Фондовий ринок для початківців. Як інвестувати в акції і не прогоріти?

  1. Стаття буде доповняться під час набору досвіду. Слідкуйте за оновленнями!
  2. Фондовий ринок для початківців. Без чого краще не починати:
  3. Фондовий ринок мінливий
  4. Інвестування в акції великих і відомих кампаній зовсім не означають 100% успіх у плані вкладень і прибутку
  5. Комісія брокера і вартість ведення рахунку
  6. Коливання валют на фондовій біржі
  7. Комісія за операцію з переведення з рублів в долари
  8. Податок на доходи фізичних осіб для інвестора
  9. Час роботи біржі
  10. Час роботи брокера
  11. Аналітика - кращий друг інвестора
  12. Корисні сайти для початківців інвесторів і новачків фондового ринку (список буде поповнюватися):

Відкинемо пафосна назва статті і відразу уточнимо, що моя думка не претендує на експертність, адже як і всі статті про ведення бізнесу , Я пишу чесно і описую свій реальний досвід. І тут точно не вийде обійти всі граблі, про які написано багато матеріалу в цих ваших інтернетах, тут без досвіду і набитих гуль не вийде взагалі нічого.

Стаття буде доповняться під час набору досвіду. Слідкуйте за оновленнями!

ОСТАННІЙ апдейт СТАТТІ - 15.11.2018

Скажу чесно, що моя ініціатива щодо інвестування у фондовий ринок була найбільш довгограючою і обдуманої з усіх авантюр, які я коли-небудь задумував. Навіть коли я робив пропозицію своїй дружині, я діяв більш спонтанно. Я довго не наважувався навіть відкрити рахунок, хоча в тих же Тінькофф інвестицій його ведення безкоштовно. Я не люблю брати на себе зайвих зобов'язань, тим більше що в досі жива пам'ять про те, як я просрав порядку 40 000 рублів на відкритті ТОВ, яке так і не розпочало свою роботу. Все таки ІП для малого бізнесу поки рулять у багатьох відношеннях.

До речі, моя стаття на тему: що вибрати для бізнесу ІП або ТОВ

Я намагався знайти адекватну літературу з цього питання, але так і не натрапив на ті книжки, які швиденько зможуть мені пояснити всі ключові моменти, пов'язані із заробітком на фондовому ринку. Найбільше мені сподобалася фраза Олександра Еллера: фондовий ринок працює за рахунок того, що хтось програє (моя вільна формулювання). Більшою мірою це стосується звичайно ж спекулятивної торгівлі і агресивних інвесторів, але в загальному і цілому стосується всього фондового ринку. Заробити тут нахрапом точно не вийде, це важливо розуміти.

Фондовий ринок для початківців. Без чого краще не починати:

Перш, ніж робити взагалі будь-які дії на фондовій біржі, слід знати що таке фондовий ринок, як він працює і за що ви будете платити:

Фондовий ринок мінливий

Власне кажучи, що б ви не віднімали в книжках всяких розумних японо-американських бізнес-тренерів (про багатих родичів), інвестування - це далеко не так легко і безхмарно. Так, і я б не рекомендував вірити красивим картинкам, типу ось таких:

Відкинемо пафосна назва статті і відразу уточнимо, що моя думка не претендує на експертність, адже як і всі   статті про ведення бізнесу   , Я пишу чесно і описую свій реальний досвід

Виглядає здорово, а найцікавіше - це ж реальні дані про те, що зростання акцій стався на 61%, АЛЕ (!!!) майте на увазі, що часто красиві цифри позначають не річне зростання і підсумкову вашу прибуток, а зростання протягом проміжку часу, коли акція була максимально вдало куплена і максимально вдало продана.

Фондовий ринок постійно змінюється і у новачка можуть розбігтися очі від всіх цих даних, індексів, буквених і цифрових шифрів та іншої атрибутики акційною біржі.

Одна новина про будь-якої проблеми в компанії цілком може опустити значно опустити вартість її акцій, а одна успішна новина може підняти компанію на раніше небачені висоти. Крім того, ту чи іншу подію в світі компанії, в яку ви зробили свої інвестиції, може відбитися на ній зовсім по-різному, за прикладами йдемо в наступний пункт.

Інвестування в акції великих і відомих кампаній зовсім не означають 100% успіх у плані вкладень і прибутку

Давайте подивимося на реальні приклади. Отже, газпром:

У 2008 році акції компанії коштували в найвищій точці 360 рублів за 1 штуку. З січня 2017 року акції пішли в піке і недавно пробили позначку в 140 рублів за штуку, продовжуючи падіння. Газпром в 2016 році виплачував майже 8% дивіденди всім власникам акцій, але цей показник виглядає ні про що, якщо подивитися, що в квітні 2016 року акції коштували 160 рублів, а зараз 140:

Знову ж, дивимося графік і бачимо, що якби ми купили акції в жовтні по 135 рублів і продали б їх в січні за 155, то могли б трохи наваритися.

І така картина може бути з абсолютно будь-якою компанією, тому так важливо стежити за новинами.

Ще один приклад: компанія Apple:

Це графік динаміки вартості акцій Apple з лютого 2016 по лютий 2017 року. Точка 1 - 13 травня 2016 року, максимальна просадка за ціною, дивимося що було в цей день з компанією Apple:

Зовсім інші події відзначені в точці 2. В цей період часу компанія відзвітувала про максимальну квартального прибутку за всю історію компанії, акції злетіли різко вгору, а цифра, якої обчислюється капіталізація компанії, помітно збільшилася. Найвеселіше в тому, що все це тривало на тлі того, що нібито частина інвесторів була незадоволена управлінцем компанії Apple і акції (в теорії) повинні були піти вниз під загрозою продажу своїх часток частиною акціонерів, але цього не сталося.

Взагалі рекомендую всім тим, хто бажає розпочати (намагатися) заробляти на фондовій біржі потримати руку на пульсі протягом деякого часу без будь-яких рухів тіла, подивитися як все це працює, на що реагує ринок, акції конкретних цікавих вам компаній і почитати ряд тематичних ресурсів , які я вкажу в кінці цієї статті.

Комісія брокера і вартість ведення рахунку

В основному йде на кожну дію. І покупку, і продаж. Якщо ви купуєте Акції компанії "роги і педалі" за 10 $ за штуку в кількості 10 штук, а потім вони різко падають в ціні до 2 $ за штуку і ви вирішите їх продати від гріха подалі, то ви втратите не тільки ті 8 $ з кожної акції, а й комісію і з покупки, і з продажу. Комісія у кожного брокера своя, звертайте на це пильну увагу і не забувайте враховувати ці фактори при прогнозуванні свого прибутку або збитку.

Вартість ведення рахунку - найчастіше не настільки значна видаткова частина бюджету інвестора, але її теж не можна скидати з рахунків.

Коливання валют на фондовій біржі

Незалежно від того, в які компанії ви збираєтеся інвестувати, інвесторові однозначно потрібно враховувати коливання валют. Іноземні компанії (доступні для інвестування) приймають долари, це означає, що якщо сьогодні ви купуєте акції з курсом в 30 рублів за $, а завтра курс вистрілює до 35 рублів при тій же ціні самої акції, то при її продажу ви вже будете в плюсі .

Ті ж правила повинні використовуватися для російських компаній, адже ті компанії, що виводять свої активи на біржу, в основному є великими гравцями свого сектора економіки, частина якого часто орієнтована і на експорт. Відповідно, при коливанні курсу валют ті чи інші фінансові показники можуть коригуватися.

Доповнення від 7 березня 2017 року

Комісія за операцію з переведення з рублів в долари

Мій брокер - Тінькофф Інвестиції враховує цю операцію як дію, обкладене комісією брокера. Коли я вважав прибуток, мені ніхто про це не сказав, відтепер і надалі буду знати і вам рекомендую мати на увазі, що багато брокерів переводять рублі в долари при введенні засобів на брокерський рахунок з комісією, аналогічний захід буде проводиться при виведенні коштів в рублях .

Податок на доходи фізичних осіб для інвестора

Брокери в основному самі вважають ці дані і утримують з вас 13% від вашого доходу для передачі в податкові органи. Обдурити кого-небудь (ні брокера, ні інвестора) тут не вийде - податок вираховується при виведенні коштів і, по ідеї, повинні проводиться розрахунки на ваші втрати-доходи, з яких і буде виплачений податок. Якщо ж ви нічого не заробили, то і платити по-моєму нічого не потрібно.

До речі, якщо ви розраховуєте на дивіденди від акцій зарубіжних компаній, то майте на увазі, що ви повинні ще й сплатити податки відповідно до ставок країни, в якій купували акції (а відповідно, отримали дохід)

Час роботи біржі

Залежно від майданчиків, де розміщуються ваші акції, розраховуйте час покупки-продажу. Якщо ви відчуваєте непереборне бажання купити або продати частину свого інвестиційного портфеля прямо зараз, то стежте за тим, щоб дії проводилися строго в робочий час біржі. Є такі чудові речі, як премаркет і Постмаркет. Там люди (і я в тому числі) просаджували і просаджують величезні кошти ...

Чого вартий мій недавній приклад з інвестиціями в Nvidia, коли на премаркеті була ціна 205, на відкритті біржі вона стартонув на 206.5, на 206 я купив, через 20 хвилин акції впали до 200, потім і зовсім до 196. Премаркет - небезпечна річ, як і спонтанна торгівля на біржі ...

Час роботи брокера

Була ситуація - акції впали в 22.00, гроші були на мапі, хотів перевести на брокерський рахунок - облом. Брокер працює до 21.00, тому поповнення можливе лише на наступний робочий день, а гроші підвисали в повітрі. На наступний день приблизно о 9.30 операція завершилася, і гроші були у мене, але та біржа, де торгувалися потрібні мені акції, була закрита, а відкриття було супроводжено підняттям вартості тих самих акцій рівно на 2 $. Туга-печаль ....

Аналітика - кращий друг інвестора

Ті початківці інвестори (я теж таким був, не переживайте), хто дочитав до цього моменту, вже заслуговують на повагу в тому плані, що не кинули цю погану витівку під три чорти. Продовжимо. Для того, щоб заробляти хоч щось на фондовому ринку, потрібно вміти швидко і багато ворушити мозком, тому що на ринку гравців більш, ніж достатньо, а для того, щоб розбагатіти на інвестиціях, потрібно бути як мінімум не дурніші ось цих чуваків:

В ідеалі потрібно бути розумнішими їх, а ще краще розумнішими їх усіх (що по суті неможливо) і мати великий досвід. Не рекомендую кидатися з головою в спроби заробити на фондовому ринку цілий статок за короткий проміжок часу і вкладати свої останні гроші або всю зарплату охоронця в магазині "п'ятірочка" разом (якщо ви і є той самий охоронець звичайно), такі маневри можуть закінчитися для вас плачевно , дурнів не любить ні бізнес, ні фондовий ринок.

А як аналізувати ринок акцій? Все дуже просто (насправді немає). Є кілька штук, які вам в цьому допоможуть:

  • Фундаментальний аналіз. Тут ви аналізуєте саму компанію, її поведінку на ринку, фінансові показники, виробничі моменти і багато іншого. Це величезна праця, адже непідготовленій людині дуже складно розкопати стільки інформації, та ще й у відкритому доступі. До речі, ви повинні постійно відслідковувати фінансові показники компанії, якщо збираєтеся вкладатися в неї всерйоз і надовго.
  • Технічний аналіз. Заснований на вивченні поведінки котирувань і прогнозуванні їх подальшого руху. Чесно сказати, марення повний. Всі ці "плечі", "криві" і інші пиписьки, які малює графік - безумовно якась дурниця. Важливіше розуміти руху на основі психології ринку і фундаментальних показників компанії.
  • Психологія інвестора. Найголовніше, з чим проблеми є, в тому числі у мене. Ринок панікує? Не панікуйте разом з ним. Не варто купувати папір на хаях, адже багаті дядьки цілком можуть злити акцію після фіксації великого прибутку. Ще класна штука - panic sale. Це коли папір падає на увазі того, що її все починають масово зливати. Таке постійно відбувається з компанією Tesla. Те Ілон Маск косячок покурить в прямому ефірі, то хто-небудь на машині їх розіб'ється. Загалом дичину ... На мій погляд найбільш вдала інвестиція полягає в покупці в момент панічної продажу і продажу на верхах. Ось тільки це з досвідом приходить ...

Корисні сайти для початківців інвесторів і новачків фондового ринку (список буде поповнюватися):

https://ru.investing.com/ - тут можна знайти безліч корисної інформації по кожній з компаній, які розміщують свої ресурси на фондовому ринку, аналітику і дані загальнотематичних характеру. Тільки ласка не торгуйте там з коментарів ... Вони просаджують там люті суми, слухаючи експертні думки один одного ...

Мій чат в Телеграма: @freeman_invest - там я публікую свої інвестиційні руху онлайн

А як аналізувати ринок акцій?
Ринок панікує?

Дополнительная информация

rss
Карта