Даний компактний огляд цілком присвячений новому настроюється режиму "Економія заряду" (Battery Saver) в Windows 10 , Який може продовжити час роботи ноутбука (планшета) від акумуляторної батареї. Він автоматично включається при досягненні рівня заряду критичної позначки. Battery Saver є спрощеним аналогом стандартних схем управління електроживленням, але зі своїми корисними "фішками" (наприклад, є можливість дізнатися які програми найбільше споживають енергії), про що в ненудних подробиці читайте нижче.
/ Опубліковано в IT-виданні "Комп'ютерні Вести" 18.04.2016 р в рубриці "Поради і секрети" /
Що робить режим "Економія заряду"?
Функція Battery Saver була запозичена з Windows Phone (Mobile) і Android. За замовчуванням, коли заряд акумулятора падає до 20%, економний режим включається автоматично, при цьому:
- зменшується яскравість дисплея;
- відключається робота в фоновому режимі універсальних програм і відправка push -Повідомлення.
Important!
Push -Повідомлення - спливаюче інформативне повідомлення про важливі системні події і оновлення.
Режим можна активувати вручну рівно в два кліка мишкою. Для цього клацніть по значку батареї в області сповіщень, а у вікні - по плитці "Економія заряду". Коли режим включений, на значку з'явиться зелений листочок.
Інший спосіб запуску - через Центр повідомлень (Action Center) Windows 10, тобто натисніть на іконку повідомлення в системному лотку (треї) і, далі, на озвучену плитку.
Налаштовуємо режим "Економія заряду"
Для настройки Battery Saver відкрийте меню "Пуск" і виберіть "Параметри" → в панелі зайдіть в розділ "Система" → "Економія заряду", де перевірте, що відповідний режим вашого лептопа включений.
Знайомство з можливостями аплету почнемо з кліка по нижній посиланням "Параметри економії заряду". Тут є сенс поекспериментувати з рівнем заряду, при якому активується описуваний режим, - наприклад, для нового ноутбука (акумулятора) спробуйте встановити позначку в 15%, а для "вмираючої" батареї логічно буде підвищити поріг з дефолтних 20 до 30 або 40 відсотків.
Якщо треба, щоб утиліта щоденного користування, типу Skype , Продовжувала працювати в фоні навіть в режимі економії, в розділі "Завжди дозволено" клацаємо по кнопці "Додати додаток" → в представленому списку знаходимо потрібне, відзначаємо і тиснемо "Додати".
Повернувшись до підрозділу "Економія заряду", познайомимося з останньої "смакотою" оглядає режиму електроживлення в Windows 10, а саме з ранжируваною за часом і обсягом споживаної енергії софтом (див. "Використання батареї").
Вибравши відповідний період часу (скажімо, добу), можна побачити всі активні програми і ступінь їх впливу на заряд акумулятора. Якщо якась другорядна для вас програма споживає занадто багато енергії, слід відключити її роботу у фоновому режимі, для чого клікніть по ній мишею, натисніть на "Відомості" і в новому вікні встановіть потрібне обмеження.
Також краще дезактивувати роботу в тлі "Календаря", "Будильника" та іншого ПО разового застосування, що скорочує термін його служби далеко від розеток.
Про корисність аплету "Економія заряду"
Питання спірне, по крайней мере, в своєму нинішньому, убогому опціоном, вигляді. при оптимально налаштованому електроживленні стандартними засобами ОС режим Battery Saver виглядає як "п'яте колесо" або, точніше, як "заготовка" в майбутньому зручного і ергономічного бонусного інструменту управління енергоспоживанням вашого ноутбука, нетбука або планшета.
Можливо, надбавку в функціоналі герою публікації принесе велике оновлення Windows 10 Anniversary Update, про що дізнаємося дуже-дуже скоро ...
Дмитро dmitry_spb Євдокимов