12 листопада Google випустив нову версію PageSpeed Insights - одного з найбільш широко використовуваних інструментів для вимірювання часу завантаження сторінки. Так як швидкість завантаження є ключовим фактором для ранжирування сайтів в пошуковій видачі, оновлення інструменту і викликаний ним перегляд характеристик сайтів привернув увагу веб-майстрів і власників багатьох ресурсів.
Веб-сайти, мали оцінку PageSpeed Insights 95-99 балів (з 100 можливих), за ніч опустилися до позначки 32-35. Показники впали у всіх перевірених нами сайтів. Розповідаємо, що трапилося і що необхідно зробити.
Час завантаження веб-сайту важливо не тільки з точки зору користувацького досвіду. Швидке завантаження стала ключовим фактором ранжирування Google з липня цього року. Сам Google надавав інструмент для вимірювання та оптимізації часу завантаження за допомогою функції PageSpeed Insights .
Тепер цей інструмент оновлений і в майбутньому буде використовувати механізм аналізу Google Lighthouse . Таким чином, якість результатів аналізу має бути збільшено. Крім того, тепер можна запускати перевірку часу завантаження з браузера, використовуючи інструменти розробника Chrome або безпосередньо з командного рядка, і отримувати ті ж результати. Крім того, будуть надані додаткові дані зі звіту про досвід користувачів Chrome.
Digital завоював світ, а ти завоюй Digital
Стати Директором - вміти грамотно управляти.
Стати Директором з маркетингу - вміти грамотно управляти головними інструментами стимулювання попиту.
Стати Директором по Digital - вміти управляти головними інструментами маркетингу в цифровому просторі.
пройти новий курс «Директор по Digital» - отримати digital-знання на рівні провідних експертів з Яндекса, Travelata, Qlean, SkyEng і Viber.
Реклама
Користувачі по всьому світу помітили, що результати, надані новим інструментом, значно гірше, ніж в попередніх версіях. Великі новинні портали впали аж до 20-30 балів. Все говорить про те, що PageSpeed Insights став оцінювати швидкість набагато суворіше.
Звичайно, в паніку впадати не потрібно, так як всі інструменти після поновлення проходять період баг-фікса, коли не все працює ідеально. Зокрема, зараз інструмент дає різні оцінки для однієї і тієї ж сторінки, а часом взагалі вказує, що сторінка не доступна (хоча це не так). З мого досвіду, буде потрібно 2-3 тижні, щоб розробники виправили критичні помилки і інструмент почав працювати стабільно. Хоча швидкість завантаження сайту і впливає на його позицію у видачі Google, все-таки за одну ніч позиції вашого сайту не обрушаться. Зберігайте спокій.
Однак є важливі речі, над поліпшенням яких можна і потрібно починати працювати якомога швидше. Оскільки до desktop-версіями, за моїми спостереженнями, вимоги зменшилися, в першу чергу зверніть увагу на оцінку мобільної версії. Google - це взагалі концепція mobile first, так що всі зміни можна починати з її оцінки. Десктоп вторинний.
І це могло привести до зовсім сумних наслідків, благо помітили вчасно і відбулися невеликим переляком, який висловився в тимчасово непрацюючих засобах аналітики, підміни номера і еквайрингу. Зате бал був найвищий!
Раніше для витягування цифр можна було робити поетапну завантаження сторінки: спочатку текст, потім стилі - все з'являється за частки секунд, але поступово. Зараз Гугл хоче, щоб перший екран користувача було завантажено і готовий до взаємодії миттєво. Все, що нижче першого екрану видимості, - допустимо до завантаження з затримкою. Один з варіантів вирішення даної задачі - розділяти ресурси, необхідні для завантаження першого екрану і решти сайту, і, відповідно, в першу чергу вантажити тільки перший екран, віддаючи його користувачеві цілком, і тільки потім все інше.
На чолі кута - швидкість завантаження, і вона розбита на 6 пунктів.
- Час завантаження першого контенту - завантаження першого екрану сайту, готового до взаємодії.
- Індекс швидкості завантаження - загальне завантаження відображення всієї сторінки.
- Час завантаження для взаємодії - час повного завантаження сайту, після якої користувач може цілком з ним взаємодіяти.
- Час завантаження достатньої частини контенту - завантаження тексту, картинок, css, js, відноситься до часу завантаження першого екрану.
- Час закінчення роботи ЦП - серверні налаштування.
- Приблизний час затримки при введенні - теж серверні налаштування.
Більш детально дізнатися про те, що якийсь пункт означає, можна безпосередньо після перевірки будь-якого сайту в PageSpeed Insights , Підказка з'являється при наведенні на відповідний пункт.
Старий Google PageSpeed Insights вимагав покращувати цифри по модифікації css, js, html і всіх інших ресурсів, необхідних для коректного відображення сайту. Хоча на практиці подібна модифікація, згідно з рекомендаціями Гугла, навпаки, приводила до затримки завантаження сторінки. Зараз це не впливає на ранг оцінки і носить лише рекомендаційний характер.
З'явилася розкадровка екранів - 10 штук. На ній можна подивитися черговість відображення контенту при завантаженні і, відповідно, швидкість його появи. Показує, як швидко користувач, зайшовши на сайт, побачить хоч щось. Наочно і цікаво. Знайди п'ять відмінностей, як то кажуть :-)
З'явилася нова рекомендація щодо використання нових форматів зображень: JPEG 2000, JPEG XR і WebP. Це більш сучасні і легкі формати зображень, які дозволяють серйозно оптимізувати швидкість завантаження, особливо на навантажених картинками сайтах. Ну і Google любить все нове, так що ось :-)
Найбільш часто зустрічаються проблеми, з яких потрібно почати.
Завантажені великі картинки (розмір і / або вага), хоча користувач бачить їх в мініатюрі і в маленькому дозволі - оптимізуйте картинки, почніть перехід на більш сучасні формати. Ось кілька сервісів, які можуть вам у цьому допомогти: tinypng (Просто переобжать і полегшити картинки) і online-convert (Конвертований з png в сучасний WebP).
Бездумно підключені сторонні плагіни і / або бібліотеки, які не потрібні насправді (використовуєте моторошно красиві слайдери або залишаєте в вихідному коді функції з бекенда, які беруть у відображенні сторінки сайту).
Перенесіть в футер сайту підключення всіх скриптів, css і так далі, які не є необхідними при відображенні першого екрану і сайту в загальному (всілякі анімації, слайдери, каруселі та інші прикраси).
І наостанок: пам'ятайте, що потрібно регулярно моніторити швидкість завантаження сайту, так як навіть невеликі на перший погляд зміни в його верстці або функціональності можуть привести до критичного зниження оцінки і, як наслідок, до втрати позицій в пошуковій видачі.
Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .