Ігри в СРСР
Гра на гроші в пропасницю
Кінець сімдесятих пасемо школу з сумками, портфелями і мішком сменки. Як виглядали ми тоді так майже однаково пацани, все у синій шкільній формі, сорочка, та яка є у кого кольорова у кого в смужку, або батьківська якщо не сильно велика, в зимовий час куртка або пальто яке, на ногах СКОРОХОДІВСЬКИЙ черевики «гади» або просто в кедах. Напевно, в класі шостому-сьомому всіх заразила гра на гроші в пропасницю. Які ніякі гроші то кишенькові водилися у дітей школярів середніх класів, то з обіду залишиться дріб'язок, то бабуся підкине рублі або троячку. Ну хіба мало там в скарбничці може у кого лежать, все ж на що то збирали відкладали хто на машинку хто на великий. Або хто збирав колекцію ювілейних. Монети все йшли в хід, але перевагу звичайно віддавалася сріблу, це не мідь по одній, дві, три або п'ять копійок, а десять, п'ятнадцять, двадцять, п'ятдесят копійок або однорублёвие монети. Ссобіралісь по кілька людей де ні будь в шкільному туалеті або під сходами, за школою що б не хто з учілок не бачив, гра то не на фантики а на гроші, якщо училка зловить то відразу кирдик, до директора і зауваження в щоденник на пів сторінки . Коротше для цієї гри потрібно усамітнення.
Правила прості все ставлять по однаковій кількості грошей, в монетах беруть монети на долоню човником і накривають іншою долонею складеної човником, після цього обертальними рухами в різній манері властивою кожному гравцеві трясуть з розумним виглядом шепочучи заповітні слова ти по чаклують. Монети дзвенять в долонях перемішуючись, після такої процедури монети скидаються або на підвіконня або на підлогу шляхом разжатия долонь. Монети розлітаються не багато і починається підрахунок у кого орлів більше той і виграв і забирає все. Ось такі прості правила, але який азарт ... да азарт був не грайливий, за махлювання били відразу. Грали частіше один на один, але при невеликих змінах правил можна було і кілька людей відразу до участі включити. Повальна гра напевно з пів року була у нас, навіть бувало вдома збиралися грати поки родичів немає. Потім як то відійшла, чи то вже азарт не той толі подорослішали, але багато з пороти дупами ходили коли програли свої скарбнички або взяті потайки від батьків гроші.
Я як то більш менш везучий був, як кажуть удача перла, пам'ятаю як то раз виграти 18 руб. (Це величезна сума була якщо дорослі заробляли на місяць від 60 до 140 руб. Хто де працював) ми тоді у Яшки вдома грали в вдвох, обидва на лікарняному були жили поруч, ну ось весь день і ображалися, коротше обіграв його я в пух і прах. Він пам'ятаю засмутився, але не чого не поделаеш все по часнику.
Ось які азартні ігри були у дітей в кінці сеідесятих років в СРСР.
рецензії
Ви повернули мене в далеке дитинствоКінець 70 - х
але ж я зовсім забула про цю гру ...
дійсно, всі хлопці грали в неї ,, крім підлабузників ,,
спасибі, що розбудили мою пам'ять
чудово
Інна Енгаличева 29.07.2011 10:59 • Заявити про порушення