Друк на мережевий принтер з Windows 7 або Windows 8 x64, не маючи 64-бітних драйверів

У мережі був у мене розшарено старенький Canon LPB-1120 на комп'ютері з Windows xp, і захотів я друкувати на нього з ноутбука на якому вже стояла Windows 7 x64 У мережі був у мене розшарено старенький Canon LPB-1120 на комп'ютері з Windows xp, і захотів я друкувати на нього з ноутбука на якому вже стояла Windows 7 x64. Виявилося це не те що не просто, а майже неможливо, адже драйверів 64-бітних під сімку не випустили і вже точно не випустять.

Проблему я вирішив, але складу замітку на майбутнє у вигляді цього поста.

Всі файли і драйвера використовуються в статті можна скачати одним архівом .

Потикавшись по форумам, таки знайшов начебто вирішення проблеми - http://habrahabr.ru/post/112404/ але це рішення мені не сподобалося. Воно передбачає з боку сервера - розшарений папку для вхідних PDF-файлів і скрипт яких їх скармливает принтеру.

Наступне рішення мені здалося найбільш красивим, його я і взявся випробовувати - http://habrahabr.ru/post/63440/ . Але все виявилося не так гладко - в статті йшлося про друк на Mac і я не зміг знайти використаний там драйвер «Apple LaserWriter 16/600 PS», а тому мені довелося підібрати інший, який би так само працював в 32 і 64 бітних версіях систем. Скоригований покрокова інструкція виглядає так:

На комп'ютері з WindowsXP:

1. Качаємо Ghostscript - емулятор PostScript принтера. Встановлюємо в папку "C: \ gs», при цьому дивимося як називається підпапка, в моєму випадку це «gs8.64», її я і вписав в canon.rsp далі (виділено жирним).

2. Качаємо RedMon - Redirection Port Monitor. Разархівіруем в «C: \ gs \ RedMon» і запускаємо setup.exe.

3. Створюємо файл конфігурації C: \ gs \ canon.rsp з таким текстом:

-IC: \ gs \ gs8.64 \ lib; C: \ gs \ fonts -sDEVICE = mswinpr2 -dNOPAUSE -dSAFER -sPAPERSIZE = a4 -sOutputFile = "% printer% Canon LBP-1120"

Назва принтера (виділено жирним) скоректуйте на своє, якщо воно не буде в точності співпадати ви будете отримувати діалог вибору принтера кожен раз! .

4. Ставимо віртуальний принтер. Для цього:

  • Запускаємо стандартний майстер установки принтерів (Add printer wizard), тиснемо «далі».
  • Вибираємо «локальний принтер» (local printer attached to this computer), тиснемо «далі».
  • Вибираємо «створити новий порт», тип порту «Redirecte port», Тиснемо «далі».
  • Ім'я порту залишаємо як є, зазвичай це «RPT1:», тиснемо "ок".
  • Вибираємо драйвер для віртуального принтера - попередньо скачаний нами Універсальний 32-бітний драйвер друку HP PostScript (ім'я файлу драйвера upd-ps-x32-5.5.0.12834.exe). Встановлюємо драйвер, при цьому створюється новий принтер, по ходу вказуємо йому порт RPT1: (Redirected Port)
  • Вказуємо назву нашого віртуального принтера (в моєму випадку «Canon»)
  • Расшарівать принтер звичайним чином (знову вказую ім'я «Canon»)

5. Налаштовуємо:

  • Відкриваємо властивості тільки що встановленого віртуального принтера.
  • Йдемо на вкладку «порти» і вибираємо створений нами «RPT1:».
  • Натискаємо кнопку конфігурації порту і в поле «Redirect this port to the program» вказуємо шлях до gswin32c.exe в нашому випадку це C: \ gs \ gs8.64 \ bin \ gswin32c.exe
  • У рядку «Arguments for this program are:» вказуємо шлях до файлу налаштування принтера в форматі Ghost (пробіл і мінус в кінці обов'язковий!): @C: \ gs \ canon.rsp -
  • У СЕЛЕКТА «Output» вибираємо «Copy temporary file to printer», а принтером ставимо реальний принтер - наш Canon LBP-1120.
  • Також виставляємо в самому низу вікна Hidden, щоб не вискакували ніякі вікна при друку по мережі і нарешті тиснемо «Ок».

На комп'ютері з Windows x64 (Win7, Win8):

6. Ставимо мережевий принтер звичайним чином, тільки драйвер використовуємо - Універсальний 64-розрядний драйвер принтера HP PostScript (ім'я файлу драйвера upd-ps-x64-5.5.0.12834.exe). Запускаємо і ставимо мережевий принтер.

PS Метод пере-перевірений і доопрацьовано 21.05.2017

Всі файли і драйвера можна скачати одним архівом .

Дополнительная информация

rss
Карта