зв'язка Techno IL / ST + Delphi показала свою ефективність. А вже що говорити про різні доповнення, не реалізованих виробниками промислових рішень для системних інтеграторів? А візуалізація даних з вторинною обробкою на верхньому рівні в зв'язці з DSP-обробкою на нижньому рівні в радіолокації? Не можна сказати, що Delphi пересів на лаву запасних, він гармонійно доповнює інші технології.

Сергій Бадло
Сергій Бадло

Ігор Антонов: На жаль, немає. На Delphi я активно розробляв кілька років додатки для роботи з базами даних, але вітер змін змусив мене мігрувати на платформу 1С: Підприємство 8 (це був 2006 рік). Приблизно в той же час особливу силу і став набирати делфячій криза. Вакансій стало на порядок менше, та й останні версії улюбленої середовища не справили очікуваного враження. Ось і довелося Delphi садити на лаву запасників.

Михайло Фленов: У мене Delphi вже навіть з лави запасних сліз. Він тренується десь з молодіжною командою.

Владислав Баженов: Так, сьогодні я використовую в роботі Delphi. Якщо бути точніше, то Delphi XE2 і поки немає ніяких передумов до того, щоб Delphi став «запасним». У «запасних» у мене як раз-таки інші мови програмування.

Роман Костенко: Писати на Delphi я перестав вже давно. Останній рядок коду була написана на ньому, напевно, років 7 тому. Delphi був першою мовою розробки, з яким я познайомився. Мені дуже подобалося на ньому кодіть ... але час минув. Потім я, так би мовити, підсів на С ++. Але сучасні умови диктують свої вимоги, і доводиться їм підкорятися. Вже давно можна спостерігати повсюдне впровадження платформи 1С: Підприємство. 1С: Бухгалтерія, Управління торгівлею, ЗУП - ось те, що зараз затребуване. Природно, ці типові конфігурації не можуть в повній мірі автоматизувати всі бізнес процеси кожної компанії, необхідні доопрацювання. У зв'язку з цим і виходить, що розробники на платформі 1С: Підприємство є найбільш затребувані в моєму регіоні (Далекий Схід).

Що Ви думаєте про ключовий технології Delphi XE2 - FireMonkey? Це дійсно корисне рішення, здатне прискорити або вивести розробку проекту на новий рівень, або поки лише згодиться для красивих презентацій?

Сергій Бадло: Спочатку було цікаво. Оскільки досить тривалий час мені довелося розробляти програми для 3D-візуалізації радіолокаційних даних в OpenGL, то особисто мені цікава технологія FireMonkey 3D, оскільки їй забезпечується гнучка адаптація для рендеринга об'єктів: в HD - Direct2D, де недоступне - GDI +, для 3D - Direct 3D. Єдине, що точно стримує її використання: досить сира документація, що включає часто лише опис методів і доводитися лізти в «кішочкі», баггі виникають при створенні навіть порожніх проектів. Але ситуація змінюється в кращу сторону і цьому сприяють проведені конференції по FireMonkey.

Ігор Антонов: Цей Framework неодмінно заслуговує на увагу, і цікаво, в який бік буде йти подальший його розвиток. FireMonkey дійсно вносить новизну в розробку додатків, і найголовніше, намагається вирішити проблему крос-платформенности. Мати можливість без особливих зусиль створити додаток відразу для декількох платформ - шикарна ідея і межа мрій. Ось тільки поки це більше схоже на красиві демонстрації, ніж на реальну крос-платформенность. Бібліотека FireMonkey бідна і розробити щось серйозне просто-напросто не вийде, а раз так, то втрачається його головна перевага. Можна сказати однозначно, що Embarcadero робить на цю технологію велику ставку і буде її активно розвивати, але поки у нас є те, що є. На даний момент FireMonkey не може запропонувати чогось такого, що змусить писати на його основі комерційний проект.

Михайло Фленов: Перепрошую, я про таке не чув.

Владислав Баженов: Я б зараз не назвав FireMonkey ключовою технологією. Все-таки FireMonkey з'явилася в Delphi не так давно (якщо не згадувати про її предка - VGScene) і поки ще рано говорити про її успішність або популярність. Думаю, що вже в XE3 буде зрозуміло, «вистрілить» чи ні FireMonkey.

Що стосується корисності, то так, я вважаю, що FireMonkey досить корисна технологія. Особливо для тих, хто орієнтується на розробку програм як під Windows, так і під Mac OS. І не важливо, що від нас вимагається: створити простенький додаток з двома кнопками і полем введення або неймовірне додаток з 3D-графікою - єдиним варіантом розробки буде використання FireMonkey.

Владислав Баженов
Владислав Баженов

Роман Костенко: Я думаю, що ця технологія обов'язково знайде своїх розробників. Кросплатформеність - ось те, що в ідеалі хочеться девелоперу від свого застосування. Пам'ятаю, десь з півроку тому був конкурс проектів на FireMonkey, який проводили Embarcadero спільно з DelphiFeeds.ru. Роботи виявилися вельми цікавими. Рекомендую всім пошукати відео з оголошенням результатів в мережі. Ведучим був Всеволод Леонов.

Чи готові Ви розробляти нові b2b проекти на Delphi, використовуючи нову технологію FireMonkey? Що принципово нового і корисного для вас несе даний Framework?

Сергій Бадло: Це програми "бізнес з бізнесом"? Не сказав би, що готовий. Частково тому, що малознайомий з цією областю в чистому вигляді, моя діяльність більше була пов'язана з HMI- MES-системами, де управління безпосередньо пов'язано з виробництвом в реальному часі.

Ігор Антонов: Ні, поки що не готовий. На даному етапі цей фреймворк сируватий і бідний. Кидатися у вир і ковбасити свою реалізацію деяких контролів - занадто дорого і трудомісткий. Крім того, поки невідомо, чого очікувати від наступної версії вогненної мавпи.

Цілком можливо, що розробники вирішать переглянути / переписати деякі речі і ці зміни можуть негативно відбитися на проекті, що розробляється. В історії Delphi вже було чимало випадків, коли нова версія середовища унеможливлювала використання сторонніх компонентів. Яскравий тому приклад - бібліотека RxLibrary. Свого часу цей набір компонент спрощував розробку інтерфейсу, але після релізу Delphi 6 почалися постійні проблеми з перенесенням коду на нове середовище. Компоненти вперто не хотіли компілюватиметься, і постійно доводилося вносити виправлення. Це абсолютно неприйнятно для комерційних рішень. Відповідаючи на другу частину питання, хочу сказати, що найголовніша і корисна для мене можливість FireMonkey - крос-платформенность. Однак поки вона не зроблена на належному рівні.

Михайло Фленов: Ні, тому що в Delphi повертатися не планую.

Владислав Баженов: Поки немає. В основному через те, що по FireMonkey досі мало вичерпної інформації. Embarcadero намагається, звичайно, як може - робить цілі розділи в Wiki, присвячені FireMonkey, проводить вебінари (в т.ч. і російською мовою), але, тим не менше, питання залишаються і, поки ще, множаться. У плані створення нової інформації також намагаються, як можуть, блогери та власники порталів, присвячених Delphi, але за рік детально вивчити FireMonkey все-таки непросто. А, не знаючи до пуття технології, починати її використовувати в серйозному проекті - ризик. Взагалі FireMonkey дає досить багато цікавих і корисних можливостей, наприклад, та ж кроссплатформенность. Була така можливість в ранніх версіях Delphi? Не було. Або створення елементів управління практично будь-якої складності і конфігурації практично без написання коду - використовуючи тільки візуальні редактори.

Для кого-то основний «фичей» стало використання 3D-графіки. Круто адже - не написавши жодного рядка коду «намалювати» на формі якусь 3D-модель, а потім додати кілька рядків коду і змусити цю модель ворушитися? Мені по роду роботи 3D абсолютно не потрібно, але те, що ця можливість в FireMonkey буде корисна тим, хто активно використовується в своїх програмах графіком - не сумніваюся.
Роман Костенко: Ні, не готовий. Зараз необхідно заробляти гроші і вкладати свої зусилля в те, що в перспективі принесе ще більший дохід. Програмісти на Delphi зараз в моєму регіоні не затребувані. Недоцільно витрачати час на вивчення технології, яка не принесе мені дохід. А час, як то кажуть, - гроші.

Delphi (як і інші суміжні продукти) довгий час знаходився в стані кризи. Чи можна тепер вважати, що середовище розробки нарешті подолала цю перешкоду і стала конкурентоспроможним продуктом?

Сергій Бадло: Це зниження продажів, зміна власника, Інтернет-рейтинги мов? Особливо увагу на це не звертав. Якщо в цьому плані, то так, і сьогодні продукт залишається конкурентоспроможним.

Ігор Антонов: Однозначно, після переходу Delphi під крило Embarcadero ситуація стала змінюватися на краще. Версія Delphi 2009 відкрито заявила, що новий курс обраний, і він в корені відрізняється від попереднього. Далі ми стали спостерігати щорічні релізи всієї лінійки продуктів, численні презентації та поява нових технологій на кшталт FireMonkey. Це дуже радує і дійсно дозволяє сказати, що сьогодні Delphi і всі супутні продукти вийшли з трансу і готові згадати молодість.

Михайло Фленов: Delphi майже завжди був серйозним конкурентом за своїми можливостями і зручності. Хіба що тільки версія 2005 і 2006 не могли бути конкурентами через свою глючності, а 2007 знову повернулася на якісний рівень. Проблема Delphi не в середовищі і не в її можливостях, вона криється десь в іншому місці. Ця мова не вчать в університетах в північній Америці (тільки в Росії) і про нього мало хто знає. Знають, що був такий мову Паскаль, але він був, і його більше немає. Напевно, проблема криється в маркетингових прорахунки.

Михайло Фленов
Михайло Фленов

Владислав Баженов: Що стосується середовища розробки, то мені досить важко судити про те, конкурентоспроможна вона чи ні просто тому, що RAD Studio - це єдина на протязі декількох років IDE, яку я використовую в роботі. І мені неважливо, чи купують її мільйони розробників по всьому світу або тільки 10 чоловік. Нехай над цим голова болить у Embarcadero. А вони в цьому плані останнім часом роблять багато чого корисного і цікавого. Думаю, що популярність RAD Studio буде поступово рости.

Роман Костенко: Вважаю, тут трохи некоректно судити саме про стан кризи. Падіння інтересу до Delphi здебільшого було пов'язане з появою нових технологій. Логічно, що досить багато програмістів в зв'язку з цим покинули Delphi-спільнота в пошуках чогось нового. І той факт, що Embarcadero випустила вдалу версію середовища розробки, не поверне їх назад. Нової IDE зацікавляться ті, хто тільки починають опановувати основи програмування, але в основному тільки на рівні вивчення і придбання навичок. А прийшовши на свою першу роботу, вони будуть писати на тому, на чому їм скажуть. Малоймовірно, що цією мовою виявиться Delphi.

Багато розробники застрягли в минулому і продовжують використовувати застарілі версії Delphi. З чим на Ваш погляд пов'язані головні труднощі переходу на актуальні версії середовища розробки?

Сергій Бадло: Відсутність сучасних версій рівня студії (VS) для некомерційного використання. Ні, звичайно, є FREE-версії на кшталт TDL over BDS-2006, але урізані. Є тріал, але це ж не вихід для постійного домашнього використання. Для виробничих завдань, про покупку нового може подбати, припустимо, фірма, а вдома перестрибувати і відловлювати нестиковки у використанні тих же класів теж не комільфо.

Ігор Антонов: Дійсно, така проблема є і її не так просто виправити. Існує хибна думка, що розробники не поспішають оновлюватися через ціни на IDE. Це абсолютно безглуздо. Цінова політика у них більш ніж адекватна і її можна порівняти з конкурентами. Основна причина життя в минулому - труднощі перенесення проектів. Я вже згадав в одному з відповідей, що на всіх етапах розвитку в Delphi була проблема сумісності. Багато сторонні компоненти не можуть так просто бути перенесені з однієї версії до іншої. Чим більше таких компонент використовувалося на етапі розробки, тим важче від них позбутися і зробити стрибок у майбутнє. Я знаю багато прикладів, коли компанії продовжують використовувати Delphi 4, тому що не можуть зібрати свої проекти навіть під Delphi 7. Звичайно ж, це не говорить про те, що перехід абсолютно неможливий. Можливий, безумовно. Ось тільки займе дуже багато часу (переписування коду, рефакторинг), а отже, влетить в копієчку.

Михайло Фленов: Несумісність компонентів, які написані не зовсім вдало. Наприклад, відмінна розробка компонентів Rx, які свого часу спрощували створення інтерфейсу, але код написаний так, що при виході нової версії Delphi постійно виникали проблеми з компіляцією і бібліотеку доводилося адаптувати і виправляти несумісності. І такі проблеми на кожному кроці.

Владислав Баженов: На мій погляд, основних труднощів може бути дві:

  1. Ціна продукту. Не кожен зможе заплатити ту ціну, яку просять за Delphi Professional або Architect. В цьому плані Embarcadero було б непогано переглянути систему видачі ліцензій і зробити її більш гнучкою. Зробили ж вони Starter за 100 $? Чому б не зробити можливість, наприклад, відмовитися від якихось бібліотек, які ну ніяк і ніколи не використовуються розробником і тим самим скинути ціну на продукт? Думаю, що в підсумку Embarcadero до цього прийдуть.
  2. Складнощі перекладу проекту під нову версію Delphi. Наприклад, ми в роботі намагаємося використовувати останні версії Delphi і, тому перехід з версії на версію проходить практично без проблем (єдина проблема - перевстановлення всіх нестандартних компонентів). А тим, хто «завис» на Delphi 7 або навіть на Delphi 2007 доведеться затратити набагато більше часу - все-таки в Delphi з'явився Unicode і більш-менш великий проект швидко і без проблем перенести в XE2 ... я б, чесно, не ризикнув, якби не було дуже вагомої причини для переходу. Можна, звичайно, виділити і такий момент, що багато проектів, написаних в ранніх версіях Delphi, зараз не розвиваються і здійснюється просто їх підтримка - «підпиляли тут», «пофіксити баг там» і т.д. В цьому випадку сенсу переходу взагалі немає.

Роман Костенко: ІМХО, труднощі в основному тільки одна - це лінь. Адже нову версію потрібно вивчати. Проведу паралель з платформою 1С: Підприємство. Вже на підході 9-я версія платформи. Однак народ примудряється досі впроваджувати версію 7.7! Ясна річ, що замовник - чайник, і при бажанні йому можна впарити все, що завгодно. А причиною цього є те, що програміст просто не знає версію 8.2, він її навіть не вивчав. А перейти потім з 7.7 на 8.2 дуже проблематично, якщо було зроблено багато доробок. Існують компанії, які взагалі не можуть перейти на нові версії платформи, тому що витрати на цей перехід просто колосальні.

Чи можна очікувати відновлення конкуренції між RAD Studio і Visual Studio? Якщо так, то на яких полях битви.

Сергій Бадло: Здорова конкуренція - це розвиток, прогрес технологій. Так що, так, хотілося б.

Ігор Антонов: Я думаю, что конкуренція булу, є и буде. Багато, правда, не зовсім вірно трактують Сутність подібної конкуренції. Delphi Ніколи НЕ намагався конкуруваті з C # и платформа .NET (хоча в більшості віпадків, его намагають порівнюваті сортаменту з цією технологією). Це абсолютно різні речі і порівнювати їх можна хіба що в мовних особливостях. Головне, що на C # ми створюємо керовані програми для .NET, а на Delphi - нативні. Різниця відчуваються неозброєним оком. Так, що правильніше буде порівнювати Delphi c C ++ укупі з бібліотекою MFC. Обидві мови дають нативний код і обидва дозволяють розробляти інтерфейс програми візуально. Ось тільки плюси тут явно на боці Delphi. Бібліотека VCL вже обкатана і на мій погляд куди зручніше MFC.

Михайло Фленов: Ні. Для MS їх середовище розробки не є засобом життя, тому її готові роздавати безкоштовно. А на безкоштовній версії можна навіть писати цілком повноцінні проекти на C #. Коли Borland закрила свої Turbo версії (не знаю, раптом вони зараз доступні), то на Delphi можуть собі дозволити писати тільки багаті або ті, хто ставить нелегальний софт. Я свого часу змусив себе вивчати C # саме через те, що я вирішив відмовитися від нелегального софта на своєму комп'ютері і перейти тільки на ліцензійний. Купувати Delphi занадто дорого, тому я почав вивчати C #.

Важко було себе змусити переходити, тому що перша версія .NET і Visual Studio під нього викликали негативні емоції, особливо те, як генерується середовищем розробки код змішувався з основним. Але в другій версії з'явилися partial класи, які вирішили 50% проблем C #. І тоді мій перехід пішов як по маслу.

Владислав Баженов: Навряд чи.

Роман Костенко: Я так розумію, що під конкуренцією ми розглядаємо саме розробку додатків в бізнес середовищі, тобто в розрахунок не береться те, що пишеться програмістами будинку вечорами, як то кажуть, just for fun. А ця конкуренція дуже залежить від географії місцевості. Я вже писав, що затребуване в моєму регіоні, і не буду повторюватися. Я можу назвати кілька організацій, які використовують для розробки Visual Studio і пишуть на С ++. Але я не можу назвати жодної компанії, яка використовувала б IDE від Embarcadero. Саме тому про будь-якої конкуренції говорити навіть доводиться.

Роман Костенко
Роман Костенко

Яка на Ваш погляд найбільш сильна сторона останньої редакції Delphi? Які програми найкраще створювати саме на Delphi?

Сергій Бадло: Можна я відповім на другу половину питання? Я більше стикаюся зі старими версіями, а нові мацав на рівні тріал-версій.

Часто зустрічаюся зі стереотипом, що Delphi - це бази даних, формочки, навчальні програми, але не більше. Ні в якому разі, ще це і промислова автоматизація, мережі, робота з обладнанням, вимірювання електричних параметрів з датчиків і ПЛК, візуалізація даних (спектроаналіз, 3D, ...), той же OpenGL. Та й звертатися безпосередньо до WinAPI ніхто ж не забороняє. І ось цю важливу річ забувають любителі .NET технології.

Ігор Антонов: Однією з найсильніших сторін є добре збалансована середовище розробки. Вона дійсно стала серйозніше, і в ній нарешті з'явилися довгоочікувані інструменти для рефакторинга і спрощення створення коду. Не можна не сказати про технологію FireMonkey. Нехай зараз вона сиру, але початок покладено. У майбутньому проект буде напевно розвиватися і вдосконалюватися. Крім того, Delphi обзавелася 64-бітовим компілятором. Ось цієї можливості не вистачало вже років так 8. Що стосується типів додатків, то тут все залишилося на колишньому рівні. На Delphi можна створювати практично будь-які додатки. Найзручніше він, звичайно, для розробки додатків пов'язаних з базами даними. Для цього існує багато готових компонент і майстрів. Однак це не говорить про те, що інші додатки на ньому написати нереально. Skype, Total Commander, а також величезний список на офіційному сайті Embarcadero - зайве тому підтвердження.

Михайло Фленов: Саме останню я не бачив, але перевагою завжди було зручність роботи і відмінний компонентний підхід.

Владислав Баженов: Особисто для мене сильні сторони нових версій Delphi проявляються ще з версия 2009 - підтримка Unicode і Generics, в Delphi 2010 - регулярні вирази і JSON, в XE всі ці нововведення були доопрацьовані і доповнені, що мене дуже радує. Якщо говорити взагалі про сильні сторони XE2 по відношенню до, наприклад, XE або Delphi 2010, то це, звичайно, кроссплатформенность при використанні FireMonkey. І, думаю, що ця сильна сторона продовжить свій розвиток в нових версіях Delphi

Роман Костенко: Напевно, на перший план варто винести кроссплатформенность. Якщо додаток без проблем можна скомпіліть як для Windows, так і Mac OS X, написати мобільний додаток для iOS, то цей факт стає величезною перевагою при виборі середовища розробки. Тим більше яблучні девайси стали дико популярні у нас в країні. Є сенс в тому, щоб спробувати свої сили в розробці під Mac OS і iOS. Існує досить багато історій успіху, коли програмістам вдавалося заробити хороші гроші на додатках, які вони розміщували в AppStore.

Багато починаючі розробники починали свій шлях саме з Delphi. Сьогодні ми спостерігаємо ситуацію з точністю до навпаки. У чому головна причина: недостатня популярність продукту або відсутність безкоштовної версії середовища розробки?

Сергій Бадло: швидке друге, наявність безкоштовних версій інших продуктів сприяє вибору аж ніяк не користь сучасної RAD Studio.

Ігор Антонов: Причина та в популярності і відсутності безкоштовної версії. Раніше Delphi був дуже популярний в Росії, і ця популярність благотворно позначалася на зростанні спільноти. Про Delphi випускали багато книг, публікували статті в журналах і всіляких сайтах. Потім все стало різко затухати. Багато колись популярні сайти стали закриватися, а журнали - відмовлятися від публікації статей на тему Delphi (до речі, Хакер тут не виняток). Немає публікацій - немає зацікавленості. Напевно тому, молоде покоління розробників тримає курс в сторону .NET, який сьогодні біса популярний. Зараз ця ситуація почала виправлятися, але поки відчутних результатів не приносить.

Відсутність безкоштовної версії також несе певні проблеми. У нашій країні мало хто готовий купувати софт, особливо це стосується специфічних продуктів до яких і відноситься Delphi. Користувач розуміє, що, наприклад, антивірус йому вкрай необхідний, і він повинен за нього заплатити. А ось Delphi до таких (вкрай необхідним продуктам) не відноситься. «Але ж є бажання вчитися програмувати?», - скажете ви. Так, є, але платити за бажання готові не всі. Тим більше безкоштовних альтернатив для «повчитися» хоч відбавляй.

Михайло Фленов: Не думаю, що для Росії наявність безкоштовного продукту може вплинути, або країна змінилася за час моєї відсутності і все стали користуватися тільки ліцензіями? Мені складно говорити за інших, чому хтось вибирає C # або Java. Напевно все ж за рахунок того, що Microsoft і Google занадто добре рекламують їх і підтримують ці мови. Адже всюди, де говорять про андроїда, тут же кажуть про Java, а якщо говорять про технології Microsoft, то це обов'язково C #. Ну а при наявності офіційної безкоштовної версії і качати нічого нелегального не потрібно.

Владислав Баженов: Наявність безкоштовної версії у тій же Visual Studio, звичайно дає про себе знати, але все-таки, на мій погляд, популярність - вагоміший аргумент при виборі мови програмування. Бояться залишитися не «при справах», хочеться, «що б як все» і т.д. Хоча я б дуже радив починати свій шлях в програмуванні саме з Delphi.

Роман Костенко: До сих пір програмісти здебільшого починають свій шлях з Delphi. Навіть в інституті вивчення мов програмування починається з Pascal. І це логічно. Мова простий для вивчення. Але це тільки спочатку ми стаємо програмістами тому, що нам це подобається. Надалі доводиться починати своїми навичками заробляти. А ось тут вже необхідно користуватися тим, що зараз популярно / затребуване. В даному випадку "популярно" = "затребуване". Тобто, популярно серед роботодавців. Адже ми, приходячи працювати в компанію, не говоримо "А я хочу писати на Delphi!". Ми пишемо на те, на що пишуть всі інші програмісти цієї організації, підкоряючись корпоративному стандарту.

Що почитати з FireMonkey

  • http://goo.gl/evahi - серія публікацій про практичне застосування FireMonkey від Всеволода Леонова;
  • http://goo.gl/nSnn5 - презентація платформи FireMonkey;
  • http://goo.gl/bD4s7 - офіційна документація по застосуванню платформи FireMonkey;
  • http://goo.gl/Jsv0e - Tips and Tricks по FireMonkey;
  • http://goo.gl/3OjSF - Цикл заміток «FireMonkey на практиці»;
  • http://goo.gl/ytL6W - Архів з вебінар «Ініціалізація FireMonkey» (проводить Євген Крюков);
  • http://goo.gl/ohgR1 - Архів з вебінар «Стилі FireMonkey» (проводить Євген Крюков);
  • http://delphifeeds.ru - агрегатор російських блогів тематика яких пов'язана з Delphi. Тут часто з'являються посилання на цікаву інформацію про Delphi і всіх супутніх технологіях;
Але що саме?
Огляд?
Може бути, вони змусять і нас, і тебе знову повернутися до Delphi?
А вже що говорити про різні доповнення, не реалізованих виробниками промислових рішень для системних інтеграторів?
А візуалізація даних з вторинною обробкою на верхньому рівні в зв'язці з DSP-обробкою на нижньому рівні в радіолокації?
Що Ви думаєте про ключовий технології Delphi XE2 - FireMonkey?
Це дійсно корисне рішення, здатне прискорити або вивести розробку проекту на новий рівень, або поки лише згодиться для красивих презентацій?
Чи готові Ви розробляти нові b2b проекти на Delphi, використовуючи нову технологію FireMonkey?
Що принципово нового і корисного для вас несе даний Framework?
Була така можливість в ранніх версіях Delphi?

Дополнительная информация

rss
Карта