- №1 - Оптимізація заголовків
- №2 - Оптимізація описів
- №3 Додавання адреси і телефону
- №4 Швидкі посилання
- №5 «Хлібні крихти»
- №6 Ефектний фавікон
- №7 Додавання інтернет-магазину в Яндекс Маркет
- №8 Спеціальні дані
SEOnews запускає новий проект для фахівців і клієнтів «Енциклопедія інтернет-маркетингу» . Щотижня редакція публікуватиме навчальні матеріали, авторами яких стануть фахівці провідних агентств на ринку. У підсумку ми плануємо випустити повне, практично корисне і актуальне електронне керівництво.
8 способів виділити сніппет в Яндексі
Автор блогу про інтернет-маркетингу і SEO
Наскільки добре ваш сайт видно у видачі? Буває так, що ресурс коштує на перших позиціях по якимось запитам, однак переходів не так багато, як хотілося б (низький CTR). Покази йдуть, а відсоток кліків дуже малий. Всьому виною - неправильно сформований сниппет, який недостатньо інформативний і не оформлений належним чином.
CTR сниппета залежить від його релевантності запиту, інтересу для користувача і його оформлення. У цій статті ми розглянемо способи виділення фрагментів, які допомагають збільшити їх CTR.
№1 - Оптимізація заголовків
Головна мета користувачів - швидко знайти конкретний сайт або інформацію, тому в основному люди читають тільки заголовки, запропоновані у видачі, і набагато рідше звертаються до описів. Саме по заголовкам користувачі в більшості випадків вирішують, чи варто відвідувати той чи інший ресурс.
Щоб оптимізувати заголовки у видачі, необхідно додавати обнародувано запити в цільових сторінок.
Ось приклади вдалих назв, що відповідають запиту користувача:
А тут заголовок складений не настільки добре і являє собою просто набір слів:
№2 - Оптимізація описів
Опис, що знаходиться під заголовком, формується довільно, тобто береться з тексту, що знаходиться на сторінці. На відміну від Google, Яндекс ігнорує тег description при складанні сниппета. Як же тоді вказати йому, який шматок тексту виводити для опису? Є кілька правил.
- Щільність потрібного запиту повинна бути найбільш високою у фрагменті, який ви хочете вивести у видачі.
- Довжина сниппета - 240 символів з пробілами.
- Запит слід виводити в точній входження.
- Фрагмент повинен доповнювати title, а не повторювати його.
- У пропозиціях до і після опису не можна вказувати ключові слова, інакше воно може бути обрізане, і порушиться читабельність сниппета.
Ось приклад того, як Яндекс становить опис з близько розташованих ключових слів:
№3 Додавання адреси і телефону
Контактна інформація підвищує довіру до компанії. Відразу видно, що організація має фізичну адресу і телефон, а не тільки сайт. Недовірливі люди, які не звикли замовляти через Інтернет або побоюються шахраїв, візьмуть цей факт до відома. Додати адресу і телефон можна через Яндекс.Довідник в розділі «Географія сайту» - «Адреси та організації».
№4 Швидкі посилання
Крім основної посилання на сторінку, що відповідає запиту, Яндекс може додати в сниппет додаткові, швидкі посилання, що сприяє збільшенню кликабельности. Самостійно поставити швидкі посилання можна тільки для оголошень Яндекс.Директа. Для органічної видачі пошуковик формує їх, якщо у сайту є чітка ієрархічна структура і використовуються ЧПУ. Детальніше про те, як сформувати швидкі посилання, ви зможете почитати в.
№5 «Хлібні крихти»
На сайтах з чіткою структурою є рубрики і часто зустрічаються підрубрики. «Хлібні крихти» - це шлях, який вказує користувачу, в якому розділі він знаходиться.
«Хлібні крихти», якщо вони є на сайті, можуть з'явитися і в сніпеті Яндекса:
№6 Ефектний фавікон
Фавікон варто зробити яскравим і помітним, без складних деталей. Це може бути якась проста фігура, яка буде виділятися на тлі інших фавікона у видачі
№7 Додавання інтернет-магазину в Яндекс Маркет
Зареєструвавши свій магазин в Я.Маркете, ви отримуєте дуже потужний спосіб виділити сниппет в Яндексі. Біля опису товару у видачі великим шрифтом буде відображатися ціна, що добре вплине на кликабельность посилань. Додати ціни можна і через Яндекс.Вебмайстер в розділі «Товари та ціни». Яндекс кожен день буде експортувати дані про товари, якщо ви надасте йому відповідний YML файл.
№8 Спеціальні дані
Про деякі з них (Швидкі посилання, адреси та телефони) ми вже говорили раніше. Існують і інші спеціальні дані, які допомагають зробити сниппет більш інформативним:
- регістр доменного імені (наприклад, ProfitHunter.ru);
- інформація про рецепти з картинкою;
- Детальна інформація про рефератах;
- дані про товари і послуги без використання Я.Маркет;
- розширена інформація про словникових статтях і творчих роботах;
- докладні описи фільмів та ін.
Спеціальні дані можна вказати пошуковому роботу за допомогою розмітки Schema.org або через Яндекс.Вебмайстер.
Офіційні партнери проекту:
Аналітичний портал ринку веб-розробок
аналітичний проект
Як же тоді вказати йому, який шматок тексту виводити для опису?