- Що таке Google Tag Manager
- Основні переваги Google Tag Manager
- Основні визначення і поняття
- Установка Google Tag Manager
- Надання доступу до Google Tag Manager
При просуванні великої кількості Інтернет-ресурсів або активної аналітичної роботи з будь-яким окремим взятим Інтернет-проектом бажано максимально спростити процедуру додавання кодів відстеження. У таких ситуаціях на допомогу приходить Google Tag Manager, який дозволяє спростити і прискорити даний вид робіт.
Що таке Google Tag Manager
Сервіс Google Tag Manager (Диспетчер тегів Google) - призначений для спрощення процедури установки на сайт або Інтернет-магазин кодів відстеження як від компанії Google, так і від сторонніх компаній, зосередивши їх в одному місці. Код Google Tag Manager встановлюється на Інтернет-ресурс один раз і не вимагає подальших оновлень або змін до незалежності від додавання, видалення або зміни кодів в панелі управління Диспетчера тегів Google. Це істотно спрощує роботу, зводячи до мінімуму редагування вихідного коду сайту або Інтернет-магазину, особливо в умовах відсутності доступів до CMS / FTP та необхідності їх отримання.
Відповіді на типові запитання про Google Tag Manager можна знайти за посиланням - https://www.google.com/tagmanager/faq.html .
Основні переваги Google Tag Manager
До основних переваг Google Tag Manager можна віднести:
- Мінімальна редагування вихідного коду
Тільки розміщення коду контейнера Google Tag Manager - Зручність настройки та обліку кодів і скриптів
Всі встановлюється і управляється з панелі управління Google Tag Manager - простота масштабованості
Нові коди відстеження подій, ремаркетингу, конверсій і т.п. додаються через панель управління Диспетчера тегів Google - контроль змін
Всі зміни записуються у вигляді версій контейнера Google Tag Manager - Можливість розрахованої на багато користувачів роботи
Над одним проектом може працювати кілька користувачів
Основні визначення і поняття
Перед початком роботи з Google Tag Manager необхідно дізнатися кілька основних термінів, які можна зустріти в статті і офіційно документації Google:
- аккаунт
Обліковий запис Google Tag Manager, аналогічна всіх сервісів Google - Аккаунт сайту / проекту
Рахунок сайту / проекту в диспетчері тегів Google, яка містить один або кілька контейнерів - контейнер
Фрагмент js-коду (головний і єдиний), який вставляється в код сайту або Інтернет-магазину відразу після відкривається тега <body>. Контейнер підвантажує і активує теги з панелі управління аккаунта сайту в диспетчері тегів Google - тег
Фрагмент js-код, який виконується на сторінці Інтернет-ресурсу і дозволяє відстежувати відвідуваність ресурсу і поведінку користувачів на ньому, досліджувати ефективність рекламних кампаній, використовувати засоби ремаркетингу і виконувати безліч інших корисних завдань - правило
Умова, при виконанні якого буде активуватися той чи інший тег на сторінці (на всіх сторінках, тільки на певних сторінках, при виконанні якої-небудь події) - Макрос
Програмний код, який використовується при створенні правил і відстежує виконання тих чи інших дій на сторінці. За замовчуванням, в GTM вже є набір готових макросів, якого вистачити для більшості випадків - Версія - версія контейнера з тегами, правилами і макросами, яка з'являється після публікації
Установка Google Tag Manager
Для установки Google Tag Manager необхідно перейти на головну сторінку Диспетчера тегів Google за адресою https://www.google.com/tagmanager/ і увійти в акаунті, клікнувши на посилання «Увійдіть в обліковий запис», якщо обліковий запис Google вже є. Якщо облікового запису Google ще немає, то необхідно клікнути по посиланню «Реєстрація» і створити обліковий запис.
Після входу в обліковий запис Google Tag Manager необхідно створити акаунт сайту, який може містити один або кілька контейнерів. Для кожного сайту бажано створювати окремий акаунт і окремий контейнер, щоб уникнути не явних проблем в подальшому.
Для створення аккаунта сайту необхідно в панелі управління Диспетчера тегів Google клікнути по посиланню «Новий акаунт»:
Створення облікового запису сайту складається з 2-х кроків. На першому кроці необхідно вказати назву облікового запису - найкраще використовувати назву сайту.
На другому кроці необхідно вказати назву контейнера, спосіб використання контейнера (веб-сторінки або мобільні додатки), вказати домен і часовий пояс.
Важливо !!! Правильно вказуйте часовий пояс сайту. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з коректністю виконання правил.
Після цього необхідно клікнути по посиланню «Створити обліковий запис і контейнер», прийняти угоду про умови використання Диспетчера тегів Google і отримати код контейнера. Код контейнера Диспетчера тегів Google необхідно розмістити на всіх сторінках Інтернет-ресурсу відразу після відкривається тега <body>.
Після кліка на кнопку «Додати теги пізніше» відбудеться перехід до панелі управління Диспетчера тегів Google для створеного контейнера аккаунта:
На цьому процес установки Google Tag Manager на сайт можна вважати виконаним. Далі можна переходити до створення і налаштування тегів.
Надання доступу до Google Tag Manager
У Диспетчері тегів Google можна керувати доступом (дозволами) на рівні облікового запису сайту і рівні контейнера.
Для управління користувачами потрібно зайти в аккаунт сайту, відкрити розділ «Користувачі», клікнути на кнопку «Створити» і вибрати пункт «Користувач» в спадному меню.
У діалоговому вікні необхідно вказати електронну пошту Google нового користувача і вибрати відповідні дозволи на рівні облікового запису та контейнера.
Дозволи на рівні облікового запису:
- Перегляд аккаунта тільки його користувачами
Останній зареєстрований учасник зможе переглядати аккаунт сайту, але дозволу на контейнер (-и) задаються окремо. За замовчуванням дається дозвіл «Неможливо отримати доступ» - Управління настройками аккаунта і правами доступу його користувачів
Останній зареєстрований учасник зможе переглядати аккаунт і додавати нових користувачів. Дозволи на контейнер (-и) задаються окремо. За умолчаніяю дається дозвіл «Тільки перегляд»
Дозволи на рівні контейнера:
- Немає доступу
Останній зареєстрований учасник не має доступу до даних контейнера - тільки перегляд
Останній зареєстрований учасник зможе тільки переглядати даний по контейнеру і його тегам / правилам / макросам - Перегляд і зміна
Останній зареєстрований учасник зможе додавати і редагувати правила, теги і макроси контейнера - Перегляд, зміна, публікування і видалення
Останній зареєстрований учасник зможе переглядати, змінювати, додавати і видаляти теги, правила та макроси контейнера. Крім цього він зможе публікувати версії контейнера на сайті
Після вибору дозволів необхідно клікнути на кнопку «Зберегти». На цьому надання доступу до Google Tag Manager можна вважати завершеним.
Якщо у Вас є питання, то Ви можете задати їх у коментарях.