Привіт, мої дорогі читачі! У кожного другого користувача трапляється, що комп'ютер почав гальмувати: довго вантажиться, думає. Що робити, якщо ви зіткнулися з даною проблемою. У цій статті ми розглянемо всі причини, за якими може гальмувати комп'ютер, ну і природно, рішення даних проблем.
1. В першу чергу перевіримо стан жорсткого диска (HDD) на беди за допомогою утиліти Victoria. В ідеалі один кластер повинен читатися з затримкою 5-50 долісекунд. Якщо є error або велика кількість кластерів з високою затримкою, то ймовірно варто подумати про заміну накопичувача поки він остаточно не звалився, що призведе до втрати даних. Будь-яку інформацію звичайно ж можна витягти, але доведеться звертатися в сервісний центр і платити великі гроші за відновлення даних . Приблизно так виглядає стан мертвого жорсткого диска
2. У другу чергу проаналізуйте обсяг кеша за допомогою програми CCleaner в розділі очищення і видаліть цей сміття. У моїй практиці зустрічалося, що обсяг сміття досягав 78 Гб, при тому, що кошик була порожня, і все це сміття знаходиться на системному розділі жорсткого диска. Ви все ще дивуєтеся чому гальмує комп'ютер? І зверніть увагу скільки взагалі вільного місця в системному розділі (Це як правило локальний диск C). Вільний обсяг повинен бути не менше 10% від загального розміру розділу.
3. Ще однією причиною чому повільно працює комп'ютер може бути автозавантаження додатків. Потрібно відключити програми, що знаходяться в автозавантаженні Windows. Для відключення додатків автозавантаження рекомендую скористатися все тієї ж утилітою CCleaner або стандартними інструментами Віндовс, більш детально я описував про це в статті " Як відключити автозапуск програм windows ". Зазвичай програми в автозавантаження потрапляють автоматично при їх установці. Ви уявляєте собі картину, як всі програми разом намагаються запуститися під час включення комп'ютера. Саме тому і саме завантаження операційної системи відбувається дуже довго.
4. Почистити реєстр. А що це взагалі запитаєте ви? Поясню простіше, припустимо, ви встановлюєте програму, потім видаляєте, але якесь сміття все одно залишається. Саме так його і треба почистити. Це, як правило, невірні розширення. І знову на допомогу CCleaner, користуємося розділом Реєстр. Як фахівець не рекомендую лізти в реєстр звичайному користувачеві, щоб уникнути в подальшому збоїв ОС.
5. Зробіть дефрагментацію жорсткого диска за допомогою вбудованих програм windows або сторонніх утиліт.
6. Можливо у вас малий обсяг оперативної пам'яті на комп'ютері. Оперативна пам'ять - це модуль, схожий на картридж для ігрової приставки денді. В середньому, досить 2-3 Гб, але краще щоб в сумі всіх планок стояла не менше 4 Гб. також подивіться обсяг підкачки жорсткого диска , Рекомендується встановлювати в півтора рази більше обсягу оперативної пам'яті. Налаштувати підкачування можна пройшовши: Комп'ютер (правою кнопкою миші) - Властивості - Додаткові параметри системи (Додатково) - Параметри (в пункті швидкодію) - Додатково - Змінити - Вказати розмір (прописуємо обсяг) - Ок.
7. Ще одна причина, за якої операційна система може виснути - процесор. Проблема усувається заміною проца. Однак ознайомтеся з видами процесорів, є кілька типів сокетів, а то вийде так, що візьмете одне, а у вас інше. В ідеалі, краще зняти систему охолодження і побачити своїми очима.
8. Ну і замикає причина в списку проблем - віруси. Так що якщо комп гальмує, переконайтеся що загроз немає. Перевірка і видалення вірусів .
І що-б не наступати на ті ж граблі, рекомендую прочитати статтю Безкоштовні антивіруси і встановити захист.
Ну ось і все, якщо виникнуть які-небудь питання пишіть в коментарях.
А що це взагалі запитаєте ви?