Всім привіт!
Сьогодні ми поговоримо про хмарні сховища даних, що дозволяють зберігати інформацію у вигляді архівів, файлів, папок, фотографій і т.д. на сторонніх серверах! Причому хмарні сервера дозволяють не тільки зберігати інформацію, а й при необхідності ділитися нею з іншими користувачами.
У сьогоднішньому пості ми з вами розглянемо, що таке хмарні сховища даних. Розберемо їх різновиди та перелік послуг, що надаються. А також я розповім вам, як ними користуватися і чим сховища можуть бути корисні в повсякденному житті звичайного користувача мережі інтернет.
Всі, хто хоч трохи володіє знаннями в області персональних комп'ютерів (ПК) стикався з такими виразами, як «жорсткий диск», «флешка», «CD або DVD - диск». Так ось, всі перераховані атрибути за своєю суттю є носіями будь-якої інформації. Але, для того, щоб цією інформацією скористатися або ж з кимось нею поділитися, цей носій у вас повинен бути при собі.
Завдяки хмарним сховищ даних потреба в вище описаних носіях сама собою відпадає! Завантаживши на сервера необхідну інформацію, ви завжди зможете мати до неї доступ з ПК або з будь-якого іншого пристрою (планшет, смартфон, телефон), що має вихід в інтернет.
Хмарне сховище даних - це свого роду віртуальний носій інформації, який зберігає і обробляє дані на численних серверах, розкиданих у всесвітній павутині.
У наш час подібного роду сховища набули великого поширення, і на сьогоднішній день їх кількість перевищила кілька сотень. Звичайно ж, про кожного з них я розповідати не буду, а зупинюся лише на тих, які випробував сам. Багато з вас можливо виникає питання: «А який зиск мають подібного роду сховища, надаючи всім бажаючим шматок віртуального простору для своїх потреб?»
Все дуже просто! Кожен хмарний сервіс має певний ліміт у вигляді Гб (Гігабайт) віртуального простору, що надається користувачеві абсолютно безкоштовно. Згодом, якщо користувач захоче його розширити (збільшити), йому доведеться заплатити гроші згідно тарифного плану.
Виходить свого роду рекламний хід. Людина звикає до зручності і мобільності сховища, а коли розуміє, що хмара його повністю влаштовує за всіма напрямами, платить за оренду «задоволення». Рівносильно, як і ми, прості власники ресурсів, платимо своєму хостера орендну плату, за надане містечко в інтернеті.
В основному платними тарифами користуються люди, які мають свій інтернет-бізнес, надаючи тим самим своїм клієнтам завантажувати різні дані (файли, навчальні курси і т.д.) на хорошій швидкості і з максимальною безпекою. Тим, хто не збирається масово роздавати свої продукти, а використовує хмара як зберігання інформації, доступ до якої час від часу надається тільки вузьким колам, цілком обійдуться безкоштовними тарифами.
Отже, не буду вас більше мучити, переходимо до огляду хмарних сховищ даних. Відразу скажу, що дуже докладно розглядати кожен з них я не буду, тому що повноцінний огляд будь-якого з хмарних сховищ гідний написання окремого поста, які можливо в майбутньому я все ж напишу. У цій же статті ми стисло нагадаємо «хмарам» поверхнево, але в той же час досить, щоб кожен з вас зміг знайти для себе відповідне сховище.
1. Dropbox
На сьогоднішній день Dropbox є, мабуть, незаперечним лідером серед хмарних сховищ і налічує багатомільйонну аудиторію користувачів. Пов'язано це, швидше за все з тим, що саме він стояв біля витоків надання віртуального простору користувачам, і саме їм вперше була реалізована ідея хмарного сховища даних.
Його робота побудована шляхом створення на хмарному сервері віртуальної папки, де зберігається вся інформація, яку ви завантажуєте в папку Dropbox на своєму ПК. Доступ до віртуальної папці можна отримати через веб сторінку браузера або за допомогою спеціально встановленої програми на пристрій, що має вихід в інтернет (комп'ютер, планшет, смартфон, телефон).
Dropbox хороший тим, що більшість програм вміють з ним працювати, використовуючи метод синхронізації даних. Для тих, хто не знайомий зі словом «синхронізація», поясню. Уявіть, що існує якийсь документ, в який довелося внести зміни.
Зміна ви внесли з одного пристрою (наприклад, з планшета), а після довелося звернутися до цього ж документу за допомогою комп'ютера. Так ось, завдяки синхронізації даних відмінності між двома копіями документів автоматично усуваються, приймаючи вигляд останньої зміни.
Великим плюсом є ще й той факт, що історія всіх змін зберігається на серверах Dropbox, і при невірних діях ви завжди зможете відкотитися назад. Правда, на безкоштовному акаунті зберігання даних передбачено всього лише місяць, але цього цілком достатньо, щоб визначитися з потрібним варіантом.
На даний момент Dropbox надає для своїх користувачів три тарифні плани:
- Dropbox безкоштовний - 2 Гб віртуального простору;
- Dropbox розширений - 100 Гб віртуального простору за 9,99 $ / в місяць;
- Dropbox для бізнесу - необмежена віртуальний простір за 15 $ / в місяць.
Якщо ви вважаєте, що 2 Гб це занадто мало, то дане віртуальний простір можна легко розширити, зробивши кілька нескладних кроків, які описані в короткому посібнику сервісу. Також Dropbox пропонує додатково збільшити безкоштовне місце до 16 Гб, запрошуючи сторонніх користувачів. За кожного користувача вам надається додаткові 500 Мб.
Причому 500 Мб надається не тільки запросив користувачеві, але і запрошеному. Тому, якщо вас цікавить дана пропозиція, ось. Переходьте по ній, реєструйтеся і збільшуйте свій віртуальний диск. Якщо вам незнайоме поняття «реферальная посилання», почитайте цю статтю , В ній я про це розповідав.
Але і це ще не все! Сервіс Dropbox співпрацює з багатьма відомими компаніями, такими, як SAMSUNG або HTC. Я в грудні придбав на свій День Народження телефон марки HTC Desire 500 Dual SIM і сам того не знаючи отримав від сервісу 22 Гб додаткового місця на два роки, он як!
Загалом, даний хмарний сервіс досить цікавий і зручний, тому всім його раджу. До речі, хто скачував мій безкоштовний відео курс по внутрішній оптимізації блогу , Той напевно оцінив швидкість скачування, тому що відео курс розміщений і лунає саме на Dropbox.
2. Облако@mail.ru
Компанія mail.ru пропонує протестувати і скористатися своїм хмарою для зберігання інформації. Дуже непогане хмара зі значним віртуальним простором. Скориставшись послугами сервісу, ви відразу ж отримаєте 100 Гб місця в інтернеті! Не знаю, з чим пов'язана така щедрість, можливо з його новизною, тому що він відкрився відносно недавно, в червні 2013 р
Приблизно з того ж часу я використовую його в своїх потребах і поки нарікань ніяких немає. Облако@mail.ru працює приблизно за тим же принципом, що і Dropbox, дозволяючи зберігати інформацію на своїх серверах і ділитися її з іншими користувачами. Скористатися послугами сервісу можна.
3. Яндекс.Діск
Хмара від пошукової системи Яндекс також є непоганим сховищем даних. Новачкам надається 10 Гб віртуального місця, що цілком вистачає для зберігання інформації. Описувати в подробицях функції хмарного сховища немає сенсу, вони аналогічні з попередніми сервісами, до того ж всі подробиці ви знайдете безпосередньо на самому сервісі.
Перейти в хмару можна.
4. Google Диск
Хмарне сховище від пошукової системи Google так само як і попередні сховища підійде для багатьох користувачів. Після переходу на сайт сервіс попросить встановити на свій ПК додаток Google Drive тим самим надавши вам управління диском не тільки через браузер, а й через спеціальні клієнти Windows, Mac OS, Android, iOS.
До того ж, до віртуального диску від Google можна підключити безліч додатків. Загалом, любителі Google-сервісів оцінять його по достоїнству. Безкоштовне віртуальний простір, яким може скористатися кожен бажаючий - 15 Гб. Перейти на хмару можна.
На цьому даний пост підійшов до завершення, і тепер ви теж знаєте, що таке хмарні сховища даних. Який з них вибрати, вирішувати тільки вам, я особисто користуюся усіма. Спробуйте хмарні сервера в справі, запевняю вас, вам сподобається! На цьому я з вами прощаюся! Бажаю всім удачі! Поки і до швидких зустрічей на сторінках блогу!
Як вам стаття? А які хмарні сховища даних використовуєте ви? Що найбільше вас в них приваблює? Радий буду почути будь-які доповнення до статті у вигляді коментарів.
З повагою, Микола Коротков
Багато з вас можливо виникає питання: «А який зиск мають подібного роду сховища, надаючи всім бажаючим шматок віртуального простору для своїх потреб?Як вам стаття?
А які хмарні сховища даних використовуєте ви?
Що найбільше вас в них приваблює?