характеристики об'єктива

Отже, ви визначилися, що не вистачає для повного щастя Отже, ви визначилися, що не вистачає для повного щастя. Вірніше для того, щоб ваші фотографії стали ще краще. На прикметі є кілька об'єктивів, з яких потрібно вибрати один. Самий самий.

Крім тих дій , Які потрібно зробити при покупці об'єктива, я б рекомендувала почитати різні тести об'єктивів. Сама я такими тестами не займаюся, тому рекомендую дуже хороший ресурс Артема Кашканова або журнал Фото і Відео техніка. Там теж дуже хороші огляди.

Щоб матеріал тестів і оглядів був доступний до розуміння, зупинюся на описі оптичних характеристик об'єктивів.

Хроматичні аберації.

Таким терміном називають кольорові каемочкой навколо об'єктів на фотографії, які утворюються за рахунок заломлення світла різних хвиль, що проходять через лінзи об'єктива. Хроматичні аберації - це властивість лінзи, на яке вплинути ви ніяк не можете. Тому просто прийміть інформацію до відома, щоб не дивуватися цим колірним спотворень.

Спосіб впоратися з цим явище - використовувати дорогі об'єктиви. Причому аберації в фікс-об'єктиві значно нижче, ніж у об'єктивів з великою кратністю зума. Ще один варіант - це фотошоп.

дісторсия

Якщо хроматичні аберації - це світлове перекручування, то дисторсия - це спотворення прямих ліній. Спостерігаючи дисторсію, можна побачити увігнутість або опуклість зображення по краях.

Дісторсия може проявлятися при зйомці будь-якими типами об'єктивів як на короткому, так і на довгому фокусній відстані і дуже просто виправляється в фоторедакторі.

виньетирование

На деяких фотографіях можна спостерігати затемнення в кутах картинки. Часом такий ефект може мати і художній сенс, але найчастіше є результатом зйомки на самих крайніх фокусних відстанях при використанні повністю відкритою діафрагми. Це і є виньетирование. З короткої характеристики ефекту віньєтування зрозуміло, що уникнути його можна прикривши діафрагму на 1-2 кроки.

З короткої характеристики ефекту віньєтування зрозуміло, що уникнути його можна прикривши діафрагму на 1-2 кроки

Роздільна здатність об'єктива

Якщо почуєте таке словосполучення, знайте, що мова йде про чіткість зображення, здатності об'єктива передавати дрібні деталі. Чим вище цей параметр, тим краще. Варто також врахувати, що в центрі кадру роздільна здатність об'єктиву більше, ніж по краях.

Крім того, під час зйомки необхідно пам'ятати, що чим менше значення діафрагми (11, 16 і т.д.), тим менше роздільна здатність об'єктиву. Як я вже говорила раніше, оптимальний розмір діафрагми від 5,6 до 8. Ці значення не знижують роздільну здатність об'єктива.

Для пояснення параметра роздільної здатності об'єктива можна привести купу формул і графічних зображень, але щось мені підказує, що ця інформація не настільки потрібна. Якщо ж інтерес до теорії залишився, то цю інформацію легко можна знайти на інших ресурсах.

Яка оптимальна роздільна здатність об'єктиву для отримання чіткої картинки?

Встановлено, що чим більше дозвіл матриці, ніж велика роздільна здатність потрібно від об'єктива. Простіше кажучи, якщо об'єктив добре себе зарекомендував на простенькій зеркалке, це не означає, що на камері з більшим дозволом буде така ж деталізована картинка.

Зрозуміло, що об'єктиви для матриць меншого розміру не підходять до великих матриць через істотно погіршуються характеристик по краях великих матриць. У той же час об'єктиви для великих матриць можуть обмежити дозвіл зображень, одержуваних з менших матриць. В першу чергу це стосується зум-об'єктивів, так як у більшості фіксів роздільної здатності поки вистачає з запасом.

Мабуть, знаючи про дісторсией, абераціях і інших оптичних характеристиках об'єктивів, можна сміливо переходити до перевірці обраного об'єктива . Добре, що більшість продавців дає об'єктиви на тестування.

Дополнительная информация

rss
Карта