Diallog, "Джинси", "Оптими" і "Старти". Згадуємо десятиліття стільникового зв'язку в Білорусі

  1. Справжнє цифрове якість
  2. Головний мінус «БелСел»
  3. 17 тарифних планів на 3 оператора
  4. «Обласні» і «Старти»
  5. «Джинс» і «Джаз»
  6. Інтернет - швидкий і повільний
  7. Чи не політична акція, а ребрендинг
  8. Проблеми з телефонами тривають
  9. Перший мільйон абонентів
  10. У Білорусі буде третій GSM-оператор
  11. Новий виток конкурентної боротьби
  12. «БелСел» почали - «БелСел» і закінчимо

42.TUT.BY продовжує вивчення старої реклами стільникового зв'язку. Раніше ми дізналися, що «БелСел» продавав телефони по 1800 доларів , Що velcom за незрозумілу операцію «тестування» брав 100 доларів , Дізналися, які рекламні війни вели між собою оператори . Сьогодні ми з'ясуємо, з яким багажем мобільні оператори прийшли до першого десятирічного ювілею стільникового зв'язку в країні.

У лютому 2003 року оператор МТС продовжив свою акцію «Переходимо разом!» До кінця літа (спочатку, восени 2002-го, передбачалося, що ціна хвилини внутрішньомережевого розмови в 30 рублів знову зросте після 31 березня).

Оператор velcom після цієї заяви перестав «тролі» конкурента слоганом «Що залишиться навесні від сезонних обіцянок?» І провів кілька цікавих, але короткочасних акцій.

» І провів кілька цікавих, але короткочасних акцій

Справжнє цифрове якість

Тим часом 6 лютого - за розкладом, як і передбачалося ще минулої осені, - оператор «БелСел» запустив мережу CDMA2000 (IMT-MC-450). Таким чином, «БелСел» став надавати послуги відразу в двох мережах: застарілою NMT і сучасної та перспективної мережі третього покоління CDMA2000.

Мережа працювала поки під своєю старою назвою, але в біло-блакитну колірну гамму додали червоних тонів.

Тоді ж запустилася і телереклама (кілька роликів), в яких розповідалося, що абоненти інших, «жовто-червоних» операторів, платять і абонплату, і за можливість здійснювати дзвінки, і за самі розмови - навіть всередині мережі; абоненти ж «синього» оператора платять тільки за розмови з абонентами інших мереж.

Для нової мережі розробили чотири тарифних плани: «Юніон», «Класік», «Оптима» і «Максима». Розцінки на дзвінки виявилися «осудними», тим більше що абоненти могли скористатися і кількома «пляшками»: тарифікація по 12 секунд; з 22 до 8 години у будні, а також у вихідні та свята знижка 25% на всі напрямки; безкоштовні дзвінки в середині мережі; мобільний інтернет з посекундної тарифікацією, причому перші 12 секунд - безкоштовно.

А за додаткові 20 000 рублів можна було підключити прямий міський (короткий) номер, але тоді вхідні дзвінки на них ставали платними.

Центральний офіс «БелСел» на Золотий Гірці, 5.

Але не обійшлося і без особливостей, які, скажімо так, не сприяли швидкому притоку абонентів.

Оператор вводить таке поняття, як «мінімально купується кількість хвилин». Це не абонплата: гроші не «згорають» лише за те, що оператор тебе обслуговує, - ці гроші витрачаються на розмови з абонентами інших мереж. Так, на тарифному плані «Класик» абонент повинен був щомісяця купувати по 200 хвилин і платити за це 50 тисяч рублів (25 доларів!). Як ложки меду оператор дарував стільки ж хвилин доступу в інтернет.

На тарифі «Юніон» хвилини купувати не треба було, але від абонента потрібно вносити передоплату в розмірі 30 000 рублів (що все ж менше, ніж було тоді у МТС - 42 000, і чим у velcom - 60 000). Плюс до всього на «Юніоні» дзвінки в середині мережі були платними.

Плюс до всього на «Юніоні» дзвінки в середині мережі були платними

Крім того, з новими абонентами тарифів «Класик», «Оптима» і «Максима», а також тими, хто перейшов зі старого стандарту NMT і підключається на тариф «Юніон», оператор укладав угоду терміном на рік. Тобто абонент брав на себе зобов'язання оплачувати зв'язок протягом цілого року.

І тут таївся ще один підступ: якщо у МТС пеня за прострочення оплати становила 0,3% від суми в день, а у velcom - 0,5%, то у «БелСел» - аж цілий 1%. А це означає, що якщо завозився з оплатою, скажімо, на місяць, то пені за цей місяць набігало ще майже на третину від суми боргу.

Головний мінус «БелСел»

Але був і самий «жирний» мінус у нового стандарту і нових тарифів. На відміну від стандартів GSM і навіть NMT на CDMA2000 не можна було підключитися з будь-яким телефоном, який підтримував цей самий стандарт.

Апарати завозилися в країну централізовано самим оператором, проходили тестування - і тільки їх і можна було купити. До запуску мережі оператор встиг завезти тільки одну модель: Curitel H100. За цим невідомим у нас назвою переховувався концерн Hyundai.

Фото з сайту vse-4 × 4.ru

У салонах зв'язку GSM-операторів найпростіші моделі мобільників тоді продавалися приблизно по 135-180 тисяч рублів (67-90 доларів).

У «БелСел» ж єдина модель телефону коштує величезних грошей: в залежності від тарифного плану - від 200 тисяч (~ $ 100) на «Максимі» до 500 тисяч рублів (~ $ 250) на «Юніоні»
У «БелСел» ж єдина модель телефону коштує величезних грошей: в залежності від тарифного плану - від 200 тисяч (~ $ 100) на «Максимі» до 500 тисяч рублів (~ $ 250) на «Юніоні». Абоненти NMT при переході на CDMA2000 отримували знижку: для них телефон коштував від 105 тисяч (~ $ 53) до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Але ж «курітелей», як прозвали Curitel H100, не мав навіть струси! За 250 доларів, які змушений віддати абонент «БелСел» на тарифному плані «Юніон», в мережах GSM можна собі дозволити і апарат бізнес-класу на кшталт Nokia 6510. Ринку «беушних» CDMA-телефонів в країні зі зрозумілих причин ще немає.

Немає струси, зате є поштовий клієнт і браузер Microsoft Mobile Explorer 3.0, завдяки чому на екрані телефону можна дивитися повноцінні Web-сторінки, а не адаптовані WAP-сайти. Хвилина доступу в інтернет (понад те, що включено в пакет трафіку) коштує 60-80 рублів - при швидкостях до 153 Кбіт / с за пару хвилин можна встигнути прочитати свіжу пошту. Обсяг спожитого трафіку при цьому не враховувався.

17 тарифних планів на 3 оператора

На момент запуску «БелСел» нового стандарту і нових тарифів інші тарифні плани всіх трьох операторів виглядали так:

Таким чином, в країні три стільникові оператори, що діють в трьох різних стандартах, і на трьох у них 17 тарифних планів.

Розцінки «Белтелекома» на дзвінки з домашнього телефону на стільниковий такі: на «БелСел» - 147 рублів в будні вдень і 108 рублів в будні вночі, а також у вихідні та свята; на МТС і velcom - 258 і 129 рублів відповідно. Додатково утримується плата за місцеві дзвінки (тобто кожна хвилина обходилася приблизно на 7 рублів дорожче).

«БелСел» видає бадьорі прес-релізи і обіцяє до кінця року покрити CDMA-мережею територію, де проживає 90% міського населення країни. Такої швидкості збираються добитися за рахунок того, що нове обладнання монтують на старі сайти з NMT-антенами, а також завдяки тому, що максимальний радіус дії однієї CDMA-станції майже вдвічі вище, ніж у базової станції GSM (теоретичну межу - 60 км проти 35 км).

У пресу запускається реклама зі словами про довіру і взаєморозуміння. Крім того, в телевізійній рекламі робиться наголос на тому, що телефони CDMA2000 мають набагато менше випромінювання, ніж GSM-трубки, а значить, більш безпечні для організму. Велика кількість теле- і друкованої реклами оператора можна вивчити ось в цієї презентації .



«Обласні» і «Старти»

У травні всі три оператора активізуються і запускають нові тарифні плани. velcom вводить ТП «Старт» і збільшує число своїх тарифів відразу на 50%. «Старт» призначений для тих, хто говорить не більше 60 хвилин на місяць. Одночасно оператор знижує вартість дзвінків всередині мережі на «Стандартному» і «Бізнес +», правда, незначно: від 2% до 14%.
У травні всі три оператора активізуються і запускають нові тарифні плани
МТС запускає тарифний план «Обласна», розрахований на жителів обласних і районних міст.

Цей тариф відрізняється двома особливостями: по-перше, в абонентську плату включено 35 хвилин розмов (тут оператор пішов по стопах «БелСел»); а по-друге, зателефонувати на інші мережі, перебуваючи в столиці, буде дорожче, ніж перебуваючи в регіонах.

Через кілька років velcom на припейд-планах сімейства Privet зробить схоже поділ, але доведе його мало не до абсурду з п'яти (!) Різних цінників: вартість дзвінка мало того що відрізняється в залежності від того, де знаходиться абонент (облцентр, райцентр, села), так ще й в різних областях - різні тарифи.

«Джинс» і «Джаз»

Другий новий тариф від МТС носить звучне ім'я «Джинс». Цей припейд-тариф побудований на окремому биллинге, має посекундну тарифікацію і не має абонентської плати, дозволяє мало не миттєво дізнаватися витрата грошей і залишок на рахунку.

У Білорусі «Джинс» невіддільний від МТС, а ось в Україні, наприклад, позиціонувався як окремий оператор. Плюс нового тарифу не тільки в «посекундкі», але також і в низькому вхідному порозі: передоплата становить 16 000 рублів, з яких 12 тисяч відразу надходять на рахунок абонента. Одна секунда внутрішньомережевого розмови коштує лише 1,28 рубля.

Одна секунда внутрішньомережевого розмови коштує лише 1,28 рубля

А ось серйозний мінус полягає в тому, що платежі, які треба вносити на рахунок заздалегідь (на те він і припейд-тариф, тобто Передплатний), мають обмежений термін дії: скажімо, сума від 2300 до 6899 рублів «живе» 3 дні, від 6900 до 11 499 - 7 днів, від 11 500 до 18 999 - 14 днів і так далі.

Після цього терміну гроші з рахунку не зникають, але передоплата вважається недосконалою. Тобто телефону регулярно треба «згодовувати» гроші і не забувати при цьому стежити, щоб вони не «протухли».

А «БелСел» в травні запускає тарифний план «Джаз», який дуже скоро стає лідером підключень. Він займає проміжне місце між «Юніоном» і «Класиком»: за 27 000 рублей абонент отримує 100 обов'язкових хвилин трафіку і стільки ж хвилин доступу в інтернет. Телефон для абонентів цього ТП коштує 300 000 (~ $ 150), що виглядає набагато більш адекватно, ніж 250 доларів на «Юніоні» або 200 доларів на «Класики». А «БелСел» в травні запускає тарифний план «Джаз», який дуже скоро стає лідером підключень

В кінці місяця «БелСел» укладає першу в світі роумінгова угоду між мережами CDMA-450 - з пітерським оператором SkyLink (тим часом абоненти GSM-операторів користувалися роумінгом по всьому світу вже роки).

Інтернет - швидкий і повільний

З початку літа velcom запускає в комерційну експлуатацію доступ в інтернет за технологією GPRS (безкоштовна тестова експлуатація почалася в лютому).

Оператор розробляє три тарифні плани, які можна «прикрутити» до будь-якого з голосових ТП. Молодший підійде тим, кому потрібно менше 1 мегабайта (!) Трафіку в місяць, старший - тим, чиї потреби перевищують 85 Мб на місяць. Активація GPRS - за письмовою заявою абонента.

Активація GPRS - за письмовою заявою абонента

Тим часом в самому кінці травня оператор завершив покриття зв'язком усіх станцій метрополітену - на це пішло рівно два роки. У рекламній статті з цього приводу читаємо: «Адже сьогодні з телефоном velcom можна навіть перевірити свою електронну пошту [...]. Так що, якщо ви побачите людину, що сидить на лавочці посеред станції, захоплено стукає по клавішах комп'ютера, - не дивуйтеся: це абонент velcom ».

Абоненти «БелСел» вже чотири місяці могли робити те ж саме, але на втричі більше високих швидкостях.

У травні 2003 року білоруської стільникового зв'язку виповнилося 10 років. На прес-конференції з цього приводу представники «БелСел» показали інженерний зразок телефону ZTE N500 (втім, він все одно ще не скоро добрався до прилавків). На самий початок червня біля velcom - 500 000 абонентів, у МТС - 153 000, у «БелСел» - близько 20 000. Таким чином, сукупно в країні на той момент було трохи менше 700 тисяч абонентів.

Таким чином, сукупно в країні на той момент було трохи менше 700 тисяч абонентів

МТС радісно рапортує, що вийшов в лідери за кількістю підключень. Це не означає, що він обігнав конкурента по числу абонентів (цифри вище говорять самі за себе), - оператор радіє, що з початку року до нього підключилося більше людина, ніж до velcom (97 тисяч проти 95 тисяч). Тепер темпи підключення до МТС дуже часто будуть перевищувати такі у головного конкурента.

Тепер темпи підключення до МТС дуже часто будуть перевищувати такі у головного конкурента

Чи не політична акція, а ребрендинг

Головний серед операторів ньюсмейкер липня і всього літа взагалі - «БелСел». З початку місяця в газетах з'являються величезні кричущі заголовки: «Стільки-то днів до початку Діалогу». Деякі приймають це за чергову політичну акцію.

Виявляється, це оператор запускає нову торгову марку для мережі CDMA2000 - Diallog (цікаво, що влітку 2012-го оператор задумає відмовитися від цього бренду - мовляв, щоб не розпорошуватися і плутанину не плодити, але це його вже не врятує).

Назва красиве і цікаве: тут тобі і саме слово «діалог», і виділені жирним букви allo в логотипі; бренд можна навіть розкласти на два англійських слова dial і log - виходить щось на кшталт «список набраних номерів». Нові корпоративні кольори - зелений і оранжевий.

Нові корпоративні кольори - зелений і оранжевий

Реклама оператора рясніє відразу декількома слоганами: і «Мобільний зв'язок для рідних, друзів, колег», і «У родинному колі!», І «Як справи?». Малося на увазі, що тепер абоненти будуть дзвонити один одному, просто щоб поцікавитися, як життя. Але все ж кілька слоганів вносять деяку плутанину.

Нової мережею покрита територія, де проживає близько 50% міського населення. У той же час стара мережа NMT покриває 61% території країни, де проживає 72% населення, в тому числі 79% городян.

Спеціально під новий бренд розробляється і новий тарифний план «Джаз +»: немає обов'язково придбаного пакета хвилин, але є абонплата в 10 000 рублів. При підключенні на цей тариф до кінця літа абонентам протягом трьох місяців дарують по 100 міжмережевих хвилин щомісяця. Абонентам інших ТП (крім «Юніон») надається знижка в 50% на пакети трафіку.

Проблеми з телефонами тривають

Нарешті, мобільник можна купити в розстрочку: відтепер не треба віддавати від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відразу - можна за півроку виплатити 7 траншей по 45 тисяч рублів (разом виходить 315 000 рублів). Тепер трубки нерідко купують відразу парою: для нього і для неї, щоб базікати між собою безкоштовно.

Але питання із завезенням нових телефонів все ще стоїть гостро. У лютому, на презентації мережі, показали інженерний зразок Synertek S200 - продажу його почалися тільки до серпня.

Він стоїть 490 тисяч рублів (майже 250 доларів), а по функціональності недалеко пішов від бюджетних «дзвонилок» стандарту GSM, які стоять втричі дешевше. У румунського CDMA-оператора Zapp ті ж телефони Hyundai H100 і Synertek S200 продаються приблизно за 30 і 50 доларів відповідно.

Оператор завозить і сертифікує телефони вкрай повільно, а коштують ці трубки в кілька разів дорожче своїх GSM-аналогів. При цьому трубки часто «глючат» і випущені якимись невідомими досі виробниками: Curitel, Synertek, AnyData, Gtran, Zakang, Ubiquam, Hisense, JOA, Unimobile, Teleepoch і так далі.

Проблему з трубками можна зрозуміти ось по цій замітці з журналу «МС»:

Проблему з трубками можна зрозуміти ось по цій замітці з журналу «МС»:

З'являється поняття «белселовка»: абоненти оператора регулярно збираються, обмінюються досвідом, шукають недокументовані можливості телефонів, виправляють огріхи ПО. А ось лінійка телефонів оператора через півтора року після запуску мережі:

А ось лінійка телефонів оператора через півтора року після запуску мережі:

І це був 2004 рік, коли абоненти GSM купували телефони з кольоровими дисплеями і камерами - Motorola Razr v3 і E398, Sony Ericsson K700 і сенсорний P900.

Через кілька років в російській мережі SkyLink з'являться двостандартним CDMA / GSM-мобільники і навіть CDMA-смартфони на базі Windows Mobile, але коштують вони дуже дорого навіть в порівнянні зі звичайними CDMA-дзвонилки ( «двустандартнік» Ubiquam U520 - 600 доларів, не самий передовий смартфон AnyData ASP-500GA - 1000 доларів).

Ще через кілька років спритні китайці почнуть випуск підробок під круті GSM-апарати, але тільки працюючі в мережах CDMA-450, і навіть освоять Android-смартфони, але час буде безповоротно втрачено, і мережі частоти 450 МГц потихеньку почнуть згортати. Хоча і сьогодні деякі з них ще живі - ось, наприклад, весь модельний ряд трубок монгольського оператора G-Mobile (в перекладі отримуємо від 30 до 45 доларів).

Перший мільйон абонентів

У вересні МТС модифікує тариф «Джинс»: знижується (зовсім небагато) ціна хвилини розмови, додається вид тарифікації «посекундна з другої хвилини» (абонент може вибрати сам), а терміни дії платежів стають більш «людяними».

Тепер при посекундної тарифікації, починаючи з першої хвилини, одна хвилина розмови всередині мережі коштує 75 рублів (було 77), на міську мережу - 540 (було 555), на інших стільникових операторів - 600 (було 655).

При посекундної тарифікації, починаючи з другої хвилини, виклики обійдуться відповідно в 55, 380 і 420 рублів. Термін дії платежу до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 1 день, до 10 тисяч - 1 тиждень, до 15 тисяч - 2 тижні, і так далі аж до 20 тижнів (від 60 тисяч рублів і вище).

Наступний хід зробив velcom: з 11 жовтня в черговий раз знизив ціни на дзвінки в середині мережі, місцями здешевлення склало до 50%. За 15 місяців, що минули з моменту запуску МТС, це вже четверте зниження цін.

Якщо в червні 2003 ціна хвилини внутрішньомережевого розмови на тарифі «Стандарт» коштувала в будні вдень 230 рублів, а на «Бізнес +» - 170 рублів, то в жовтні 2004 - 77 і 56 рублів відповідно. Тобто ціни за цей час знизилися рівно втричі.

Тобто ціни за цей час знизилися рівно втричі

А сучасні абоненти МТС і velcom пам'ятають хоч одне зниження цін? Напишіть нам в коментарях.

У листопаді відбувається знакова подія: число абонентів стільникового зв'язку в країні досягає 1 мільйона. У velcom - 600 тисяч чоловік, у МТС - 385 тисяч, у «БелСел» - близько 20 тисяч. У оператора провідного телефонного зв'язку «Белтелеком» в одному тільки Мінську 715 тисяч абонентів (телефони стоять в 98% столичних квартир). Нагадаємо: до приходу МТС загальне число абонентів стільникового мережі ледь перевищувало 200 тисяч.

Покриття мережі velcom - 36% території країни, на якій проживає 93% міського населення; у МТС покриття становить 30% - тут живе 82% городян; мережу CDMA2000 охопила 27% території країни, де живе 73% міського населення. Всі оператори відстають від доведених планів по розширенню мережі.

У Білорусі буде третій GSM-оператор

Тоді ж відбувається ще одна подія, про яку сьогодні без сміху складно читати: з 14 листопада 2003 року «БелСел» в безкоштовному тестовому (!) Режимі запускає можливість надсилати та приймати СМС всередині мережі CDMA2000.

Так-так: передова функція з'явилася лише на десятому місяці існування нової мережі. Про відсилання повідомлень абонентам інших мереж мови поки не йде.

Коли автор в салоні дилера оператора на вулиці Свердлова цікавився у менеджера про терміни повноцінного запуску послуги, той відповідав: «А навіщо вам СМС? Дзвінки в середині мережі і так безкоштовні ». Це при тому, що у половини операторських телефонів навіть не було струси. Мабуть, консультанту не спадало на думку, що абоненти можуть потребувати зв'язку в місцях, де шуміти заборонено.

І третє епохальна подія листопада: Олександр Лукашенко схвалив прихід в країну третього GSM-оператора. ЗАТ «Білоруська мережа телекомунікацій» почне підключати абонентів в грудні 2005-го.

ЗАТ «Білоруська мережа телекомунікацій» почне підключати абонентів в грудні 2005-го

Новий виток конкурентної боротьби

Рік прийнято завершувати різними акціями і нововведеннями. На початку грудня «БелСел» вводить новий тарифний план «Фаворит» (абонентська плата 7900 рублів, пільгові розцінки на дзвінки на міську мережу «Белтелеком»), робить безкоштовні вхідні дзвінки на прямих міських номерах, а новим абонентам дарує по 60 хвилин дзвінків в інші мережі протягом півроку.

Між іншим, оператор не забуває розвивати і стару мережу NMT. З'являються нові точки на карті покриття, а деякі міста потрапляють в так звану пільгову зону тарифікації: жителі постраждалих від Чорнобиля районів, а також деяких інших, не сильно розвинених регіонів, мають можливість дзвонити на міські телефони за зниженими тарифами. Остаточно мережу NMT згорнуть в березні 2006-го.

МТС запускає відразу лінійку тарифних планів під загальною назвою «Оптима». Спочатку з'являються «Оптима +35», «Оптима +60» і «Оптима +120» з передоплаченим трафіком (фактично це аналог лінійки тарифів «БелСел»), до кінця місяця додаються «Оптима +10 Обласна» і «Оптима Раціональний» (останній - без передплаченого трафіку).

Ви помітили, що вже більше року оператор видає рекламні модулі зі скошеним кутом? Це такий натяк на форму SIM-карти.

Слоган «Завжди точно» - це продовження війни з velcom. У 2002-2003 роках серед абонентів velcom існувало «народне повір'я», що з рахунків незрозумілим чином пропадають гроші (насправді питання було в технічних особливостях білінгу оператора). Цим і скористався МТС в своїх рекламних матеріалах, постійно кажучи про точність своїх розрахунків.

velcom знижує на 25% розмір абонентської плати: тепер на «Старті» вона становить 7500, на «Стандарті» - 11 350, на «Бізнес +» - 16 400 рублів. Деякий час конкуренція буде йти саме таким чином: МТС виводить все нові і нові тарифи (на кінець 2003-го їх у оператора вже 11), а velcom раз у раз знижує то абонплату, то ціну на дзвінки.

Конкурентна боротьба породить до кінця року практично одночасний запуск однієї і тієї ж послуги двома операторами: можливість відправляти СМС з сайту. Ось тільки у velcom ця послуга безкоштовна, а у МТС - платна.

Тим часом фахівці галузі, а разом з ними і прості абоненти обговорюють, чи введуть для користувачів ПДВ в 20% і чи треба буде платити за користування частотами, яких сильно не вистачає.

«БелСел» почали - «БелСел» і закінчимо

Загальна кількість абонентів оператора на кінець року - близько 20-22 тисяч, з них приблизно 11,5 тисячі в стандарті CDMA2000, а 10,5 тисячі - в стандарті NMT. Пік абонентської бази настане в 2005 році, коли число користувачів досягне майже 100 тисяч осіб.

Незадовго до закриття мережі CDMA2000 в січні 2014 го число абонентів знову буде крутитися біля позначки в 10 тисяч чоловік, багато з яких використовують мережу тільки для виходу в інтернет.

Незадовго до закриття мережі CDMA2000 в січні 2014 го число абонентів знову буде крутитися біля позначки в 10 тисяч чоловік, багато з яких використовують мережу тільки для виходу в інтернет

Деякі приховані причини занепаду ми вже відзначали вище: дорожнеча і обмеженість трубок, повільне побудова мережі. Через кілька років керівництво оператора раптом перестало спілкуватися з журналістами і більше не публікувало дані про кількість абонентів.

Можна сказати, «БелСел» перейшов в якесь замкнуте внутрішній режим, коли про оператора знали тільки ті, хто «в темі», адже випадкових перехожих по мінської вулиці Золота Гірка було небагато.

Деякі акції оператора теж викликали подив. Наприклад, 2003 рік «БелСел» закінчив ось такий воістину унікальною різдвяною акцією.

Наприклад, 2003 рік «БелСел» закінчив ось такий воістину унікальною різдвяною акцією

На кінець року у трьох операторів, що працюють в трьох стандартах зв'язку, в сумі двадцять шість тарифних планів. До приходу «Бест» залишалося рівно два роки.

До приходу «Бест» залишалося рівно два роки

Читайте також:

МТС проти velcom. Як «воювали» стільникові оператори на початку 2000-х

Оператор velcom після цієї заяви перестав «тролі» конкурента слоганом «Що залишиться навесні від сезонних обіцянок?
», І «Як справи?
А сучасні абоненти МТС і velcom пам'ятають хоч одне зниження цін?
Коли автор в салоні дилера оператора на вулиці Свердлова цікавився у менеджера про терміни повноцінного запуску послуги, той відповідав: «А навіщо вам СМС?
Ви помітили, що вже більше року оператор видає рекламні модулі зі скошеним кутом?

Дополнительная информация

rss
Карта