Фішки Windows 8.1 (Тур 6): робота без введення пароля в обліковий запис Microsoft, управління обліковими даними для Інтернету - Вадим Стеркиной

  1. приз туру
  2. журі
  3. [+] Сьогодні в турі
  4. Як налаштувати автоматичний вхід в Windows 8.1
  5. Старі добрі інструкції
  6. Як відключити запит пароля при виході зі сну або глибокого сну в Windows 8.1
  7. Проста захист і швидкий вхід з ПІН-кодом або графічним паролем
  8. висновок
  9. Керування: ідентифікація для Інтернету
  10. Випадок з мамою
  11. Диспетчер облікових даних
  12. Можливості диспетчера облікових даних
  13. Синхронізація облікових даних
  14. Дискусія і голосування
  15. підсумки туру

У шостому і останньому перед фіналом турі   конкурсу фішок Windows 8 У шостому і останньому перед фіналом турі конкурсу фішок Windows 8.1 за ліцензію на програму від TechSmith поборються дві фішки на тему безпеки. І тим дивніше, що сьогодні в турі тільки дівчата!

Зрозуміло, що у блогу такої спрямованості переважно чоловіча аудиторія, і я особливо не розраховував на участь представниць прекрасної половини людства. І вже тим більше не міг собі уявити, що в конкурсі буде такий тур :)

приз туру

Приз для шостого туру надала компанія TechSmith .

Переможець туру отримає ліцензію на програму від TechSmit. Як мінімум, це буде Snagit для захоплення і обробки знімків екрану. Взагалі, я розраховував, що буде відео-тур, і тоді його призом точно стала б Camtasia . Але, можливо, спонсор і так вирішить «проапгрейдить» приз до кращої програми для запису відео з екрану і редагування. Upd. TechSmith подарував Camtasia і побажав використовувати її для перемоги в фіналі!

журі

За форматом конкурсу в журі кожного туру входять два експерта і читачі. Як я вже писав, я запрошую тільки тих експертів, з якими знайомий особисто, і сьогодні я радий представити вам двох MVP і котика.

Я теж візьму участь своїми коментарями в кінці кожної фішки. Приступимо!

[+] Сьогодні в турі

Як працювати без введення пароля в обліковий запис Microsoft

Автор: Яна

Встановивши Windows 8.1 на свій домашній комп'ютер, я була здивована тим, що на відміну від стояла раніше у мене Windows 7, тепер доводиться вводити пароль. Ця дія для мене завжди було абсолютно зайвим і непотрібним, так як комп'ютером крім мене ніхто не користується. Але з моменту появи облікового запису Microsoft, на мій погляд, було б неправильно ігнорувати 5 вагомих причин її використання, працюючи по-старому з локальної обліковим записом, в якій не потрібно введення пароля.

Як налаштувати автоматичний вхід в Windows 8.1

Як би не була зручна обліковий запис Microsoft, для мене стало неприємним моментом те, що треба витрачати час на розблокування Як би не була зручна обліковий запис Microsoft, для мене стало неприємним моментом те, що треба витрачати час на розблокування. І неважливо, як вона виглядає: вводити пароля або ПІН-код або використовувати графічний пароль (для тих, у кого планшет). І тут на допомогу прийшла функція, яка була в Windows з незапам'ятних часів, але саме з появою облікового запису Microsoft стала для мене однією з фішок, про яку хочу розповісти.

Для початку уточню, що даний спосіб входу в систему:

  • Ідеально підходить для тих користувачів, хто по-старому вимикає свій комп'ютер, не використовуючи режими сну і глибокого сну.
  • Не підходить в ситуації, коли комп'ютером користуються кілька членів сім'ї, кожен з яких використовує свій профіль. Тому що після включення автоматичного входу в систему завжди буде входити з вашого облікового запису. У цьому випадку використовуйте ПІН-код або графічний пароль.

Старі добрі інструкції

  1. На екрані Пуск або в панелі пошуку (Win + S) введіть netplwiz. Можете натиснути звичне поєднання Win + R і в відкрився діалог «Виконати» ввести netplwiz або control userpasswords2.
  2. У вікні, виберіть користувача, щоб виконуючи такі дії не довелося вводити ім'я вручну.
  3. Зніміть прапорець «Вимагати введення імені користувача і пароля» і натисніть ОК.
  4. У вікні, в поля «Пароль» і «Підтвердження» введіть свій пароль від облікового запису Microsoft. Якщо поле «Користувач» виявиться порожнім введіть адресу електронної пошти або ім'я облікового запису.
  5. Натисніть ОК і насолоджуйтеся автоматичним входом в систему!

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Тепер при перезавантаженні і включенні ваш ПК буде входити в обліковий запис без введення пароля. Але це ще не все!

Як відключити запит пароля при виході зі сну або глибокого сну в Windows 8.1

В інструкціях по налаштуванню автоматичного входу часто забувають про те, що якщо ви не виключаєте комп'ютер, а користуєтеся сном або глибокого сну, при пробудженні система запросить у вас пароль. Але це можна виправити - знайдіть в панелі управління параметри входу. Відкрийте перший результат і, в самому низу сторінки, вкажіть в політиці паролів, що для пробудження даного комп'ютера не потрібно пароль.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Якщо вам не подобається сучасна панель управління, налаштуйте в класичній .

Проста захист і швидкий вхід з ПІН-кодом або графічним паролем

Ви можете захистити свій обліковий запис від цікавих очей або пустотливих рук і без введення довгого пароля. Як я вже говорила, можна замінити його двома стандартними можливостями:

  • ПІН-код відмінно знайомий всім власникам смартфонів, і чотири цифри з тією ж легкістю можна ввести на планшеті, ноутбуці або стаціонарному ПК. Для входу навіть не потрібно натискати Enter.
  • Графічний пароль підійде власникам планшетів, яким в радість три рази провести по улюбленої фотографії.

Знайти ці можливості найпростіше пошуком за назвою.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

висновок

Незважаючи на те, що для облікового запису Microsoft потрібна пароль довжиною не менше 8 символів , Я працюю в Windows 8.1, обходячись без його введення. Якщо ви хочете захистити свій обліковий запис, достатньо чотирьох цифр або трьох рухів пальцями.

Вадим. Запам'ятати мене з цього є фішкою хоча б тієї причини, що в панелі управління вже давно немає посилання на нього. А багато людей не підозрюють про його існування просто тому, що все життя користувалися Windows без пароля. У мене - це майже всі знайомі, крім ІТ-фахівців. Оскільки для них пароль є перешкодою до переходу на обліковий запис Microsoft, вони позбавляються безлічі переваг сучасної Windows.

Взагалі, це дуже цільне і стильне посібник з настроювання роботи без пароля і простого входу в систему при наявності довгого пароля. У мене пароль набагато довше мінімального, і на своєму ноутбуці, який не покидає межі квартири, я встановив ПІН-код. А на планшеті мені просто подобається водити пальцем по велосипедам :)

Керування: ідентифікація для Інтернету

Автор: Світлана

Ви коли-небудь забували свої логіни або паролі для входу на різні сайти Ви коли-небудь забували свої логіни або паролі для входу на різні сайти? Це неприємна ситуація, яка змушує витрачати час і нерви на спроби відновлення колишньої облікового запису або створення нової. Навіть якщо відомий логін, в ряді випадків відновлення пов'язано з великими труднощами (наприклад, отримання нового пароля для Інтернет-банку). Але якщо логін забутий, доведеться створювати новий обліковий запис. Втім, не завжди! Але спочатку, я розповім вам історію, яка трапилася зі мною і моєю мамою.

Випадок з мамою

Моя мама для здійснення найпростішого дії по копіюванню файлу з однієї папки в іншу дзвонить мені, щоб все зробити «під моїм чуйним керівництвом» з попутним півгодинним прослуховуванням лекції від мене: що таке папка, де вона знаходиться і коли клацати правою кнопкою, а коли лівої , так як панічно боїться зламати що-небудь в комп'ютері.

Коли я купувала для неї ноутбук, вона попросила зареєструвати її на всіляких сайтах - Однокласники, Вконтакте, Скайп і т.д., як то кажуть - тисячі їх. Потім ноутбук їй передали разом з пам'яткою, в якій були записані всі дані облікових записів і, природно, в той же день пам'ятка зникла в невідомому напрямку!

У підсумку, мені довелося перереєструвати її всюди заново, відчуваючи при цьому не найкращі емоції. А наскільки все могло бути простіше, якщо б я скористалася цією фішкою!

Диспетчер облікових даних

До складу ОС Windows входить служба сховища облікових даних, що відповідає за збір і зберігання в зашифрованому вигляді різних облікових даних, як і випливає з її назви. Доступ до сховища здійснюється за допомогою диспетчера облікових даних, де в Windows 8 з'явилося управління обліковими даними для Інтернету.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Кожен раз, коли ви вперше вводите на сайті логін і пароль, браузер пропонує вам зберегти їх.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

І якщо ви погоджуєтеся, ваші облікові дані відправляються прямо в сховище.

Не плутайте збереження пароля в сховище з прапорцем «Запам'ятати мене», який записує інформацію в «куки».

Після того, як дані потрапили в сховище, ви можете в будь-який момент за допомогою диспетчера подивитися, на яких сайтах і з якими обліковими даними ви зареєстровані. Цю можливість можна реалізувати в будь-якому класичному або сучасному додатку за допомогою Credential Manager API, але на даний момент з браузерів її підтримує тільки Internet Explorer.

Можливості диспетчера облікових даних

Є два способи відкрити диспетчер: швидкий - через пошук Windows, і повільніше - через панель управління. У першому випадку натисніть Win + S і введіть Диспетчер облікових даних, причому надалі вистачить однієї літери «у». Другий спосіб: Панель управління - Облікові записи та Безпека - Диспетчер облікових даних.

У диспетчері можна переглядати логіни і паролі.

Логіни видно відразу, а щоб побачити паролі, потрібно ввести пароль свого облікового запису.

Зміна облікових даних можливо тільки в тому додатку, в якому вони були створені. Видалити окремі дані Інтернету можна в диспетчері, а відразу все - з Internet Explorer, як показано на малюнку нижче. Для цього натисніть Ctrl + Shift + Del або у властивостях браузера на вкладці Загальні натисніть Видалити.

Для цього натисніть Ctrl + Shift + Del або у властивостях браузера на вкладці Загальні натисніть Видалити

Експорт облікових даних для Інтернету не підтримується, але можна використовувати інший підхід.

Синхронізація облікових даних

При використанні облікового запису Майкрософт за допомогою SkyDrive   можна синхронізувати облікові дані   , В тому числі логіни і паролі для Інтернету При використанні облікового запису Майкрософт за допомогою SkyDrive можна синхронізувати облікові дані , В тому числі логіни і паролі для Інтернету. Оскільки резервна копія знаходиться в хмарі, їх можна переглядати на будь-якому довіреному комп'ютері, де є ця обліковий запис.

Повертаючись до випадку з мамою, мені було б набагато простіше створити їй обліковий запис Microsoft і зареєструватися з-під неї на всіх сайтах.

З одного боку, в цьому випадку паролі б збереглися в диспетчері облікових даних на її ноутбуці. З іншого, мені достатньо було б знати тільки логін і пароль її облікового запису Microsoft, щоб створити її на своєму ПК і відключити в ній синхронізацію, фіксуючи вихідний набір паролів.

Безумовно, для захисту інформації від випадкового видалення має сенс зберегти дані на знімному носії або в хмарі, ось тільки копіювати доведеться вручну або робити знімки екрану. Сподіваюся, в наступній Windows фішка стане ще зручніше.

За допомогою ось такого нехитрого прийому ви можете забезпечити збереження своїх облікових даних і доступ до них з будь-якого свого ПК.

Вадим. Дуже хороша історія з життя - думаю, багато хто з вас можуть уявити себе в подібній ситуації. Я свого батька дав KeePass, але по-моєму він ним не користується, а зберігає паролі в IE (і так, частина я відразу там зберіг :) Я в курсі, що переважна більшість читачів блогу не користується IE , Але цей браузер добре підходить недосвідченим користувачам, яким не потрібні доповнення.

Сам я рідко користуюся IE на ноутбуці, але спеціально зберіг в ньому кілька паролів, щоб синхронізувати їх і не вводити вручну на планшеті, де сучасний IE є основним браузером. До речі, зауважте, що Світлана показала не просто фішку Windows, але і загальний прийом вирішення проблеми, який можна взяти на озброєння і в інших браузерах.

Дискусія і голосування

Мені дуже сподобалися обидві конкурсні роботи, і я окремо хочу відзначити відмінну виклад і подачу фішок учасницями. Вони не просто відображають особистий досвід, а й показують елегантні вирішення реальних проблем.

Мені цікава ваша думка по обидва фішках! Будь ласка, дайте відповідь в коментарях на ці питання:

  • У вас обліковий запис з паролем? Запам'ятати мене з цього налаштований або ви вводите пароль? Як щодо пі-коду або графічного пароля - користуєтеся?
  • У вас на кожному сайті різні паролі або обходитесь однаковими? Якщо зберігайте в браузері, то як - в куках або менеджері? Як щодо хмарних сервісів або класичних програм?

І обов'язково розкажіть, за яку фішку ви проголосували!

підсумки туру

Це були дуже рівні фішки, і експерти це теж відзначили! Олег Крилов вибрав управління обліковими даними. Олег дуже розгорнуто описав мені свій вибір в листі (можливо, він опублікує коментар), але шальки терезів схилила синхронізація паролів. Крім того, як і багато знайомих мені MVP, він не приходить в захват від ослаблення безпеки, яким загрожує автоматичний вхід. Оксана Простакова теж стояла перед нелегким вибором, але Котик Ф шепнув їй на вушко - управління обліковими даними.

За правилами конкурсу в турі перемагає Світлана з фішкою управління обліковими даними для Інтернету. Вона отримує приз від TechSmith і виходить у фінал - мої вітання!

Рівність фішок відбилося і в голосуванні читачів блогу. Я переглядав його час від часу в панелі сайту опитувань, і постійно фішки йшли ніздря в ніздрю - то одна виривалася вперед, то інша.

Але коли я пішов в панель, щоб закрити голосування і взяти JS-код, то з подивом виявив велику перевагу фішки про роботу в облікового запису Microsoft без введення пароля. Уважне вивчення IP-адрес останніх трьох десятків голосів показало, що всі вони були відправлені від одного провайдера. Я виключив накручені голоси, експортувавши результати в Excel, і тепер реальний розклад виглядає так.

Я виключив накручені голоси, експортувавши результати в Excel, і тепер реальний розклад виглядає так

Взагалі, я ж не випадково запрошую двох експертів. Для перемоги в турі потрібен як мінімум один голос експерта. Це страховка від накрутки, включаючи варіант «друзі, проголосуйте за мене».

Обговорення завершено.

Запам'ятати мене з цього налаштований або ви вводите пароль?
Як щодо пі-коду або графічного пароля - користуєтеся?
У вас на кожному сайті різні паролі або обходитесь однаковими?
Якщо зберігайте в браузері, то як - в куках або менеджері?
Як щодо хмарних сервісів або класичних програм?

Дополнительная информация

rss
Карта