Гостинний двір повернули в держвласність - рішення суду

  1. Роботи в будівлі Гостиного двору і суди
  2. Яка доля чекає Гостинний двір
  3. Гостинний пережив пожежі і війни

Будівля на Подолі. Гостинний двір простоює без ремонту і консервації вже четвертий рік / Фото: Григорій Салай

Гостинний двір хочуть повернути Києву Ірина Гінжул https://cdn.segodnya.ua/img/article/11186/20_main_new.1519891499.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11186/20_tn.1519891499.jpg 2018 -03-01T10: 04: 07 + 02: 00 Інші новини "Укрреставрація" готує апеляцію, а в будівлі після реставрації можуть відкрити Музей історії Києва

Будівля Гостиного двору на столичному Подолі за рішенням суду повернули в держвласність . Таке рішення виніс апеляційний господарський суд, де відбулося засідання у справі про розірвання договору оренди між "Укрреставрацією" і Фондом держмайна (ФДМ).

Крім розірвання договору оренди та повернення будівлі, "Укрреставрація" також зобов'язали виплатити ФДМ 29 712 грн за експертизу, яку в минулому році провели фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, щоб оцінити стан будівлі. У той же час Гостинний двір простоює без даху, ремонту і консервації вже четвертий рік. За словами активістів, за цей час споруда занепала: цегляні стіни почали обсипатися, а будівля заросло травою і кущами.

Роботи в будівлі Гостиного двору і суди

Реконструювати будівлю "Укрреставрація" почала в 2012 році. тут повинні були відкрити торгові приміщення, художню галерею , Проводити освітні і культурні заходи. У 2014 році столичні активісти домоглися через суд скасування дозволу перебудови будівлі, і роботи зупинили. Рішення суду фактично залишило будівництво прямо посеред проведення процесу реконструкції - з голими стінами. За два роки тут встигли тільки демонтувати дах будівлі, посилити фундамент і частково стіни. Між "Укрреставрацією" і Фондом держмайна, на балансі якого знаходиться Гостинний двір, почалися судові тяжби про розірвання договору оренди.

Вчора в "Укрреставрації" заявили, що від своїх планів відступати не мають наміру.

"Рішення суду буде оскаржуватися з клопотанням про призупинення рішення апеляційної інстанції. Якщо нам вдасться зупинити рішення суду, то, звичайно, поки виплачувати цю суму за експертизу ми не будемо", - розповіли нам в компанії.

Яка доля чекає Гостинний двір

Як пояснили "Сегодня" у Фонді держмайна, тепер Гостинний можуть або передати в комунальну власність, або знайти нового інвестора, який реставрує будівлю. Забрати будівлю у власність міста Київрада виявила бажання ще в минулому році, підтримавши відповідне рішення на сесії. За словами депутата Київради і співавтора рішення Вікторії Мухи, будівля вимагає якнайшвидшого проведення консерваційних і протиаварійних робіт з подальшою реставрацією.

"ФДМ повинен зареєструвати право власності на цей об'єкт. Паралельно, я так думаю, КМДА підготує звернення до Кабміну, який і вирішить передачу Гостиного двору в комвласності міста. Ми сподіваємося, що це відбудеться якомога раніше", - розповіла "Сегодня" Муха.

Після відновлення Гостиного двору в ньому планують облаштувати Музей історії Києва.

Гостинний пережив пожежі і війни

Проект Гостиного двору в 1808 році запропонував італійський архітектор Луїджі Руска. Це повинно було бути монументальна споруда у вигляді замкнутого прямокутника з внутрішнім службовим приміщенням, до якого вели шість вхідних груп у вигляді воріт. Однак розпочате будівництво перервали, звели тільки один поверх, хоча, за проектом, їх повинно було бути два. Причина: масштабна пожежа в 1811 і війна в 1812 році. Побудували Гостинний тільки в 1813 році.

Перший раз будівлю реконструювали вже через 15 років, а другий раз - у другій половині XIX століття. Тоді ж були замуровані арочні галереї. На початку 1970-х років відродити Гостинний двір, який на той час прийшов в аварійний стан, взялася відомий архітектор Валентина Шевченко. Проектні та будівельні роботи тривали з 1971 по 1990 рік. Його звели з цегли на основі проекту, який запропонував Луїджі Руска.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта