- Грошові перекази. Як перевести гроші? Сьогодні хочу поговорити про грошові перекази і розповісти...
- Грошові перекази. Як перевести гроші?
Грошові перекази. Як перевести гроші?
Сьогодні хочу поговорити про грошові перекази і розповісти про те, як перевести гроші за кордон або усередині країни, як отримати або відправити грошовий переказ. Практика спілкування з різними людьми показує, що багато хто з них взагалі не знають, як можна перевести гроші, або ж користуються найдорожчими і невигідними для свого випадку способами. Тому я вирішив детально розписати, які грошові перекази взагалі бувають, як відправити або отримати грошовий переказ, і які переклади найвигідніші.
Отже, давайте розглянемо, якими взагалі способами можна перевести гроші від фізичної особи фізичній особі, якщо мова йде про необхідність відправки або отримання готівки або безготівкових грошей (я не буду розглядати тут валюту електронних платіжних систем - про них можна говорити окремо). Всі види грошових переказів можна умовно розділити на 2 категорії:
- Переклади між рахунками;
- Переклади без відкриття рахунку.
Тепер пропоную розглянути ці види грошових переказів більш докладно.
Грошові перекази за рахунками.
Практика показує, що люди в основному неохоче відправляють і отримують грошові перекази за рахунками. Як правило, вони, по-перше, не хочуть витрачати час на відкриття рахунку, по-друге, просто не хочуть "світитися", думаючи, що банк може повідомити про таку операцію в податкові органи або ще кудись.
Насправді, всі подібні побоювання абсолютно марні: банки можуть надавати інформацію про рух коштів по рахунках тільки в разі надходження офіційного запиту з правоохоронних органів, оформленого в належному вигляді. У деяких випадках, наприклад, коли мова йде про досить великі суми (в кожній країні свої вимоги, і вони часто змінюються) інформація про приватних перекладах потрапляє в службу фінансового моніторингу, що займається виявленням випадків "відмивання" грошей. Причому, в цю службу надходить інформація не тільки про грошові перекази за рахунками, а й про деякі операції без відкриття рахунку. У цьому теж немає нічого страшного, якщо ви - не терорист і не злочинець. У всякому разі, за свій 9-річний досвід роботи в банківській сфері я ні разу не зустрічав ситуацію, в якій би у клієнта виникали якісь проблеми через служби фінансового моніторингу.
Отже, за допомогою поточного рахунку фізичної особи можна перевести гроші як за кордон, так і в межах своєї країни. В першу чергу, звичайно ж, поточні рахунки зручні для тих, хто часто отримує / відправляє грошові перекази з-за кордону, а також для тих, кому одноразово потрібно перевести велику грошову суму.
Щоб відкрити поточний рахунок фізичної особи, необхідно прийти у зручний відділення банку з паспортом та податковим кодом. Рахунок відкривається назавжди, але у окремих банках може бути закритий, якщо на протязі якогось періоду часу (зазвичай 1-3 роки) по ньому не буде ніякого руху. Відкриття поточного рахунку платне, але, як правило, недороге, в деяких випадках рахунок може відкриватися і безкоштовно.
Щоб отримати грошовий переказ на рахунок, необхідно повідомити відправнику повні реквізити рахунку (не тільки номер, але і всі банківські дані - в різних країнах вони називаються по-різному, тому я не буду тут уточнювати). Просто попросіть в банку надати повні реквізити рахунку для відправки грошового переказу, і там вас зрозуміють. Щоб відправити грошовий переказ на рахунок, потрібно, відповідно, знати такі ж реквізити рахунку одержувача.
Виняток становить одержання / відправлення грошових переказів по рахунках в межах одного банку: в цьому випадку для здійснення операції буде достатньо тільки номера рахунку.
Якщо вам необхідно відправити / отримати іноземну валюту (долари, євро та ін.), То знадобляться не просто реквізити рахунку, а так звані свифт реквізити (від англ. SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications). А самі грошові перекази за рахунками в іноземній валюті звуться Свіфт переклади або перекази за системою Свіфт. Крім номера рахунку, для здійснення свифт перекладу необхідні валютні реквізити банку-одержувача (бенефіціара) і банку-кореспондента (закордонного банку, через який будуть йти гроші). Зазвичай банками-кореспондентами виступають найбільші світові банки, наприклад, Bank Of New York, які беруть фіксовану комісію за проходження кожного перекладу (наприклад, 10-20 доларів або євро).
У деяких банках є можливість відправляти грошові перекази не тільки з поточних, а й з карткових рахунків. В окремих випадках картковими рахунками можна скористатися, щоб перевести гроші в межах країни, ще частіше - в межах одного банку (наприклад, з карти на карту). Відправити грошовий переказ за кордон з карткового рахунку, швидше за все, не вийде: тут знадобиться саме поточний рахунок.
А ось отримати грошовий переказ з-за кордону можна і на карту. Для цього необхідно вислати відправнику грошей повні реквізити картрахунку для відправлення переказу, якщо це валюта - то і Свіфт реквізити. Майте на увазі, що номер карткового рахунку та номер карти - це не одне і те ж! І вже тим більше номера карткового рахунку недостатньо для того, щоб відправити переказ на карту (виключення складають лише грошові перекази всередині банку).
При отриманні / відправці грошових переказів на рахунок (поточний або картковий) комісію в більшості випадків платять обидві сторони: і відправник, і одержувач. Однак, загальні грошові втрати в цьому випадку все одно можуть бути мінімальні, особливо, якщо мова йде про відправку великих сум.
Швидкість отримання переказу між рахунками може бути різною: в межах одного банку він дійде миттєво, в межах держави - протягом одного банківського дня, а між країнами - від 1-2 днів до 1-2 тижнів.
Підведемо короткий підсумок: які переваги і недоліки включають в себе грошові перекази за рахунками.
Грошові перекази на рахунок, переваги:
- Мінімальний розмір комісії за переказ;
- Можливість користуватися рахунком багаторазово;
- Можливість отримати гроші через банкомат, якщо переклад надійшов на картковий рахунок;
- Можливість перевести кошти на депозитний вклад , Уникнувши сплати комісії за зняття (практикується в багатьох банках);
- Для отримання грошового переказу можна використовувати вже наявний рахунок (наприклад, зарплатну карту);
- Рахунком можна управляти через систему віддаленого доступу (Інтернет-банкінг), відправляючи перекази самостійно, без відвідування банку.
Грошові перекази на рахунок, недоліки:
- Кошти йдуть довше, ніж при миттєвих перекладах без відкриття рахунку;
- Відкриття рахунку платне і займає якийсь час;
- Поточний рахунок прив'язаний до конкретного відділення банку.
Отже, тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і в межах країни за допомогою поточного або карткового рахунку. Настав час розглянути і більш популярний, альтернативний спосіб отримання і відправки грошей - грошові перекази без відкриття рахунку.
Грошові перекази без відкриття рахунку.
Отримати і відправити гроші можна і через так звані системи грошових переказів, які не потребують відкриття рахунку. Таких систем безліч, деякі з них діють по всьому світу, деякі стосуються групи країн, є також системи грошових переказів, що працюють тільки в межах однієї держави або навіть одного банку.
Найпоширеніші грошові перекази без відкриття рахунку - Вестерн Юніон (Western Union) , Але вони, разом з тим, і найдорожчі. Також широке поширення в світі отримали системи грошових переказів Контакт (Contact) , Юністрім (Unistream) , Анелік, Золота Корона , І ін. (По посиланнях ви можете знайти більш детальну інформацію про кожну з цих систем переказів).
Всі ці системи являють собою самостійні фінансові корпорації, які укладають договори про співпрацю з банками різних країн. Таким чином, виплата та відправка грошових переказів без відкриття рахунку здійснюється за допомогою звернення клієнта до відділення банку, що є партнером системи переказів.
Щоб відправити грошовий переказ без відкриття рахунку, необхідно прийти в банк з паспортом і грошима, знаючи прізвище, ім'я, по батькові одержувача. Операціоніст введе дані в програмне забезпечення системи переказів, і система присвоїть переказу унікальний номер, який може складатися тільки з цифр або з букв і цифр (в різних системах - по-різному). Цей номер необхідно в точності передати одержувачу, який, за пред'явленням паспорта і номера перекладу в своєму банку зможе отримати гроші.
Останнім часом багато систем грошових переказів почали впроваджувати можливість отримання / відправлення переказу через Інтернет, за допомогою банківських карт або електронних платіжних систем. Щоб відправити переказ таким чином, необхідно зайти на сайт системи переказів і діяти відповідно до зазначених там інструкціям.
Грошові перекази без відкриття рахунку йдуть дуже швидко, навіть якщо це переклади між країнами, розташованими далеко один від одного. В межах одного банку перевести гроші без відкриття рахунку по внутрішньобанківської системі переказів (як правило, вона є в кожному банку, в великих - напевно) можна взагалі миттєво.
Тому в цілому грошові перекази без відкриття рахунку часто називають "миттєві перекази".
Комісію за миттєвий переклад в переважній більшості випадків платить відправник. При цьому комісія може стягуватися як в процентному відношенні від суми відправляються грошей, так і за шкалою. У кожної системи грошових переказів своя шкала стягування комісій, але завжди діє принцип: чим більша сума - тим менше відсоток комісії. Найбільшу комісію за відправку грошей в Росії, Україні та інших країнах пострадянського простору стягує система Вестерн Юніон. Точні тарифи на відправлення переказів ви завжди можете дізнатися на сайтах або в відділеннях банків, а також на сайтах систем миттєвих переказів.
Вибираючи, систему грошових переказів для відправки грошей, не потрібно робити упор на її популярність і поширеність. Краще знайдіть менш популярну систему, яка функціонує і у вас, і в місці проживання одержувача і переведіть гроші по ній - це дозволить істотно заощадити особисті фінанси, а різниці у відправці і отриманні переказу ви не відчуєте.
Тепер, за аналогією, коли ви дізналися, як перевести гроші за допомогою миттєвих переказів без відкриття рахунку, давайте виділимо основні переваги та недоліки цього способу.
Миттєві перекази без відкриття рахунку, переваги:
- Висока швидкість отримання переказу (від декількох хвилин до доби);
- Простота оформлення і отримання;
- Одержувач не платить комісію, її платить тільки відправник;
- Можливість отримати гроші в будь-якому банку, який співпрацює з системою грошових переказів;
- Можливість відкликати свій переклад (при відправці на рахунок це неможливо).
Миттєві перекази без відкриття рахунку, недоліки:
- Висока комісія за відправку грошей (особливо у самих "розкручених" систем переказів);
- Максимально можлива сума відправлення переказу менше, ніж при перекладах по рахунках.
Слід зазначити, що на всі види грошових переказів в іноземній валюті (як з використанням рахунків, так і без такого) діють певні обмеження щодо сум. У кожній країні вони різні і періодично змінюються. Але загальний принцип один: відправити переказ за кордон без будь-яких підтверджуючих документів можна тільки в невеликій сумі (наприклад, 300, 500, 1000 доларів). При відправленні переказу з рахунку і на рахунок максимально можлива сума завжди вище, ніж при відправці миттєвого перекладу. Все більші суми переказів повинні обов'язково супроводжуватися різними підтверджуючими документами. Наприклад, якщо це оплата за навчання або лікування - додаються контракти і т.д. Самому собі (на свій рахунок в іншій державі) зазвичай дозволяється переводити без підтверджуючих документів більші суми (іноді - необмежені). Особливо, якщо мова йде про виїзд на постійне місце проживання в іншу країну.
Тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і всередині країни, які існують види грошових переказів, чим вони відрізняються один від одного і які переваги і недоліки мають.
Для кожного випадку найбільш вигідний спосіб відправки / отримання грошей може бути різним. Якщо узагальнити, то великі суми краще переводити по рахунках, а дрібні - за допомогою недорогих систем миттєвих переказів. Системою Вестерн Юніон я б взагалі не рекомендував користуватися, оскільки вона дуже дорога.
На цьому все. Щоб ваша фінансова грамотність завжди залишалася на високому рівні - приєднуйтесь до числа постійних читачів сайту Фінансовий геній . До зустрічі в нових публікаціях!
Грошові перекази. Як перевести гроші?
Сьогодні хочу поговорити про грошові перекази і розповісти про те, як перевести гроші за кордон або усередині країни, як отримати або відправити грошовий переказ. Практика спілкування з різними людьми показує, що багато хто з них взагалі не знають, як можна перевести гроші, або ж користуються найдорожчими і невигідними для свого випадку способами. Тому я вирішив детально розписати, які грошові перекази взагалі бувають, як відправити або отримати грошовий переказ, і які переклади найвигідніші.
Отже, давайте розглянемо, якими взагалі способами можна перевести гроші від фізичної особи фізичній особі, якщо мова йде про необхідність відправки або отримання готівки або безготівкових грошей (я не буду розглядати тут валюту електронних платіжних систем - про них можна говорити окремо). Всі види грошових переказів можна умовно розділити на 2 категорії:
- Переклади між рахунками;
- Переклади без відкриття рахунку.
Тепер пропоную розглянути ці види грошових переказів більш докладно.
Грошові перекази за рахунками.
Практика показує, що люди в основному неохоче відправляють і отримують грошові перекази за рахунками. Як правило, вони, по-перше, не хочуть витрачати час на відкриття рахунку, по-друге, просто не хочуть "світитися", думаючи, що банк може повідомити про таку операцію в податкові органи або ще кудись.
Насправді, всі подібні побоювання абсолютно марні: банки можуть надавати інформацію про рух коштів по рахунках тільки в разі надходження офіційного запиту з правоохоронних органів, оформленого в належному вигляді. У деяких випадках, наприклад, коли мова йде про досить великі суми (в кожній країні свої вимоги, і вони часто змінюються) інформація про приватних перекладах потрапляє в службу фінансового моніторингу, що займається виявленням випадків "відмивання" грошей. Причому, в цю службу надходить інформація не тільки про грошові перекази за рахунками, а й про деякі операції без відкриття рахунку. У цьому теж немає нічого страшного, якщо ви - не терорист і не злочинець. У всякому разі, за свій 9-річний досвід роботи в банківській сфері я ні разу не зустрічав ситуацію, в якій би у клієнта виникали якісь проблеми через служби фінансового моніторингу.
Отже, за допомогою поточного рахунку фізичної особи можна перевести гроші як за кордон, так і в межах своєї країни. В першу чергу, звичайно ж, поточні рахунки зручні для тих, хто часто отримує / відправляє грошові перекази з-за кордону, а також для тих, кому одноразово потрібно перевести велику грошову суму.
Щоб відкрити поточний рахунок фізичної особи, необхідно прийти у зручний відділення банку з паспортом та податковим кодом. Рахунок відкривається назавжди, але в окремих банках може бути закритий, якщо на протязі якогось періоду часу (зазвичай 1-3 роки) по ньому не буде ніякого руху. Відкриття поточного рахунку платне, але, як правило, недороге, в деяких випадках рахунок може відкриватися і безкоштовно.
Щоб отримати грошовий переказ на рахунок, необхідно повідомити відправнику повні реквізити рахунку (не тільки номер, але і всі банківські дані - в різних країнах вони називаються по-різному, тому я не буду тут уточнювати). Просто попросіть в банку надати повні реквізити рахунку для відправки грошового переказу, і там вас зрозуміють. Щоб відправити грошовий переказ на рахунок, потрібно, відповідно, знати такі ж реквізити рахунку одержувача.
Виняток становить одержання / відправлення грошових переказів по рахунках в межах одного банку: в цьому випадку для здійснення операції буде достатньо тільки номера рахунку.
Якщо вам необхідно відправити / отримати іноземну валюту (долари, євро та ін.), То знадобляться не просто реквізити рахунку, а так звані свифт реквізити (від англ. SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications). А самі грошові перекази за рахунками в іноземній валюті звуться Свіфт переклади або перекази за системою Свіфт. Крім номера рахунку, для здійснення свифт перекладу необхідні валютні реквізити банку-одержувача (бенефіціара) і банку-кореспондента (закордонного банку, через який будуть йти гроші). Зазвичай банками-кореспондентами виступають найбільші світові банки, наприклад, Bank Of New York, які беруть фіксовану комісію за проходження кожного перекладу (наприклад, 10-20 доларів або євро).
У деяких банках є можливість відправляти грошові перекази не тільки з поточних, а й з карткових рахунків. В окремих випадках картковими рахунками можна скористатися, щоб перевести гроші в межах країни, ще частіше - в межах одного банку (наприклад, з карти на карту). Відправити грошовий переказ за кордон з карткового рахунку, швидше за все, не вийде: тут знадобиться саме поточний рахунок.
А ось отримати грошовий переказ з-за кордону можна і на карту. Для цього необхідно вислати відправнику грошей повні реквізити картрахунку для відправлення переказу, якщо це валюта - то і Свіфт реквізити. Майте на увазі, що номер карткового рахунку та номер карти - це не одне і те ж! І вже тим більше номера карткового рахунку недостатньо для того, щоб відправити переказ на карту (виключення складають лише грошові перекази всередині банку).
При отриманні / відправці грошових переказів на рахунок (поточний або картковий) комісію в більшості випадків платять обидві сторони: і відправник, і одержувач. Однак, загальні грошові втрати в цьому випадку все одно можуть бути мінімальні, особливо, якщо мова йде про відправку великих сум.
Швидкість отримання переказу між рахунками може бути різною: в межах одного банку він дійде миттєво, в межах держави - протягом одного банківського дня, а між країнами - від 1-2 днів до 1-2 тижнів.
Підведемо короткий підсумок: які переваги і недоліки включають в себе грошові перекази за рахунками.
Грошові перекази на рахунок, переваги:
- Мінімальний розмір комісії за переказ;
- Можливість користуватися рахунком багаторазово;
- Можливість отримати гроші через банкомат, якщо переклад надійшов на картковий рахунок;
- Можливість перевести кошти на депозитний вклад , Уникнувши сплати комісії за зняття (практикується в багатьох банках);
- Для отримання грошового переказу можна використовувати вже наявний рахунок (наприклад, зарплатну карту);
- Рахунком можна управляти через систему віддаленого доступу (Інтернет-банкінг), відправляючи перекази самостійно, без відвідування банку.
Грошові перекази на рахунок, недоліки:
- Кошти йдуть довше, ніж при миттєвих перекладах без відкриття рахунку;
- Відкриття рахунку платне і займає якийсь час;
- Поточний рахунок прив'язаний до конкретного відділення банку.
Отже, тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і в межах країни за допомогою поточного або карткового рахунку. Настав час розглянути і більш популярний, альтернативний спосіб отримання і відправки грошей - грошові перекази без відкриття рахунку.
Грошові перекази без відкриття рахунку.
Отримати і відправити гроші можна і через так звані системи грошових переказів, які не потребують відкриття рахунку. Таких систем безліч, деякі з них діють по всьому світу, деякі стосуються групи країн, є також системи грошових переказів, що працюють тільки в межах однієї держави або навіть одного банку.
Найпоширеніші грошові перекази без відкриття рахунку - Вестерн Юніон (Western Union) , Але вони, разом з тим, і найдорожчі. Також широке поширення в світі отримали системи грошових переказів Контакт (Contact) , Юністрім (Unistream) , Анелік, Золота Корона , І ін. (По посиланнях ви можете знайти більш детальну інформацію про кожну з цих систем переказів).
Всі ці системи являють собою самостійні фінансові корпорації, які укладають договори про співпрацю з банками різних країн. Таким чином, виплата та відправка грошових переказів без відкриття рахунку здійснюється за допомогою звернення клієнта до відділення банку, що є партнером системи переказів.
Щоб відправити грошовий переказ без відкриття рахунку, необхідно прийти в банк з паспортом і грошима, знаючи прізвище, ім'я, по батькові одержувача. Операціоніст введе дані в програмне забезпечення системи переказів, і система присвоїть переказу унікальний номер, який може складатися тільки з цифр або з букв і цифр (в різних системах - по-різному). Цей номер необхідно в точності передати одержувачу, який, за пред'явленням паспорта і номера перекладу в своєму банку зможе отримати гроші.
Останнім часом багато систем грошових переказів почали впроваджувати можливість отримання / відправлення переказу через Інтернет, за допомогою банківських карт або електронних платіжних систем. Щоб відправити переказ таким чином, необхідно зайти на сайт системи переказів і діяти відповідно до зазначених там інструкціям.
Грошові перекази без відкриття рахунку йдуть дуже швидко, навіть якщо це переклади між країнами, розташованими далеко один від одного. В межах одного банку перевести гроші без відкриття рахунку по внутрішньобанківської системі переказів (як правило, вона є в кожному банку, в великих - напевно) можна взагалі миттєво.
Тому в цілому грошові перекази без відкриття рахунку часто називають "миттєві перекази".
Комісію за миттєвий переклад в переважній більшості випадків платить відправник. При цьому комісія може стягуватися як в процентному відношенні від суми відправляються грошей, так і за шкалою. У кожної системи грошових переказів своя шкала стягування комісій, але завжди діє принцип: чим більша сума - тим менше відсоток комісії. Найбільшу комісію за відправку грошей в Росії, Україні та інших країнах пострадянського простору стягує система Вестерн Юніон. Точні тарифи на відправлення переказів ви завжди можете дізнатися на сайтах або в відділеннях банків, а також на сайтах систем миттєвих переказів.
Вибираючи, систему грошових переказів для відправки грошей, не потрібно робити упор на її популярність і поширеність. Краще знайдіть менш популярну систему, яка функціонує і у вас, і в місці проживання одержувача і переведіть гроші по ній - це дозволить істотно заощадити особисті фінанси, а різниці у відправці і отриманні переказу ви не відчуєте.
Тепер, за аналогією, коли ви дізналися, як перевести гроші за допомогою миттєвих переказів без відкриття рахунку, давайте виділимо основні переваги та недоліки цього способу.
Миттєві перекази без відкриття рахунку, переваги:
- Висока швидкість отримання переказу (від декількох хвилин до доби);
- Простота оформлення і отримання;
- Одержувач не платить комісію, її платить тільки відправник;
- Можливість отримати гроші в будь-якому банку, який співпрацює з системою грошових переказів;
- Можливість відкликати свій переклад (при відправці на рахунок це неможливо).
Миттєві перекази без відкриття рахунку, недоліки:
- Висока комісія за відправку грошей (особливо у самих "розкручених" систем переказів);
- Максимально можлива сума відправлення переказу менше, ніж при перекладах по рахунках.
Слід зазначити, що на всі види грошових переказів в іноземній валюті (як з використанням рахунків, так і без такого) діють певні обмеження щодо сум. У кожній країні вони різні і періодично змінюються. Але загальний принцип один: відправити переказ за кордон без будь-яких підтверджуючих документів можна тільки в невеликій сумі (наприклад, 300, 500, 1000 доларів). При відправленні переказу з рахунку і на рахунок максимально можлива сума завжди вище, ніж при відправці миттєвого перекладу. Все більші суми переказів повинні обов'язково супроводжуватися різними підтверджуючими документами. Наприклад, якщо це оплата за навчання або лікування - додаються контракти і т.д. Самому собі (на свій рахунок в іншій державі) зазвичай дозволяється переводити без підтверджуючих документів більші суми (іноді - необмежені). Особливо, якщо мова йде про виїзд на постійне місце проживання в іншу країну.
Тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і всередині країни, які існують види грошових переказів, чим вони відрізняються один від одного і які переваги і недоліки мають.
Для кожного випадку найбільш вигідний спосіб відправки / отримання грошей може бути різним. Якщо узагальнити, то великі суми краще переводити по рахунках, а дрібні - за допомогою недорогих систем миттєвих переказів. Системою Вестерн Юніон я б взагалі не рекомендував користуватися, оскільки вона дуже дорога.
На цьому все. Щоб ваша фінансова грамотність завжди залишалася на високому рівні - приєднуйтесь до числа постійних читачів сайту Фінансовий геній . До зустрічі в нових публікаціях!
Грошові перекази. Як перевести гроші?
Сьогодні хочу поговорити про грошові перекази і розповісти про те, як перевести гроші за кордон або усередині країни, як отримати або відправити грошовий переказ. Практика спілкування з різними людьми показує, що багато хто з них взагалі не знають, як можна перевести гроші, або ж користуються найдорожчими і невигідними для свого випадку способами. Тому я вирішив детально розписати, які грошові перекази взагалі бувають, як відправити або отримати грошовий переказ, і які переклади найвигідніші.
Отже, давайте розглянемо, якими взагалі способами можна перевести гроші від фізичної особи фізичній особі, якщо мова йде про необхідність відправки або отримання готівки або безготівкових грошей (я не буду розглядати тут валюту електронних платіжних систем - про них можна говорити окремо). Всі види грошових переказів можна умовно розділити на 2 категорії:
- Переклади між рахунками;
- Переклади без відкриття рахунку.
Тепер пропоную розглянути ці види грошових переказів більш докладно.
Грошові перекази за рахунками.
Практика показує, що люди в основному неохоче відправляють і отримують грошові перекази за рахунками. Як правило, вони, по-перше, не хочуть витрачати час на відкриття рахунку, по-друге, просто не хочуть "світитися", думаючи, що банк може повідомити про таку операцію в податкові органи або ще кудись.
Насправді, всі подібні побоювання абсолютно марні: банки можуть надавати інформацію про рух коштів по рахунках тільки в разі надходження офіційного запиту з правоохоронних органів, оформленого в належному вигляді. У деяких випадках, наприклад, коли мова йде про досить великі суми (в кожній країні свої вимоги, і вони часто змінюються) інформація про приватних перекладах потрапляє в службу фінансового моніторингу, що займається виявленням випадків "відмивання" грошей. Причому, в цю службу надходить інформація не тільки про грошові перекази за рахунками, а й про деякі операції без відкриття рахунку. У цьому теж немає нічого страшного, якщо ви - не терорист і не злочинець. У всякому разі, за свій 9-річний досвід роботи в банківській сфері я ні разу не зустрічав ситуацію, в якій би у клієнта виникали якісь проблеми через служби фінансового моніторингу.
Отже, за допомогою поточного рахунку фізичної особи можна перевести гроші як за кордон, так і в межах своєї країни. В першу чергу, звичайно ж, поточні рахунки зручні для тих, хто часто отримує / відправляє грошові перекази з-за кордону, а також для тих, кому одноразово потрібно перевести велику грошову суму.
Щоб відкрити поточний рахунок фізичної особи, необхідно прийти у зручний відділення банку з паспортом та податковим кодом. Рахунок відкривається назавжди, але в окремих банках може бути закритий, якщо на протязі якогось періоду часу (зазвичай 1-3 роки) по ньому не буде ніякого руху. Відкриття поточного рахунку платне, але, як правило, недороге, в деяких випадках рахунок може відкриватися і безкоштовно.
Щоб отримати грошовий переказ на рахунок, необхідно повідомити відправнику повні реквізити рахунку (не тільки номер, але і всі банківські дані - в різних країнах вони називаються по-різному, тому я не буду тут уточнювати). Просто попросіть в банку надати повні реквізити рахунку для відправки грошового переказу, і там вас зрозуміють. Щоб відправити грошовий переказ на рахунок, потрібно, відповідно, знати такі ж реквізити рахунку одержувача.
Виняток становить одержання / відправлення грошових переказів по рахунках в межах одного банку: в цьому випадку для здійснення операції буде достатньо тільки номера рахунку.
Якщо вам необхідно відправити / отримати іноземну валюту (долари, євро та ін.), То знадобляться не просто реквізити рахунку, а так звані свифт реквізити (від англ. SWIFT - Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications). А самі грошові перекази за рахунками в іноземній валюті звуться Свіфт переклади або перекази за системою Свіфт. Крім номера рахунку, для здійснення свифт перекладу необхідні валютні реквізити банку-одержувача (бенефіціара) і банку-кореспондента (закордонного банку, через який будуть йти гроші). Зазвичай банками-кореспондентами виступають найбільші світові банки, наприклад, Bank Of New York, які беруть фіксовану комісію за проходження кожного перекладу (наприклад, 10-20 доларів або євро).
У деяких банках є можливість відправляти грошові перекази не тільки з поточних, а й з карткових рахунків. В окремих випадках картковими рахунками можна скористатися, щоб перевести гроші в межах країни, ще частіше - в межах одного банку (наприклад, з карти на карту). Відправити грошовий переказ за кордон з карткового рахунку, швидше за все, не вийде: тут знадобиться саме поточний рахунок.
А ось отримати грошовий переказ з-за кордону можна і на карту. Для цього необхідно вислати відправнику грошей повні реквізити картрахунку для відправлення переказу, якщо це валюта - то і Свіфт реквізити. Майте на увазі, що номер карткового рахунку та номер карти - це не одне і те ж! І вже тим більше номера карткового рахунку недостатньо для того, щоб відправити переказ на карту (виключення складають лише грошові перекази всередині банку).
При отриманні / відправці грошових переказів на рахунок (поточний або картковий) комісію в більшості випадків платять обидві сторони: і відправник, і одержувач. Однак, загальні грошові втрати в цьому випадку все одно можуть бути мінімальні, особливо, якщо мова йде про відправку великих сум.
Швидкість отримання переказу між рахунками може бути різною: в межах одного банку він дійде миттєво, в межах держави - протягом одного банківського дня, а між країнами - від 1-2 днів до 1-2 тижнів.
Підведемо короткий підсумок: які переваги і недоліки включають в себе грошові перекази за рахунками.
Грошові перекази на рахунок, переваги:
- Мінімальний розмір комісії за переказ;
- Можливість користуватися рахунком багаторазово;
- Можливість отримати гроші через банкомат, якщо переклад надійшов на картковий рахунок;
- Можливість перевести кошти на депозитний вклад , Уникнувши сплати комісії за зняття (практикується в багатьох банках);
- Для отримання грошового переказу можна використовувати вже наявний рахунок (наприклад, зарплатну карту);
- Рахунком можна управляти через систему віддаленого доступу (Інтернет-банкінг), відправляючи перекази самостійно, без відвідування банку.
Грошові перекази на рахунок, недоліки:
- Кошти йдуть довше, ніж при миттєвих перекладах без відкриття рахунку;
- Відкриття рахунку платне і займає якийсь час;
- Поточний рахунок прив'язаний до конкретного відділення банку.
Отже, тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і в межах країни за допомогою поточного або карткового рахунку. Настав час розглянути і більш популярний, альтернативний спосіб отримання і відправки грошей - грошові перекази без відкриття рахунку.
Грошові перекази без відкриття рахунку.
Отримати і відправити гроші можна і через так звані системи грошових переказів, які не потребують відкриття рахунку. Таких систем безліч, деякі з них діють по всьому світу, деякі стосуються групи країн, є також системи грошових переказів, що працюють тільки в межах однієї держави або навіть одного банку.
Найпоширеніші грошові перекази без відкриття рахунку - Вестерн Юніон (Western Union) , Але вони, разом з тим, і найдорожчі. Також широке поширення в світі отримали системи грошових переказів Контакт (Contact) , Юністрім (Unistream) , Анелік, Золота Корона , І ін. (По посиланнях ви можете знайти більш детальну інформацію про кожну з цих систем переказів).
Всі ці системи являють собою самостійні фінансові корпорації, які укладають договори про співпрацю з банками різних країн. Таким чином, виплата та відправка грошових переказів без відкриття рахунку здійснюється за допомогою звернення клієнта до відділення банку, що є партнером системи переказів.
Щоб відправити грошовий переказ без відкриття рахунку, необхідно прийти в банк з паспортом і грошима, знаючи прізвище, ім'я, по батькові одержувача. Операціоніст введе дані в програмне забезпечення системи переказів, і система присвоїть переказу унікальний номер, який може складатися тільки з цифр або з букв і цифр (в різних системах - по-різному). Цей номер необхідно в точності передати одержувачу, який, за пред'явленням паспорта і номера перекладу в своєму банку зможе отримати гроші.
Останнім часом багато систем грошових переказів почали впроваджувати можливість отримання / відправлення переказу через Інтернет, за допомогою банківських карт або електронних платіжних систем. Щоб відправити переказ таким чином, необхідно зайти на сайт системи переказів і діяти відповідно до зазначених там інструкціям.
Грошові перекази без відкриття рахунку йдуть дуже швидко, навіть якщо це переклади між країнами, розташованими далеко один від одного. В межах одного банку перевести гроші без відкриття рахунку по внутрішньобанківської системі переказів (як правило, вона є в кожному банку, в великих - напевно) можна взагалі миттєво.
Тому в цілому грошові перекази без відкриття рахунку часто називають "миттєві перекази".
Комісію за миттєвий переклад в переважній більшості випадків платить відправник. При цьому комісія може стягуватися як в процентному відношенні від суми відправляються грошей, так і за шкалою. У кожної системи грошових переказів своя шкала стягування комісій, але завжди діє принцип: чим більша сума - тим менше відсоток комісії. Найбільшу комісію за відправку грошей в Росії, Україні та інших країнах пострадянського простору стягує система Вестерн Юніон. Точні тарифи на відправлення переказів ви завжди можете дізнатися на сайтах або в відділеннях банків, а також на сайтах систем миттєвих переказів.
Вибираючи, систему грошових переказів для відправки грошей, не потрібно робити упор на її популярність і поширеність. Краще знайдіть менш популярну систему, яка функціонує і у вас, і в місці проживання одержувача і переведіть гроші по ній - це дозволить істотно заощадити особисті фінанси, а різниці у відправці і отриманні переказу ви не відчуєте.
Тепер, за аналогією, коли ви дізналися, як перевести гроші за допомогою миттєвих переказів без відкриття рахунку, давайте виділимо основні переваги та недоліки цього способу.
Миттєві перекази без відкриття рахунку, переваги:
- Висока швидкість отримання переказу (від декількох хвилин до доби);
- Простота оформлення і отримання;
- Одержувач не платить комісію, її платить тільки відправник;
- Можливість отримати гроші в будь-якому банку, який співпрацює з системою грошових переказів;
- Можливість відкликати свій переклад (при відправці на рахунок це неможливо).
Миттєві перекази без відкриття рахунку, недоліки:
- Висока комісія за відправку грошей (особливо у самих "розкручених" систем переказів);
- Максимально можлива сума відправлення переказу менше, ніж при перекладах по рахунках.
Слід зазначити, що на всі види грошових переказів в іноземній валюті (як з використанням рахунків, так і без такого) діють певні обмеження щодо сум. У кожній країні вони різні і періодично змінюються. Але загальний принцип один: відправити переказ за кордон без будь-яких підтверджуючих документів можна тільки в невеликій сумі (наприклад, 300, 500, 1000 доларів). При відправленні переказу з рахунку і на рахунок максимально можлива сума завжди вище, ніж при відправці миттєвого перекладу. Все більші суми переказів повинні обов'язково супроводжуватися різними підтверджуючими документами. Наприклад, якщо це оплата за навчання або лікування - додаються контракти і т.д. Самому собі (на свій рахунок в іншій державі) зазвичай дозволяється переводити без підтверджуючих документів більші суми (іноді - необмежені). Особливо, якщо мова йде про виїзд на постійне місце проживання в іншу країну.
Тепер ви знаєте, як перевести гроші за кордон і всередині країни, які існують види грошових переказів, чим вони відрізняються один від одного і які переваги і недоліки мають.
Для кожного випадку найбільш вигідний спосіб відправки / отримання грошей може бути різним. Якщо узагальнити, то великі суми краще переводити по рахунках, а дрібні - за допомогою недорогих систем миттєвих переказів. Системою Вестерн Юніон я б взагалі не рекомендував користуватися, оскільки вона дуже дорога.
На цьому все. Щоб ваша фінансова грамотність завжди залишалася на високому рівні - приєднуйтесь до числа постійних читачів сайту Фінансовий геній . До зустрічі в нових публікаціях!
Як перевести гроші?Як перевести гроші?
Як перевести гроші?
Як перевести гроші?
Як перевести гроші?