Help Command Допомога по Коммандо

У лівій нижній частині панелі можна зробити зі свого малюнка image map - мультіссилку (просто вибираєте відповідну фігуру і малюєте частини image map на картинці). Назва map доцільно ставити не тільки для малюнків, які фактично є картами зображень, але і для будь-яких картинок, часто повторюваних на різних сторінках вашого сайту (наприклад, логотип) - якщо на всіх сторінках задати для однієї і тієї ж картинки одне і те ж назву map , то браузер взагалі не буде прибирати її з екрану при переході між цими сторінками, що пришвидшує роботу.

Далі йдуть параметри hspace і vspace - вертикальний і горизонтальний відступ від тексту. Далі target - завдання вікна, в якому буде відкриватися гіперпосилання (для малюнка, який не є гіперпосиланням, недоступно), далі параметр Low Src (копія малюнка з низьким дозволом), поле border і кнопки настройки вирівнювання абзацу (якщо малюнок знаходиться не в тезі-контейнері <p> </ p>, а безпосередньо в тілі сторінки, натискання цих кнопок створює для малюнка тег-контейнер <div> </ div> з відповідним вирівнюванням).

Правий нижній кут займають кнопки "Refresh" (застосувати змінені параметри) і Edit (викликає Fireworks - графічний редактор, іноді поставляється разом з Dreamweaver, але якщо малюнок не в форматі png, то в Fireworks виявиться досить складно його редагувати).

Використання таблиць

Щоб вставити таблицю, потрібно натиснути на кнопочку із зображенням таблиці на панелі Objects Щоб вставити таблицю, потрібно натиснути на кнопочку із зображенням таблиці на панелі "Objects".

У діалоговому вікні (див. Малюнок нижче) можна задати основні властивості таблиці:

Rows - число рядків таблиці, в подальшому цей параметр, як і інші, можна буде змінити.

Columns - число стовпців.

Width - ширина таблиці, праворуч в випадаючому списку ви можете вибрати, в яких одиницях задати цей параметр. Якщо ширина таблиці буде задана в пікселах, то при будь-якому дозволі екрану у кінцевого користувача таблиця буде займати певне місце на екрані. Наприклад, якщо ви задасте ширину таблиці 780 пікселів, то у користувача з розміром екрану 640х480 ваша таблиця не поміститься на екран, і внизу вікна браузера з'явиться горизонтальна смуга прокрутки; а у користувача з розміром екрану 1600х1200 таблиця займе менше половини ширини екрану. Якщо ж ви задаєте ширину таблиці у відсотках, то при будь-якому дозволі екрану користувача таблиця займе певний вами відсоток екрану - в разі 100% таблиця займе весь екран в ширину, незалежно від встановленого дозволу. Про достоїнства і недоліки, а також рекомендованих областях застосування кожного з цих способів ми поговоримо пізніше.

Border - товщина рамки таблиці. За замовчуванням (якщо цей параметр опущений) товщина рамки дорівнює 1 пікселю. Причому, якщо border заданий рівним 0 для всієї таблиці, то у осередків цей параметр теж автоматично стане рівним 0. Якщо border таблиці не нульовий, то навколо кожного осередку також буде автоматично відображена рамка. Як обійти це обмеження і для чого це потрібно, ми також поговоримо пізніше.
Border - товщина рамки таблиці

У правій колонці задаються параметри cellspacing і cellpadding таблиці.

Cell Padding - задаємо атрибут cellpadding. Цей параметр визначає розмір відступу від краю (межі) елементи таблиці до її вмісту. За замовчуванням цей параметр не дорівнює нулю, тому якщо ви хочете, щоб вміст комірки впритул прилягало до її краю, потрібно обов'язково вписати "0" в цю графу діалогового вікна. Якщо залишити цю графу незаповненою, то Dreamweaver не впишеться атрибут cellpadding в HTML-код сторінки, браузер застосує значення за замовчуванням, і між краєм комірки і її вмістом у вашій таблиці буде відстань, рівну 1 пікселу. Це не смертельно, якщо вміст комірок таблиці - звичайний текст. А якщо ви вставили в таблицю малюнок, дбайливо порізаний попередньо на частини? Між частинами зображення буде відступ як мінімум 2 пікселя, а це, я думаю, вас не влаштує.

Cell Spacing - відповідає атрибуту cellspacing в HTML-коді. Цей параметр визначає відстань між кордонами сусідніх комірок таблиці. За замовчуванням цей параметр дорівнює двом пикселам, тому, якщо вам потрібно впритул притиснути один до одного осередку, в цю графу треба обов'язково вписати нуль. [>> далі >>]

А якщо ви вставили в таблицю малюнок, дбайливо порізаний попередньо на частини?

Дополнительная информация

rss
Карта