Якщо зваживши всі за і проти ви вирішили підключитися до Інтернету за допомогою технології ADSL, то у вас є два варіанти розвитку подій. Найпростіший - придбання ADSL-модему у провайдера, що економить вам час і гроші, так як в цьому випадку обладнання зазвичай пропонується зі знижкою за умови контрактного підключення. Однак, якщо ви плануєте будувати досить складну мережеву інфраструктуру, то варто спочатку придивлятися до більш функціональним моделям. Наприклад, ASUS DSL-N55U, про який ми розповімо вам в цьому огляді забезпечить не просто підтримку ADSL, але і дозволить організувати дротову гигабитную мережу на чотири пристрої, роздати Wi-Fi в діапазонах 2,4 і 5 ГГц з максимальною швидкістю до 600 Мбіт / с, встановити мережевий принтер, організувати спільне сховище даних і DLNA-сервер.
Комплектація
Модель ASUS DSL-N55U поставляється в досить великій упаковці по мірках бездротових пристроїв для домашнього використання. Крім власне маршрутизатора, в коробці ви знайдете компактний блок живлення телефонного типу, три знімних антени, перехідник для телефонного дроту, один телефонний (RJ11) і один Ethernet (RJ45) кабель, CD з програмним забезпеченням, інструкцію по експлуатації та гарантійний талон.
Зовнішній вигляд, роз'єми
Маршрутизатор ASUS DSL-N55U виглядає досить симпатично, хоча назвати цей факт помітною перевагою зможуть тільки користувачі, які звикли тримати мережеве обладнання на увазі. Тим же, хто в першу чергу звертає увагу на функціональність і зручність експлуатації ми б порадили закріпити пристрій вище на стіну в вертикальному положенні, відкривши доступ до всіх роз'ємів і кнопок.
Корпус пристрою з характерно загостреним силуетом виготовлений із пластику чорного кольору. При цьому менша частина його верхньої панелі з логотипом і позначенням моделі виконана "під метал", а велика оброблена декоративною рельєфною вставкою, під якою приховані індикатори режимів роботи. Сині світлодіоди демонструють активність самого пристрою, режимів ADSL і WAN, обмін даними в стандартах 2,4 ГГц і 5 ГГц, а також підключення клієнтів до портів чотирьом портам LAN.
Основа корпусу практично повністю перфорована для кращого охолодження апаратної начинки. Гумові ніжки стануть в нагоді для установки маршрутизатора на столі, а ось для його кріплення на стіну призначені два чотирьох-пелюсткових отвори, які в разі потреби дозволять зафіксувати маршрутизатор в одному з чотирьох положень. На службової наклейці на дні пристрою можна знайти вельми корисну для початківців користувачів інформацію про стандартних налаштуваннях (SSID, IP, user / password) і MAC-адресах модему в діапазонах 2,4 і 5 ГГц.
Передня грань ASUS DSL-N55U вільна, бічні також як і основа помітно перфоровані, а все найцікавіше очікувано винесено на задню грань. По-перше, тут рівномірно розподілені три коаксіальних коннектора для підключення знімних антен. Між першою і другою антеною знаходиться ADSL-порт для підключення до телефонної лінії, потім слідують гніздо блоку живлення, тумблер включення пристрою, тугий зсувний повзунок відключення Wi-Fi-модуля, два порти USB 2.0 і кнопка швидкої WPS-настройки. Між другою і третьою антеною помістилися тільки чотири LAN-порту і притоплену в корпус кнопка Reset, яку при необхідності доведеться натискати загостреним предметом.
функціональність
В даному розділі ми відзначимо лише основні моменти, пов'язані з можливостями ASUS DSL-N55U. Перераховувати всі можливості цього мережевого "комбайна" в експрес-огляді немає сенсу, ви можете вивчити докладні специфікації на сайті виробника .
Отже, з апаратної точки зору модель оснащена двома роздільними процесорами для трактів ADSL і Wi-Fi, а обсяг ОЗУ збільшено до 128 МБ для більш впевненої роботи в важких умовах. Бездротова передача даних відбувається в усіх поширених стандартах (802.11 a / b / g / n) на двох діапазонах, що дозволяє одночасно працювати з не самими новими пристроями на звичній частоті 2,4 ГГц і повноцінно розгорнутися в поки ще практично порожньому діапазоні 5 ГГц, сумарна теоретична швидкість в 600 Мбіт / с як раз і виходить складанням максимальних 300 Мбіт / с для кожного з діапазонів. Три дипольні антени з коефіцієнтом посилення 2 dBi забезпечують хороший запас потужності сигналу Wi-Fi, що напевно оцінять жителі "залізобетонних лабіринтів" з декількома капітальними стінами між роутером і підключеним пристроєм. Чотири гігабітних LAN-порту дозволять підключити стаціонарні системи (десктопні ПК, медіаплеєри, Smart TV, ігрові приставки), а пара роз'ємів USB 2.0 стане в нагоді для підключення мережевого принтера, файлового сховища, 3G-модема в форматі USB-донгла.
Програмна частина ASUS DSL-N55U також досить цікава, солідний набір фірмових технологій ASUS дійсно допомагає гнучко налаштувати мережеву інфраструктуру під себе. Наприклад, диспетчер трафіку Quality of Service (QoS) дозволяє позначити пріоритет використання пропускної здатності Інтернет-каналу для різних споживачів, Ai Radar визначає місцезнаходження мобільних пристроїв і видає односпрямований сигнал в потрібних напрямках. Докладні настройки допоможуть налаштувати автоматичне відключення мережі, коли це не потрібно (день тижня, час), а функція батьківського контролю - обмежити підростаючому поколінню час перебування в Глобальній мережі.
Налаштування, експлуатація
Вибір місця і способу розміщення маршрутизатора залежить від планування вашої квартири і передбачуваної топології провідний LAN-мережі. Наявність в обраному місці телефонної розетки не надто критично, так як вивести додаткову точку підключення зазвичай простіше, ніж планувати розводку мережі на шкоду якості покриття. Для новачків нагадаємо, що в загальному випадку рекомендується мінімізувати кількість перешкод між передавачем і приймачами, розміщуючи маршрутизатор в центрі обслуговується простору і подалі від "фонять" пристроїв (інші роутери, холодильники, мікрохвильовки і т.д.).
Комплектні антени ASUS DSL-N55U у своєму розпорядженні трьома ступенями свободи при нахилі від задньої грані маршрутизатора і можуть бути гнучко зорієнтовані під будь-яким доступним кутом щодо осі кріплення. Не забувайте, що для отримання максимальної сили сигналу виробник рекомендує положення "тризубом" - центральна антена під 90 градусів, дві крайні - під 45 градусів від центру. Комплектний перехідник телефонної лінії стане в нагоді, якщо до цієї ж розетку ви захочете підключити ще і сам телефонний апарат. І нарешті після завершення комутації підключаємо блок живлення, натискаємо кнопку включення і переходимо до процесу початкового налаштування.
Набираємо 192.168.1.1 і вводимо стандартний набір admin / admin в поля user / password, після чого потрапляємо в графічний інтерфейс налаштувань, звичний будь-якому власникові роутера від ASUS. На самому початку можна скористатися швидким налаштуванням, вибравши країну і провайдера, роутер знайомий з провайдерами Укртелеком і Vega. Потім слід призначити обране ім'я мережі і поміняти пароль зі стандартного admin на щось більш складне. Після цього ви потрапляєте власне в розділ загальних і додаткових налаштувань, де можете вибрати будь-яку доступну опцію і проінспектувати роботу пристрою. Перераховувати всі пункти окремо ми не будемо, а просто наведемо скріншоти, з яких ви зможете дізнатися необхідну інформацію про пункти настройки модему ASUS DSL-N55U.
Так як автор огляду забезпечений якісним Інтернет-підключенням по FTTB-технології, для тестування ADSL-маршрутизатора довелося придбати стартовий пакет «ОГО! Легкий" із заявленою швидкістю доступу 5 Мбіт / с (download) і 3 Мбіт / с (upload). Перевірити працездатність ASUS DSL-N55U за допомогою тестового підключення вдалося, проте працювати постійно на таких швидкостях після стомегабітного каналу досить важко. Підключений зовнішній вінчестер з NTFS-розділами без проблем визначився системою, а ось працювати як звичайний Ethernet-маршрутизатор, використовуючи один з вільних LAN-портів в якості WAN-входу ця модель поки не вміє. Особливості розміщення маршрутизатора - хол, як географічний центр квартири з практично прямою видимістю кімнат і максимум однієї капітальною стіною на шляху сигналу, не дозволили об'єктивно оцінити запас потужності сигналу, так як навіть в самому віддаленому куточку зниження показників передачі даних було мінімальним. А ось що вдалося оцінити в повній мірі, так це можливість переключитися в абсолютно порожній діапазон 5 ГГц зі стандартного 2,4 ГГц каналу з десятком сусідів. За тиждень тестової експлуатації "не було жодного розриву" (c) або зависання, так що перезавантажувати ASUS DSL-N55U не довелося жодного разу.
підсумки
У підсумку, ADSL-модем, він же гігабітний чотирьохпортовий маршрутизатор, він же двухдиапазонная точка доступу ASUS DSL-N55U - відмінне рішення для підготовлених користувачів з ADSL-підключення до Глобальної мережі, які планують побудувати досить складну мережеву інфраструктуру, заточену під індивідуальні вимоги. Для тих, хто підключений до Інтернет більш звичним чином, ми рекомендуємо придивитися до ще більш просунутим моделям даного виробника ASUS RT-N66U і ASUS RT-AC66U , Виконаним в аналогічному конструктиві. І наостанок відзначимо, що так як цей ADSL-маршрутизатор на даний момент не входить в список рекомендованих "Укртелеком" моделей , Дана компанія не несе відповідальності за якість надання послуги доступу до мережі Інтернет.
Продукт наданий на тестування компанією ASUS, www.asus.ua