Дізнайтеся, як правильно підключити і використовувати 2-хполюсний автоматичний вимикач

На етапі проектування електропроводки і вибору елементів, які будуть в нього входити, зокрема вступних автоматів (які, до речі, за вигідною ціною і високої якості можна придбати в інтернет магазині 21vek-220v.ru), багатьох споживачів цікавить питання про можливість використання для цих цілей двополюсних моделей.

Виходячи з назви, цілком можна припустити, що цей пристрій буде затребуване для захисту двухпроводной електропроводки, для якої необхідна комутація одночасно двох полюсів автоматичного вимикача Виходячи з назви, цілком можна припустити, що цей пристрій буде затребуване для захисту двухпроводной електропроводки, для якої необхідна комутація одночасно двох полюсів автоматичного вимикача.

Припустимо, є понижуючий трансформатор, що перетворює 220В в 36В. Щоб захистити його вторинну обмотку від перевантажень, рекомендується встановлювати 2-хполюсний автоматичний вимикач ( автоматичний вимикач ABB 2-пол. SH202L C10 ). Це пов'язано з тим, що якщо застосовувати однополюсний автомат ( Автоматичний вимикач ABB 1-пол. SH201L C10 ) Для захисту первинної обмотки, підключивши до нього фазний провід, а нульовий провід пустити через нульову шину на розподільний щит, то вторинна обмотка трансформатора виявиться незахищеною від перевантажень.

При виборі двополюсного автоматичного вимикача необхідно враховувати, що в продажу представлено два їх види: 2Р, 1Р + N. Має сенс розглянути відмінності між ними.

Особливістю двополюсного автоматичного вимикача типу 1Р + N є те, що захисне відключення в автоматичному режимі буде забезпечуватися тільки для "фазного полюса". Тобто, другий полюс виконує роль стандартного вимикача навантаження і може застосовуватися при підключенні нульового провідника. Для забезпечення процесів автоматики його досить часто використовують в якості нормально-розімкнутого контакту, або ж в ролі індикатора робочого стану вимикача, завівши через нього сигнальну лампу.

При організації побутової електропроводки більшості міських квартир такої вимикач буде мати переваги перед однополюсними автоматами. Ось один із прикладів його вигод: при спрацьовуванні УЗО , Яке знаходить перед автоматом 1Р + N, пошук несправності здійснюється всього лише простим відключенням автоматів і подальшим включенням УЗО, слідом за яким послідовно включаються і автоматичні вимикачі . При включенні одного з автоматів і спрацьовуванні УЗО можна говорити про те, що несправність знайдена.

Автоматичні вимикачі типу 2Р. Кожен з полюсів цього пристрою захищений від перевантажень і КЗ, тому не має особливої ​​різниці до якого контакту буде підключений фазний провід. До такого автомату можуть бути підключені не тільки фаза і нуль, а й дві фази. При цьому від перемичок можна відмовитися, а управління навантаженням організувати окремо. У той же час варто враховувати:

  • заборонено знімати перемичку коли до автомата підключений фазний і нульовий провід.

Для цих автоматів також не має значення до якої сторони буде підключена навантаження - до нижніх або ж верхнім контактам, однак для загальної естетики все-таки рекомендується дотримуватися наступного правила: навантаження до нижніх контактам, мережа - до верхніх.

Що ж стосується нашого найпершого питання, то відзначимо, що допускається використання двополюсного автоматичного вимикача в якості вступного автомата.

Дополнительная информация

rss
Карта