Частенько трапляється, що Wi-Fi на ноутбуці тільки що прекрасно працював і раптом на значку в треї з'являється знак оклику, а з'єднання переходить в статус «Обмежено». Спробуємо розібратися, що могло піти не так.
Варіантів насправді величезна кількість. Найголовніше - визначити, що саме раптом підвело. Можливі причини можна поділити на дві великі групи: проблеми з роутером і проблеми з самим ноутбуком. Перший варіант перевірити легко - досить подивитися, чи працює інтернет на телефоні, планшеті або іншому ноутбуці. Якщо там все працює як треба, значить, справа, швидше за все, не в роутері.
Діагностику Wi-Fi в ноутбуці я рекомендую почати з драйверів. Перевір, чи не вийшли нові версії драйвера, скачай з офіційного сайту і спробуй встановити і перезавантажити комп'ютер. Я неодноразово зустрічав і зворотний приклад: відкат на старий драйвер якраз допомагав повернутися до стабільної роботи, тоді як найновіший поводився непередбачувано.
Якщо в твоєму ноутбуці стоїть модуль Wi-Fi виробництва Broadcom, то рекомендую поставити драйвер версії 5.100.245.200. Він повинен зберігатися у тебе на комп'ютері: просто зайди в розділ вибору драйвера у властивостях мережевого адаптера і натисни «Виконати пошук».
Іншим цікавим вирішенням проблеми може стати установка режиму сумісності з FIPS. Цю настройку можна знайти, відкривши список мережевих адаптерів, і, вибравши необхідний адаптер Wi-Fi, переглянути його стан. Там в пункті властивостей бездротової мережі на вкладці «Безпека» відкривай додаткові параметри. Тут і ховається потрібний нам параметр: «Включити для цієї мережі режим з Федеральним стандартом обробки інформації (FIPS)».
включаємо FIPS
Якщо ноутбук старий, він може банально не підтримувати використовуваний режим роботи маршрутизатора. Щоб цього уникнути, потрібно в настройках роутера вказати режим роботи «b / g / n» і таким чином охопити максимум пристроїв. Я б рекомендував також встановити в настройках роутера актуальну дату, час і часовий пояс. Іноді це теж може впливати на підключення.