Голосове введення - Лог життя Справжнього Комп'ютерщика - ЖЖ

Сьогодні вирішив поекспериментувати з голосовим уведенням на мобільник, так як нещодавно оновився до Android 4, де ця можливість є прямо в системі. Хоча раніше я до голосового введення ставився з упередженням, але на цей раз мені сподобалося, і став шукати можливість і для комп'ютера, так як виникла думка диктувати статті з соціоніки або матеріали для інших сайтів. Як виявилося, на комьпютер голосове введення від Google є тільки в браузері Google Chrome, і то працює не скрізь. Зокрема, включити його в поле з візуальним редактором (як, наприклад, тут або в Google Docs) не можна.

Проте, в профблог виявилося написати цілком можливим. В результаті чого я переконався, що хоча текст потім доводиться редагувати, виправляючи закінчення слів, розставляючи розділові знаки, великі літери і т.п., і текст завжди додається в кінець поля, а не під курсор, голосове введення все ж прискорює процес написання. Зате є інша складність: якщо при друку я постійно переформулюю думку, виправляючи введене рази три-чотири як мінміум, то при голосовому введенні потрібно відразу озвучувати без можливості подальших виправлень. Через це пропозиції виходять короткими, та й взагалі стиль тексту повністю змінюється. З іншого боку, може бути, необхідність говорити без можливості виправлень привчить мене і мислити більш чітко, без внутрішніх розкидання туди-сюди (які, до речі, свого часу дуже сильно заважали мені при виступах, так як почавши говорити якусь думку, я раптом міг захотіти її переформулювати і перерватися на середині, почавши фразу заново). Ще один недолік голосового введення - застосовувати його можна тільки тоді коли навколо нікого немає.
Через голосового введення навіть вирішив перейти назад з під Firefox на Google Chrome в якості основного броузера. Втім, подумував про це досить давно, так як Chrome все ж швидше і зручніше (а ще в Firefox мене дратував кривої пошук з адерсной рядки). Але зате в ньому криво працює буфер обміну: при вставці тексту, скопійованого з візуального редактора на іншій сторінці додаються якісь теги і абсолютно непотрібні атрибути style, які потім доводиться видаляти.


Сьогодні вирішив поекспериментувати з голосовим уведенням на мобільник, так як нещодавно оновився до Android 4, де ця можливість є прямо в системі

Дополнительная информация

rss
Карта