"Src = У Челябінській області почалися спортивні змагання поштових голубів, в яких беруть участь приблизно 1,5 тисячі птахів. Голубоводи з Коркін, Чебаркулі, Копейска, Міас і інших міст привозять на змагання по 100, 300 вихованців і більше.
Звичайний сценарій змагань такий: судді разом з голубами приїжджають на стартове місце, там випускають пернатих, які летять додому. Сама коротка дистанція - Єкатеринбург-Челябінськ - 200 кілометрів. На ній випускають в основному зовсім молодих голубів. З кожним разом відстань збільшується. Пернаті спортсмени стартують на 400, 500, 600, 700, 1000 кілометрів. Кінцева дистанція - Сургут-Челябінськ - 1200 кілометрів.
Час повернення своїх вихованців додому фіксують самі голубівники. За цими результатами і визначають переможця. Правда, систему, за якою обліковується фініш, не можна назвати досконалою. Адже птах може повернутися, наприклад, коли господаря не буде вдома.
Та й хто перевірить наскільки точно голубівник записав час прильоту свого пернатого. Однак, незважаючи на це, голубівники з ентузіазмом беруть участь в змаганнях поштарів.
За словами президента товариства голубівників Челябінської області «Птах-Радість» Миколи Худякова, вчені до цих пір не визначили, як птахи знаходять свій будинок. «Кажуть, голуб орієнтується за допомогою магнітних ліній, за сонцем, за земним рельєфом. Але остаточного висновку поки немає, для орнітологів це загадка », - каже Микола Худяков.
"Src = Дивно, але навіть однорічний голуб без праці знаходить дорогу додому. Варто відзначити, що до кінця змагань кількість птахів скорочується: у Сургуті випускають тільки найвитриваліших і досвідчених. За словами челябінського голубівника, учасника змагань Галімжана Ганеева, спортивний голуб може дістатися з ХМАО до Челябінська за чотири, а то й за три дні. «Переможців змагань я без праці відрізняю від інших голубів», - каже Галімжан Ганеев. "Src = Ганеева знають в місті як хорошого фахівця, а мати таких вихованців, як у нього, мріє кожен голубівник в Челябінську. Через це часто відбуваються неприємні історії. Якось раз Галімжан Сабирович вирішив показати одного зі своїх вихованців-переможців на виставці. Голуба запримітили і вкрали у господаря на наступний же день.
«Як я сумував тоді, нудьгував без нього, обіцяв великий грошовий викуп тому, хто поверне мені птаху або скаже, хто її вкрав. Все було марно. Пропав мій поштар », - розповідає голубівник. Злодії птицю не випускали, викрали її для того, щоб отримати потомство - від переможця змагань можуть народитися діти-рекордсмени.
«Ще один випадок, - продовжує Галімжан. - На ювілей губернатора я давав для запуску 58 птахів - жодна з них не повернулася. А через півтора року мої голуби прилетіли додому. Де вони були? Схоже, хтось тримав їх у себе, щоб вивести потомство. Вкрали "з поверненням" ».
Проте Галімжан не приховує своїх вихованців, а продовжує брати участь з ними в різних заходах. Наприклад, недавно він випускав птахів в Аше з нагоди 19-ої річниці трагедії на залізниці. Цікаво, що додому птахи повернулися раніше, ніж їх господар дістався до Челябінська на машині, яка їхала зі швидкістю 150 кілометрів на годину.
Через тиждень Галімжан поїде в Бельгію, де виступить в якості почесного судді на змаганнях птахів світу. Змагання мають бути масштабні, в них візьмуть участь 11 тисяч пернатих! На лапку кожної птахи прикріплять спеціальний лічильник, який буде фіксувати кілометраж.
Відстань, яка пролетіла птиця, передається на комп'ютер, так що переможця визначити буде неважко. Галімжана Ганеева знають і голубівники Франції. Там челябінців подарували красиву голубку, у неї недавно народилися пташенята.
Спортивні змагання голубівників Челябінської області триватимуть до кінця липня.
В кінці власник переможця змагань отримає перехідний кубок із зображенням красивого голуба. Той, у кого нагорода побуває три рази стане власником кубка назавжди.
Де вони були?