Документи на цуценя в момент його покупки у продавця

  1. Документи при купівлі щеняти

У цивілізованому суспільстві собаківників прийнято, щоб їхні вихованці мали документи, тим більше якщо собаки породисті. Однак, багато власників собак часто не знають, які документи на цуценя повинні бути в момент покупки, що таке ветеринарний паспорт і що спільного у нього з родоводом і з метрикою, які проблеми можуть виникнути в зв'язку з їх відсутністю в подальшому? Про все, по порядку ...

Документи при купівлі щеняти

Купуючи цуценя, його продавець - власник, заводчик або клуб повинен скласти з покупцем Договір купівлі-продажу цуценя і прикласти до нього пакет документів. У той момент, коли ви підписали Договір і справили оплату за цуценя, продавець зобов'язаний передати вам вашого цуценя по Акту прийому-передачі та супроводжуючі цуценя документи:

  • ветеринарний паспорт з відмітками про проведені антипаразитарних обробках і щеплення;
  • метрику цуценя, в побуті «щенячью картку»;
  • свідоцтво про чіпування, якщо цуценяті імплантований чіп-ідентифікатор.

Відомості про продавця і про щеня повинні відповідати паспорту продавця і опису цуценя відповідно. Порівняйте вказаний в договорі номер клейма (тату) і / або номер чіпа з наявними у цуценяти.

Ветеринарний паспорт (International Veterinary Certificate for Dogs) - це міжнародний ветеринарний документ, в якому вказується інформація про собаку, дані заводчика і дані власника Ветеринарний паспорт (International Veterinary Certificate for Dogs) - це міжнародний ветеринарний документ, в якому вказується інформація про собаку, дані заводчика і дані власника. На підставі цього документа власник, при необхідності, може отримувати довідки на вивіз тварини, брати участь у виставках собак і підтверджувати безпеку своєї собаки на важкі захворювання - сказ, ентерит і інші. У ветпаспорт фіксуються відмітки про всі зроблені щеплення і антипаразитарних обробках, що полегшує ветеринарного лікаря постановку діагнозу в разі захворювання тварини. Таким чином, ветеринарний паспорт є основним документом для будь-якого собаки, незалежно від її походження, віку та наявності власника, але виконує роль медичної книжки і до родоводу він ніякого відношення не має.

Чіпування допомагає вирішити багато проблем, пов'язаних з ідентифікацією собаки. Ця процедура займає не більше хвилини. Під шкіру собаки (зазвичай на холці) шприцом імплантується невелика капсула-чіп з біологічно нейтрального скла, розміром з рисове зерно. Чіп в звичайному стані не діє і активується тільки якщо до нього піднести сканер, передаючи 15-ти значний номер-ідентифікатор, до якого прив'язана вся необхідна інформація про собаку з метрики цуценя або Свідоцтва про походження (родоводу) і ветпаспорт.

Чіпування поки повністю не замінило таврування. Часто обидва ці способи ідентифікації успішно застосовуються заводчиками.

Вартість чіпування варіюється від 600 до 3000 рублів і залежить від різних факторів. Якщо щеня не був чипованих заводчиком, це може зробити сам власник у ветеринарній клініці або центрі, що надає таку послугу.

Метрика цуценя (Puppy Card) або в побуті - щеняча картка, це проміжний документ на цуценя про приналежність собаки до певної породи Метрика цуценя (Puppy Card) або в побуті - щеняча картка, це проміжний документ на цуценя про приналежність собаки до певної породи. У метриці вказується порода, номер клейма, кличка, дата народження, стать, клички батьків, прізвище заводчика і власника.
Вона дає право на участь в виставках собак в класах «бебі» і «щенята». Починаючи з класу «юніори» все собаки беруть участь у виставках тільки при наявності Свідоцтва про походження (родоводу).

Метрика заповнюється представником клубу або заводчиком після актіровкі посліду. Обміняти метрику на родовід необхідно до досягнення цуценям 15-місячного віку.

Якщо в якій-небудь графі Метрики цуценя відсутні предки, то метрика визнається неповною.

Свідоцтво про походження (Certified pedigree) або в побуті - родовід, це документ про походження собаки, який власник отримує в обмін на Метрику цуценя в клубі за місцем проживання, в кінологічної федерації або через свого заводчика. У родоводі вказуються ті ж дані, що і в метриці, плюс штрих-код і номер чіпа, якщо щеня вже чипованих, а також виставкові та робочі титули предків.

Якщо в якій-небудь графі відсутні предки, то родовід визнається неповною. З такою родоводу ви можете відвідувати виставки і можливо отримувати призові місця, однак собака з такою родоводу не представляє цінності в племінному розведенні.

З такою родоводу ви можете відвідувати виставки і можливо отримувати призові місця, однак собака з такою родоводу не представляє цінності в племінному розведенні

Родовід може бути внутрішньою (російської) та експортної (міжнародного зразка). Внутрішня родовід не дає права власнику брати участь в міжнародних виставках. Експортна родовід таке право дає як на території Росії, так і за її межами і оформляється тільки в обмін на внутрішню - російську родовід.

Дополнительная информация

rss
Карта