Американські вчені з'ясували, що вплив гніву на організм величезне. Гнів шкодить людині більше, ніж алкоголь або наркотики. /epochtimes.ru/
Вчені провели масштабне дослідження і з'ясували, що люди, часто перебувають в агресивному стані, більш схильні до інфарктів і інсультів. Також гнів може викликати ряд інших захворювань і навіть закінчитися летальним результатом.
Фото: pixabay.com/CC0 Public Domain
Крім стану здоров'я людей в ході дослідження була вивчена поліцейська хроніка. Вона показала, що 30% всіх вбивств скоєні в пориві гніву. В такому стані людина нездатна контролювати себе і може зробити будь-які вчинки. За словами дослідників, навіть наркотики і куріння не завдають організму такої шкоди, як гнів.
Гнів рівносильний самогубству
Попередні дослідження вчених також довели згубний вплив гніву на організм людини. Даніель Гоулман в своїй книзі «Емоційний інтелект» присвятив дії гніву на організм цілий розділ, яку назвав «Коли гнів рівносильний самогубству». Вчений детально роз'яснив взаємозв'язок гніву з частотою виникнення серцевих нападів.
Фото: pixabay.com/CC0 Public Domain
Зокрема в книзі йдеться, що деяким пацієнтам достатньо лише згадати про щось, що викликає гнів, і серце у них починає перекачувати кров гірше на 7%. При цьому таке не спостерігається при інших болісних відчуттях і навіть при фізичних навантаженнях. Тільки гнів в змозі завдати таке руйнівний вплив на організм людини.
Гнів послаблює організм
Дослідники з американського фонду психологічного здоров'я з'ясували, що гнів несе не тільки одноразовий, але і довгостроковий шкоди організму. За словами вчених, гнівливі люди менш фізично здорові в порівнянні зі спокійними. Вони частіше хворіють на простудні захворювань та грип і в цілому стають більш дратівливими. Вчені відзначають - чим менше людина намагається контролювати почуття гніву, тим сильніше воно стає.
Відповідно до теорії стародавньої китайської медицини, емоції, в тому числі і гнів, народжуються в серці. По меридіану серця енергія роздратування поширюється в сусідні меридіани, заповнюючи всі органи. У медицині відомі випадки, коли людина після нападу гніву помирав на наступний день від серцево-легеневої недостатності. Таким чином, можна сказати, що людину вмирав від свого гніву.
Як позбутися від гніву
У сучасному суспільстві людський гнів часто підживлюється ззовні. Все більше з'являється фільмів та ігор зі сценами насильства, а нові технічні прийоми роблять їх все більш реалістичними. Щоб позбутися від гніву і навчитися його контролювати, перш за все необхідно обмежити такі речі або зовсім прибрати їх зі свого життя.
Також вчені радять порахувати до десяти, перш ніж прореагувати на щось. Після цього слід подумати - чи потрібно говорити те, що ви хочете сказати. Адже про словах, сказаних в гніві, часто можна пошкодувати. Співрозмовник зможе краще вас зрозуміти, якщо говорити з ним найбільш спокійним тоном.
Фото: pixabay.com/CC0 Public Domain
Швидко прийти в себе допомагають також дихальні вправи і часто повторювані слова. Знайти душевний спокій допомагає медитація. З її допомогою можна поліпшити роботу мозку і відновити емоційний самоконтроль. Крім того, медитація є потужним інструментом саморозвитку, який доступний будь-якій людині.
джерело: informing.ru