Ефективне просування сайтів

  1. Реєстрація в пошукових системах і каталогах ресурсів
  2. Реєстрація в каталогах Інтернет-ресурсів
  3. Пошукова та тематична оптимізація
  4. Підбір ключових слів і фраз
  5. Внутрішні чинники (тематична оптимізація)
  6. Отримання посилань на свій сайт
  7. контекстна реклама
  8. Рекомендації з побудови ефективного рекламного оголошення
  9. Розвиток тематичної складової сайту, піар і статейний маркетинг
  10. Просування «контентом»
  11. Блогінг і робота з відвідувачами
  12. Прямий і прихований маркетинг
  13. Офлайн-просування сайту
  14. Рекомендуємо наступні джерела інформації:

Матеріал підготовлений спільно з експертами компанії "ІнтелСіб" , Спеціалізація якої - просування компаній в мережі Інтернет.

Просування сайту - комплексна задача. Кінцева мета просування сайту - отримання цільового трафіку на сайт.

Просування сайту можна розділити на наступні підзадачі:

  1. Реєстрація в пошукових системах і каталогах ресурсів
  2. Пошукова та тематична оптимізація
  3. контекстна реклама
  4. Розвиток тематичної складової сайту, піар і статейний маркетинг
  5. Блогінг і робота з відвідувачами
  6. Прямий і прихований маркетинг

Коротенько розшифруємо кожну підзадачу. Звертаємо увагу, що більш детальну інформацію Ви знайдете, скориставшись списком рекомендованих джерел інформації або звернувшись в спеціалізоване агентство.

Реєстрація в пошукових системах і каталогах ресурсів

Реєстрація в пошукових системах

Перш ніж сайт з'явиться в результатах пошуку, він повинен бути проіндексований пошуковою системою. Індексація означає, що пошуковий робот відвідав ваш сайт, проаналізував його і заніс інформацію в базу даних пошукової системи.

Якщо деяка сторінка занесена в індекс пошукача, то вона може бути показана в результатах пошуку. Якщо сторінка в індексі відсутня, то пошукова система нічого не знає про неї, і, отже, ніяк не може використовувати інформацію з цієї сторінки.

Одним з ключових модулів системи Amiro.CMS є «Менеджер Сайту» , Що дозволяє управляти в т.ч. і структурою сайту в візуальному режимі: створювати, переміщати і видаляти сторінки, здійснювати групові операції зі сторінками сайту і багато іншого. Всі операції з управління структурою сайту здійснюються через панель карти сайту з деревовидним режимом відображення карти сайту.
У версії 5.0 Amiro.CMS з'явився модуль «Sitemap» , Який дозволяє генерувати файл з додатковою інформацією про сторінки сайту, за допомогою якого повідомляється пошуковій системі (Яндекс, Google і тд.), Які сторінки сайту потрібно індексувати, як часто оновлюється інформація на сторінках, а також індексація яких сторінок найбільш важлива.

Проінформувати робота про існування сайту дуже просто - достатньо додати url в спеціальних формах сервісів пошукових систем:

Яндекс: http://webmaster.yandex.ru/
Google: http://www.google.ru/addurl/
Рамблер: http://www.rambler.ru/doc/add_site.shtml

Час необхідний для індексації сайту складає, як правило, від 2-3 днів до 8 тижнів, в залежності від пошукової системи.

Реєстрація в каталогах Інтернет-ресурсів

Не захоплюйтеся! П'ять-шість каталогів ресурсів Інтернет широкого профілю, п'ять-шість галузевих каталогу, пара регіональних каталогів (якщо Ваша компанія працює на регіональних ринках) - більш ніж достатньо. Вони забезпечать Вам до 99% очікуваного трафіку з пошукових систем.

Для пошуку потрібних каталогів і спрощення процесу реєстрації можна скористатися готовими сервісами автоматичної реєстрації, наприклад: 1ps.ru, autoreg.ru і ін. Незважаючи на статус «автоматичної», даними сервісами слід користуватися акуратно і обдумано.

При ручній реєстрації зверніть увагу на такий аспект: існують «білі», «сірі» та «чорні» каталоги Інтернет-ресурсів.

Величезну масу існуючих Інтернет-каталогів можна розділити на кілька типів. Фактори, за якими відбувається подібна класифікація, в більшості випадків, обмежуються двома: вимогами адміністрації встановити зворотне посилання на каталог і способом відображення посилання на ваш сайт.
Білий каталог задовольняє двом умовам:

  • адміністрація не вимагає у зареєстрованих користувачів розміщення зворотнього посилання на каталог;
  • cистема відображає правильну «пряму» посилання на сайт зареєстрованого учасника.

  • «Пряма» посилання - це посилання виду http://www.vasdomen.ru. «Не пряма» посилання або посилання через редирект в загальному випадку виглядає як http://bad-catalog.ru/go.php?click=http://www.vasdomen.ru .
    Каталоги, виконують тільки одне з перерахованих умов (або невиконуюча обидва), «маркуються» відтінками білого: «сірі», «чорні» каталоги.
    Чому вигідно реєструвати в білих каталогах:
  • установка прямих посилань - посилання з білих каталогів прискорюють процес виявлення ресурсу пошуковими роботами (павуками);
  • немає необхідності засмічувати сайт зовнішніми посиланнями на каталоги - наявність односторонніх прямих посилань на ваш сайт;
  • покращене ранжування сторінок сайту в результатах пошуку найпопулярніших пошукових систем Рунета: Yandex, Google, Rambler та інші.

Найбільш відомі каталоги для реєстрації власного сайту:

Каталог DMOZ або Open Directory Project: http://www.dmoz.org/Regional/Europe/Russia/
Каталог Яндекса: http://yaca.yandex.ru/
Каталог@Mail.ru: http://list.mail.ru/index.html
Каталог Апорт: http://www.aport.ru/catalog/

Пошукова та тематична оптимізація

Пошукова оптимізація

Ефективна пошукова оптимізація - це високі позиції у видачі пошукових систем по ключових запитах.

Переважна більшість користувачів пошукових систем далі першої-другої сторінки результатів пошукового запиту не ходять. Отже, мета пошукової оптимізації - потрапити на перші позиції результатів запиту.

Amiro.CMS максимально адаптована під SEO (search engine optimization - пошукова оптимізація). Крім стандартних можливостей по ручній установці ключових слів і заголовків для будь-якого елемента сайту від сторінки до товару, інструментарій SEO-оптимізації системи максимально ефективно генерує дружні посилання, заголовки і ключові слова - автоматично, за гнучким і настроюється алгоритму. Таким чином, використання Amiro.CMS дозволяє виключити рутинні роботи, які піддаються автоматизації.

Фактори, що впливають на ранжування: якість сайту, в т.ч. велика кількість унікального і корисного контенту, релевантність тексту сторінок сайту пошуковим запитом, вхідні посилання на сайт з авторитетних сайтів.

Ключові слова, по яких просувається сайт, повинні бути по можливості популярними і нізкоконкурентним, і обов'язково релевантними змістом сайту.

Популярність російських пошукових систем за даними системи LiveInternet.ru на 1 лютого: Яндекс - 45%, Google - 35%, Search.Mail.ru (використовує «движок» і базу Яндекса) - 8%, Rambler - 5% всіх користувачів пошукових систем:

ru (використовує «движок» і базу Яндекса) - 8%, Rambler - 5% всіх користувачів пошукових систем:

Підбір ключових слів і фраз

Правильний підбір пошукових фраз має велике значення для успішного просування.

Популярність пошукових запитів можна визначити по наступних сервісів:

1. Сервіс Рамблера «Статистика по пошуковим запитам»: http://adstat.rambler.ru/wrds/

Наприклад, результат запиту: «оздоблювальні матеріали», «інтернет-магазин оздоблювальних матеріалів». Звертаємо увагу на необхідність аналізу результатів запиту, які можуть бути корисні при побудові хмари популярних ключових слів для сайту:

Звертаємо увагу на необхідність аналізу результатів запиту, які можуть бути корисні при побудові хмари популярних ключових слів для сайту:

* Перша - кількість показів першої сторінки результатів пошуку, Все - кількість показів всіх сторінок результатів пошуку, включаючи першу.

2. Сервіс Яндекса «Статистика запитів» http://wordstat.yandex.ru/

Детальніше про підбір ключових слів, виборі стратегії (оптимізація під мале число високопопулярних ключових слів, або під велику кількість малопопулярних), оцінці рівня конкуренції запитів і послідовному уточненні пошукових запитів см. http://tutorial.semonitor.ru/#5

Внутрішні чинники (тематична оптимізація)

На релевантність сторінок впливають, в першу чергу:

  1. Заголовок сторінки (title) - використовується в результатах запиту в пошукових системах, рекомендується входження ключового фрази в заголовок. Кожна сторінка сайту повинна мати унікальний заголовок.
  2. Повний повтор запиту (цитата) на сторінці.
  3. Кількість ключових слів на сторінці.

Однозначної формули релевантності НІ. Як самій загальній рекомендації: один раз точну «цитату» в заголовку сторінки, в заголовку <h>, в тексті сторінки і неодноразово (але в розумних кількостях, без втрати читабельності тексту!) В різних відмінках і склонениях.

Критерії «якісного» сайту з точки зору пошукових систем:

  1. унікальний і корисний для користувачів контент;
  2. відсутність прихованого (або слабовідімих) тексту на сторінці;
  3. проста текстова навігація по сайту: флеш-навігація не вітається, js-навігація тільки за умови її коректної роботи з точки зору пошукових роботів;
  4. адреси сторінок ЧПУ ( докладніше o ЧПУ );
  5. наявність карти сайту, а для великих сайтів - Sitemap в форматі xml (див. відповідний модуль Amiro.CMS);
  6. інструкції для пошукових роботів у вигляді файлу robots.txt (докладніше в документації Яндекса ).

Навігація по сайту, побудованому на Amiro.CMS, забезпечується розвиненими засобами з налаштованим через адміністративну панель властивостями: кілька динамічних меню, що генерується карта сайту і навігація розділів сайту, теги і хмара тегів. Відзначимо, що навігаційне меню, реалізоване в Amiro.CMS коректно обробляється пошуковими роботами.
Кожна сторінка сайту на Amiro.CMS повністю відповідає вимогам пошукової оптимізації інтернет-ресурсів: автогенерація дружніх посилань, призначення унікальних мета-даних і заголовків для кожної сторінки, генерація їх по настроюється алгоритму і багато іншого.

Отримання посилань на свій сайт

Велике значення для хорошого ранжирування сайту пошуковими машинами має посилальна популярність ресурсу. Тому слід приділити серйозну увагу різним методам отримання посилань з інших сайтів. Для вирішення цього завдання можна порекомендувати такі способи:

  • публікація статей та прес-релізів (2-3 посилання в тексті);
  • публікація відгуків і коментарів;
  • обмін посиланнями (з близькими за тематикою, які доповнюють один одного ресурсами);
  • ведення мережевого щоденника (блога) з RSS-стрічкою.
  • Реєстрація в каталогах, як широкого профілю, так і спеціалізованих.

Зверніть увагу: із задоволенням посилаються на якісний унікальний контент або сервіс.

Кількість вхідних посилань на свій сайт можна визначити за допомогою панелі вебмастера в Яндексі.

контекстна реклама

Одним з інструментів залучення відвідувачів на сайт служить контекстна реклама. В її основі лежить розміщення текстових (а також графічних) оголошень на сайти глобальної мережі Інтернет. Контекстну рекламу можна розділити на два види:

  • Пошукової контекст: оголошення розміщуються зверху або праворуч від результатів пошуку за випадковим збігом ключового слова із запитом користувача.
  • Тематичний контекст: в цьому випадку оголошення розміщуються на сайти відповідають тематиці рекламованого продукту.

Існують і змішані види контексту, так званий «поведінковий», коли пошукова машина відстежує поведінку того чи іншого користувача по переходах всередині сайту і зробленим ним запитам, таким чином визначаючи на яку категорію оголошень він націлений найбільше.

Можна виділити наступні основні сервери контекстної реклами. Це Яндекс.Директ ( http://direct.yandex.ru/ ), Бігун ( http://www.begun.ru/ ) І Google AdWords ( http://adwords.google.ru ). Існують і інші сервери контекстної реклами, ми лише наводимо найбільш популярні і великі сервери інтернет-реклами Росії.

Використовуючи контекстну рекламу, необхідно пам'ятати кілька основних правил:

  1. Правильно складене оголошення збільшує його коефіцієнт КЕП (CTR). Ви не раз помічали коли при виведенні запиту, слова пошуку виділялися жирним шрифтом. Таким чином, включаючи ключові слова в заголовок і текст оголошення, можна добиватися максимального виділення оголошення серед інших.
  2. Що б зацікавити користувача, необхідно для кожного ключового слова складати окреме оголошення, таким чином можна домогтися максимальної віддачі.
  3. Для складання якісного оголошення застосовують методи розгалуження. По черзі включають кілька оголошень і за статистикою визначаючи найбільш ефективне.
Рекомендації з побудови ефективного рекламного оголошення
  • вивчайте рекомендації, опубліковані в Яндекс.Директ і Google AdWords;
  • робіть оголошення короткими;
  • прогнозуйте сприйняття оголошення цільовою аудиторією;
  • вказуйте вигоди товару / послуги;
  • пишіть чіпляють і провокують заголовки;
  • вживайте примушують дієслова;
  • використовуйте слова-магніти, слова-тригери;
  • Тестує!
Конверсія, або як відвідувача перетворити в клієнта:
  • використовуйте чіткі ключові слова і фрази, стоп-слова;
  • використовуйте геотаргетинг, якщо пропозиція регіональне;
  • будьте точні і правдиві в оголошенні (ціна, доставка, асортимент, ін.);
  • відфільтровує текстом оголошень непотрібних відвідувачів;
  • відправляйте відвідувача з оголошення на конкретну сторінку.

Див. Також «Яндекс Директ - 15 ефективних порад» http://www.searchengines.ru/articles/005307.html

Розвиток тематичної складової сайту, піар і статейний маркетинг

Просування сайту посредеством піару, рекламних та інформаційних публікацій нерозривно пов'язана з конентним наповненням сайту.

Все більш значущу роль в ефективній роботі комерційного сайту має його контентне наповнення. Ретельно підібраний в тематику сайту і чітко структурований контент дозволяє залучити й утримати увагу потенційного відвідувача, зацікавленого в отриманні актуальної інформації. Він же грає визначальну роль при т.зв. тематичної оптимізації сайту.

Слід також мати на увазі, що використання інструментів структурування масивів інформації і засобів зворотного зв'язку дозволяє власнику сайту надавати відвідувачам сайту інформацію з питань, що стосуються виконання його професійної компетенції. Наприклад, ефективним доповненням до каталогу медійної продукції (DVD-відеотека, аудіопродукція, відеохостинг) можуть служити тематична енциклопедія і добірка авторських оглядів-рецензій. А якщо надати можливість обговорення і рейтингування відвідувачами, то отримуємо повноцінний тематичний медіасервіс з елементами експерт-системи.

Просування «контентом»

Публікація статей та прес-релізів в Інтернеті дає наступні результати:

  • якісні "вхідні" посилання, як наслідок підвищення авторитетності сайту;
  • асоціювання джерела публікації з описуваної в публікації тематикою;
  • додатковий трафік на сайт.

Ознаки якісної (з точки зору просування) статті:

  • Згадка або посилання на сайт-першоджерело.
  • Унікальність + наявність корисної інформації.
  • Привабливий заголовок.
  • Актуальність тематики публікації.

Детальніше про написання якісних статей см. А. Архангельський, «Ефективне написання статей і заміток».

Де публікувати статті:

  • ресурси - каталоги статей;
  • тематичні сайти;
  • тематичні розсилки;
  • власні контент-ресурси.

Знайти каталоги статей можна, задавши в Яндексі запит «Додати статтю» . Сервіси публікації прес-релізів: B2Blogger.com , Розсилка прес-релізів на Subscribe.ru , Openmarket.ru , Karta-smi.ru , Inthepress.ru , А також за запитом в Яндексі «Додати прес-реліз» .

Блогінг і робота з відвідувачами

У числі розв'язуваних власником сайту завдань стоїть і проблема створення і підтримки довгострокових відносин зі своїми відвідувачами, будь це клієнти комерційної компанії або читачі контент-ресурсу. Звідки б не прийшов відвідувач - з результатів пошукових запитів, з рекламних інтернет-майданчиків або набравши URL сайту з візитки - відвідувача необхідно утримати на сайті, не тільки надавши йому потрібну інформацію в достатньому обсязі, а й переводячи його зі стану знання про компанію (товар , послузі) до стану лояльності (компанії, сайту).

Слід зазначити важливу особливість споживчої поведінки користувача в офлайн середовищі: при існуючих багатстві вибору і рівні конкуренції, перебуваючи в процесі вибору товару / послуги або місця їх придбання, покупець має потребу в спілкуванні, наприклад, зі знайомим, авторитетним фахівцем або з продавцем-консультантом. Тому не слід залишати користувача сайту один на один тільки з високотехнологічним інтерфейсом сайту електронної комерції інтернет-магазину. Є сенс надати відвідувачеві можливість контактувати якщо не з «менеджером торгового залу» електронного магазину, то хоча б з такими самими споживачами, як він сам. Таким чином, наявність спеціального інструментарію для реалізації процесу обговорення на сайті допомагає зробити перші кроки у формуванні ком'юніті навколо товару, послуги, компанії чи бренду.

Модуль «Блог» Amiro.CMS є Вже традіційнім інструментом Залучення и Утримання відвідувачів компетенцією его автора (аналітичні матеріали, щоденнікові записи, авторські оглянувши, пр.). Модуль «Форум» має набір характеристик, властівіх популярним форумних двіжків. А Розширення «Коментарі» впроваджується в будь-який Вказаним власником сайту конентній модуль CMS, будь то новина, описание артикулу товару, файл для скачування, елемент фотоальбому, ін.

Нагадаємо, что Блог або мережевий щоденник (по Вікіпедії) - це сайт або часть сайту, основний вміст которого - регулярно додаються Короткі записи тімчасової значущості, відсортовані в зворотньому хронологічному порядку (Останній Запис зверху). Блоги зазвичай публічні і передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (у відгуках до блог-запису або своїх блогах).

Правила володіння блогом, у якого є шанс бути популярним:

  • робіть контент авторським і унікальним;
  • пишіть в блог хоч і потроху, але часто;
  • провокуйте відвідувачів сайтів на написання коментарів, питайте їх ради, беріть участь в обговоренні;
  • пишіть на ту тему, в якій Ви відчуваєте себе досить компетентним.

Детальніше про блогах і блогінгу: www.problog.ru .

Блог-книга про блогосферу і маркетинг в соціальних мережах: blogbook.ru .

Для залучення відвідувачів на блог, і відповідно, сайт, використовуйте сервіси соціальних закладок, такі як BobrDobr.ru , Memori.ru і ін., див. в Яндексі «Соціальні закладки» . Також вивчіть можливості постера в соціальні закладки www.postquickly.com .

Пам'ятайте, що люди, які пишуть коментарі на Вашому сайті, які беруть участь в обговоренні на форумі, мимоволі створюють Вам новий контент. Ідеальний варіант - сформувати навколо свого сайту невелика спільнота (ком'юніті) з експертів і простих відвідувачів, пов'язаних однією тематикою (яка зазвичай знаходиться в сфері діяльності компанії-власника сайту).

Прямий і прихований маркетинг

Беріть участь в дискусіях в галузевих форумах, блогах, ін. Пишіть Ваш коментар акуратно, не відхилятися від теми, заданої автором повідомлення в форумі. рекламуйте свої послуги ненав'язливо.

Приклад «прихованої» реклами в підписі користувача тематичного форуму.

Офлайн-просування сайту

Візитки, буклети, традиційна реклама - обов'язково вказуйте адресу сайту! Як джерело докладної інформації про діяльність компанії, пропоновані товари і послуги завжди рекомендуйте власний сайт.

Рекомендуємо наступні джерела інформації:

Онлайн підручник з пошукової оптимізації: http://tutorial.semonitor.ru/

Форум з пошукової оптимізації: http://forum.searchengines.ru/

Блог по SEO: http://www.searchengines.ru/seoblog/

Розсилка по пошукової оптимізації: http: // www.optimization.ru /

Список блогів по SEO: http://blog.seotext.ru/seoblogs

Список форумів по SEO: http://blog.seotext.ru/seoforums

А також:

Книга з пошукової оптимізації: І. Ашманов, Іванов «Просування сайту в пошукових системах»

Книга по тематичної оптимізації: Н.Евдокімов, «Основи тематичної оптимізації. Ефективна інтернет-комерція і просування сайтів в Інтернеті »

Обговорити матеріал в форумі підтримки користувачів

Php?

Дополнительная информация

rss
Карта