Електронний уряд і електронний документообіг в органах державного управління

Регіональний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців акімату Північно-Казахстанської області


Самостійна робота

на тему: "Електронний уряд і електронний документообіг в органах державного управління"

Виконав: слухач курсів

з 6 по 17 жовтня 2008 року

Сансизбаев К.С.

керівник:

викладач Липчанский М.А.

Петропавловськ - 2008


зміст

Вступ

1. Етапи становлення електронного уряду

2. Технології, що використовуються в роботі електронного уряду

2.1 Портал електронного уряду

2.2 Єдина система електронного документообігу

3 Огляд сайтів Державних установ Північно-Казахстанської області

висновок

Список використаних джерел


Вступ


"Все своє ношу з собою" - вища мудрість древніх знайшла свою реалізацію в наші дні завдяки тому, що сьогодні всі документи величезного підприємства можуть зберігатися і переноситися усередині одного персонального комп'ютера.

Електронний уряд - система державного управління на основі електронних засобів обробки, передачі і поширення інформації. Електронний уряд не є доповненням або аналогом традиційного уряду, а лише визначає новий спосіб взаємодії на основі активного використання інформаційно-комунікаційних технологій з метою підвищення ефективності надання державних послуг.

В умовах широкого розповсюдження інформаційних технологій в Казахстані, розвитку електронного уряду, впровадження електронного документообігу, надання електронних послуг робота і є актуальною і практично значущою.

Метою роботи є дослідження розвитку електронного уряду та електронного документообігу в державних органах. У зв'язку з формульованої метою були поставлені такі завдання:

- Розглянути історію виникнення, етапи розвитку, сучасний стан електронного уряду.

- Описати переваги і недоліки веб-сайтів Північно-Казахстанської області.


1. Етапи становлення електронного уряду

Президентом Казахстану поставлена ​​амбітна задача входження республіки до числа 50 найбільш конкурентоспроможних країн світу. Зрозуміло, що це завдання немислима без здійснення вагомих кроків у бік цифрової економіки та інформаційного суспільства, без формування інформаційної інфраструктури "електронного уряду". У 2004 р була прийнята "Державна програма формування" електронного уряду "в Республіці Казахстан на 2005-2007 роки", розроблена відповідно до Посланням Президента народу Казахстану "До конкурентоспроможного Казахстану, конкурентоспроможної економіки, конкурентоспроможної нації!". Це один з перших серйозних кроків на шляху розвитку високотехнологічної держави.

У Республіці Казахстан здійснюється серйозна робота по формуванню інформаційного суспільства. Прийнято і реалізуються "Державна програма формування" електронного уряду "на 2005-2007 роки", розроблена "Програма зниження інформаційної нерівності на 2007-2009 роки".

Про запровадження нового елемента в схемі взаємовідносин "громадянин-держава" говорив Президент Республіки Казахстан Н. Назарбаєв у Посланні народу Казахстану 1 березня 2006 р .: "Спеціальний акцент хочу зробити на необхідності якнайшвидшого впровадження системи" електронного уряду ". Це підвищить ефективність діяльності державних органів , призведе до зниження корупції та адміністративних бар'єрів. Прискорити реалізацію проекту електронного уряду. Для цього в 2007 році буде прийняти закон "Про національні реєстрах ідентифікації ційних номерів ". У практичній реалізації це виражається в тому, що кожен громадянин має універсальну персональним кодом, замість безлічі необхідних зараз РНН, СІК, № паспорта і т.д.".

Суть електронного уряду полягає не в інформаційних технологіях, як таких, а в задоволенні потреб громадян з урахуванням того, що сьогоднішній світ дуже широко використовує ці технології.

Створення "електронного уряду" в Казахстані має довгострокову перспективу, і його реалізація може бути здійснена тільки в кілька етапів. Державна програма по формуванню "електронного уряду" в основному орієнтована на формування базової інфраструктури е-уряду. Реалізація концепції "електронного уряду" вимагає наявності, принаймні, наступних стартових умов:

• відповідного рівня комп'ютеризації державних органів;

• певного рівня розвитку ринку інформаційно-комунікаційних технологій в країні;

• наявності або присутності професіоналів IT як у замовників в особі державних органів, так і у постачальників товарів і послуг здатних реалізувати поставлені завдання;

• прийнятною нормативно-правової бази;

• достатнього рівня фінансування;

• політичної волі не тільки у глави держави, а й у всіх учасників цього процесу.

В рамках створення "електронного уряду" здійснюється автоматизація діяльності державних органів. Головним тут є створення таких інформаційних систем державних органів, які дозволять надавати громадянину затребувані і досить актуальні для його повсякденному житті і роботи електронні сервіси. І в цьому закладена основна ідея "електронного уряду" в Казахстані - це "забезпечення громадян швидким та якісним доступом до електронних послуг державних органів".

При розробці даної Програми було вивчено досвід країн, в яких досягнуто значних успіхів у розвитку технологій е-урядування: Корея, Сінгапур, Естонія та інші. З урахуванням світового досвіду впровадження "електронного уряду" в Республіці Казахстан здійснюється в чотири етапи.

Інформаційний етап (2005-2006 роки)

На даному етапі забезпечена єдина точка доступу до всіх інформаційних ресурсів державних органів і орієнтація на потреби громадян і організацій, виходячи з концепції життєвих і бізнес-подій.

В рамках даного етапу до кінця 2006 року на Порталі були розміщені інформаційні послуги всіх державних органів.

Інтерактивний етап (2006 - 2008 року)

В рамках даного етапу реалізовані механізми ідентифікації та авторизації користувачів з метою надання державними органами інтерактивних послуг громадянам, реалізований сервіс прийому звернень громадян і запущена в експлуатацію мобільна версія Порталу.

Транзакційний етап (2008 - 2010 року)

На даному етапі будуть реалізовані механізми звернення громадян через Портал до платних державних послуг з можливістю здійснення фінансових транзакцій за рахунок інтеграції з платіжним шлюзом і банківськими інформаційними системами.

Четвертий етап (2010 р і далі) - формування інформаційного суспільства, при якому електронні послуги будуть переважати над паперовими і охоплювати весь життєвий цикл людини.

Але для реалізації "електронного уряду", недостатньо лише розробити програму його впровадження. Потрібно також готувати людей, які, володіючи комп'ютерною грамотністю і маючи доступ до ІКТ, зможуть взаємодіяти з "електронним урядом" в будь-якій географічній точці країни.

Перший ступінь у формуванні інформаційного суспільства - це зниження інформаційної нерівності. Для реалізації цього завдання, Агентством РК по інформатизації і зв'язку розроблено "Програму зниження інформаційної нерівності на 2007-2009 роки". Програма спрямована на вирішення завдань щодо зниження інформаційної нерівності, що характеризується різним рівнем комп'ютерної грамотності населення і нерівними можливостями доступу до сучасних комунікаційних технологій.

В якості основних дієвих важелів впливу на зниження інформаційної нерівності буде використано:

• введення багаторівневої "Національної IT-сертифікації";

• введення обов'язковості наявності національного IT-сертифікату при прийомі на державну службу;

• введення тестування 100% випускників навчальних закладів з інформатики;

• введення предмета інформатики в курси підвищення кваліфікації працівників бюджетної сфери.

На шляху до зниження інформаційної нерівності потрібно зробити три важливі кроки. Перший - навчання населення. Другий - зниження тарифів на Інтернет. Третій - забезпечення доступу громадян до Інтернет-ресурсів.

З 1 вересня 2006 року на 25% зменшився тариф на послуги Інтернету. Але для доступу до нових державних онлайн-послуг людям потрібно електронна ідентифікаційна карта (e-ID), яка повинна з'явитися незабаром у рамках програми створення національної ідентифікаційної системи (далі НІС). З такою картою громадянин зможе зайти на портал е-уряду та отримати будь-які довідки в електронному вигляді, уникнувши стомлюючого стояння в чергах.

На сьогоднішній день всі держоргани мають власні веб-сайти і надають інформацію населенню, що говорить про те, що Інтернет-інфраструктура вже сформована.

Разом з тим, на основі проведеного Агентством аналізу є ряд проблем включають: недостатньо актуальне і затребуване інформаційний зміст веб-сайтів держорганів. На багатьох ресурсах дизайн не оновлювався протягом вже декількох років, у більш ніж 40% офіційних Інтернет-ресурсів держорганів відсутня режим щоденного оновлення інформації про поточну діяльність.

Інтернет-ресурси окремих відомств мають застарілу структуру, що утрудняє оперативний доступ громадян до необхідної інформації, не розвинені ресурси, що інформують про порядок роботи держоргану і розгляді звернень громадян.


2. Технології, що використовуються в роботі електронного уряду

2.1 Портал електронного уряду

12 квітня 2006 року відбувся запуск веб-порталу "електронного уряду" в Інтернеті - www.e.gov.kz рис. 1.


Мал. 1 - Веб-Сайт електронного уряду Республіки Казахстан.

Веб-портал "електронного уряду" є практичним механізмом реалізації концепції надання державних послуг за принципом "одного вікна".

В даний час на порталі реалізовано понад 1500 інформаційних послуг, що охоплюють діяльність міністерства освіти і науки, праці та соціального захисту населення, індустрії і торгівлі, юстиції, фінансів, охорони здоров'я, енергетики і мінеральних ресурсів, Агентства у справах державної служби та Національний банк, свої послуги надають як державні органи Генеральна прокуратура, Конституційна рада, Податковий комітет МФ РК, комітет національної безпеки і інші, так і приватні підприємства АТ "Казпочта", АТ "НК" Ка зМунайГаз ", ТОО" Кар-Тел "(Beeline), ТОО" GSM Казахстан АТ "Казахтелеком" (Kcell) та інші.

В основу дизайну і структури веб-порталу покладена ідея "електронного уряду", яка полягає в сервісному підході до обслуговування громадян.

Інформаційні послуги згруповані на веб-порталі відповідно до основними життєвими циклами людини: дитинство, навчання, юність, сім'я, робота, старість, і бізнес-циклами підприємства: планування, відкриття, ліквідація. Побудова структури надання електронних послуг навколо життєвих циклів людини і бізнесу, спрямоване на максимальне полегшення пошуку і отримання необхідної інформаційної послуги.

Крім інформаційних послуг на порталі реалізований ряд сервісів: "Електронна пошта", "Сервіс контактів", "Сервіс календарного планування", "Сервіс підписки".

Веб-портал підтримує три мови (казахський, російська, англійська). На веб-порталу "електронного уряду" реалізований новинний блок.

Якщо портал "електронного уряду", є особою зовнішнього контуру, то основним досягненням внутрішнього контуру G2G "уряд для уряду" - буде переклад на електронну взаємодію між держслужбовцями.

Завданням Казахстану на сучасному етапі є концентрація зусиль для переходу до інформаційного суспільства через Інформаційні Технології.


розділ: Держава і право
Кількість знаків з пробілами: 20018
Кількість таблиць: 0
Кількість зображень: 2

... не тільки усунуть інформаційне нерівність, а й створюватимуть робочі місця і забезпечать стале економічне зростання. Ключове завдання реалізації концепції "електронного уряду" в Республіці Білорусь - створення централізованого державного інформаційного порталу, через який громадяни, приватні компанії та державні службовці зможуть оперативно взаємодіяти як з ...

... IT сектор); орієнтацію на потреби громадян (місцеве наповнення, багато он-лайнових організацій, використання ІТ в повсякденному житті, викладання ІТ в школах) і урядових установ (електронний уряд); конкурентність у телекомунікаційній галузі; незалежне регулювання цієї галузі з зобов'язаннями продавця забезпечити універсальність доступу; а також е-готове суспільство ...

... офіційних документів через урядові веб-сайти, оплаті податків, надання статистичної інформації про роботу державного апарату населенню. В цілому можна сказати, що електронний уряд США в даний час знаходиться на рівні агентства на вимогу, що означає використання стратегії, орієнтованої на зовнішню діяльність, але відносно низький рівень ...

... здійснювати вибір певної ІТ для управління переходом керованого об'єкта з одного стану в інший. Реінжиніринг сучасних систем управління на базі інформаційних технологій виявив об'єктивну необхідність нового контуру в системі державного управління - визначального систематичне поповнення знань кожного управлінця, їх готовність до злагодженій взаємодії в складі ...

Дополнительная информация

rss
Карта