- Заробіток з Google AdSense
- Додати сайт в Google AdSense
- Активація облікового запису Adsense
- Способи розміщення реклами AdSense
- Розміщення реклами Adsense за допомогою плагіна
- Отримання коду AdSense в ручному режимі
- Налаштування рекламних оголошень Adsense
- Код Adsense для мобільних пристроїв
- Налаштування способів оплати і виведення грошей з Google AdSense
- Враження від співпраці з AdSense
Заробіток з Google AdSense
Здрастуй друг! Я довго збирався з духом і всіляко відкладав написання цієї статті, оскільки саме питання настройки реклами в Adsense досить об'ємний і глибокий. Але все ж час прийшло і я поділюся своїм досвідом.
Почалося все зі створення блогу, сайт в моєму розумінні повинен бути як мінімум самоокупним, а в ідеалі приносити прибуток. В кінці минулого року я дозрів для блогинга , купив хостинг і зареєстрував домен . Відразу постало питання «як себе не заганяти в мінус»? Перелопатив багато різної інформації на сайтах, в цілому думки були такі-«в перші півроку ніякої реклами», я все зрозумів і практично з перших днів підключив AdSense до свого сайту. Зрештою я нічого не втрачав, а витрачати час на те, поки на сайті з'являться матеріали, поки сайт стане популярним і так далі, я просто не хотів, нехай копійка, але це краще ніж нічого.
Попутно до свого аккаунту Гугл Адсенс я підключив свій Youtube канал, в результаті мій Адсенс акумулює кошти з двох потоків. Скажу відразу Ютуб канал я не розвиваю, це був експеримент. Що б було зрозуміло, на сайті до недавнього часу було близько 30 статей, на каналі близько 80 відео жахливої якості. Менш ніж за рік сайт окупився повністю. Прибуток з Ютуб була відвічна вище, коли я створював і заливав відео, пізніше значно впала, коли я припинив робити відео. У момент написання статті відвідуваність сайту 50-100 уникав в день, можете самі це побачити в Яндекс Метриці. На сайті в момент написання цієї статті трохи більше 50 статей.
Тут і далі я маю на увазі що у вас є свій сайт, значить писати про те як зареєструвати gmail, набрати в пошуку Гугла «adsense» і зареєструватися в Google AdSense ви зможете без праці.
З передмовою покінчено, тепер до справи. Є такий момент, дизайн кабінету Google AdSense часто змінюється, цілком можливо коли ви будете читати цю статтю, все буде виглядати трохи по іншому, не лякайтеся, все спрощується і стає більш легким, простим і наочним це ж Google.
Додати сайт в Google AdSense
Після того як зареєструвався, потрібно прив'язати свій сайт до Adsense. Вкладка «Налаштування-Мої сайти«.
Що б додати сайт для підтвердження потрібно натиснути на «+«, ввести URL свого сайту і натиснути «Додати сайт«. Ну і власне підтвердити свої права на сайт одним із способів. В результаті вийде приблизно так:
використовуйте Довідку якщо вам щось незрозуміло, в довідці все дуже докладно описано.
Активація облікового запису Adsense
Зареєструвався і підтвердив права на сайт, далі потрібно активувати обліковий запис Adsense. Для цього вибрати валюту в якій буде вестися розрахунок, мені найзручніше долар. Заповнити точну і правдиву інформацію про себе. Поспішаю засмутити тих людей, які живуть на окупованих або невизнаних територіях, будуть проблеми, що б їх уникнути реєструйте аккаунт Adsense на вашого родича або доброго знайомого, хто не під санкціями і у кого нормальна прописка поза спірних територій.
При досягненні 10 доларів буде відправлено лист поштою, на вказану вами адресу, в листі буде пін-код, за допомогою якого ви підтвердите свій аккаунт в кабінеті Adsense. Я читав багато пристрастей, що лист не приходить, деякі з півроку його чекають і не чекають. Мені лист прийшов на дев'ятий день з того моменту, коли я досяг 10 доларового бар'єру. Проблеми з доставкою виникають найчастіше через некоректно зазначеної адреси. Чітко і точно заповнюйте дані про себе що б такого не сталося. Якщо ви не знаєте як правильно пишеться ваші реквізити англійською мовою, подивіться як заповнені ваші реквізити в вашому банку, там завжди є міжнародний зразок.
У деяких країнах можна підтвердити адресу за допомогою документа державного зразка. Якщо у вас є така можливість, то на головній сторінці вашого облікового запису AdSense має з'явитися відповідне повідомлення із інструкціями. з Хелп
Способи розміщення реклами AdSense
Сайт підтвердив, настав час розміщувати рекламу на сайті, що б заробити гроші. По-перше, потрібно уважно вивчити правила розміщення реклами що б не отримати попередження від Гугла, і в подальшому бан аккаунта Адсенс. У мене був прецедент, отримав попередження, тому що рекламний банер занадто близько до контенту знаходиться, виправив, відзвітував і попередження зняли. Помилки треба виправляти оперативно, бажано в триденний термін. Про помилки приходить повідомлення в обліковий запис AdSense і дублюються на Gmail. По-друге потрібно визначиться зі способом розміщення рекламних блоків. Тут все найцікавіше починається, є кілька способів це реалізувати.
- Вручну розміщувати коди Адсенс в записах, сторінках. Найбільш очевидний і самий незручний спосіб.
- Розмістити у коді шаблону, або в function.php. Відмінний спосіб, якщо ви розумієте, що робите.
- Розмістити за допомогою плагіна. Зручно, ніякого кодинга.
- Комбінований. Мій спосіб. Плагін + руками банер в сайдбарі.
Настійно не рекомендую розміщувати руками в статтях рекламний код, оскільки у Гугла можуть виникнути претензії до місць розміщення реклами та винесено попередження, уявіть скільки часу у вас забере перелопатити і змінити код в сотні статей, а якщо у вас їх 1000 °
Розміщення реклами Adsense за допомогою плагіна
Щодо плагінів все однозначно, я перепробував кілька, але вибрав один, «рідний» від Гугла (Клікабельно), або в вікні «Пошук плагінів» введіть Google Publisher Plugin, у плагіна простий інтерфейс і він сам створює рекламні оголошення, заданого мною розміру, мені залишалося в шаблоні вказати лише місця розміщення реклами та все це візуально. У інших плагінів спостерігалися «дитячі хвороби», зокрема я отримав попередження через те що плагін (не буду називати його автора) дозволив мені розмістити рекламу там, де не сподобалося Гуглу.
Далі в «Редагувати або видалити оголошення» що б розмістити оголошення на сайті. І це все-візуально!
Все просто, що б вибрати місце для оголошення тисну червоний плюс, далі можна налаштувати формат оголошення та тип. Максимум три оголошення на одній сторінці або записи.
Отримання коду AdSense в ручному режимі
Інший спосіб, це вставка рекламного коду в ручному режимі. Наприклад потрібно зробити рекламний блок у правому сайдбарі, при цьому що б він фіксувався при скролінгу вниз. Зручно, коли стаття велика а сайдбар не дуже, зафіксований сайдбар позбавляє сайт цього недоліку. Людина читає статтю, Скролл вниз, а справа банер в сайдбарі залишається нерухомим, краса.
Отже «Мої оголошення-Контент-Рекламні блоки» і «Новий рекламний блок». Для сайдбара підійде розмір Великий хмарочос 300x600px. У вкладці «Кліенсткіе канали» створити канал і вибрати.
Клієнтський канал потрібен передусім для того що б рекламодавець міг націлювати на рекламні блоки. Наприклад, можна об'єднати групу оголошень по будь-якими критеріями в клієнтський канал, наприклад за критерієм «бізнес», якщо частина статей присвячена бізнесу. Реклама буде простіше оцінити потенціал рекламного місця, отже вище конкуренція серед рекламодавця, більше дохід сайту надає рекламні блоки, ніж рекламні блоки без опису і таргетингу.
Я вибрав Великий Хмарочос, лише тому що це банер для сайдбара, в більшості випадків я віддаю перевагу адаптивний, оскільки рекламні оголошення такого типу добре адаптуються під дисплеї невеликих розмірів, планшетів і телефонів.
Ну і власне сам код оголошення. Обираю асинхронний код, він менше вантажить CMS і швидше прогружаются в браузері. Я не уявляю навіщо потрібен синхронний код, хіба що для старих самописних движків, в Wordpress точно-не потрібен.
Залишилося створити віджет в сайдбарі, для цього підійде стандартний віджет WordPress «Текст», скопіювати туди отриманий код банера і насолоджуватися. Що б зробити банер фіксованим я використовував плагін Q2W3 Fixed Widget.
Такий ручний спосіб підійде, якщо у вас «наскрізний банер», тобто відображається на всіх сторінках сайту.
Зверніть увагу, що банери на вашому сайті з'являться не відразу, а через хвилин 10-15 після установки коду, це пов'язано з тим що ваше рекламне простір повинні викупити рекламодавці.
Налаштування рекламних оголошень Adsense
Я перечитав кілька статей і книжок від «гуру» які рекомендували діаметрально протилежні методи настройки рекламних оголошень в Adsense. Справа в тому що немає універсального «чарівного банера» на який всі будуть кликати. Так само як і немає універсального місця в контенті, де всі відвідувачі вашого сайту будуть кликати на рекламне оголошення. Все дуже індивідуально, об'єктивні висновки можна зробити проводячи експерименти на вашому сайті, перебравши різні варіанти розміщення банерів і вибравши оптимальний варіант спираючись на максимальний прибуток.
- Розмір оголошення. Під час створення рекламного блоку можна вибрати розмір оголошення, якщо це не сайдбар з фіксованим віджетом, вибирайте адаптивний дизайн. Пристрої у користувачів можуть бути найрізноманітніші.
- Тип оголошення. Вибірайте- Текстові та медійні. Тільки текстові або тільки медійні, відсікають певний відсоток потенційно зацікавлених користувачів.
- Стиль текстового оголошення. Можна тонко налаштувати текстове оголошення, кольору, стилі, шрифти. Що б оголошення максимально вписувалося по дизайну в ваш контент.
- Клієнтські канали. Потенційно збільшує дохід від реклами, за рахунок орієнтування для рекламодавця.
- Резервні Оголошення. Що показувати, якщо з якоїсь причини Гугл не може розмістити рекламу. Варіанти порожня область, показувати оголошення з іншого URL або виконати однотонну заливку. Якщо є час, можна поставити показувати оголошення з іншого URL, хоча я не пригадаю випадків, що б у Гугла закінчувалася реклама.
Враховуйте при виборі дизайну оголошення, інтереси вашої аудиторії, наприклад якщо у вас сайт для дітей, то вкрай малоймовірно, що їх зацікавить текстове оголошення. Вікову аудиторію можуть дратувати банери картинки. Треба експериментувати, що б точно відповісти на це питання.
Для експериментів є вкладка «Оптимізація-Експерименти«, в ній можна видозмінювати рекламні блоки і робити висновки про ефективність на підставі результатів експериментів.
Код Adsense для мобільних пристроїв
З кожним роком частка мобільного трафіку зростає все більше і більше, нерозумно ігнорувати цей факт. Не за горами час, коли трафік з планшетів і мобільних телефонів назавжди пережене трафік з декстопов, тому треба налаштувати Adsense під ці пристрої, адже у вас адаптивний шаблон WordPress, чи не так?
«Мої оголошення-Контент-Оголошення рівня сторінки», активувати чек-бокси навпроти «Фіксовані оголошення / оверлеї» і «Заставки», далі «Отримати код». Отриманий код вставити в тег head. Перевірити працездатність коду можна додавши #googleads в кінці URL. На комп'ютері також є можливість перевірити, якщо Гугл Хром тиснемо F12, додаємо до URL #googleads і оновлюємо сторінку.
Вгорі плашка від Гугла яка говорить про те що це перевірка і код інтегрований правильно. Внизу саме оголошення, символічно що від Microsoft. Аналогічно можна перевірити, як працюють Заставки, вибравши їх і оновивши сторінку.
Налаштування способів оплати і виведення грошей з Google AdSense
Після того як ви підтвердили свій аккаунт за допомогою пінкод, потрібно вказати спосіб оплати. При досягненні порогу оплати вам переведуть гроші. Для доларів ця сума дорівнює 100 доларам США. У кожній країні свої варіанти, в моєму кабінеті Adsense доступні два способи: оплата банківським переказом і оплата чеком.
З чеками я справи не мав, вибрав оплата банківським переказом (SWIFT платіж), далі пішов в особистий кабінет ПриватБанку там отримав свої реквізити і заповнив за зразком. Прийшов довгоочікуваний день отримання платежу. Зазвичай Гугл розплачується після 20го числа, в перебігу трьох днів після повідомлення про платіж. Прийшло повідомлення про те що платіж надійшов, але на рахунку в ПриватБанку грошей не виявилося. Чарівний короткий номер 3700 допоміг з'ясувати ситуацію. Виявляється я зробив помилку, сума в доларах, а я вказав реквізити своєї картки в євро. Вихід виявився простим і банальним в телефонному режимі співробітник банку мені відкрив інтернет-карту в доларах і перевів туди гроші, проблема була вирішена за 5 хвилин. Будьте уважні, якщо використовуєте SWIFT платіж простежте щоб валюта виплати Google Adsense збігалася з валютою вашої карти. Створити в особистому кабінеті банку інтернет-карту справа 1 кліка мишкою. На руки я гроші отримав, заплативши комісію 50 центів.
Враження від співпраці з AdSense
Інших рекламодавців я не пробував, мені достатньо відгуків, де абсолютно всі говорять що контекстна реклама найкраще у Google Adsense. На це є об'єктивні причини, Гугл світової гегемон на ринку інтернет послуг і сервісів. Google AdSense легко підключити, немає ніяких перешкод у вигляді віку сайту, визначеної відвідуваності або певного рейтингу. Отже все серйозні рекламодавці співпрацюють з Google і найдорожча реклама теж тут. З точки зору веб-майстри це спосіб оплатити хостинг і трохи заробити, навіть на молодому і не розкручений ресурсі. Сподіваюся мій скромний приклад допоможе початківцям веб-майстрам отримати перший прибуток зі свого сайту і мотивує для творчих звершень.
Хочеться наостанок сказати, навіть не намагайтеся обдурити Google, не треба приводити мотивовану трафік, просити своїх друзів кликати по рекламі або самому кликати під Tor або іншими анонімайзерами і proxy. Це призведе до швидкого бану аккаунта Google Adsense. Я іноді на своєму сайті випадково можу клікнути по рекламі, ці кошти списуються в кінці місяця і не оплачуються, в Google все чітко працює. За рекламу на своєму сайті кликати категорично заборонено, але іноді буває міссклік, вони ж не звірі, всі розуміють.
Оптимізуйте, експериментуйте і домагайтеся кращих результатів, сподіваюся вам сподобалася моя стаття. До зустрічі!
Відразу постало питання «як себе не заганяти в мінус»?