Госохотінспектори виявили 800 порушень

У Головному управлінні природних ресурсів та екології Алтайського краю вчора пройшов традиційний для понеділків «Час прямого проводу» . Чи не вперше фахівці відомства висвітлюють тему, пов'язану з охороною мисливських угідь і здійсненням державного мисливського нагляду. Проте, ці питання завжди викликають живий відгук у відвідувачів сайту Головного управління. На запитання відповів заступник начальника крайохотуправленія Максим Володимирович Катернюк.

Він пояснив, що державний федеральний мисливський нагляд на території Алтайського краю здійснюється госохотінспекторамі управління мисливського господарства Головного управління природних ресурсів та екології Алтайського краю Він пояснив, що державний федеральний мисливський нагляд на території Алтайського краю здійснюється госохотінспекторамі управління мисливського господарства Головного управління природних ресурсів та екології Алтайського краю. Крім того, повноваженнями щодо порушення адміністративних проваджень за порушення правил полювання мають державні лісові інспектора. На території переданих в довгострокове користування мисливських угідь охорона здійснюється самими охотпользователямі, в штаті яких працюють виробничі мисливські інспектора.

Основним методом здійснення мисливського нагляду є рейдові захід. Інспектори виходять в рейди регулярно, незалежно від святкових і вихідних днів. І так по всій території Алтайського краю. Рейдові заходи регулюються по інтенсивності сезону, що дозволяє оптимально і ефективно використовувати наявний ресурс виділяються грошових коштів на охорону об'єктів тваринного світу.

Найчастіше до складу груп, що створюються для проведення рейдів, включаються не тільки госохотінспектора, але представники силових відомств.

ПИТАННЯ: Чи змінилася культура мисливців? Чи стали вони більш відповідальними?

ВІДПОВІДЬ: Аналіз виявлених адміністративних порушень в 2015 році говорить про невелике зниження грубих порушень правил полювання: менше фіксується випадків знаходження у мисливських угіддях зі зброєю без дозвільних документів. Однак рівень кримінальних злочинів, скоєних в Алтайському краї в поточному році, як і раніше, досить високий.

ПИТАННЯ: Сезон полювання цього року чимось відрізняється від попереднього? Які труднощі виникають, як вирішуються? Чи можна сказати, що в мисливських угіддях вдалося навести порядок і приборкати браконьєрів або всі проблеми ще попереду, взимку?

ВІДПОВІДЬ: Нинішній сезон полювання можна охарактеризувати як малосніжний, отже, для мисливця кілька важче вистежити здобич. У той же час службі госохотнадзора в легше проконтролювати мисливців. Адже, наприклад, сезон полювання на копитних закінчується 31 грудня, отже, власники дозволів спробують закрити їх в більш обмежений час, а це значить, що одноразова концентрація мисливців в угіддях в грудні буде більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Говорити про повне викорінення браконьєрства поки не доводиться. За останні кілька років штрафи за незаконне полювання збільшилися в рази. Наприклад, за незаконне полювання на самку лося крім кримінальної відповідальності порушнику загрожує і солідний штраф в розмірі 200 000 рублів. Браконьєри стали обережніше, проте, службою госохотнадзора все ж виявляються факти браконьєрства практично протягом усього року, незалежно від сезонності. Вважаю, одну з головних завдань з припинення порушень Правил полювання нам, все-таки, вдалося вирішити, і вона полягає в оперативності виявлення самого факту незаконного полювання, а також розкриття злочину по «гарячих слідах». Зважилася вона, завдяки тісній взаємодії з кожного окремого факту з органами внутрішніх справ та органами прокуратури. Наприклад, в 12 випадках незаконного полювання на копитних тварин в жовтні поточного року вдалося встановити підозрюваних, практично, в день скоєння злочину.

Говорячи про зимовим періоді, ми природно не обмежуємося закриттям сезону полювання на копитних - 31 грудня. Ми готуємося і чекаємо сплеск незаконного полювання в новорічні свята. Для цього створюємо вже сьогодні необхідний резерв ПММ, запасних частин для снегоходной техніки, формуємо рейдові групи для посилення охорони тварин.

ПИТАННЯ: Скільки в цьому році вдалося присікти фактів браконьєрства? Чи вдається довести до кінця справи по охотнадзору? Чи отримують браконьєри заслужене покарання?

ВІДПОВІДЬ: За неповний період 2015 року госохотінспекторамі виявлено понад 800 випадків порушення правил полювання, за всіма фактами порушено адміністративні провадження. На порушників накладено адміністративних штрафів на суму понад 1,5 млн рублів, пред'явлено позовів понад 2,5 млн рублів (з урахуванням відшкодування завданих збитків).

За 9 місяців 2015 року на території Алтайського краю зареєстровано 42 кримінальних злочину, пов'язаних з браконьєрством. На сьогоднішній день до кримінальної відповідальності притягнуто близько 15 осіб. По інших фактів тривають слідчі дії, які матеріали перебувають у судових процесах. Загальний відсоток розкриття злочинів становить близько 77%.

У поточному році покарання вдалося уникнути окремим особам у зв'язку з амністією, оголошеною в честь 75-річчя Перемоги, однак, обов'язок відшкодування завданої державі шкоди з них ніхто не знімав.

Нагадаємо, що «Час прямого проводу» проходить на офсайте Головного управління природних ресурсів та екології щопонеділка.

ЗАДАТИ ПИТАННЯ

Прес-служба Головного управління

Чи стали вони більш відповідальними?
Які труднощі виникають, як вирішуються?
Чи можна сказати, що в мисливських угіддях вдалося навести порядок і приборкати браконьєрів або всі проблеми ще попереду, взимку?
Чи вдається довести до кінця справи по охотнадзору?
Чи отримують браконьєри заслужене покарання?

Дополнительная информация

rss
Карта