Megan Geuss. Group Video Chat Showdown: Google Hangouts and AnyMeeting Come Out on Top, www.pcworld.com
Люди люблять спілкуватися, але що робити, якщо з бажаним співрозмовником вас розділяють кілометри? Результати тестування п'яти багатокористувацьких сервісів відеочату допоможуть вам створити свій власний віртуальний клуб для спілкування з друзями в Мережі.
На якість роботи і зручність сервісів відеочату впливають багато чинників: від доступної смуги пропускання до якості веб-камер учасників. Для тестування використовувалися два настільні комп'ютери, два ноутбука на базі Windows і один MacBook. Комп'ютери були підключені до Мережі через Ethernet, ноутбуки - за допомогою бездротової технології. При тестуванні враховувалося, наскільки просто встановити і використовувати той чи інший сервіс і чи мають вони додатковими функціями.
Google Hangouts
установка
Щоб скористатися Google Hangouts, вам потрібен обліковий запис в Google+. Також знадобиться встановити плагін для браузера, сумісний з Windows XP і вище, Mac OS X 10.5 і вище або Linux. Вхід в відчути здійснюється з вашої сторінки в Google+. Праворуч ви знайдете кнопку «Почати Відеовстречу». Натиснувши її, ви спочатку потрапите на тестову сторінку, де Google активує вашу веб-камеру і мікрофон. На даному етапі вас ще не бачить ніхто з друзів.
Під час Відеозустрічі ви можете переглядати відео з YouTube
На тестовій сторінці є блок, з якого можна вибрати «кола» (або групи друзів), які будуть проінформовані про відеочаті. Коли відчути почнеться, будь-який користувач, що входить в обраний «коло», зможе побачити його і при бажанні приєднатися до спілкування.
Щоб почати спілкування, натисніть кнопку «Приєднатися», і перейдіть в кімнату Відеозустрічі. Ви можете запросити і інших користувачів брати участь в спілкуванні, набравши їх Gmail-адреси в рядку зліва. У відеоконференції можуть взяти участь до 10 осіб.
Відеоінтерфейс і якість
Під час спілкування мовець буде відображатися в великому вікні, а всі інші учасники - в невеликих віконцях нижче. Даний формат відображення має на увазі цивілізоване спілкування. Якщо дві людини будуть говорити одночасно з приблизно однаковою гучністю, Google Hangouts вибере тільки одного з них, який і буде відображений в центрі. Втім, якщо вибір Google вас не влаштує, ви зможете самостійно вибрати, хто з учасників буде відображатися в центрі вікна.
Як показав експеримент, коли відеоконференція збирає понад п'ять учасників, відео може пригальмовувати, а іноді картинка стає відверто неякісної. Голос також іноді спотворюється, але в цілому якість і відео, і звуку досить висока.
Додаткові можливості
Поряд з передачею відео Google Hangouts пропонує ще кілька функцій. Велика кнопка під віконцями з відео дозволяє відправити групове текстове повідомлення. Але в основному вікні відеочату інформація про те, що хтось із учасників відправив текстове повідомлення, не відображається. Решта користувачів на свій розсуд натискають кнопку «Чат», щоб прочитати переписку.
Важливою функцією є можливість активації YouTube за допомогою кнопки в нижній панелі інструментів. Вона дозволяє знайти відео, яке буде відображатися на головному екрані протягом всієї конференції. Під час відтворення відеоролика Hangouts автоматично відключить ваш мікрофон, так що ваш голос не буде транслюватися в мережу на тлі звуків відеоролика. Але якщо висловитися все ж необхідно, на допомогу прийде кнопка Push to Talk, яка зменшить гучність відео і включить ваш мікрофон.
функціональність
Власникам ноутбуків рекомендується використовувати дане рішення тільки для коротких відеоконференцій, оскільки тривалі викликають помітний перегрів портативних комп'ютерів. Зате Google Hangouts - прекрасний засіб для відеоспілкування невеликих груп, але щоб скористатися ним, кожен з учасників повинен мати обліковий запис в Google.
Skype Premium
установка
Щоб проводити групову відеоконференцію в Skype, потрібен акаунт Skype Premium, абонентська плата за який становить 9 дол. На місяць (преміум доступ на один день можна придбати за 5 дол.). Налаштувавши відеоконференцію, власник преміум-аккаунта може приєднати до неї інших користувачів Skype, незалежно від того, яким аккаунтом вони користуються - платним або безкоштовним. Якщо організатор конференції виходить з групового чату, сесія закінчується для всіх учасників.
Skype Premium
І безкоштовна, і платна версії Skype вимагають реєстрації в сервісі і установки на комп'ютер клієнтської програми для відеозв'язку. Таким чином, це не кращий варіант, якщо відеоконференцію потрібно організувати оперативно. Увійшовши до свого облікового запису, ви можете пошукати друзів через Facebook, Gmail, Hotmail або за псевдонімом в Skype. Skype Premium дозволяє підключити до відеоконференції до 24 учасників. Для активації відеочату необхідно використовувати останню версію програми.
Відеоінтерфейс і якість
В цілому якість відео і аудіо, що передаються Skype, заслуговує найвищих похвал. Якість передачі відео можна порівняти з тим, що продемонстрував Google Hangouts: в основному добре і чітко, з мінімальними затримками. Іноді відеопотік завмирає, і з ходом відеоконференції проблема може наростати. Якість звуку було трохи краще, ніж в Google. Нові учасники відображалися в менших за розміром екранах, але натискання на потрібний екран дозволяє збільшити зображення того чи іншого учасника.
Якість веб-камери набагато важливіше для Skype Premium, ніж для Google Hangouts. У тесті використовувалися дві веб-камери з роздільною здатністю 720p HD, підключені до настільних комп'ютерів, і MacBook з вбудованою веб-камерою iSight. Контраст в дозволі Skype для iSight і для HD веб-камер був вражаючим. Підключення тих же трьох камер до Google Hangouts не дало настільки суттєвої різниці в якості, хоча зображення з iSight виявилося чіткіше.
Додаткові можливості
У Skype є кілька корисних додаткових функцій, вбудованих в сервіс груповий відеозв'язку. Учасники відеоконференції можуть відсилати в чат текстові повідомлення, які відображаються в спеціальному вікні під відео. Коли хтось із учасників напише текстове повідомлення, інші учасники побачать невеликий червоний гурток на значку чату, який сигналізує про появу нового повідомлення. Є можливість також відправляти повідомлення в групову відеоконференцію через SMS, але ця функція вимагає додаткової оплати.
Крім того, через Skype можна відправляти файли (зображення, MP3) іншим учасникам конференції. Робиться це через головне вікно, що дуже зручно, так як не потрібно відкривати браузер або email-клієнт для відправки файлів групі.
функціональність
Відеоконференції в Skype Premium платні, і вони вимагають встановлення більшої кількості програмного забезпечення, ніж інші сервіси. Якість передачі голосу - не найкращий серед п'яти протестованих сервісів, а якість відео не краще, ніж передане безкоштовним сервісом Google Hangouts.
Tinychat
установка
Tinychat - сервіс відеочатів на основі браузера. В даному випадку встановлювати нічого не потрібно - досить організувати свою власну кімнату для чатів або приєднатися до вже існуючих. Сервіс Tinychat безкоштовний, з демонстрацією рекламних банерів.
Tinychat
Якщо ви вирішите організувати власну кімнату для чату (chat room), Tinychat проведе вас через кілька допоміжних вікон, щоб допомогти вибрати веб-камеру і мікрофон, і запропонує зробити вибір між мікрофоном або функцією Push to Talk. В останньому випадку мікрофон буде активний тільки тоді, коли утримується дана кнопка.
Запросити інших для участі в чаті дуже просто. Для цього призначена кнопка Share, розташована над вікном чату. Tinychat згенерує URL, який можна буде відіслати всім бажаючим. Потрапити в вашу групу в Tinychat можна через свою обліковий запис в Facebook, Twitter або анонімно, в якості гостя. Нові гості зможуть побачити відчути, але щоб додати власний відеопотік в кімнату чату, їм потрібно буде натиснути кнопку Start Broadcasting.
Відеоінтерфейс і якість
У Tinychat ви можете організувати до 12 трансляцій, зате кількість глядачів не обмежена. Якість відео в Tinychat непогане, а от якість звуку погана. Особливо неприємні гучні фонові шуми. Голоси звучать занадто різко, і вони злегка перекручені в порівнянні з тими, що в Hangouts і Skype. Трапляються переривання звуку та відео на кілька секунд, а також затримка відеопотоку, після якої потрібне перезавантаження браузера.
Додаткові можливості
Найцікавішою функцією Tinychat є EtherPad Lite (її можна запустити, натиснувши на значок з аркушем паперу під віконцем з відео). У цьому блоці кожен учасник відеоконференції може робити записи, що полегшує спільну роботу з документами. Причому замітки будь-якого з учасників будуть відображатися окремим кольором.
функціональність
Для тривалих дискусій Tinychat буде далеко не кращим варіантом. Але він може стати хорошим рішенням, якщо потрібно швидко зібрати людей на відеокоференцію. Також цей сервіс підходить для спільної роботи над проектами, в яких потрібно більше писати, ніж говорити.
AV від AIM
установка
Новий сервіс AV від AIM відображає прагнення підрозділу AOL залишатися конкурентоспроможними в сфері відеоконференцій. Компанія розробила простий і зручний спосіб спілкування невеликих груп, що включають до чотирьох користувачів.
відчути AV
Почати спілкування гранично просто: достатньо підтвердити, що вам більше 13 років, і AV надасть вам доступ до чату. Після цього система згенерує URL, який потрібно повідомити майбутнім співрозмовникам. Користувачам ранніх моделей Mac можуть запропонувати встановити версію Adobe Flash, сумісну з Mac OS 10.6 і вище. У решти вона, швидше за все, вже встановлена, так що загрожують і інсталювати додаткове ПЗ не доведеться. Крім того, не потрібно буде реєструватися в сервісі і надавати AIM особисту інформацію.
Відеоінтерфейс і якість
У нашому експерименті з AV відео працювало набагато гірше, ніж в інших сервісах. Відеопотік часто завмирав, хоча передача звуку була чудовою. Нічого не дала і перезавантаження сервісу. Більш того, після повторного завантаження кімнати чату в ній виявилося три учасники, хоча в експерименті брали участь тільки двоє.
Додаткові можливості
Вони досить скромні - текстовий чат і можливість робити скріншоти відеоконференції.
функціональність
Для професійних інтерв'ю або бізнес-конференцій якість AV непридатне. Однак AV може стати простим і інтуїтивно зрозумілим рішенням для спілкування з невеликою групою, до чотирьох осіб, або для швидкої організації відеозв'язку без установки додаткового ПЗ. Наприклад, з його допомогою легко поспілкуватися з родичами або знайомими, які не обтяженими широкими технічними знаннями.
AnyMeeting
установка
Повністю безкоштовний сервіс AnyMeeting дозволяє підключити до активної відеоспілкування до шести чоловік одночасно. При цьому ще до 200 осіб можуть брати участь у відеоконференції в якості глядачів. Щоб почати спілкування, в сервісі повинен бути зареєстрований лише один користувач (зазвичай організатор чату). Для запрошення учасників досить натиснути Start Webinar, і після натискання на кнопку Start mic & cam, що знаходиться на нижній панелі інструментів, розпочнеться відеоконференція. \
відчути AnyMeeting
Спочатку AnyMeeting відобразить preparation window - вікно підготовки. Надавши своєму образу останні штрихи, натисніть кнопку I'm ready - і ви опинитеся в кімнаті відеоконференції.
Відеоінтерфейс і якість
AnyMeeting - ще один сервіс, погано працює на старих моделях Mac. Як і AV, він вимагає установки Adobe Flash для Mac OS 10.6 і вище. Але це того варте: якість і точність передачі відео не поступаються забезпечуваним Google Hangouts або Skype. Якість передачі відео і голосу досить гарне, без зайвої «металличности» і спотворень.
Додаткові можливості
AnyMeeting багатий додатковими функціями. Ви можете демонструвати екрани для презентацій, розміщувати інформацію про конференцію або скористатися функцією «нараду по телефону», так що за розвитком подій зможуть стежити і ті, хто в даний момент не має доступу до комп'ютера. Організатор конференції буде бачити список учасників, а учасники зможуть вибрати в меню My mood значок, відповідний їх відношенню до подій. Крім того, текстовий чат, відео та аудіо можна відключати або робити доступними.
функціональність
Для дружнього або сімейного спілкування цей сервіс дуже перевантажений функціями, але зате відмінно підходить для бізнес-зустрічей і презентацій. І тут самим його головним плюсом є те, що реєструватися в ньому повинен тільки організатор конференції. Решта учасників заходять в кімнату чату, просто вводячи електронну адресу, на який їм було надіслано запрошення.
Кращий вибір
Так, який же сервіс все-таки кращий? Думаємо, його вибір залежить від ваших поточних цілей.
Google Hangouts і Skype - два найбільш популярних і багатофункціональних сервісу. Вони максимально хороші для відносно невеликих груп, всі учасники яких мають акаунти в Google або Skype. Рішення Hangouts повністю безкоштовне, але якщо для вас важлива якість голосу, перевагу слід віддати Skype.
Tinychat або AV від AIM можуть стати хорошим вибором, якщо ви обмежені в часі і вам терміново потрібен чат без попередньої установки ПО. Учасники отримають до нього доступ простим натисканням на відправлений ним URL, крім того, обидва сервісу абсолютно безкоштовні. Tinychat підійде, скоріше, тим, хто більше зацікавлений в спільній роботі над документами, а не в голосовому спілкуванні. А сервіс AV кращий для спілкування з родичами і друзями, яким навіть не доведеться реєструватися в ньому. І нарешті, AnyMeeting пропонує відмінну платформу для великих бізнес-конференцій, оскільки переглядати відеопрезентацію зможуть до 200 чоловік одночасно. Причому реєструватися у сервіс-провайдера повинен тільки організатор конференції. Додаткові функції ще більше розширюють можливості для бізнесу, але будуть явно зайвими при спілкуванні з друзями або родиною.