Хаус | Описи і фото тварин | Некомерційний навчально-пізнавальний інтернет-портал Зоогалактіка

  1. Зовнішній вигляд
  2. Середовище проживання
  3. Спосіб життя і харчування
  4. Поведінка і розмноження
  5. підвиди

Камишова кішка (Felis chaus) занесена в Червону книгу Росії   Зовнішній вигляд   Очеретяний кіт, або хаус, або болотна рись (Felis chaus) крупніше домашньої кішки: в довжину він досягає 60-90 см при вазі від 8 до 12 кг Камишова кішка (Felis chaus) занесена в Червону книгу Росії

Зовнішній вигляд

Очеретяний кіт, або хаус, або болотна рись (Felis chaus) крупніше домашньої кішки: в довжину він досягає 60-90 см при вазі від 8 до 12 кг. Тіло у очеретяного кота порівняно короткий, а тонкий хвіст становить близько 1/3 довжини тіла (21-30 см). Зовні очеретяний кіт значно відрізняється від лісового або степового котів: лапи у нього довші, баки на щоках слабо виражені, вуха великі, трикутної форми, стоячі, з дрібними пензликами на кінцях.

Середовище проживання

Поширений очеретяний кіт на широкій смузі від Передньої і Малої Азії, Закавказзя, Середньої Азії аж до Індостану, Індокитаю і Південно-Західного Китаю. Основні місця її проживання: очеретяні кріплення, непролазні хащі колючих чагарників, густі і сирі низовині біля озер, заплави річок, берег моря; відкритий степ і пустелі він намагається уникати. Через те, що очеретяний кіт погано пристосований до низьких температур, він не піднімається високо в гори; але іноді поселяється близько людини.

Спосіб життя і харчування

Цей звір веде нічний і сутінковий спосіб життя, але в холодну пору року може полювати і вдень. Хаус - відмінний мисливець, нападає він зазвичай із засідки, але може підстерігати жертву і біля її нори. Харчується очеретяний кіт гризунами (мишами, полівки, ховрашками) і птахами (качками, лиски, фазанами), що живуть біля води; іноді полює на зайців, дитинчат дрібних копитних, рептилій (змій, ящірок, черепах.); може нападати на домашніх курей, качок і гусей. Очеретяний кіт - обережний і скритний хижак. У нього чудовий слух: почувши, що на очерети опустилася зграя птахів, він тихо і обережно підкрадається до них і, високо підстрибнувши на своїх довгих ногах, схоплює здобич. Коти не бояться води і непогано, хоч і не дуже часто лазять по деревах.

Поведінка і розмноження

Більшу частину року очеретяний кіт веде одиночний спосіб життя. У кожного самця є індивідуальна територія, розміром від 45-180 кв.км, яка частково перекривається з ділянками декількох самок. У період размноженіяможно зустріти сімейні групи, що складаються з самця, самки і їх кошенят. Лігво самка влаштовує в дуже глухих і укритті місцях. Нори вона не риє, а використовує занедбані нори інших тварин (борсуків, дикобразів, лисиць), утеплюючи їх сухою травою і шерстю. Вагітність у хауса триває 53-66 днів, народжується від 2 до 5 сліпих кошенят. Очі у них відкриваються на 10-12 день, мати годує їх молоком до 3 місяців. Ростуть кошенята досить швидко і в віці 5-6 місяців стають повністю самостійними.

Молоді очеретяні коти дуже легко приручаються і звикають до людини. Відомо, що цих хижаків використовували для полювання на водоплавних птахів ще в стародавньому Єгипті. До наших днів збереглося староєгипетське зображення, на якому ручної очеретяний кіт приносить свою здобич господареві. Цей представник сімейство котячих занесений до Червоної книги Росії.

підвиди

  • Felis chaus affinis
  • Кавказький очеретяний кіт (Felis chaus chaus)
  • Felis chaus fulvidina
  • Felis chaus furax
  • Felis chaus kelaarti
  • Felis chaus kutas
  • Felis chaus maimanah
  • Felis chaus nilotica
  • Туркестанський очеретяний кіт (Felis chaus oxiana)
  • Felis chaus prateri

Читайте також:

Дополнительная информация

rss
Карта