Фішки Windows 8.1 (Тур 5): як пройти в бібліотеку, будильник, сканування та розпізнавання тексту в OneNote - Вадим Стеркиной

  1. приз туру
  2. журі
  3. [+] У турі беруть участь
  4. Додаток «Будильник»
  5. будильники
  6. таймери
  7. секундомір
  8. Сканування і розпізнавання тексту в OneNote
  9. сканування
  10. Розпізнавання тексту
  11. Якість розпізнавання і корисні поради
  12. Боротьба з переносами рядків
  13. Розпізнавання російського тексту
  14. висновок
  15. Хочете взяти участь в конкурсі?
  16. Дискусія і голосування
  17. підсумки туру

Мій колега, ІТ-фахівець з великим стажем, сказав мені за обідом, що в минулому турі відкрив для   себе контекстне меню кнопки Пуск   , Хоча і користувався Windows 8 з часів RTM Мій колега, ІТ-фахівець з великим стажем, сказав мені за обідом, що в минулому турі відкрив для себе контекстне меню кнопки Пуск , Хоча і користувався Windows 8 з часів RTM. Тут же з'ясувалося, що про поєднання клавіш Win + X він теж не знав. Хто б міг подумати :)

Читач starwars32 в коментарях зізнався, що не підозрював про кнопку «-» внизу екрану додатків. Мабуть, для нього буде таким же сюрпризом, що в сучасному інтерфейсі і додатках працює семантичне зміна масштабу . Іншими словами, можна практично багато де змінювати вид пальцями або крутити колесо миші з затиснутою клавішею Ctrl, так само як в папках провідника і на робочому столі.

І при цьому в минулому турі, незважаючи на товстий натяк, окремі читачі продовжували бубоніти в коментарях, що це не фішки. На зло чи що?

photo   credit:   bark
photo credit: bark

Тоді краще прямо зараз вийти на мороз і на зло бабусі відморозити вуха :) А я не бачу жодної причини позбавляти інших читачів можливості дізнатися щось нове. Конструктивна критика завжди вітається, звичайно, але найкращим аргументом буде своя фішка - нестандартна і не лежить на увазі! Залишився всього один тур.

У п'ятому турі конкурсу фішок Windows 8.1 за ліцензію на захисне рішення від ESET поборються дві фішки сучасних додатків, а також одна фішка Windows, яку Microsoft починає потихеньку прибирати.

приз туру

Приз для третього туру надала компанія ESET .

ESET подарує переможцю на вибір ліцензію антивірус NOD32 Антивірус або комплексне захисне рішення NOD32 Smart Security .

журі

За форматом конкурсу в журі кожного туру входять два експерта і читачі. Як я вже писав, я запрошую тільки тих експертів, з якими знайомий особисто, і сьогодні я радий представити вам ще двох фахівців.

Я теж візьму участь своїми коментарями в кінці кожної фішки. Приступимо!

[+] У турі беруть участь

Як пройти в бібліотеку

Автор: Антон

Цей заголовок я «вкрав» з розповіді про бібліотеки в даному блозі. Його я згадав, коли встановив Windows 8.1 і не знайшов бібліотек! Особисті папки з'явилися у вікні «Цей комп'ютер», але туди ж тепер вела і закріплена на панелі завдань кнопка провідника, а бібліотеки випарувалися навіть з області навігації.

В задумі поводив по ній курсором, я тицьнув правою кнопкою миші на вільному місці і ... виявив бібліотеки в меню!

Найцікавіше, що після цього кнопка провідника на панелі завдань стала відкривати саме бібліотеки, а не «Цей комп'ютер».

Бонус. Якщо ви користуєтеся бібліотеками, вам, напевно, заважають особисті папки у вікні «Цей комп'ютер». Дивіться, їх можна скласти:

Дивіться, їх можна скласти:

А ще в контекстному меню вікна є різні види угруповання і сортування , Пограйте з ними для повного щастя!

Вадим. На панелі переходів вже якось фігурувало в одній з вікторин , І тоді про нього знало менше половини учасників;) Тут ще цікаво, що в ньому з'явилася можливість прибрати настільки люб'язне мені обране провідника . Воно пройшло цікавий шлях - з'явилося в зафіксованому вигляді в Vista, навчилося складатися в Windows 7, а тепер ... от же як ступив прогрес! :)

Особисті папки - так, заважають, особливо на віртуалкою і в PE. А взагалі, творці Windows влаштували страшний бардак з особистими папками в 8.1. Візьмемо для прикладу «Документи». Вони є в:

  • вікні «Цей комп'ютер» і корені профілю, причому не всім може бути очевидно, що це одні і ті ж папки, як зауважив Артем Пронічкін
  • папці SkyDrive, тому що він їх в інтернеті створює
  • на SD-карті планшета, якщо ви обрали її основним місцем збереження файлів в налаштуваннях - там вони мають вигляд «Документи (Ім'я Прізвище)»
  • у вигляді бібліотек, причому особисті папки в них входять з тією ж назвою

З цим треба щось робити :)

Додаток «Будильник»

Автор: Ільвір

Додаток «Будильник», що з'явилося в складі Windows 8.1, включає в себе три елементи: будильники, таймери і секундомір.

Воно відкривається на сторінці будильників, і для додавання нового досить натиснути «+» в правому верхньому кутку екрану.

Щоб будильник спрацював, в ПК повинна бути закладена технологія InstantGo (раніше вона називалася «режим очікування з підключенням»), яку підтримують всі сучасні планшети з Windows.

Інакше з'явиться повідомлення «Повідомлення будуть виводитися тільки в режимі неспання», тобто програма не розбудить ні заснув стандартний ПК, ні вас.

будильники

збільшити малюнок
збільшити малюнок

За замовчуванням кожен сигнал буде називатися Будильник. Але логічно його перейменувати, щоб позначити причину сигналу. Для цього натисніть назву Будильник і введіть з клавіатури свою назву сигналу.

Зовнішній гурток на циферблаті дозволяє вибирати хвилини, а внутрішній - годинник. Для установки потрібного часу обертайте їх по колу.

Будильник можна встановити на разове спрацьовування або вибрати дні, коли він буде включатися. У спадному меню можна прослухати і вибрати звук, який буде відтворюватися при спрацьовуванні будильника.

Після настройки будильника збережіть його, натиснувши на кнопку із зображенням дискети. У підсумку всі налаштування відмінно відображаються на екрані Будильник:

збільшити малюнок
збільшити малюнок

При спрацьовуванні будильник буде видавати обраний сигнал, а також на робочому столі відобразиться повідомлення (сигнал триває менше півхвилини, а повідомлення зникає з екрану монітора відразу ж після його припинення).

Змінити настройки будильника можна, натиснувши на нього, а для видалення обраного будильника є кнопка в правому верхньому куті екрану.

таймери

Таймери додаються точно так же, як і будильники. Однак таймер можна встановити максимум на 12 годин 59 хвилин і 59 секунд.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Для додавання годин до таймера перейдіть внутрішній гурток (хвилинний циферблат) на кілька оборотів - з кожним оборотом буде додаватися одну годину. Зовнішній гурток дозволяє встановити секунди. При бажанні можна запустити всі налаштовані таймери, і вони будуть працювати одночасно.

секундомір

Крім стандартного відліку часу секундомір вміє засікати час кола і час на відсіченні. Щоб відстежувати час кола і на відсічення, натисніть на кнопку із зображенням прапорця. При цьому список часу кола і часу на відсіченні заповнюється при кожному натисканні на цю кнопку.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Примітно, що отримані результати можна скопіювати з контекстного меню.

збільшити малюнок
збільшити малюнок

Вадим. В принципі, власникам Windows Phone додаток знайоме, хоча там тільки будильники, а інтерфейс призначення часу відрізняється. Однак з додатком в Windows 8.1 явно не вистачає двох функцій:

  1. Призначення своїх мелодій для будильників
  2. Повтору сигналу через задані (і настроюються) інтервали часу - за півхвилини він може і не розбудити ж!

І так, я доставив це в Microsoft, коли у мене запитували відгук :)

Сканування і розпізнавання тексту в OneNote

Автор: Владислав

У листопаді Microsoft представила оновлення свого записника OneNote для Windows 8 У листопаді Microsoft представила оновлення свого записника OneNote для Windows 8.1.

Інтерфейс програми зазнав суттєвих змін, покращився пошук по записах, а також з'явилася інтеграція з кнопкою «Поділитися» . Також додалися дві нові можливості: «сканування» і розпізнавання тексту. Саме на них я хотів би зупинитися, так як працюють вони не зовсім очевидно.

Щоб встановити OneNote, перейдіть по цієї засланні і натисніть Встановити.

сканування

Під скануванням в додатку мається на увазі фотографування або вставка будь-якого зображення і його автоматична обробка.

  1. Клацніть в будь-якому вільному місці сторінки і натисніть на кнопку, що з'явилася.
  2. Виберіть пункт «Камера» для фотографування або «Малюнок» для вставки з файлу.
  3. збільшити малюнок
    збільшити малюнок

  4. Зробіть фото або виберіть потрібне зображення, і на екрані з'явиться вікно редагування.
  5. Ви можете обрізати зображення і вибрати потрібний режим обробки (дивіться також відео про це ):

    збільшити малюнок
  • Фото - вставити фотографію як є, не обробляти
  • Документ - імітація відсканованого документа. Отримуємо контрастне зображення з виразними записами
  • Дошка - цей режим прибирає зайві дрібні деталі і робить фотографію ще більш контрастною.
  • Натисніть на кнопку Вставити все.
  • Тепер переходимо до найцікавішого - процесу розпізнавання тексту.

    Розпізнавання тексту

    Коли я вперше вирішив випробувати сканування в OneNote, мені довго не вдавалося знайти саму кнопку для розпізнавання тексту. Виявилося, що її тут просто немає! Після додавання фотографії вона автоматично перевіряється на наявність тексту і розпізнається в хмарі. Ніяких додаткових рухів тіла не потрібно.

    Швидше за все, ця фішка зроблена не з метою вилучення тексту з зображення, а пошуку по ньому. Іншими словами, ви можете відкрити пошук, ввести запит і OneNote покаже не тільки результати пошуку в записах, але і по тексту в зображеннях!

    збільшити малюнок
    збільшити малюнок

    Але зараз нас цікавить не це, а саме можливість використання OneNote в якості OCR.

    Скопіювати весь текст картинки можна командою Копіювати текст в меню зображення:

    збільшити малюнок
    збільшити малюнок

    Текст буде скопійований в буфер обміну і його можна вставити в OneNote або будь-який зовнішній текстовий редактор:

    збільшити малюнок
    збільшити малюнок

    Якість розпізнавання і корисні поради

    Як приклад до цієї статті я взяв перший-ліпший під руку журнал і відсканував його сторінку при 300 dpi.

    Порада. У Windows 8.1 для сканування використовується новий додаток «Сканер», яке володіє всіма необхідними налаштуваннями і зручним інтерфейсом.

    У такому «ідеальному» випадку всі символи були розпізнані вірно. Фотографії з телефону розпізнаються трохи гірше, але на досить високому рівні. Також, текст добре зчитується зі скріншотів (життєво необхідна річ, на мій погляд, коли неможливо скопіювати текст з вікна).

    Боротьба з переносами рядків

    За результатами сканування програма визначила, що в статті два стовпці і розташувала текст в правильному порядку. На жаль, вона не стала об'єднувати переноси рядків. Але це можна зробити вручну за допомогою Word і заміни символів. Для невеликих текстів це займе всього пару хвилин.

  1. Відкрийте Word і вставте туди розпізнаний текст
  2. На вкладці Основне натисніть на кнопку Замінити
  3. У вікні, в полі «Знайти:» введіть рядок виду:
    - ^ p
  4. Цей рядок містить дефіс, знак пробілу і знак абзацу.
  5. Поле Замінити залиште порожнім і натисніть Замінити все. На питання «Продовжити спочатку?» Відповідайте Так
  6. Тепер введіть в поле Знайти тільки знак абзацу
    ^ p
    і натисніть Замінити все, також залишивши поле порожнім.

Цим алгоритмом ми стерли всі знаки перенесень і об'єднали всі рядки в одну. Тепер залишається розбити текст на абзаци вручну.

Розпізнавання російського тексту

З приводу мов розпізнавання варто сказати трохи більше. Я спробував російський і англійський тексти. Як з'ясувалося, якщо в настройках системи не вказана «Росія», то російський текст не читається геть. Тобто якість розпізнавання і словника залежить в першу чергу від регіону. Знайти цю настройку можна за запитом «Мова і регіональні стандарти» в пошуку або параметрах ПК.

висновок

Крім свого основного призначення, додаток OneNote відмінно підійде в якості програми для швидкого розпізнавання тексту. Воно завжди під рукою, на відміну від великовагових OCR-альтернатив, і володіє необхідним мінімумом можливостей:

  • підтримкою російської мови
  • розпізнаванням стовпців
  • підсвічуванням орфографії

Недоліком є ​​нерозуміння переносів, але, швидше за все, це питання не залишать без уваги. Зараз же для більш складних і об'ємних робіт, звичайно, краще використовувати повноцінний OCR.

Вадим. В принципі, в класичному OneNote теж є OCR, і пошук по тексту зображень працює. Але потрібно встановлювати платний і громіздкий Microsoft Office. І хоча заради Word він стоїть у мене на планшеті, на ньому я користуюся саме сучасним OneNote (і так, він безкоштовний). До речі, одним з нововведень стали дуже зручні при наявності декількох книг «Недавні сторінки», яких немає в Office. А взагалі, запис про OneNote у мене вже другий рік в чернетках.

Хочете взяти участь в конкурсі?

Надішліть свою фішку на наступний тур конкурсу і вступите в боротьбу за ліцензії програмних продуктів і Nokia Lumia 625!

Дискусія і голосування

Мені цікава ваша думка з усіх тих фішках! Будь ласка, дайте відповідь в коментарях на ці питання:

  • Вас порадувало поява особистих папок у вікні «Цей комп'ютер» або вони вам там заважають?
  • Який у вас будильник? Варіантів же багато - від FitBit до механічних :) Скільки ви будильників ставите на ранок?
  • Ви користуєтеся OneNote, хочете більше дізнатися про нього? Мені струшувати пил з чернетки? :)

І обов'язково розкажіть, за яку фішку ви проголосували!

підсумки туру

У голосуванні читачів за явною перевагою перемогло сканування і розпізнавання тексту в OneNote. Цю ж фішку вибрали обидва експерти, які обіцяли поділитися своїми думками в коментарях.

Таким чином, в п'ятому турі переміг Владислав з фішкою OneNote. Він отримує ліцензію ESET і заробляє додаткове місце в фіналі - мої вітання!

Результати голосування загублені в зв'язку з припиненням роботи веб-сервісу опитувань.

Обговорення завершено.

На зло чи що?
На питання «Продовжити спочатку?
Хочете взяти участь в конкурсі?
Який у вас будильник?
Варіантів же багато - від FitBit до механічних :) Скільки ви будильників ставите на ранок?
Ви користуєтеся OneNote, хочете більше дізнатися про нього?
Мені струшувати пил з чернетки?

Дополнительная информация

rss
Карта