З даної статті ви навчитеся робити форматування флешки в NTFS формат з формату FAT 32.
Дізнаєтеся про автозапуск і безпечне вилучення вашого зовнішнього носія інформації. А також застосування форматування як способу для повного видалення даних з пристрою.
Взагалі форматування - це очищення, наприклад, жорсткого диска вашого комп'ютера або USB-пристрої флеш-пам'яті, карти флеш-пам'яті, оптичні носії (CD / DVD / диски) і т.п.
Так навіщо ж потрібен формат? Якщо взяти системний диск "C" то це робиться перед установкою системи Windows, при наявності помилок файлової системи, деякі віруси не видаляються, тоді можна застосувати формат.
Флешки наприклад форматують, щоб позбутися від вірусу навіть якщо є підозра на вірус, то формат краще зробити, а то можна заразити комп'ютер.
Інша причина повільна робота флешки через частого видалення непотрібних файлів утворюються порожні місця так звані «кластери». обов'язково прочитайте цю статтю на тему Дефрагментація.
Наступна причина багато виробників випускають флешки в форматі fat32, максимальний розмір файлу, який можна записати на неї всього 4 гігабайти, хоча сама флешка може бути 8 ГБ або на багато більше.
Для цього і форматують з формату fat32 в формат ntfs якщо потрібно записати великі файли.
Форматування повне і швидке
Існують два способи форматування - швидке і повне. При швидкому форматуванні очищаються дані, які були на флешці, але вони можуть бути відновлені. Насправді проблемно буде відновити втрачені дані, тому потрібно бути завжди уважним при видаленні файлів.
Повне форматування зовсім не дає можливості відновити стерті дані, може бути застосовано при помилках записи і читанні флешки.
Заходимо в Мій комп'ютер натискаємо правою кнопкою миші по локальному диску або з будь-якого іншого зовнішнього накопичувача, який потрібно відформатувати (процедура не відрізняється) в даному прикладі диск DVD + RW натискаємо по ньому правою кнопкою миші викликаючи Контекстне меню .
Тут вибираємо розділ форматувати.
Вибираємо перший спосіб швидке форматування, ставимо галочку більше ні чого робити не потрібно і тиснемо Почати. Якщо галочку не ставити, то буде зроблено повне форматування накопичувача.
Натискаємо ОК. на цьому все!
Форматування флешки в NTFS
Форматуємо флешку в ntfs якщо у вас Windows 7 або 8 то все досить просто, інші системи не розглядаємо.
Робимо все також як показано вище з однією відмінністю, що в файлової системі міняємо fat32 на ntfs. Після закінчення процедури форматування отримуємо формат ntfs і тепер можемо записувати файли більше 4 гігабайт.
Щоб дізнатися який формат флешки або диска заходимо Мій комп'ютер натискаємо правою кнопкою миші по об'єкту в Контекстному меню вибираємо вкладку властивості, бачимо, яка стоїть файлова система. Дивимося скріншот.
Не рекомендується записувати на флешку з ntfs багато дрібних файлів тому, що в цьому форматі швидше зношуються елементи пам'яті, відповідно термін служби теж коротшає.
Загалом якщо вам потрібен носій для великих файлів переходите на ntfs якщо немає залишайтеся на fat32.
Безпечне вилучення пристрою (біу)
Деякі користувачі вважають, що безпечне вилучення зараз вже просто не актуально в сучасних комп'ютерах цієї проблеми не існує «Биу» вже включено за замовчуванням і можна навіть не думати з цього приводу.
Але все ж перш ніж витягувати зовнішній накопичувач треба переконатися, що передача або збереження даних завершена, інакше станеться втрата якоїсь частини даних.
Для того, що б «БІУ» в області сповіщень «Панелі задач» в правому нижньому кутку знаходитися значок «Безпечне видалення пристроїв і дисків».
Кількома по ньому мишкою потім натискаємо витягти якщо не один пристрій, то вибираємо, яке, після чого спливе вікно з написом «обладнання може бути вилучено».
Якщо значка немає, то потрібно включити відображення прихованих значків якщо не знаєте як, то прочитайте мою статтю на цю тему як налаштувати панель завдань Windows . У папці «Комп'ютер» також можна безпечно витягти пристрій натискаємо правою кнопкою миші по відключається пристрою і вибираємо вкладку «Витягнути».
автозапуск
При включеному автозапуску автоматично запускаються файли установки програм, якщо на вашому пристрої виявиться вірус, то він запуститися автоматично.
Найцікавіше вам навіть не потрібно буде, що то копіювати, скидати просто вставили флешку, тут же витягли, якщо є вірус, ви його зловили! Таким же шляхом заразите вже будь-який інший здоровий комп'ютер.
Тому з метою безпеки є сенс Автозапуск все краще буде відключити і обов'язково робити перевірку будь-якого зовнішнього накопичувача на віруси.
Ось таке вікно вискакує, якщо включений автозапуск.
Щоб відключити Автозапуск заходимо Меню пуск ⇒ Панель управління ⇒ Обладнання та звук ⇒ Автозапуск.
У цьому вікні прибираємо галочку Використовувати автозапуск для всіх носіїв і пристроїв ще встановіть для всіх типів носіїв «Не виконувати жодних дій». Зберегти.
Тепер при кожному новому підключенні будь-якого зовнішнього накопичувача до ПК він не буде намагатися запустити його автоматом, тому в цілях безпеки Автозапуск краще відключити.
Візьміть собі за правило, перш ніж запустити будь-якої зовнішній носій завжди проскануйте його на наявність вірусів, клікнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши зі списку ваш антивірус, натиснувши сканувати. Процедура зовсім довга, але дуже потрібна і корисна.
На цьому всім поки до нових статей для вас задавайте питання якщо, що не ясно!
Валерій Семенов, moikomputer.ru
Так навіщо ж потрібен формат?