Багатоповерхівки, в яких живе більшість з нас, будувалися в різні роки і за різними технологіями, відповідно, і квартири в різних будинках суттєво відрізняються один від одного за характеристиками. Одним з основних умов і вимог до квартири, на наш погляд, є самітність, наскільки це можливо, звичайно. Однак, погодьтеся, слухати в подробицях суперечки сусідів за стіною, музичні гами, розучувати онуком сусідки знизу - задоволення сумнівне. Пощастило тим, у кого в будинках товсті стіни, однак, це не відноситься до панельним будинкам і майже більшості новобудов. Що ж робити, якщо ваш будинок виявився з невдалою серії за цим параметром? Ізолюватися! Тобто, провести додаткові ремонтні роботи, які допоможуть значно знизити шум в квартирі. У серії статей, ми підберемо найбільш вдалі методики для ізоляції стін, підлог, стелі, окремих кімнат.
A почнемо ми з загального огляду матеріалів для шумоізоляції, які є на сьогоднішній будівельному ринку.
1. Розберемося, що за шум
Для того, щоб успішно вирішити поставлене завдання і досягти мети - тиші, йдуть зрозуміти, який саме шум вас турбує.
Другий вид-ударний. Цей вид шуму створюється якраз при активних діях з боку сусідів, серед яких горезвісне свердління стін дрилем, вбивали цвяхи і перестановка меблів.
Останній вид-так званий структурний шум, який виникає і передається безпосередньо самою будівлею, якщо його елементи були з'єднані без звукоізолюючих матеріалів.
Порада: За встановленими нормами, вдень допустимі шуми до 40 Дб, а в нічний час - 30 Дб. Комфортні для людини звуки до 25 Дб, хоча поріг звичайно у кожного свій.
- завдання звукоізоляції
Слід розрізняти звукоізоляцію і звукопоглинання. У першому випадку шуми відбиваються від матеріалів, у другому поглинаються ними. Майже всі волокнисті, пористі і пористі матеріали володіють цією якістю. Наприклад, скловолокно та мінеральна вата, повсть і навіть звичайнісінька медична вата - чудові звукопоглотители.
З пористих можна виділити пінополіуретан, а з пористих - пемзу.
Ці звукопоглинальні матеріали чудово справляються з першим типом шуму - повітряним. Володіючи ще і якістю теплоізоляції, ними обробляються приміщення як зовні, так і зсередини. З ударним шумом краще впораються матеріали з комірчастою структурою, які можна прокласти по периметру стиків стін, стелі та підлоги. Найбільш же складний в ізоляціі- структурний шум. Оскільки для боротьби з ним, звукоізолюючі матеріали повинні монтуватися ще на етапі зведення каркаса будівлі, між несучими елементами. Найкраще з такими шумами справляється виброакустический герметик. Їм заповнюються шви в підлогах, облицюванні і перегородках. Інший спосіб-це прокладка з кремнеземистого волокна, використовуваного в місцях з підвищеним ризиком загоряння.
Всі ці способи можуть допомогти впоратися з тією чи іншою долею зайвих шумів. Однак, найбільш ефективно використовувати відразу кілька методів. Про те, як домогтися шумущільності стін своїми руками, в наступній статті.
Фото: remont-samomy.ru, protect-partners.ru, stoydiz.ru
Що ж робити, якщо ваш будинок виявився з невдалою серії за цим параметром?