Фальшивого бензину в Україні стане менше до кінця року, але з 2014-го введуть маркування

Ефективний контроль за якістю імпортних нафтопродуктів з боку міністерства доходів і зборів може вже до кінця року значно зменшити частку фальсифікату на ринку і сприятиме зростанню доходів держбюджету

Ефективний контроль за якістю імпортних нафтопродуктів з боку міністерства доходів і зборів може вже до кінця року значно зменшити частку фальсифікату на ринку і сприятиме зростанню доходів держбюджету. Таку думку в коментарі РБК Україна висловив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський. «Кадровий ресурс міністерства (і податківці, і митники), який« розкиданий »по всій країні, а також його численні повноваження дозволяють отримати досить швидкий результат», - пояснив логіку свого прогнозу експерт.

Вітчизняні експерти сподіваються, що бензин в Україні подешевшає
Уряд планує зайнятися якістю імпортного палива

Він також підкреслив, що контроль за імпортними нафтопродуктами повинен здійснюватися не тільки на кордоні, а й АЗС, оскільки паливо може «розлучається» на будь-якому етапі виробничо-збутового ланцюжка. «Це нормально для будь-якої європейської країни і не суперечить правилам, які існують на світовому ринку палива. Крім того, самі учасники ринку повинні бути більш активними на цьому поприщі », - констатує фахівець.

У той же час Землянський переконаний, що брендові мережі АЗС, які сумлінно платять податки і відповідально ставляться до якості своєї продукції, не боятимуться обов'язкового маркування підакцизних нафтопродуктів, яка може бути введена «під шумок істерії з підвищенням акцизів». «Ця ідея не нова. Сумлінні відомі бренди будуть боротися за споживача, за репутацію. Для них маркування нічого не варто. Вони як поставляли якісне паливо, так і будуть поставляти », - констатував експерт.

Третина бензину в Україні - підробка, небезпечна для автомобілів
Маркування палива спровокує подорожчання бензину в Україні

Він також наголосив на необхідності посилення держконтролю за якістю нафтопродуктів на АЗС. «На сьогодні держава практично не контролює якість продукції, яка присутня на ринку. Та частина, яка підпадає під контроль, - це мізер. Споживачам залишається покладатися тільки на сумлінність продавців », - зазначив експерт.

Разом з тим, за словами фахівця, для максимально ефективного стимулювання процесів «детінізації» ринку держава повинна вживати системних заходів та задіяти для цього ряд відомств. «Без цього вирішити як питання легальності поставок нафтопродуктів, так і якості нафтопродуктів буде достатньо важко», - зазначив експерт.

Раніше повідомлялося, в уряді розробляють ідею введення маркування палива. Різним міністерствам був розісланий для узгодження проект наказу про створення робочої групи з проведення в 2014 р пілотного проекту маркування палива на базі А-95.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Віталій Чухліб Віталій Чухліб

Онлайн-редактор сайту «Автоцентр» Незважаючи на те, що раніше журналістів називали «акулами пера», а нині «величають» «дятлами клавіатури», в другій за давністю професії повно своїх родзинок. І хоча в автожурналістіке я перебуваю без року тиждень, сподіваюся, що наші з нею почуття будуть взаємними. Готовий до конструктивної критики :) Шановні друзі, величезне прохання, не використовуйте в коментарях нецензурну лайку, оскільки, монітор на відміну від паперу все стерпить, але навіть він іноді може червоніти від того, як, чим і наскільки в нашій країні «люблять» Автодор ... Google+

Інші матеріали автора:

Дополнительная информация

rss
Карта