- Розмір і термін дії мита за обмін водійських прав
- Чи є знижка на держмито за заміну ВУ і який її розмір
- Де взяти і як заповнити квитанцію
- Що робити, якщо квитанція заповнена з помилками
- Де і як оплачують держмито за обмін посвідчення водія
- Сбербанк онлайн
- Відео: оплата грошового збору через «Сбербанк-онлайн»
- Відео: оплата грошового збору на порталі «держпослуги»
- Повернення грошового збору за заміну водійських прав
У всіх водіїв автомототранспортних засобів (ТЗ) повинен бути документ, що підтверджує право керування цим транспортом. Без посвідчення водія (ВУ) людина не має права сідати за кермо, інакше буде покараний за законом. Але водійські права мають обмежений термін дії. Коли він закінчується, посвідчення підлягає заміні. Крім того, є інші приводи для обміну водійських посвідчень раніше терміну. Під час проведення цієї процедури автомобілісти зобов'язані заплатити державі грошовий збір - держмито.
Розмір і термін дії мита за обмін водійських прав
Розмір грошового збору за видачу нових посвідчень, що дають право водіння ТЗ, регламентується Податковим кодексом (ст. 333.33). У ньому вказується, що в даний час потрібно заплатити в казну:
- за пластикове посвідчення водія - 2 тис. руб .;
- за пластикове ВУ нового покоління - 3 тис. руб .;
- за виготовлення автоправ міжнародного зразка посилання - 1 600 руб.
Відзначимо, що в 2018 році ВУ на паперовій основі вже не видаються, їх повністю замінили пластикові «картки».
Не вдасться отримати і тимчасове посвідчення водія - подібна процедура не передбачена Наказом МВС Росії від 20.10.2015 № 995, а норма про розмір держмита за їх отримання виключена з НК РФ. Раніше «времянки» видавалися в разі втрати або крадіжки прав, заяву громадянина при цьому могло розглядатися кілька днів. Сьогодні ж отримати нове ВУ замість загубленого можна в день звернення за кілька годин.
Зараз в Російській Федерації діють тільки пластикові посвідчення водія
Будь-яких обмежень на термін дії оплаченої держмита немає. Але це правило діє тільки в тому випадку, якщо реквізити відділення ГИБДД, в якому повинні були поміняти посвідчення, або сам розмір держмита не змінилися. Адже в квитанції чітко позначається, куди пересилаються гроші. Якщо це сталося, держмито доведеться заплатити повторно, але при цьому є можливість повернути суму, яка була переведена раніше.
Наприклад, людина вирішила на початку 2017 року поміняти Автоправо, заплатив за це грошовий збір і має на руках підтверджуючий документ. Але з якихось причин передумав або не зміг цього зробити. А в другій половині 2018 року вирішила все ж замінити прострочене ВУ. Тоді квитанція про оплату збору підтвердить переказ коштів, і йому не доведеться повторно вносити гроші. При цьому потрібно пам'ятати про те, що з серпня 2018 року стали діяти підвищені тарифи держмита. Якщо ви раніше «недоплатили» держмито, то рекомендується повернути вже сплачені кошти і заплатити нову суму одним платежем.
Чи є знижка на держмито за заміну ВУ і який її розмір
До кінця 2018 грошовий збір за обмін водійських прав можна оплатити зі знижкою. Її розмір становить 30% від суми оплати.
Тобто замість 2 тис. Рублів автомобілісту за заміну національних прав потрібно заплатити 1400 р., Замість 3 тис. За ВУ нового зразка - 2 100 руб., А замість 1600 р. за міжнародне посвідчення доведеться внести 1120 р.
Але така пільга діє тільки в тому випадку, коли грошовий збір оплачується через веб-сайт послуг , Що надаються державою. В інших випадках доведеться внести повну суму.
Де взяти і як заповнити квитанцію
Будь-який комерційний банк бере гроші для оплати державного збору. Для цього потрібно самостійно заповнити платіжну квитанцію. У цьому допоможе співробітник банківської установи, якщо виникнуть певні труднощі. Квитанція є офіційним документом, який підтверджує оплату автомобілістом мита за заміну посвідчення водія.
У бланку повинні бути присутніми такі відомості:
- адреса проживання платника, а також його П. І. Б .;
- реквізити відділення державтоінспекції, яке виконає обмін посвідчення;
- сума і дата проведення оплати.
Реквізити одержувача та бланки квитанцій надаються у відділеннях ГИБДД. Взяти бланк можна також в будь-якому банку і відділенні пошти РФ. Дуже важливо заповнити платіжну квитанцію правильно, інакше платіж буде визнаний недійсним або гроші переведуться не за призначенням.
За те, що співробітник банку виконає послугу, заповнивши платіжну квитанцію замість платника, доведеться заплатити невелику суму
При оплаті грошового збору через портал державних послуг перед платником стоятиме завдання вибору того підрозділу ДАІ, яке справить обмін ВУ. Його реквізити заносяться в електронну квитанцію автоматично. Автомобілісту залишається ввести свої П.І.Б. та адресу проживання. Сума теж сформується автоматично з урахуванням знижки на оплату. Електронну квитанцію можна роздрукувати в разі потреби.
Якщо оплачувати грошовий збір в платіжному терміналі, доведеться ввести всю перераховану вище інформацію в електронному вигляді. Факт оплати підтверджується роздруківкою і видачею чека, в якому зазначаються особисті дані платника, призначення та сума платежу.
Що робити, якщо квитанція заповнена з помилками
Трапляються ситуації, коли в квитанцію введені реквізити іншого одержувача (в цьому випадку іншого підрозділу ГИБДД). Помилитися можна і при введенні особистих даних. Якщо це сталося, можливі два варіанти вирішення проблеми:
- повернення всієї суми держмита платнику;
- перенаправлення коштів з використанням виправлених даних.
Перенаправити грошовий збір до потрібного одержувачу досить просто. Для цього треба виконати наступні дії:
- Мати на руках бланк квитанції або чек, який є підтвердженням оплати, а також цивільний паспорт або інший документ, що підтверджує особу.
- Звернутися з цими документами до відділення банку, який перекладав грошові кошти.
- Пред'явити документацію співробітнику банківської установи і написати заяву з проханням про виправлення даних і перезачёте грошових коштів.
Якщо грошовий збір оплачений в платіжному терміналі Ощадбанку і при цьому була допущена помилка, потрібно звернутися в будь-яке відділення Ощадбанку з чеком, що підтверджує оплату
Де і як оплачують держмито за обмін посвідчення водія
Оплатити грошовий збір можна кількома шляхами:
- в касі будь-якого відділення банку, якщо присутній заповнена квитанція;
- за допомогою платіжного терміналу в відділенні автоінспекції або МФЦ;
- в інтернет-банкінгу - наприклад, «Сбербанк-онлайн»;
- на веб-сайті держпослуг;
- використовуючи додаток, встановлений в мобільному телефоні.
Платіжні термінали є в банківських відділеннях, в МФЦ і підрозділах ДАІ. При цьому варто пам'ятати: здачі вони не дають, тому потрібно підготувати необхідну суму завчасно. Грошовий збір в платіжних терміналах оплачується готівкою або банківською карткою.
Деякі термінали беруть комісійні за оплату грошового збору в ГИБДД, але їх сума не перевищує 50 рублів
Мобільний додаток також дозволить сплатити держмито, тільки для цього на телефонному рахунку повинна бути необхідна сума.
Останнім часом найбільш популярними варіантами для оплати є додаток «Сбербанк-онлайн» і портал «держпослуги».
Сбербанк онлайн
Якщо автомобіліст авторизований в онлайн-системі Ощадбанку , Він може оплатити грошовий збір зі свого комп'ютера. Для цього йому буде потрібно вхід в особистий кабінет за власним логіном і паролем. Якщо користувач ще не авторизований, він повинен пройти процедуру реєстрації, для цього потрібно мати зареєстровану карту Ощадбанку і мобільний телефон. Після входу в особистий кабінет потрібно:
- Знайти пункт меню «Перекази та платежі». Відкриється сторінка оплати покупок і послуг. На сторінці «Оплата покупок і послуг» слід вибрати пункт «ГИБДД»
- Вказати, в який підрозділ державтоінспекції повинні бути переведені гроші. Щоб прискорити вибір і звузити коло одержувачів платежу, вибирається регіон або використовується рядок пошуку, в яку досить ввести назву послуги або розрахунковий рахунок відділення ГИБДД. Формулювання пункту «Держмита ГИБДД МВС ...» може мати відмінності залежно від регіону РФ
- Вказати банківську картку, з якої буде проведено списання, заповнити особисті дані платника та реквізити отримувача. Після завершення і натискання кнопки підтвердження прийде СМС з кодом на той телефонний номер, який зареєстрований в особистому кабінеті. Код вноситься в відкрилося поле на сторінці додатка, після чого оплату грошового збору можна вважати завершеною.
Квитанція про оплату у вигляді чека формується в електронному вигляді. Її можна тут же роздрукувати на принтері і при бажанні запевнити в будь-якому відділенні Ощадбанку, хоча робити це необов'язково. Існує також можливість отримання чека в будь-якому платіжному терміналі або в касі відділення Ощадбанку. Для цього потрібно подати банківську карту, з якої був проведений платіж.
Відео: оплата грошового збору через «Сбербанк-онлайн»
держпослуги
Найбільш вигідним варіантом оплати грошового збору є веб-сайт послуг, що надаються державою. Портал дозволяє мати доступ до багатьох корисних сервісів, але для цього потрібно пройти авторизацію. Для підтвердження особи можна скористатися вже зареєстрованим обліковим записом в «Сбербанк-онлайн».
Для оплати держмита після входу в особистий кабінет треба:
- Зайти на сторінку « Водійське посвідчення" . Вибрати варіант заміни ВУ. Алгоритми дій при різних причинах заміни водійських прав, також трохи відрізняються
- Слідувати покрокової інструкції. Тут користувач зможе оплатити грошовий збір зі знижкою 30%. Після авторизації потрібно написати заяву встановленого зразка в електронному вигляді і записатися на прийом в обраному відділенні ДАІ
Подача заяви і запис на певний час відвідування дозволяє уникнути черг в ГИБДД. Щоб отримати знижку на мито, її потрібно оплатити на веб-сайті «держпослуги» тільки в безготівковій формі будь-яким зручним для користувача способом. Гроші можна перевести:
- з банківської карти;
- з електронного гаманця платіжної системи;
- з рахунку номера телефону будь-якого з діючих операторів мобільного зв'язку.
При формуванні оплати грошового збору користувач повинен вибрати відділення ГИБДД, в якому він замінить водійське посвідчення. Там же є повна інформація про цей підрозділ, включаючи точну адресу, час роботи та номери телефонів, за якими можна зв'язатися з операторами. Реквізити відділення ДАІ будуть внесені в платіжну квитанцію автоматично.
Відео: оплата грошового збору на порталі «держпослуги»
Що потрібно робити, якщо загублено платіжний документ про сплату державного мита
Якщо квитанція або чек кудись пропали, не потрібно впадати у відчай. У більшості випадків, якщо платіж був оформлений правильно і одержувач прийняв оплачену мито, що підтверджує чек не буде потрібно.
Простіше за все ці документи відновлюються, якщо оплата грошового збору була виконана на веб-сайті державних послуг або Ощадбанку. Досить роздрукувати їх ще раз з особистого кабінету або ящика електронної пошти, куди ці документи були надіслані.
Якщо грошовий збір був сплачений банківською картою - в платіжному терміналі або банкоматі, - відновити платіжку теж просто. Кожна карта має історію операцій, в якій обов'язково повинен бути шуканий платіж. Тому можна повторно роздрукувати чек в терміналі або банкоматі, зайшовши з особистого кабінету в історію операцій.
Складніше отримати резервний чек, якщо мито оплачувалася готівкою в касі банку або платіжному терміналі. Тоді доведеться звернутися в банк і підняти архів операцій за той день, в який оплачувався грошовий збір. Для цього потрібно вказати точну дату, свої П.І.Б., суму платежу, серію і номер паспорта, а також одержувача мита. Якщо оплата була проведена через термінал, буде потрібно дізнатися його номер - зазвичай він розташовується на лицьовій стороні пристрою.
Повернення грошового збору за заміну водійських прав
Якщо автомобіліст з якихось причин вирішив повернути гроші, переказані в якості грошового збору за заміну ВУ, він може це зробити. Для цього необхідно скласти заяву про повернення перекладеної суми і прикласти до нього квитанцію або чек, що підтверджують переказ коштів. Якщо передбачається повернення всієї суми, пред'являється оригінал платіжного документа. У разі часткового повернення допускається можливість пред'явлення копії платіжки. З цими паперами потрібно з'явитися в той підрозділ ГИБДД, на реквізити якого були переведені кошти для обміну водійських прав.
Заява складається на бланку встановленого зразка, затвердженого Наказом ФНС РФ № ММВ-7-8 / 90 @ від 03.03.2015 (додаток № 8).
Держмито можна повернути протягом 3 років з дня її оплати, а отримати назад гроші - протягом місяця з дня подачі заяви в ГИБДД
У шапці пишуться назва підрозділу державтоінспекції, в яке подається заява, а також П. І. Б. заявника, адреса його проживання та ІПН. У тексті під шапкою вказуються номер статті НК РФ, згідно з якою можливе повернення коштів (ст. 333.40), і назва грошового збору. Потрібні реквізити, за якими оплачувалася держмито, і сума переведених коштів. Повинні бути також вказані реквізити, за якими гроші будуть повернуті на рахунок автомобіліста (розрахунковий рахунок або банківська карта).
Для виготовлення нового бланка посвідчення і роботи обслуговуючого персоналу потрібні гроші. Ці потреби покриває державний грошовий збір - мито. Її зобов'язаний заплатити в казну кожен автомобіліст, який змінює ВУ. Виявляється, зробити це нескладно, є кілька варіантів оплати. У разі помилкового заповнення квитанції або скасування рішення обмінювати бланк ВУ грошові кошти можна перенаправити на іншу адресу або повернути.