Однією з нагальних проблем Інтернет-користувачів (копірайтерів) є захист від вірусів, які призводять до різних, самих неприємних наслідків. Це, наприклад, уповільнення роботи комп'ютера, крадіжка паролів, розсилка спаму, створення із заражених комп'ютерів бот-мереж та інше. У мого товариша, наприклад, за рік вже вдруге «повели» webmoney гаманець, природно, з крадіжкою грошей. Будь-яка розсудлива людина, яка користується Інтернетом, встановлює на свій комп'ютер антивірусне програмне забезпечення, покликану боротися з вірусами та іншими шкідливими файлами. Але вся справа в тому, що сучасні деструктивні програми, так звані - руткіти, не завжди орієнтуються антивірусними програмами. Це пов'язано з тим, що вони можуть використовувати уразливості в операційній системі, в виконуваних додатках і не завжди розпізнаються антівірусника.
Головні кроки в напрямку покращення власної безпеки, захисту даних для копірайтерів (та й всіх користувачів Інтернету) - це: своєчасне оновлення файлів операційної системи (патчі, оновлення безпеки і т.д.), браузера і інших додатків, установка сучасних антивірусних програм захисту з оновлюваними базами, файрволли (або антивірусні програми, назва яких включають слова - Інтернет-сек'юріті). Це може бути один з відомих антивірусних пакетів: Аваст (Avast Free antivirus 6), Касперський (Kaspersky Internet Security 2011), Доктор Веб (Dr.Web Security Space 6), Панда (Panda Internet Security 2009), Нод 32 (Антивірус ESET NOD32 Smart Security v.4.2), АВГ (AVG Anti-Virus Free) і багато інших.
Якщо немає впевненості в тому, що наявна антивірусна програма справляються зі своїми обов'язками на 100%, можна скористатися он-лайн сервісами перевірки комп'ютера на віруси. В даному випадку встановлювати другу антивірусну програму немає необхідності і все, що потрібно - це лише створити онлайн підключення з віддаленим сервісом антивірусної перевірки.
При цьому багато онлайн сервіси перевірки на віруси запропонують встановити на комп'ютер невелику програму - сканер-агент і комплект свіжих антивірусних баз, щоб провести сканування комп'ютера. Наявну на комп'ютері антивірусну програму можна при цьому не відключати. Різні сервіси пропонують різний рівень можливостей.
Наприклад, он-лайн сканер Panda виявляє віруси, але лікувати пропонує після одноразової оплати (заводиться персональний он-лайн аккаунт). Звичайно, платити заради разової перевірки немає сенсу і краще пошукати безкоштовні сервіси перевірки на віруси, які зроблять все те ж саме. При перевірці на віруси он-лайн сканерами як області перевірки можна вказувати як весь комп'ютер (всі жорсткі диски), так і локальну область, наприклад, один жорсткий диск. Час перевірки залежить від швидкодії жорсткого диска, кількості перевірених файлів, а також від швидкості Інтернет-з'єднання.
В цьому відношенні (в якості безкоштовного сканера) краще використовувати, наприклад, он-лайн сканер Bitdefender, який і виявляє віруси, і лікує. Тих, хто побажає скористатися цими сервісами, хочу застерегти в наступному плані. Можливо, на вашому комп'ютері є віруси, можливо, заражені важливі системні файли. Сканер бітдефендер (наприклад) відразу їх видалить, після цього ваша операційна система не зможе завантажитися або нормально працювати.
У зв'язку з цим перед початком перевірки необхідно зробити копії важливих даних, заархівувати необхідні папки і т.д. Особливо це стосується копірайтерів, у яких завжди є кілька готових для відправки замовникам статей. Тобто, необхідно приготуватися до гіршого випадку, коли комп'ютер після перевірки може припинити свою нормальну роботу. Для архівації системних розділів (диск C цілком) краще скористатися такою програмою, як Acronis True Image Home, яка дозволить не тільки відновити операційну систему за 15 хвилин після краху, а й повністю перевстановити за той же час на новий жорсткий диск.
Багато онлайн програми перевірки комп'ютера на віруси виводять додаткові дані, підказки. Наприклад, Панда виводить список вразливостей, які вірусами не є, але можуть бути воротами для подальшого їх проникнення на комп'ютер. Стежать кукис в браузері, про які може згадати сканер, також вірусами не є, їх можна видаляти періодично після роботи в Інтернеті.
Існують наступні online сервіси перевірок на віруси (в деяких необхідно зареєструватися, в інших немає), але список, звичайно, неповний:
- Бітдефендер -
- Касперський -
- Тренд мікро -
- Мак Афі -
- Доктор веб пропонує встановити в браузер плагін для перевірки відкритих сторінок і файлів в мережі Інтернет перед завантаженням на віруси -. Після встановлення плагіну для цього буде достатньо натиснути правою кнопкою миші по представленої посиланню і в контекстному меню вибрати - перевірити Dr.web. Після недовгої перевірки буде представлений звіт в невеликому віконці.
Блог копірайтера - http://vituson.ru
Безумовно, існує ще безліч Інтернет-сервісів перевірки комп'ютера на віруси online, але, гадаю, цього більш ніж достатньо. Адже навіть 100 онлайн сервісів перевірки на віруси не замінять одну програму, встановлену на комп'ютер локально.
Чому життєво необхідно встановити антивірусне програмне забезпечення на комп'ютер?
Наприклад, ви зовсім недавно придбали комп'ютер або берете у друзів і знайомих ігрові диски, щоб порадувати дітей новою іграшкою. Але раптом виявляється, що улюблена гра не запускається або комп'ютер вимикається, зависає і т.д. Буває і таке, що після чергової подорожі по всесвітній павутині комп'ютер не включатися зовсім або після запуску видаються повідомлення про помилки, а також з'являються різні інформери з пропозиціями перевести гроші по sms.
Якщо ви не знаєте, що таке антивірусна програма, то, найімовірніше, на ваш комп'ютер потрапив комп'ютерний вірус. Віруси, які заражають комп'ютери, зовсім не ті, які заражають людей і тварин, але за характером своєї поведінки ідентичні їм. Комп'ютерні віруси - це невеликі фрагменти програмного коду, які можуть завдати шкоди комп'ютеру у вигляді псування, розкрадання інформації, уповільнення його роботи. Останнім часом значно збільшилася і продовжує зростати кількість вірусів і програм, спрямованих на крадіжку конфіденційних даних, що зберігаються на жорсткому диску. Це можуть бути номери банківських карт, платіжні реквізити, адреси, телефони, різні паролі та інші дані.
Не біда, якщо вірус зіпсував гри або музичну колекцію, їх можна згодом відновити. Але уявіть, наприклад, що з його вини зникли весільні фотографії, а ви ще не встигли їх записати на компакт-диск у вигляді копії. Або, наприклад, зникли всі номери і контакти друзів, вкрадені паролі доступу до конфіденційних даних. Складно навіть уявити собі всю ступінь моральної шкоди, який може бути нанесений. Як же застрахуватися від подібних випадків надалі, що необхідно зробити відразу ж після покупки комп'ютера?
При виборі комп'ютера необхідно проконсультуватися, чи встановлена на ньому антивірусна програма. Якщо немає, то її потрібно буде встановити пізніше, бажано до установки інших програм та ігор. І не варто, звичайно, сподіватися тільки на перевірку вірусів онлайн. Справа в тому, що якщо встановити антивірусну програму після появи вірусу, то потрібного ефекту не відбудеться. При цьому можливості антивірусного захисту будуть обмежені або, практично, дорівнюють нулю. В даний час існує безліч антивірусних програм. Їх принцип дії заснований на аналізі запускається програмного коду, порівнянні його зі зразками вірусних програм, взятими з бази даних. Всі сучасні антивірусні програм дозволяють оперативно поповнювати такі бази новою інформацією, в основному, через мережу Інтернет. Актуальні оновлення вірусних баз багаторазово знижують ризик запуску деструктивної програми на комп'ютері.
У розробників антивірусних програм існують свої фірмові алгоритми роботи, різні технології виявлення вірусів. У випробувальних лабораторіях періодично проводиться тестування різних «антівірусніков». Але не завжди гучні заяви про те, що та чи інша програма - найкраща, вірні. Професіонали досить пильно стежать за розробками в цій галузі, але частіше використовують програму одного з виробників виключно з особистих міркувань. Недосвідченим ж користувачам можна скористатися будь-якої відомої антивірусної програмою з принципу - краще поганий захист, ніж взагалі ніякої.
«Антівірусника» продаються, практично, в усіх магазинах околокомпьютерной тематики, так само їх можна придбати і «скачати» через мережу Інтернет. Вони багато разів окупають свою вартість, запобігаючи втрати потрібної інформації, зберігаючи нерви користувачів. Слід звернути увагу на програми вітчизняних виробників. Вони, як правило, більш доступні, більш прості в експлуатації, їх встановлення та налаштування не викликає великих труднощів. Купівля ліцензії гарантує безкоштовну технічну підтримку на певний період часу. Ну а перевірку онлайн на віруси слід розглядати лише як додаткову опцію.
Встановіть антивірусне програмне забезпечення, захистіть свої програми, ігри і важливі дані від вірусних програм, Інтернет-шахраїв.
Здоров'я вам і вашому комп'ютеру, і нехай віруси обходять ваш комп'ютер стороною! 🙂
Автор - vituson
Схожі статті
Чому життєво необхідно встановити антивірусне програмне забезпечення на комп'ютер?Як же застрахуватися від подібних випадків надалі, що необхідно зробити відразу ж після покупки комп'ютера?