Розвиток ринку електронної комерції демонструє впевнені ознаки зростання: більшість торгових майданчиків змінюють традиційну форму продажу на онлайн торгівлю. Щомісяця онлайн ринок поповнюють десятки нових магазинів, які прагнуть завоювати певну нішу. Але кожен місяць його також і залишають інтернет-магазини, які орієнтувалися на погано опрацьовану маркетингову стратегію і не витримали потужного натиску конкурентів. Уникнути подібної долі і впевнено закріпитися на ринку допомагає грамотна стратегія онлайн просування та інтернет-маркетингу, яка подібно до гри в шахи, передбачає наступний крок конкурентів і враховує комплексні технології розвитку.
Розібратися з тонкощами стратегії просування інтернет-магазинів нам допомагає керівник відділу інтернет-маркетингу магазина сантехніки Вівон Михайло Іванов.
- Михайле, розкажіть, про інтернет-маркетингу компанії і які завдання він дозволяє вирішити?
Онлайн-маркетинг діє за принципом традиційного маркетингу, з огляду на оптимальне співвідношення і взаємодія основних факторів. Для нас це:
- Товарні групи;
- постачальники;
- Пропозиції магазину для покупців.
Маркетинг допомагає визначити оптимальну групу товарів, вибрати відповідних постачальників і створити умови для покупки.
Мета маркетингової інтернет-стратегії - підвищення конверсії і збільшення зростання продажів, яка досягається за рахунок правильного використання відповідних методів та інструментів.
- У чому полягає робота фахівця-маркетолога?
Співробітники відділу маркетингу знаходяться в потоці безперервних досліджень, які дозволяють визначити максимально вигідні рішення для компанії. Для цього вони проводять вивчення ринку і перспектив його розвитку, здійснюють постійний моніторинг конкурентів і аналіз споживачів, відстежують появу передових технологій, щоб надати точні експертні оцінки. У коло обов'язків також входить побудова звітів, порівнянь і візуалізацій, які допомагають об'єктивно оцінити стан ринку і враховувати зміна переваг покупців.
- Які переваги дають інтернет-дослідження?
У числі переваг, які забезпечують маркетингові дослідження, значаться:
- Вибір сприятливої стратегії розвитку з урахуванням даних систем статистики і аналітики;
- Зниження ризиків при подальшому прийнятті рішень.
- Які чинники вибираються для аналізу?
Досліджуються товарні групи, які дозволяють сформувати унікальні торгові пропозиції і оптимальну віртуальну вітрину, так як більшість клієнтів інтернет-магазинів орієнтовані на принцип «покупка очима». Для цього враховується ємність ринку, переваги споживачів цільової аудиторії і прогнозований попит.
У процесі аналізу застосовується ранжування факторів. Кожна група продуктів передбачає різні якісні та цінові параметри, які формують виробники, а наповнити групу допомагають постачальники. Тому наступним кроком є вибір постачальників, які виступають базовою ланкою для роботи ефективної схеми продажів. Для цього комплексно оцінюється надійність і специфіка обслуговування постачальника, включаючи можливість резервування товару, швидкість оновлення залишків, гнучкість політики ціноутворення, покупка продукції оптом чи вроздріб.
- Михайло, Ви приймаєте до уваги дані конкурентів при аналізі?
Так, безумовно, так як це допомагає виявити конкурентні переваги і поліпшити просування. Зокрема, при аналізі сайтів конкурентів враховуємо: обсяг і наповнення товарних позицій, семантику, ключові слова, параметри і джерела трафіку, позиції в пошукових системах Яндекс і Google, динаміку посилальної маси і інші фактори.
Отримані результати дозволяють безперервно розширювати семантичне ядро нашого сайту, розвивати структуру, забезпечуючи його наповнення унікальним вмістом.
- Як у Вас реалізована робота складу і служби доставки?
Схема роботи складу передбачає використання власного приміщення, в якому підтримуються складські залишки затребуваних товарів, а менш ходові вироби замовляються у постачальника в міру необхідності. Своєчасна і безперебійна доставка здійснюється комплексно по регіонах РФ власними силами компанії і транспортом компаній-партнерів, передбачений самовивіз замовлень з пунктів видачі.
- Якими засобами визначається попит?
Для оцінки товарного попиту використовуємо різні сервіси. Перш за все, Яндекс.Вордстат, який оцінює частоту запитів для сайтів в загальній і мобільного видачі, розподіл запитів по регіонах і їх історію. Планувальник ключових слів Keyword Planner Google Adwords і, звичайно, Google Trends, що оцінює динаміку пошукових запитів і дозволяє порівнювати їх між собою, отримані дані дозволяють точно визначити попит на задані групи товарів.
- Цільова аудиторія для Вас має значення?
Звичайно, адже у кожного продукту є «свій» покупець. Щоб його виявити аналізується безліч параметрів: вік, стать, місце проживання. Крім цього, працюємо над підвищенням зручності інтернет-покупок: покращуємо юзабіліті сайту, зручність пошуку і порівняння товарів, надаємо зворотний зв'язок. В ході досліджень проводимо аналіз сесії користувачів, параметрів глибини перегляду і часу, проведеного на сайті.
- Які методи просування Ви застосовуєте?
Для підвищення конверсії використовуємо виключно біле SEO, без сірих схем просування і послуг посилальних бірж, працюємо з рекламними системами (Директ і AdWord) і соціальними платформами (SMM), застосовуємо ремаркетинг і ретаргетінг, спрямовуємо зусилля на зростання органічного трафіку за рахунок безперервного розвитку сайту. Крім цього, приділяємо увагу публікаціям на тематичних порталах і в ЗМІ, щоб ім'я компанії було у всіх на устах, працюємо над створенням власного відеоконтенту, зокрема відкрили кілька місяців тому відеоблог компанії Вівон в YouTube. Реалізували подання до мобільного видачі, розробивши мобільну версію сайту. Не забуваємо і про захист персональних даних - застосовуємо шифрування даних користувача через протокол HTTPS.
- Які інструменти на Ваш погляд, Михайло, ефективні сьогодні в інтернет-маркетингу?
Серед різноманіття маркетингових інструментів зазначу email-маркетинг, дослідження воронок конверсії, періодичні A / B-тести, а також безперервний PR і просування, які дозволяють комплексно формувати думку про компанії і товар для покупців, підтримувати рівень попиту.
Михайло, дякуємо за те, що приділили час і розкрили читачам тонкощі сучасного інтернет-маркетингу. Будемо раді продовжити наш діалог при наступних зустрічах!
Ми познайомили Вас з особливостями побудови ефективної стратегії маркетингу, яку використовує інтернет-магазин сантехніки Вівон для просування на сучасному ринку.
Михайле, розкажіть, про інтернет-маркетингу компанії і які завдання він дозволяє вирішити?У чому полягає робота фахівця-маркетолога?
Які переваги дають інтернет-дослідження?
Які чинники вибираються для аналізу?
Михайло, Ви приймаєте до уваги дані конкурентів при аналізі?
Як у Вас реалізована робота складу і служби доставки?
Якими засобами визначається попит?
Цільова аудиторія для Вас має значення?
Які методи просування Ви застосовуєте?
Які інструменти на Ваш погляд, Михайло, ефективні сьогодні в інтернет-маркетингу?