Ефективна робота з біржами посилань

Напередодні Академія Інтернет Реклами провела круглий стіл на тему «». У першій частині заходу передбачалися доповіді трьох представників бірж - Sape, MainLink і Setlinks. Однак підготувався тільки Денис Меньшов (Setlinks), два інших доповідача обмежилися коротким оглядом нових фіч. Тому «круглий стіл», запланований на другу половину заходи, почався відразу. Атмосферу «питань-відповідей» підігріло також несподівана поява за столом доповідачів Михайла Кузьміна (ROOKEE) і Сергія Панкова (ROOKEE). SEO-фахівці не могли упустити можливість розпитати про справи сеошние в надії на спалені теми.

Однак почнемо зі слів представників бірж посилань . Петро Савінов розповів, як йдуть в Sape. Аудиторії нагадали про запущений кілька місяців тому сервіс Articles Sape . Основною її відмінністю від інших бірж статей є подобовий білінг. Зараз в Articles Sape близько 2 000 сайтів і кілька мільйонів сторінок. Швидкість індексації статей становить 10-11 днів, що, за словами Петра, є досить хорошим результатом. Є в Sape і банк статей, де за зовсім символічні гроші - 15 руб., Можна купити статтю в 2 000 знаків.

Далі послідувала коротка презентація нового сервісу - PR Sape, який дозволить розміщувати статті та посилання в новинах на авторитетних ресурсах. В даному сервісі беруть участь новинні сайти з Яндекс.Новостей, Google News, Рамблер Новин, Новотек, таким чином індексація посилання становить кілька годин.

На питання з залу про критерії гарної майданчики Петро перерахував такі: хороший тИЦ, наявність в ЯК і мінімум зовнішніх посилань.

Перспективи посилального просування, на думку Петра Савінова, як там не є оптимістичні - воно (просування посиланнями) однозначно буде!

На даний момент НЕМАЄ нічого зручніше і ефективніше покупних посилань. І в найближчій перспективі нічого не зміниться, тому і Яндекс не приховує, що з кожним роком вплив посилального стає все менше. Ось і доводиться більше працювати головою!

Після виступу першого доповідача питання плавно перетекли на адресу представників сервісу Руки, а представники бірж занудьгували. І так траплялося не один раз!

Михайло Кузьмін, відповідаючи на питання про визначення покупних посилань Яндексом, зазначив, що, швидше за все, пошуковик це може робити зі 100-відсотковою вірогідністю. Однак питання в іншому, чи сподобається посилання Яндексу.

Є посилання, які вважаються хорошими, а є ті, які вважаються поганими. Це не залежить від того продажна вона чи ні, тут грає роль збіг тематик. Навіть якщо посилання продажна, але вона тематичність і правильно складена - вона буде працювати! А визначити продажність посилання - це справа кількох годин.

В продовження обговорення тематичність посилань Сергій Панков розповів про дослідження, яке провела команда ROOKEE. В ході нього було проаналізовано параметри донорів успішних проектів. В результаті виявилося, що велика частина проектів вдається до тематичність посилань: вони надають більшу вагу і дозволяють заощадити до 20% бюджету просування.

В ході обговорення доповідачі зійшлися на думці, що визначення тематичної близькості - досить складне питання. Для його вирішення потрібні великі потужності, якими володіють лише одиниці. Найбільш очевидний спосіб визначення тематики - виявлення збігу конкретних ключових слів. Однак такий спосіб не гарантує точного результату, знайдені сторінки / ресурси можуть виявитися лише близьким за тематикою. Можна уточнити свій пошук великим списком ключових слів, щоб знайти собі дійсно тематичні майданчики. Питання в тому - скільки ви їх знайдете ?!

Михайло Кузьмін додав, що навіть потужна система Рук за визначенням тематики, в якій задіяні і автоматизація, і асесори, робить це з точністю 75%.

А вважатиме Яндекс тематику також ?! Це теж велике питання і впевненості немає. Але краще визначати так (як роблять це Руки), ніж ніяк!

Торкнувшись теми розміщення посилань, Петро порадив аудиторії ставитися до розміщення з любов'ю, тобто НЕ блоками, не в футере. І пам'ятати про те, що посилання, вписані в контент, працюють краще блоків посилань. А ось Михайло Кузьмін з цим не погодився, зазначивши, що ніякої різниці немає.

Аудиторію також зацікавила статистика Sape за параметрами найпопулярніших майданчиків, на жаль, цифр Петро не назвав.

Купують все і навіть нульові сайти і відверті ГС - вони теж працюють, але гірше.

Далі черга виступати підійшла до Сергія Циплакова. Керівник MainLink зазначив, що в цьому році їм виповниться 5 років. На ринку посилальних бірж MainLink була однією з перших. Сергій почав свою розповідь з історії засланого бізнесу:

Все починалося з морд - тоді можна було купити 20 посилань з головних сторінок і бути в Топ-1. І коштувало це 15-20 доларів. Наступним витком стала поява такого монстра як Sape. Завдяки внутрішнім сторінкам, ця індустрія встала на промислові рейки, всі інші біржі підтягнулися за Sape, і ми не виняток.

серед пропозицій MainLink не тільки посилання, а також статті та така екзотична штука як наскрізні посилання. У найближчій перспективі плануються статті з розміщенням назавжди з оплатою раз в три місяці (оплата вноситься авансом). Останнім часом MainLink активно працює над більш тісними відносини зі своїм користувачами. Наприклад, для оптимізаторів була акція «Ми не боїмося АГС», в рамках якої поверталися гроші за ті посилання, які не індексуються. І акція для вебмайстрів «Підніми свій тИЦ».

Обговорили службу підтримки бірж, виявилося, що зручніше гаряча лінія Mainlink, а ось форми зворотного зв'язку в Sape влаштовує далеко небагатьох. На захист своєї біржі Петро Савінов зазначив:

Середній час відповіді - 12 годин, є і такі заявки, які вирішуються за 15 хвилин. У нас також є пріоритети, які залежать від оборотів користувачів. Якщо ви заробляєте / витрачаєте $ 1000 в день, ваші повідомлення потрапляють в початок черги.

Примітно, що після виступу Mainlink велика частина питань аудиторії була звернена до Sape.

На питання, чому Sape невірно відображає дані по проіндексованих сторінок в Google, Петро точної відповіді не дав, сказав лише, що на даний момент вручну перевіряється тільки індексація сторінок в Яндексі. Кілька прояснити ситуацію допоміг Михайло Кузьмін:

Ми, як агрегатор, обробляємо сторінки в тому числі і в Google. Півмісяця тому ми помітили, що з Google вилетіла величезна хмара сторінок у всіх біржах. Швидше за все її просто не встигли технічно перерахувати. А ситуація в Google не схожа на технічний збій, швидше за все це якийсь фільтр.

І завершував першу частину заходу Денис Меньшов, детально (на відміну від інших доповідачів) розповівши про біржі посилань SetLinks. Денис теж почав з історичного екскурсу, але по своїй біржі.

Почалося все з 2005 року, ми вели 20-30 проектів, і як-то задалися питанням підвищення ефективності просування. Вже незабаром написали скрипт, за допомогою якого лінкуватися свої сайти (внутряк і морди) між собою. Потім доступ до даного скрипту стали давати своїм знайомим оптимізаторів. Всім подобалося! Незабаром виникла проблема - брак сайтів. Тому вирішили зробити сервіс публічним, щоб сторонні веб-майстра додавали туди нові майданчики. Це сталося в 2006 році.

Це сталося в 2006 році

У даній біржі також крім посилань пропонуються і статті, присутній автоматичний і ручний режим, є використання white-листів і чорних списків. Крім усього іншого SetLinks пропонує сервіс перевірки та аналізу позицій сайту в пошукових системах, сервіс підбору ключових фраз для просування.

Основними критеріями відбору майданчиків, на думку Дениса, є:

  • Відбір тематичних сторінок,

  • Зона домену, рівень домену,

  • Регіон сайту,

  • Вік сайту,

  • тИЦ, PR,

  • Рівень вкладеність сторінки,

  • Кількість зовнішніх посилань,

  • Кількість сторінок сайту в індексі Яндекса і Google (стало актуальним недавно),

  • Належність сайту до блогів,

  • Наявність сайту в каталозі Yandex і Dmoz,

  • Категорії сайту в каталозі Яндекса.

Зовсім недавно в SetLinks були впроваджені кілька фільтрів для аналізу і чищення посилань: за параметрами, по змінам, за текстами, по URL. Також Денис представив аналітичний сервіс, який біржа пропонує всім бажаючим (без реєстрації), але платно. За допомогою даного сервісу можна стежити за ростом і падінням позицій в динаміці, чи знаходиться сайт в Яндексі за посиланням (НПС), скільки запитів в топ-5, 10, 50. Даний сервіс аналітики зацікавив багатьох з присутніх, але обговорення перервав кава-брейк , за яким почалася не менш цікава частина - круглий стіл.

Всі подробиці обговорень вже скоро ви зможете переглянути і прослухати в відеозапису даного заходу.

Питання в тому - скільки ви їх знайдете ?
А вважатиме Яндекс тематику також ?

Дополнительная информация

rss
Карта