Доповнення Google Analytics в таблицях Google - повне керівництво - Netpeak Blog

  1. 1. Як встановити додаток
  2. 2. Як налаштувати імпорт даних з GA в Таблицю
  3. 3. Покрокова настройка основних параметрів конфігурації майбутнього звіту
  4. 4. Як завантажити дані з Google Analytics в таблиці Google
  5. 5. Як налаштувати автоматичне оновлення даних в додатку Google Analytics для Google Таблиць

Якщо ви зіткнулися з обмеженнями по візуалізації даних в Google Analytics, ця стаття саме для вас.

Під час роботи в інтерфейсі Google Analytics фахівці рано чи пізно стикаються з необхідністю складання звітів, які виходять за рамки можливостей цього інструменту. Яскравий приклад обмеження візуалізації даних в Google Analytics - відсутність можливості побудови перехресних таблиць за двома параметрами.

Приклад перехресної таблиці: кількість сеансів з різних каналів по типу пристроїв Приклад перехресної таблиці: кількість сеансів з різних каналів по типу пристроїв.

На допомогу фахівця поспішають Google Таблиці з встановленим додатком Google Analytics.

1. Як встановити додаток

1.1. В меню Google таблиць заходимо в «Доповнення», потім вибираємо «Встановити доповнення». 1

1.2. У пошуку пишемо «Google Analytics» і тиснемо «+ безкоштовно».

1.3. Приймаємо запит.

2. Як налаштувати імпорт даних з GA в Таблицю

2.1. В меню таблиці вибираємо «Доповнення - Google Analytics - Create New Report».

2.2. Відкриється діалогове вікно Create a new report, в якому вам необхідно вибрати:

2.2.1. Name Your Report ~- назву для майбутнього звіту.

2.2.2. Select Account Information - потрібний обліковий запис GA - ресурс - уявлення.

2.2.3. Choose Metric and Dimensions - потрібні для звіту параметри (dimensions) і показники (metrics).

2.3. Натиснути Create Report, після чого в таблиці з'явиться лист з настройками майбутнього звіту Report Configuration з таблицею такого вигляду: 2

3. Покрокова настройка основних параметрів конфігурації майбутнього звіту

3.1. Report Name - буде використовуватися для назви листа, на який будуть вивантажені дані з GA.

3.2. View (Profile) ID / ids - ідентифікатор уявлення. Надалі ви можете перемкнути налаштовану конфігурацію звіту на будь-який інший проект. Для цього досить зайти в GA, далі пройти по шляху «Адміністратор - Налаштування уявлення - Ідентифікатор відстеження». 3 Потім необхідно скопіювати ідентифікатор і вставити в поле «View (Profile) ID / ids» на аркуші «Report configurations» в таблиці, в яку ви будете вивантажувати дані з GA.

3.3. Start Date / End Date - в цих полях ви встановлюєте період, за який ви хочете вивантажити дані з GA. Ці настройки використовуються, якщо не заповнено поле Last N Days.

3.4. Last N Days - в цьому полі ви вказуєте кількість днів, за яке плануєте вивантажити дані. Якщо ви вказали потрібний період в полях Start Date / End Date, то поле Last N Days залиште порожнім. Використання даного поля найбільш ефективно, коли задається автоматичне оновлення даних. А якщо ви хочете дивитися дані, наприклад, за останні 7 днів, то подібну динаміку діапазонів можна налаштувати і в полях Start Date / End Date, використовуючи такі функції роботи з датами, як Today.

3.5. Metrics - в даному полі ви перераховуєте всі показники (metrics), які плануєте вивести в майбутній звіт. Існує обмеження по кількості запитуваних показників для одного звіту.

Ви можете вибрати не більше 10 показників для одного запиту даних.

Всі показники необхідно вказувати, поставивши перед назвою позначку «ga:». Кожен наступний показник вказується в осередку з нового рядка. Перейти на новий рядок можна за допомогою Ctrl + Enter.

3.6. Dimensions - в даному полі ви перераховуєте всі параметри (dimensions), які плануєте вивести в майбутній звіт.

Існує обмеження по кількості запитуваних параметрів для одного звіту. Ви можете вибрати не більше семи параметрів за один запит до даних.

Всі параметри необхідно вказувати, поставивши перед назвою позначку «ga:». Кожен наступний параметр вказується з нового рядка.

3.7. Sort - в поле «Sort» ви перераховуєте параметри (dimensions) і показники (metrics), за якими будуть відсортовані дані. Якщо ви вкажете в даному полі ga: sessions то звіт буде побудований за показником «кількість сеансів по спадаючій».

Якщо ви вкажете в цьому полі параметр або показник, поставивши перед ним знак «-» тобто -ga: sessions, то звіт буде побудований з сортуванням за кількістю сеансів по зростанню;

3.8. Filters - в поле «Filters» ви можете задати будь-яку фільтрацію даних по параметрам і показникам, вказавши «ga:» і назва показника або параметра. Після цього вам потрібно задати критерії фільтрації, використовуючи такі формулювання:

  • рівне (==), приклад: ga: city == Odessa;
  • нерівний (! =), приклад: ga: city! = Odessa;
  • містить (= @), приклад: ga: city = @ Odessa;
  • не містить (! @), приклад: ga: city! @Odessa;
  • рівне регулярному виразу (= ~), приклад: ga: city = ~ Odessa | Kiev | Nikolaev;
  • нерівний регулярному виразу (! ~), приклад: ga: city! ~ Odessa | Kiev | Nikolaev.

Умови фільтрації необхідно перераховувати через крапку з комою або кому. Крапка з комою замінює «і», кома заміняє «або». Наприклад, при вказівці в поле Filter:

  • ga: city == Odessa; ga: medium == organic,

в таблицю будуть імпортовані дані з органічного трафіку і по відвідувачах з Одеси. Якщо ж написати в поле фільтра:

  • ga: city == Odessa, ga: city == Nikolaev; ga: medium == organic,

в звіті будуть виведені дані з органічного трафіку, по відвідувачах з Одеси і Миколаєва. 3.9. Segment - дуже схоже за змістом, і за використання з «Filters». З тією різницею, що в даному полі можна задавати рівень фільтрації по сеансах або користувачам, і даний фільтр застосовується на іншому рівні.

Для тих, хто трохи знайомий з SQL, буде зрозуміла наступна аналогія: фільтри в GA це clause HAVING в SQL, а сегмент в GA це clause WHERE в SQL.

Для тих, хто з SQL не знайомий, спробую пояснити детальніше. Різниця в тому, що фільтр застосовується після агрегації даних, тобто після того, як дані будуть згруповані по заданих вами параметрам для кінцевого звіту. Якщо ви задали фільтр в звіті по містах з умовою вивести в звіт міста, з яких було абсолютно більше 50 сеансів, то спочатку Google Analytics підрахує кількість сеансів в розрізі міст, а потім прибере зі звіту міста, які не відповідають заданій умові (міста з кількістю сеансів менше 50). Поле працює інакше в разі, якщо ви застосовуєте фільтрацію з використанням сегментів. Дані будуть спочатку відфільтровані, а потім вже агреговані.

Простіше кажучи, якщо ви хочете подивитися звіт в розрізі операційних систем, але при цьому враховувати тільки сеанси з мобільних пристроїв, то при використанні сегмента Google Analytics спочатку відбере всі сеанси, вчинені з мобільних пристроїв, а потім вже ці дані згрупує по операційним системам:

  • users :: condition :: - сегментація на рівні користувачів;
  • sessions :: condition :: - сегментація на рівні сеансу.

Далі процес сегментації описується ідентично процесу фільтрації даних. Ви перераховуєте умови сегментації, вказуєте необхідні параметри, показники та їх значення, використовуючи такі ж умови відповідності, як і в поле Filters:

  • рівне (==), приклад: ga: city == Odessa;
  • нерівний (! =), приклад: ga: city! = Odessa;
  • містить (= @), приклад: ga: city = @ Odessa;
  • не містить (! @), приклад: ga: city! @Odessa;
  • рівне регулярному виразу «= ~», приклад: ga: city = ~ Odessa | Kiev | Nikolaev;
  • нерівний регулярному виразу «! ~», приклад: ga: city! ~ Odessa | Kiev | Nikolaev.

Нагадаю, умови сегментації необхідно перераховувати через крапку з комою або кому. Крапка з комою замінює «і», кома заміняє «або». Наприклад, якщо вказати в поле Segments:

  • users :: condition :: ga: browser == Chrome,

до звіту будуть виведені дані по всім користувачам, які хоча б одну із сесій на сайті здійснювали через браузер Chrome. Якщо ввести:

  • sessions :: condition :: ga: browser == Chrome,

до звіту будуть виведені дані лише про сесіях, які здійснювалися з браузера Chrome. Наступний приклад:

  • users :: condition :: ga: browser == Chrome; sessions :: ga: city == Odessa

Цією рядком описується сегмент користувачів, які хоча б в одній із сесій використовували браузер Chrome і хоча б в одну з сесій заходили на сайт з одеського IP.

Я вже писав про можливості сегментування і когортного аналізу в Google Analytics. Читайте подробиці в цьому пості .

4. Як завантажити дані з Google Analytics в таблиці Google

Для імпорту даних необхідно зайти в меню «Додатки - Google Analytics - Run Reports».

5. Як налаштувати автоматичне оновлення даних в додатку Google Analytics для Google Таблиць

5.1. Вибираємо в меню «Додатки - Google Analytics - Schedule reports». 5

5.2. Ставимо галочку «Enable reports to run automatically». Потім вибираємо частоту оновлення (оновлювати дані щогодини, щодня, щотижня або щомісяця), далі вказуємо точний час відновлення. 5

PS: Як бонус привожу довідник основних параметрів і показників Google Analytics. Довідник основних параметрів

Google AnalyticsНазва в GA Add-on

Джерело ga: source Канал ga: medium Глибина перегляду ga: pageDepth Регіон ga: region Місто ga: city Тривалість сеансу ga: sessionDurationBucket Днів з останнього сеансу ga: daysSinceLastSession Тип користувача ga: userType Тип пристрою ga: deviceCategory Число сеансів ga: sessionCount Група оголошень ga: adGroup Кампанія ga: campaign Ключове слово ga: keyword Категорія продуктів ga: productCategory Продукт ga: productName

Довідник основних показників

Google AnalyticsНазва в GA Add-on

Сеанси ga: sessions Відмови ga: bounces Тривалість сеансу ga: sessionDuration Мета (досягнуті переходи до мети) ga: goalXXCompletions Досягнуті цілі ga: goalCompletionsAll Користувачі ga: users Нові користувачі ga: newUsers Транзакції ga: transactions Дохід від продукту ga: itemRevenue Покази ga: impressions Кліки ga: adClicks Вартість ga: adCost

Дополнительная информация

rss
Карта