Естрогени жіночі гормони: симптоми надлишку, підвищеного рівня

  1. Причини підвищення гормонів
  2. клінічна картина
  3. небезпека надлишку
  4. реабілітаційні заходи
  5. Діагностика та лікувальні дії
  6. Рекомендації медичних фахівців

Найбільш значними для правильної роботи всієї репродуктивної системи вважаються естрогени жіночі гормони, симптоми надлишку яких можуть проявлятися у вигляді підвищення маси тіла, втоми, депресії та інших симптомів, аж до втрати пам'яті. Ігнорування стану організму, при якому спостерігаються симптоми надлишку гормонів, може привести до більш серйозних захворювань, в тому числі ракових.

Причини підвищення гормонів

Естроген називають самим жіночим гормоном. Цей елемент відповідає за правильне функціонування всіх органів репродуктивної системи. Він виробляється в надниркових залозах, яєчниках і в інших органах. Для того щоб репродуктивна система працювала правильно, важливий правильний баланс вироблення гормонів.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

До групи жіночих гормонів (естрогенів) включають 3 види: естрон, естрадіол, естріол. Функції цих речовин схожі, різниця полягає лише в ступені їх дієвості та концентрації в організмі. Найбільш важливим в групі вважається естрадіол, тому саме це з'єднання часто розуміють під терміном естроген. Однак в міжнародній практиці в це поняття входять всі 3 різновиди гормону.

Поява ознак надлишку естрогенів у жінок помічається при надмірному формуванні даного гормону. Причини цього явища різні:

  1. Статеве дозрівання, що сталася раніше часу. Якщо статеве дозрівання починається раніше 7 років і супроводжується характерними ознаками (збільшення молочних залоз, менструація), це вважається ненормальним.
  2. Надмірне вживання м'ясних і молочних продуктів, так як при вирощуванні птиці та худоби в даний час використовуються гормональні засоби. У процесі приготування, а потім і перетравлення їжі ці препарати не переробляються.
  3. Інші продукти харчування. Підвищення вироблення жіночих гормонів (гіперестрогенією) викликають соєві і бобові продукти, пиво, каву.
  4. Вагітність викликає підвищення рівня естрогену і прогестерону, що формуються в плаценті. Саме надлишок естрогенів вважають однією з причин ранкової нудоти, характерною для першого триместру вагітності.
  5. Протизаплідні препарати на гормональної основі можуть підвищити вироблення естрогену.
  6. Депресія, постійний стрес.
  7. Зловживання алкоголем, куріння.

Дефіцит вітамінів і деяких елементів (селен, фолієву кислоти і ін.) Здатний спровокувати збої ферментативної системи.

клінічна картина

На ранніх етапах з гормональним збоєм організм може впоратися самостійно. Але в більш складних випадках потрібне серйозне лікування, інакше можуть виникнути патології. Починати лікування потрібно відразу, як тільки з'являться первинні симптоми гіперестрогенії:

  • хворобливі і тривалі менструації;
  • скачки настрою;
  • головний біль;
  • біль внизу живота, не пов'язана з місячними.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

Основна ознака підвищення естрогенів - збільшення маси тіла. Зайвий жир відкладається переважно на ногах, талії і стегнах. При підвищенні маси тіла на 20% у жінки з'являються порушення балансу гормонів, в тому числі надмірна кількість естрогену.

Підвищений вміст жіночих гормонів викликає поліпшення апетиту. Таким чином, гіперестрогенія призводить до накопичення зайвого жиру. Естроген виробляється в жирових клітинах, тому збільшення маси тіла призводить до надлишку жіночого гормону. В результаті спостерігається порочне коло. Підвищується вміст гормону, збільшується вага, збільшується вироблення жіночих гормонів.

Хвороби судин та підшлункової залози можуть бути викликані гіперестрогенією. Прийом гормональних препаратів може викликати підвищення рівня тригліцеридів. Ці речовини проходять через весь організм, порушуючи роботу серця, викликають формування тромбів. Оральні контрацептиви, до складу яких входять жіночі гормони, викликають порушення роботи підшлункової, розвиток панкреатиту.

Гормональні препарати часто прописують при настанні менопаузи. В результаті часто порушується баланс естрогену і прогестерону, що викликає сухість піхви.

Сигнал того, що в організмі надлишок естрогенів - порушення місячного циклу. Місячні стають нерегулярними, змінюється характер кровотечі (може бути як сильним, так і легким). Перед місячними нерідко з'являється хворобливість молочних залоз і здуття живота, викликані затримування рідини в організмі.

Ще один яскравий симптом - зміна психологічного стану. При гіперестрогенії з'являється депресивний стан, часті зміни настрою, втрата пам'яті, збудливість.

При підозрі на підвищену кількість гормону можна попросити лікаря призначити спеціальний тест, який дозволить дізнатися точний вміст гормону.

небезпека надлишку

Естрогени - жіночі гормони, тому багато хто помилково вважає, що велика їх кількість на краще. Це дуже небезпечна помилка, так як надлишок естрогенів може привести до розвитку і прогресуванню важких захворювань.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

В результаті гіперестрогенії може порушитися робота щитовидної залози. А це призведе до дисбалансу в роботі інших залоз організму (статевих, надниркових залоз). Порушення роботи статевих органів призводить до порушення у жінок менструального циклу. Збої в роботі надниркових залоз стануть причиною адинамії - м'язової слабкості, занепаду сил, які можуть в подальшому призвести до зниження і припинення рухової активності. Порушення функціонування наднирників стають причиною зниженого тиску і атрофії м'язів.

При тривалому підвищенні рівня гормону у жінок можуть формуватися пухлини, в тому числі рак ендометрія. У пацієнток з діагностованими злоякісними пухлинами виявляють незвично високий рівень жіночого гормону в слизової матки. Надлишок естрогену може призвести до ендометріозу - захворювання, що супроводжується характерними симптомами (надзвичайно сильною кровотечею, болем в області тазу).

Порушений баланс гормонів може стати причиною розвитку як доброякісних, так і злоякісних новоутворень в матці або в молочній залозі. Рак молочної залози свідчить про підвищений рівень жіночих і зниженому рівні чоловічих гормонів.

реабілітаційні заходи

Переробка естрогенів відбувається в печінці, там вони перетворюються в речовини, які легше вивести з організму. Складність полягає в тому, щоб забезпечити найкращий спосіб виведення сполук. Таких способів існує 3.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

Найбільш безпечний шлях - перетворення естрогенів в 2-гідроксіестроген, так як в таких випадках значно нижчий ризик розвитку ракових захворювань. Другий можливий спосіб - перетворення естрогенів в 16-гідроксіестроген. Такий шлях - найменш кращий, так як пов'язаний з великою ймовірністю розвитку онкології. Третій шлях (С-4) несприятливий для здоров'я.

Найбільш безпечний спосіб усунути надлишок естрогену в організмі - виконувати кілька рекомендацій:

  1. Відновити нормальне функціонування шлунково-кишкового тракту. Порушення травної системи можуть перешкоджати виведенню надлишків естрогену з організму. Для поліпшення роботи травної системи рекомендується вживати більше багатих на клітковину продуктів. При підвищеному рівні естрогену показані лингала - з'єднання, здатні зв'язуватися з естрогеном і виводити його. До таких сполук відносяться насіння льону. Важливо приймати пребіотики, щоб підвищити вміст корисних мікроорганізмів.
  2. Нормалізувати харчування.
  3. Знизити масу тіла.
  4. Замінити препарати на фітоестрогени. Рекомендується включити фітоестрогени в раціон, вони допоможуть виводити надлишок естрогенів як натуральних, так і синтетичних.
  5. Запобігти перетворенню тестостерону в естроген.
  6. Нормалізувати метаболізм жіночих гормонів.
  7. Приймати додаткові корисні речовини.
  8. На час лікування з раціону слід виключити всі алкогольні напої за винятком червоного вина, воно допомагає підвищити рівень тестостерону і вивести надлишки естрогену.

Додатково потрібно прагнути до зниження кількості споживання синтетичних естрогенів.

Всі ці дії будуть сприяти зниженню і нормалізації вироблення естрогену.

Діагностика та лікувальні дії

Щоб встановити надлишок естрогенів в організмі, лікар призначає аналіз крові на вміст деяких гормонів (естрадіолу, тестостерону, ЛГ, ФСГ і деяких інших). Одночасно може бути призначено ультразвукове дослідження органів малого тазу і зішкріб зі слизової оболонки шийки матки. Забір біологічного матеріалу проводять двічі за місячний цикл в певний час.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

Встановити гіперестрогенією дозволяють наступні показники:

  • залозиста гіперплазія ендометрію;
  • високі показники каріопікнотіческого індексу;
  • монофазная базальна температура;
  • симптом зіниці;
  • проліферативний тип мазка.

Перш ніж усувати симптоми, що характеризують підвищений естроген, визначається причина захворювання, від якої буде залежати інтенсивність лікування. При невеликій і нетривалої гіперестрогенії серйозного лікування необхідності немає, досить нормалізувати харчування, відмовитися від шкідливих звичок, підвищити фізичну активність. Дуже важливо під час лікування добре відпочивати і уникати стресів.

При гіперестрогенії показана спеціальна дієта, багата білком і жирами омега-3. Кількість простих вуглеводів рекомендується знизити, віддавши перевагу свіжим овочам. Така дієта забезпечить організм достатньою кількістю клітковини, здатним виводити естрогени. Зменшення кількості простих вуглеводів дасть можливість знизити формування інсуліну.

Жири омега-3 містяться в рибі і риб'ячому жирі. Їх потрібно вживати щодня, так як це з'єднання дозволяє направити переробку естрогенів по найбільш безпечного шляху (С-2), не підвищуючи ймовірність розвитку раку.

Білкова їжа покращує структуру тканин організму і підвищує вміст Р450 - білка, здатного виводити з організму естроген. За допомогою підвищення кількості білка можна компенсувати недолік невідновних амінокислот, що підтримують роботу печінки. Ці речовини містяться в м'ясі, яйцях, рибі, квасолі і деяких інших бобових рослинах.

Рекомендації медичних фахівців

Важливий крок у нормалізації гормонального фону - поліпшення обміну. Перш за все варто звернути переробку естрогену через двухуглеродний молекулу, як по найбільш безпечного шляху виведення.

Для цього варто приймати поживні речовини, які підтримують цей процес (жирні кислоти, що містяться в риб'ячому жирі, фолієва кислота, вітаміни групи В, а також з'єднання DIM, яке міститься в цвітній капусті та інших рослинах сімейства хрестоцвітних).

Важливо враховувати, що вітамін В витрачається при вживанні білка як необхідний компонент для його переробки. Тому в багатьох випадках необхідний додатковий прийом вітамінних добавок.

ARVE Помилка: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes . It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

Наступне, що необхідно зробити - забезпечити повне виведення естрогенів. У процесі виведення жіночий гормон може перетворюватися в хинон - високореакційне сполука, що викликає рак. Щоб цього уникнути, необхідно забезпечити організм достатньою кількістю магнію і антиоксиданту SAM.

Для безпечного виведення гормону його потрібно зв'язати з глюкуроновою кислотою. У кишечнику є бактерії Glucouronidase. Ці мікроорганізми виділяють ферменти, що сприяють руйнуванню зв'язку естрогену з кислотою і його повторного потрапляння в кровотік. Щоб таке явище не виникало, необхідно забезпечити правильну роботу травної системи і баланс мікрофлори. Забезпечити це дозволять клітковина, лігнано і пребіотики.

Дополнительная информация

rss
Карта