- У рубриці «Ікона епохи» ми розповідаємо про художників, режисерів, музикантів та інших творчих професіоналів,...
- Стюарт Бранд
- таймлайн
- +1966
- 1 967
- 1 968
- 1974
- 1977-79
- 1984-85
- тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять
- 1987
- 1996
- 1999
- 2010
- вплив
- Що можна знайти в продажу
У рубриці «Ікона епохи» ми розповідаємо про художників, режисерів, музикантів та інших творчих професіоналів, яким вдалося створити впізнаваний стиль і вплинути на сучасну культуру. Наш герой на цьому тижні - письменник, футурист і підприємець Стюарт Бранд, завдяки зусиллям якого був зроблений перший знімок Землі з космосу. Найвідомішою книгою Бранда є збірка порад і статей про навколишнє середовище і технологіях The Whole Earth Catalog. Цей збірник був настільною книгою Стіва Джобса і Джеффа Безоса.
Стюарт Бранд
Stewart Brand
1938 Рокфорд, США
Письменник, футурист, підприємець
Навчання в Каліфорнії
і «Веселі бешкетники»
Стюарт Бранд народився в невеликому містечку Рокфорді, що в штаті Іллінойс, США. Закінчивши коледж Phillips Exeter Academy в Нью-Гемпширі, він переїхав до Каліфорнії, де вступив на біологічний факультет Стенфордського університету. Після служби в армії Бранд не став повертатися в рідне місто, а оселився в Каліфорнії, де почав вивчати дизайн в San Francisco Art Institute і фотографію в San Francisco State Colledge.
The Whole Earth Catalog
У 1966 році Бранд придумав значки з написом Why have not we seen a photograph of the whole Earth yet ?, які швидко стали популярними. Брандо вдалося переконати багатьох в тому, що фотографія Землі може стати сильним символом, і вже в 1967 році американський супутник зробив такий знімок. Також завдяки зусиллям Бранда в 1970 році в США був проведений перший День Землі - свято, що привертає увагу до проблем навколишнього середовища. Він отримав підтримку багатьох студентів і активістів і з тих пір відзначається щороку.
У 1968 році Бранд випустив The Whole Earth Catalog з першою фотографією Землі на обкладинці. Ця книга була збірка рецензій, рекомендацій, рецептів домашніх ліків і навіть рад зі зварювання або, наприклад, ведення натурального господарства. Крім цього, багато уваги приділялося комп'ютерів і нових технологій. Бранд хотів зібрати найкорисніші знання для того, щоб читачі «каталогу» могли поліпшити своє життя. У збірнику можна було знайти і вельми незвичайні рекомендації: наприклад, поради на випадок передозування або андеграунд-гід по коледжам США. Цей каталог був особливо популярний серед хіпі та ентузіастів Кремнієвої долини, в якій в 70-х стали з'являтися перші високотехнологічні компанії.
В цілому, теми, які поставлені в The Whole Earth Catalog (від порад з органічного фермерства до оглядів електронних синтезаторів), показують, що цікавило просунутих молодих людей кінця 60-х, що належали до контркультуру. Згодом їх погляди стали частиною мейнстріму: поширення інтернету і персональних комп'ютерів, зростання популярності екоруху і, нарешті, популярність Стіва Джобса познайомили мільйони людей з поглядами ентузіастів Кремнієвої долини.
WELL і The Long Now
Крім екологічних проблем, Бранда завжди цікавили нові технології. У 1968 році він брав участь у конференції в Сан-Франциско, на якій Дуглас Енгельбарт продемонстрував першу комп'ютерну мишу. Крім того, Бранд співпрацював з Річардом Бакмінстер Фуллером, інженером, винахідником і архітектором.
Пізніше Стюарт Бранд з спостерігача і помічника відомих професіоналів зі сфери технологій перетворився в одного з них. У 1985 році він заснував WELL - одне з перших онлайн-спільнот, яке спочатку являло собою електронну дошку оголошень. У перші роки аудиторія WELL в основному складалася з шанувальників The Whole Earth Catalog - хіпі та хакерів, які захоплюються технологіями ще з середини 60-х. Саме вони придумали жарти, акроніми та прийоми «троллінгу», багато хто з яких використовуються досі. Для спілкування в WELL необов'язково було використовувати свої справжні імена. У співтоваристві також була рубрика для анонімних зізнань, яка називалася Anonymous - саме так сьогодні називається і міжнародне об'єднання інтернет-активістів і хакерів.
У 1996 році Бранд разом з ученим і інженером Денні Хілліс заснував фонд The Long Now Foundation, діяльність якого присвячена дослідженням того, якою буде Земля через десятки тисяч років. Головний проект фонду - це будівництво годин, які будуть працювати 10000 років. Хілліс, захоплений ідеєю довгострокового планування, придумав такий годинник ще в середині 80-х, але створити їх прототип вдалося тільки в 1999 році. Clock of the Long Now (назву придумав Брайан Іно) привернув увагу засновника Amazon Джеффа Безоса, який вклався в будівництво годин, і цей проект став справою життя і Безоса, і Бранда - він присвятив свій виступ на TED і безліч публікацій необхідності людства мислити масштабно і замислюватися про далеке майбутнє.
таймлайн
1960
Бранд закінчує факультет біології Стенфордського університету
+1966
Вчений випускає значки з написом Why have not we seen a photograph of the whole Earth yet?
1 967
З'являється перша фотографія Землі з космосу
1 968
Виходить перше видання The Whole Earth Catalog
1974
Бранд створює журнал CoEvolution Quarterly, який пише про проблеми навколишнього середовища, науки і політики
1977-79
Бранд працює радником губернатора Каліфорнії Джеррі Брауна
1984-85
Виходить продовження The Whole Earth Catalog - книги The Whole Earth Software Catalog і The Whole Earth Software Review
тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять
Стюарт Бранд і Ларрі Діамант засновують онлайн-спільнота WELL (Whole Earth 'Lectronic Link)
1987
Бранд стає одним із засновників консалтингової компанії Global Business Network
1996
Бранд засновує фонд The Long Now Foundation разом з ученим Денні Хілліс
1999
З'являється перший прототип годин Clock of the Long Now
2010
Виходить книга про навколишнє середовище Whole Earth Discipline: Why Dense Cities, Nuclear Power, Transgenic Crops, RestoredWildlands, and Geoengineering Are Necessary
вплив
Information wants to be free
Вважається, що ця фраза була виголошена Брандо в 1984 році на першій конференції Hackers Conference. Тоді Бренд сказав Стіву Возняку: «З одного боку, інформація хоче бути дорогою, тому що вона має цінність, ... з іншого - інформація хоче бути безкоштовною (вільної), тому що з часом ціна її отримання стає менше і менше». Це висловлювання стало дуже цитованим і вживалося в різних контекстах (free можна зрозуміти і як «вільний», і як «безкоштовний») і стосовно до різних теорій. Наприклад, недавно цю цитату використовував Бредлі Меннінг, аргументуючи своє рішення передати урядові документи Wikileaks.
Стівен Джобс
і Джефф Безос
The Whole Earth Catalog був настільною книгою для Стіва Джобса та інших людей його покоління, погляди яких сформувалися в кінці 1960-х - початку 1970-х. Крім того, знаменита мантра Джобса Stay Hungry. Stay Foolish теж запозичена у Бранда. Ця фраза була опублікована в 1974 році в The Whole Earth Epilog. Послідовником Бранда можна також назвати Джеффа Безоса: засновник і CEO Amazon, відомий своїм умінням мислити масштабно, теж упевнений в необхідності довгострокового планування. Крім того, Безос вклав $ 42 млн у будівництво годин, які будуть працювати 10000 років, - це один з головних проектів фонду The Long Now Foundation, співзасновником якого є Бранд.
екологічний рух
Екологічний рух в Америці почало набирати популярність після того, як з ініціативи Бранда з'явилися перші фотографії Землі з космосу. Побачивши зображення маленької блакитної планети в нескінченному космічному просторі, багато людей зрозуміли, що природа потребує захисту. Крім цього, Бранд присвятив проблемі забруднення навколишнього середовища та шляхам її вирішення кілька своїх книг. Одна з найвідоміших публікацій - це книга Whole Earth Discipline, в якій автор пояснює, чому сучасному світові потрібні густонаселені міста, атомна енергія і генно-модифіковані продукти.
Що можна знайти в продажу
Світлина