Дохід від торгівлі акціями - скільки можна заробити на біржі

  1. З чого складається прибуток
  2. Скільки можна заробляти на фондовому ринку
  3. Залежність прибутку від частоти торгівлі
  4. індексна стратегія
  5. Реальна очікуваний прибуток

Різні рекламні оголошення в газетах, журналах і просто в інтернеті просто рясніють унікальними можливостями швидкого збагачення за рахунок торгівлі акціями на фондовому ринку

Різні рекламні оголошення в газетах, журналах і просто в інтернеті просто рясніють унікальними можливостями швидкого збагачення за рахунок торгівлі акціями на фондовому ринку. Показуються приклади різкого зльоту акцій, коли буквально за місяць-півтора, їх вартість збільшується на 50 - 100%. Безліч успішних трейдерів розповідають, як за пару років вони заробили мільйони. Величезна кількість курсів по заробітку на фондовому ринку обіцяють поділитися секретними прибутковими стратегіями.

І новачки ведуться на цю інформацію. І в голові вже починаються думки - скільки я зможу заробити на торгівлі акціями за рік, за місяць. Це ж пристойні гроші. За пару років можна сколотити пристойний стан, треба тільки почати. Насправді не все так просто. Давайте розбиратися - скільки насправді можна заробити новачкові на фондовому ринку. Ми не будемо розглядати маржинальний торгівлю, всякі опціони і ф'ючерси, а тільки операції в звичайними цінними папери, що купуються за свої гроші.

Зі статті ви дізнаєтесь:

  • звідки береться прибуток і взагалі гроші на фондовому ринку;
  • який можливий дохід від торгівлі в рік, на місяць;
  • чому більшість зливає гроші і як з цим боротися;
  • на яку середню прибутковість сподівається новачкові;
  • прості способи, що дозволяють отримувати прибутковість вище, ніж в середньому по ринку.

З чого складається прибуток

Перш ніж почати торгівлю акціями, потрібно для себе зрозуміти одне просте правило, а саме, з чого може складатися прибуток на біржі. Адже щоб її отримати, потрібно спочатку купити акції (Дешевше), а потім, через певний час продати (дорожче). А щоб їх продати, потрібно, щоб на них був покупець, який погодиться взяти їх за вищими цінами. Виходить маємо дві сторони: одна вважає що далі вартість рости не буде і тому продає, інша сторона, навпаки, вважає що за даними паперів є потенціал зростання і тому входить в довгу позицію .

Логічно припустити, що швидше за все один з них буде не правий. І виходить - прибуток одного гравця обертається збитками для іншого. Якщо розглядати весь ринок в цілому, то отримуємо абсолютно аналогічну картину. Одні отримують збитки, інші прибуток. Закон збереження енергії (або грошей) в дії: якщо десь прибуло, значить десь вибуло на аналогічну суму.

Виходить, щоб заробляти на ринку, потрібно обіграти іншого трейдера, якщо пощастить відразу декількох, які до речі теж не хочуть просто так віддавати свої гроші вам і докладають багато зусиль, щоб самим бути в плюсі.

Картина ускладнюється ще й тим, що проти вас гратимуть не тільки приватні інвестори, але і найбільші інвестиційні компанії, кращі трейдери і керуючі великими фондами, що володіють набагато більшими знаннями, розширеної аналітикою, та й просто мають досвід, набагато перевищує ваші скромні пізнання.

У підсумку виходить боротьба з нерівним розподілом сил. А якщо дивитися правді в очі, ви залишаєтеся один проти всіх. І кожен хоче забрати ваші гроші.

Але не поспішайте розчаровуватися. Є і хороші новини.

Крім перетікання грошей від трейдера до трейдеру, на прибуток ще впливають три речі.

  1. Інфляція - зниження купівельної спроможності грошей. Що це означає? Акції, куплені кілька років тому, в середньому, через інфляцію будуть коштувати дорожче. Тому, якщо ви довгостроковий інвестор, який тримає папери не пару днів і тижнів, ваш портфель будуть тільки дорожчати. І завжди знайдуться люди, які готові купувати за поточними цінами.
  2. Зростання світової економіки. Протягом останніх 4 000 років економічна міць планети плавно йде вгору. Звичайно бувають кризові періоди, але якщо брати в цілому, то ми спостерігаємо постійний розвиток і розширення виробництва по всьому світу. Маленька компанія за кілька років може розростися в величезну корпорацію. І її вартість також здатна вирости в рази, в десятки разів. Це штовхає котирування акцій вгору і приваблює безліч інвесторів охочих вкласти свої гроші шляхом покупки акцій, хай за високими цінами, але з перспективою подальшого розвитку.
  3. Приплив нових грошей. З кожним роком, особливо в Росії, на фондовий ринок приходить все більше і більше учасників, а це в свою чергу відбивається на загальному обсязі торгів, а по простому кількості грошей, що обертаються на біржі. Ці нові гравці купують активи за поточними ринковими цінами, в тому числі у вас.

Скільки можна заробляти на фондовому ринку

денна волатильність на Московській біржі становить від 0,5 до 1-2%, буває і більше, але досить рідко. Це означає, що протягом дня котирування паперів можуть зростати або падати на 1-2%. Якщо ви торгуєте на протязі дня (без плечей), то припустимо, за допомогою технічного аналізу, можете ловити третину руху - це буде 0,3-0,6%. Знижуємо цей показник в 2 рази, за рахунок збиткових операцій. Отримуємо 0,15-0,3% в день. На місяць виходить 3-6% прибутку. Відповідно в рік маємо прибутковість в 36-72%.

А якщо використовувати реінвестування, то прибуток становитиме 42 - 100% річних.

Але на жаль - це все теорія. У реальності, в зв'язку з попереднім параграфом, отримувати таку прибутковість буде дуже складно, якщо не сказати неможливо (пам'ятаєте, всі хочуть забрати ваші гроші). Звичайно, ви можете досягти такого рівня прибутковості в якийсь рік і навіть більше. Але це буде швидше везіння (або теорія ймовірності). На тривалому інтервалі часу, довжиною в кілька років, з 100% вірогідністю такий результат постійно підтримувати не вдасться.

Журнал Форбс постійно публікує рейтинг керуючих, що показали найкращу прибутковість за підсумками минулого року. І звичайно ж рекомендації - віддавати гроші під їх управління. На перший погляд начебто все логічно. Гроші найкращим і прибутковим - для отримання ще більшого прибутку.

А тепер увага. Була проведена аналітика на майже 30-річної історії публікування рейтингів. Результати виявилися досить несподівані. Якщо слідувати рекомендаціям журналу протягом цього часу, то виходила дуже скромна прибутковість. Крім того, вона була навіть менше прибутковості ринку за цей період.

Також була виявлена ​​закономірність, що ймовірність повторного потрапляння в рейтинг в наступному році тих же керівників становила менше 50%. І трохи більше 50% вірогідність попадання нових осіб. З цього було зроблено висновки, що потрапляння в рейтинг кращих - це везіння або просто теорія ймовірності. На десятирічному періоді практично ніхто не залишався в списку.

Найвідоміший інвестор Уоррен Баффет показував середню прибутковість близько 22-23% в рік. І це вважається просто відмінним результатом.

Тому не сподівайтеся заробляти на акціях Газпрому в місяць по 20% або за рік 100-200%. Все це нереально, тим більше для новачка.

Проте, можна приблизно оцінити можливий дохід від торгівлі на ринку. Тут є рекомендації, як заробляти більше, ніж більшість гравців на ринку і якщо ви будете підтримуватися їх, то цілком реально спрогнозувати одержуваний в майбутньому результат.

Залежність прибутку від частоти торгівлі

Кожен трейдер торгує по різному, використовую різні терміни їх виконання, в залежності від своїх можливостей, переваг і просто наявності вільного часу. Довгострокові інвестори спираються в своїй торгівлі на місячні або тижневі, середньострокові - аналізують денні або 4-х годинні графіки, треті торгую по часовікам, найвідчайдушніші на 15-ти або навіть на хвилинних графіках. І як завжди серед них є ті, хто заробляє і ті, хто постійно програє. Але частка прибуткових і збиткових гравців на різних таймфреймах змінюється і причому дуже навіть значно. Це офіційна статистика, яка не залежить від країни, торгового капіталу і часу. Протягом останніх 2-х десятиліть є конкретні дані. Вони можуть змінюватися від року в рік, але дуже незначно, в межах 1-3%.

Таблиця - статистика успішності торгівлі від обраного таймфрейма

вид аналізованого графіка частка успішних трейдерів,% частка збиткових трейдерів,% 1 хвилина 5 95 5 хвилин 15 85 15 хвилин 35 65 1 година 55 45 4 години 60 40 1 день 75 25 1 тиждень 90 10

Виходить, що у тих інвесторів, які в своїй торгівлі спираються на тривалі часові інтервали, ймовірність отримання прибутку майже в 5-20 разів більше, ніж у короткострокових гравців. Пояснення цьому досить просте. На маленьких проміжках в котируваннях багато ринкового шуму, який практично не піддається логічному поясненню і на його аналізі практично неможливо зробити припущення про направлення подальшого руху ціни.

Великий інвестор вирішив закрити позицію і скинув в продаж великий пакет акцій, ціни відразу підуть вниз, незалежно від напрямку глобально тренда. Велика інвестиційна компанія виробляє розподіл активів у своєму портфелі, щось продає, щось докуповує - це все відразу буде впливати на котирування.

На більш великих графіках (денних, тижневих) вже можна з більшою часткою ймовірності зробити правильний аналіз щодо росту або падіння цін в майбутньому.

Ось така невелика зміна в поведінці торгівлі значно підвищити ваші шанси на отримання прибутку на фондовому ринку.

індексна стратегія

Ще трохи інформації як наблизиться до середньої прибутковості. Чи знаєте ви, що 95% всіх інвесторів, як дрібних приватних, так і найкрутіших керуючих великими фондами на тривалих інтервалах часу програють індексам. І тільки 5% отримують прибутковість трохи вище загального зростання ринку. Як ви думаєте - чи зможете потрапити в ці самі 5%. Думаю ні! Тому, просто купуйте весь ринок відразу, а саме ETF , Точно повторюють склад індексу. У всьому світі по достоїнству оцінили всі переваги ETF. Загальна сума інвестицій становить 1,6 трильйона доларів. У Росії цифри поки набагато скромніше - трохи більше мільярда доларів. Але поступово йде тенденція до збільшення капіталу, інвестованого в подібні фонди.

У світі налічується кілька тисяч ETF, які повторюють той чи інший індекс. На ММВБ доступний поки тільки один - повторює індекс РТС - FXRL. Досить просто купити на всі гроші акції цього фонду і у вас в кишені 50 найбільших компаній Росії. І ви будете мати прибутковість більшу, ніж у 90% трейдерів і інвесторів.

Реальна очікуваний прибуток

А тепер найголовніше - скільки можна заробляти на біржі!

Звичайно це справа невдячна. І ніхто вам точно не скаже конкретну суму або норму прибутку. Але зробити припущення цілком реально і не просто припущення, а знову засноване на достовірних даних.

Відразу скажу, тут ви не знайдете інформації, скільки конкретно можна заробляти за місяць, за рік. Щороку це цифри можуть відрізнятися і причому в рази. Мало того, прибуткові року можуть змінюватися збитковими, які можуть з'їдати все прибуток за минулі періоди і навіть більше.

Отримати більш менш відому середню потенційну річну прибутковість можна, тільки якщо ви інвестуєте на тривалий термін (кілька років, десятиліть). І чим більше цей термін, тим точніші дані по середньорічного прибутку ми отримаємо.

Як отримати ці дані?

Все просто. Потрібно проаналізувати індекс тієї країни, в фондовий ринок якої ви маєте намір вкласти гроші. Для прикладу розглянемо індекс ММВБ, що включає в себе 50 найбільш ліквідних компаній країни.

За останні 2 роки індекс ММВБ показав зростання в 42%. З моменту початку виходу з кризи в 2009 році ринок виріс в 3,3 рази. За останнє десятиліття котирування виросли приблизно в 2 рази (але тут в статистику потрапив обвал ринку в 2008-2009 роках, коли все розвалилося в 2 - 3 рази). За 20 років індекс піднявся зі 100 до 2000 пунктів. Зростання в 20 разів !!!

Збільшення в 20 разів за 20 років відповідає середній річній прибутковості в 23%. Але я б не радив орієнтуватися саме на ці цифри, зважаючи на високу інфляцію в кінці 90-х - початку 2000-х. Краще знизити планку очікуваної прибутковості в 1,5 рази і ми отримаємо більш реальну картину - середнє зростання 15% в рік. Але це за умови довгострокового інвестування.

Отримана середня прибутковість до речі збігається з прогнозом провідних аналітичних агентств щодо зростання російського фондового ринку на найближчі два-три десятиліття. Вони прогнозує середнє зростання від 13 до 18% в рік. В принципі це близько до істини. Російський фондовий ринок є найдешевшим, недооціненим і перспективним у всьому світі. Крім цього, за часткою залучення населення, іноземних інвесторів ринку є куди рости. Потенціал припливу нових грошей на біржу просто величезний. І все це ще сильніше здатне штовхнути ринок вгору.

Подивіться на діаграмі на яку очікувану середньорічну прибутковість можна розраховувати за умови інвестування на термін більше 10 років.

Очікувана середня річна прибутковість

Для багатьох 15% прибутковості в рік видасться не зовсім привабливим числом. Не так вже й багато. Різниця з банківськими вкладами всього 5%. Але там гарантована прибутковість і без ризику.

Насправді ці 5% грають величезну роль у формуванні загальної прибутковості вашого капіталу.

Якщо протягом 20 років вкладати під 10% щорічно по 10 000 рублів, то до кінця на рахунку буде 630 000 рублей. Якщо підвищити ставку до 15%, то в фіналі маємо майже в 2 рази більше - 1,2 млн рублів.

Отже, резюмуючи все вищесказане, можна зробити наступні висновки:

  1. На короткому інтервалі практично неможливо зробити прогноз про розмір заробітку на фондовому ринку, ні за рік, не тим більше за місяць. Ринок дуже волатильний і цілком можливий сильний розбіг результатів: від 100% прибутку до 50-80% збитку або навіть повного зливу (в разі частої торгівлі).
  2. Більш наближені до реальності результати про середню прибутковість можна отримати, якщо використовувати тривалий час інвестування. У цьому випадку ми будемо має середню криву прибутковості, яка згладжує всі різкі скачки ринку як вгору, так і вниз.
  3. Для того щоб мати цю середню прибутковість, потрібно а) відмовитися від трейдингу і зосередитися на тривалих інвестиціях, б) купувати не окремі акції, а весь ринок цілком (ETF).
  4. Є ще таке термін, як стандартне відхилення від середніх значень. Застосовується до ринку це може дати вам як додаткову прибутковість в 3-4% в рік, так і знизити її на 1-2%.

Що це означає?
Як отримати ці дані?

Дополнительная информация

rss
Карта