InDesign 2.0. початок польоту

  1. подія
  2. Історія
  3. Відомі проблеми і хвороби
  4. Маркетингові війни в DTP
  5. Розширені шрифтові технології
  6. Apple GX як джерело OpenType
  7. основа InDesign
  8. XMP - опис вашого документа10
  9. висновок
  10. InDesign 2.0 - з чим порівнювати?
  11. InDesign 2.0 - що нового?
  12. таблиці 18
  13. прозорість
  14. Інтеграція з іншими програмами Adobe
  15. підтримка Unicode
  16. Підтримка національного оточення -через платформи, культури і мови
  17. XML і структура документа
  18. HTML
  19. RTF / Word import
  20. RTF / Word export
  21. Book, Index, TOC
  22. Стійкість і збереження даних
  23. Wish list або список втрат
  24. перехресні посилання
  25. Виноску
  26. Story editor / Copy Editor

2 - 2002
2 - 2002   Дмитро Юнова   подія   Історія   Відомі проблеми і хвороби   Маркетингові війни в DTP   Розширені шрифтові технології   Apple GX як джерело OpenType   основа InDesign   XMP - опис вашого документа   висновок   InDesign 2

Дмитро Юнова

подія

Історія

Відомі проблеми і хвороби

Маркетингові війни в DTP

Розширені шрифтові технології

Apple GX як джерело OpenType

основа InDesign

XMP - опис вашого документа

висновок

InDesign 2.0 - з чим порівнювати?

InDesign 2.0 - що нового?

таблиці

прозорість

Інтеграція з іншими програмами Adobe

підтримка Unicode

Підтримка національного оточення -через платформи, культури і мови

XML і структура документа

HTML

RTF / Word import

RTF / Word export

Book, Index, TOC

Стійкість і збереження даних

Wish list або список втрат

перехресні посилання

виноски

Story editor / Copy Editor

Так склалося, що протягом останніх чотирьох або п'яти місяців минулого року мені довелося знайомитися з новою версією InDesign 2.0. Налаштований досить обережно і навіть швидше скептично, оскільки був знайомий зі слабкими сторонами і можливостями попередніх версій InDesign - 1.0 і 1.5, я з цікавістю спостерігав за змінами у своєму ставленні до продукту в міру його впізнавання. В результаті цього і з'явився справжній матеріал.

подія

У той час, коли ви будете читати цю статтю, InDesign 2.0 в англійських і основних західноєвропейських локалізованих версіях, так само як і InDesign 2.0 Japanese edition, стане доступний в офіційному продажі на території США, Канади та Японії 1 , Тоді як версії InDesign 2.0 CE (Central Europe) з розширеною підтримкою мов Центральної та Східної Європи, країн Балтії, Білорусі, України та Росії і InDesign 2.0 ME (Middle East) з повною підтримкою івриту, фарсі і арабської мов будуть інтенсивно готуватися до випуску протягом наступних місяців 2002 року на фірмі WinSoft ( http://www.winsoft.fr/ ), На південному сході Франції, в місті Гренобль 2 .

Історія

Багато з нас починали працювати більш десяти років тому - з DR / Xerox Ventura Publisher 2.0 Professional Extension GEM / DOS, Aldus PageMaker 2.0 і 3.0, потім з'явився QuarkXPress 2.0 і 3.x, Frame Technologies 'FrameMaker 2 і 3 в Macintosh- і Windows 3.1-версіях. Сьогодні це класичні, всім відомі видавничі програми, відносно вдало існуючі в сучасних версіях, інтенсивно конкурують один з одним. Багато з нас починали працювати більш десяти років тому - з DR / Xerox Ventura Publisher 2

Що ж змінилося за ці 10-12 років, в чому кардинальна відмінність нової версії InDesign, додатки для дизайнерів, створеного c нуля кілька років тому, від багатьох інших продуктів, що займають набагато більший сегмент ринку в індустрії комп'ютерного дизайну і DTP?

Для десятиліття з середини 80-х до середини 90-х була характерна тенденція інтенсивного поширення Macintosh в якості основної середовища підготовки високоякісної цифрової продукції на базі настільних комп'ютерів Desktop Publishing. Поява і масове розвиток AOL, CompuService і Internet в середині 90-х, Intranet-мереж для роботи з документацією всередині великих компаній розширило поняття DTP, сюди стали включати підготовку матеріалів не тільки безпосередньо для друку, але і для візуального ознайомлення з екрану через програми перегляду і гіпертекстової навігації, створення аудіо-, текстових, анімаційних і графічних матеріалів для презентацій, читання електронних книг в різних форматах і цілого ряду інших напрямків, абсолютно невідомих на зорі становлення DTP-індустрії.

Відомі проблеми і хвороби

До останнього часу вважалося, що класичні DTP-додатки, згадані вище, успішно справляються з цими завданнями, однак більш уважний аналіз покаже нам глибоку кризу - як ідей, так і ефективності їх реалізації в тих інструментах, які останні 5-7 років пропонує ринок для сучасних дизайнерів або DTP-інженерів.

Звичайно, наявність деяких проблем в DTP-концепціях і їх інструментах визнавалося завжди 3 . Однак минали роки, а все ті ж теми - проблеми відтворюваності результатів на різних комп'ютерах, операційних системах і системах друку, проблеми відтворюваності кольору на екрані і друку, можливість прозоро відкривати публікації, створені на іншій платформі або в іншій операційній системі, можливість не замислюватися про проблемах тексту публікації, створеної на іншій платформі і використовує мову, відмінний від англійського (наприклад, російська, грецька, вірменська або литовський), проблеми простого використання однієї і тієї ж копії до упленних вами шрифтів на всіх платформах і багато інших - продовжували обговорюватися останні 15 років саме тому, що не мали єдиного практичного вирішення. Звичайно, наявність деяких проблем в DTP-концепціях і їх інструментах визнавалося завжди   3

Тепер таке рішення є - це InDesign 2.0, це інші сучасні програми Adobe, це шрифти в форматі OpenType, це бібліотека, призначена для розробників власних програмних продуктів, яка забезпечує доступ до можливостей OpenType-шрифтів - OTLS (OpenType Layout Services Library) 4 .

Маркетингові війни в DTP

Однак так було не завжди. Окрема безславне сторінка в процес відтягування практичного вирішення проблем DTP була внесена багаторічними маркетинговими війнами як між основними виробниками програмного забезпечення для DTP-індустрії, так і між виробниками головних операційних систем. Однак так було не завжди

Широко відомі наслідки шрифтових воєн - у нас як і раніше виникають питання: «Як мені перетворити мої шрифти з Windows на Macintosh? З TrueType в PostScript Type 1? З Adobe Type 1 в OpenType OTF? Чому у мене не показуються російські (естонські, грецькі) літери після цього? Чому я не можу набирати текст з латиської клавіатури в ... Mac OS-додатку? »Це ясно показує, що шрифтові війни не закінчені, як би нас не намагалися переконати в зворотному компанії і продавці програмного забезпечення.

Вони тривають і донині - між Microsoft c Windows XP і OpenType TrueType, Apple c Mac OS X- і ATSUI-шрифтами, Adobe з CoolType font engine і OpenType CFF / OTF, між Adobe-, Apple- і MS-реалізаціями розширення шрифтових можливостей; ці війни ведуться, наприклад, широко відомою фірмою Morisawa в Японії 5 , Яка зробила CJK-шрифти в форматі PostScript обмеженими по максимально можливого дозволу друку, захищеними від перетворення символів або тексту в криві Безьє в графічних програмах і залежними від вивідного пристрою як частина її програми захисту інвестицій 6 .

Головна ж область, де війна шрифтових технологій велася і ведеться особливо інтенсивно, - це область цифровий типографіки, бо це сфера боротьби за серця професійних дизайнерів.

Розширені шрифтові технології

Окремою, дуже болючою темою DTP-індустрії все останні 15 років було питання повноцінної цифрової типографіки - питання розширення можливостей текстового оформлення документів з використанням комп'ютерних технологій до рівня кращих зразків друкарського і каліграфічного мистецтва. Окремою, дуже болючою темою DTP-індустрії все останні 15 років було питання повноцінної цифрової типографіки - питання розширення можливостей текстового оформлення документів з використанням комп'ютерних технологій до рівня кращих зразків друкарського і каліграфічного мистецтва

Автоматичні літери, капітель і лігатури, диграфи і тріграфи; розширений контекстуальний кернинг і точне оптичне позиціонування символів і акцентів в залежності від контексту; використання витончених архаїчних форм окремих літер, знаків, цифр і дробів; історичні написання окремих знаків в алфавітах і їх редукція в реформах писемності; шрифтові імітації рукописних каліграфічних зразків тексту; письмові системи народів, відмінні від стандартного європейського письма; фонетична запис текстів; дитячий, навчальний або релігійний огласованний текст; та й просто будь-який текст з використанням діакритичних знаків; текст з нелатинських системою письма (від старогреческого і арамейської до коптського, сирійського та івриту, від давньоруського і церковно-слов'янського до санскриту, урду та фарсі) - все це умовно відноситься до так званим розширеним шрифтовим технологіям, які перетворили нині класичний шрифт, яким ми його знали багато років, з колекції малюнків окремих символів і букв, зібраних разом, в дуже складну пов'язану і живе за свої законам конструкцію.

Конструкція ця не може повноцінно працювати без підтримки на рівні DTP-додатки або на рівні операційної системи - Mac OS, Windows або іншої.

Apple GX як джерело OpenType

Поза всяким сумнівом, фірма Apple першої на практиці вирішила більшість проблем, що виникають при використанні розширених шрифтових технологій, згаданих вище, випустивши на початку 90-х років розширення Mac OS під назвою QuickDraw GX, яке включало підтримку розширення стандартного шрифтового формату для цього напрямку. Це було дуже вдале рішення, що породило бурхливий сплеск розвитку цифрової типографіки і високопрофесійних DTP-додатків, які вміють використовувати TrueType- і Type 1 GX-шрифти і їх розширені можливості.

Менш очевидно, що настала в 1996 році смерть Apple QuickDraw GX була непрямим результатом досить важкого і болісного компромісу між Adobe, MS і Apple 7 .

Компроміс цей відразу ж оголосили щасливим кінцем шрифтових воєн, хоча правильніше було б назвати його OpenType - по імені нового і відкритого крос-платформного шрифтового формату, який прозвучав як його декларація. Саме він і лежить в основі InDesign 2.0. Компроміс цей відразу ж оголосили щасливим кінцем шрифтових воєн, хоча правильніше було б назвати його OpenType - по імені нового і відкритого крос-платформного шрифтового формату, який прозвучав як його декларація

В таблиці на прикладі останніх версій операційних систем і чотирьох найбільш адаптованих до їхніх можливостей видавничих програм показана суть зазначеного компромісу - крос-ліцензування обмеженою підтримки чужих шрифтових технологій і невелика загальна зона взаємної підтримки, обмежена кількома найбільш важливими областями.

Як можна побачити, унікальна архітектура побудови програми, застосована при створенні InDesign 2.0, дозволяє йому бути в даний момент безперечним лідером в області підтримки основних існуючих розширень шрифтових технологій і їх крос-платформного використання.

Розглянемо їх більш детально.

основа InDesign

В основі головної ідеї InDesign лежить максимально повна незалежність його документів від того середовища - операційної системи або платформи, де програма була встановлена ​​і працює.

Як видно з наведеної вище таблиці, шрифтовая незалежність InDesign 2.0 досягається використанням більшості доступних можливостей OpenType OTF (правильніше - CFF) і OpenType TrueType data-fork-шрифтів (точніше - TrueType-шрифтів в MS-форматі) на обох платформах незалежно від можливостей шрифтових драйверів операційної системи - ATM і TT, там встановлених.

На даний момент програмами Adobe, використовують CoolType, - єдині, які вміють використовувати кернинг-інформацію з шрифтів в OTF- форматі, наприклад для знаменитої шрифтової колекції Adobe OpenType Pro, що включає для ряду шрифтів не тільки кирилицю, але і повний набір необхідних символів класичної грецької - в родинах OpenType Minion Pro і Myriad Pro. Ці сімейства входять в комплект поставки InDesign CE.

З урахуванням що має місце бурхливого перекладу всіх латинських і нелатинських шрифтів AGFA / Monotype, Linotype і Adobe в цей формат іншої альтернативи додатків Adobe просто немає (звичайно, якщо ви хочете використовувати кілька тисяч створених дизайнерами розширених кернинг-пар в кожному такому шрифті і інтегровані в шрифт численні можливості розширеної типографіки).

В іншому ж, треба сказати, що InDesign самостійно забезпечує рендеринг і маппинг шрифтів, візуалізацію і навіть корекцію візуалізації для PDF, EPS, PS, AI, TIFF для виведення на екран і друк. В іншому ж, треба сказати, що InDesign самостійно забезпечує рендеринг і маппинг шрифтів, візуалізацію і навіть корекцію візуалізації для PDF, EPS, PS, AI, TIFF для виведення на екран і друк

Досягається це за рахунок використання створених єдиних уніфікованих модулів у всіх нових додатках Adobe - AGM, ACE, ATR, Bravo / CoolType, PDF Lib - відповідно Adobe Graphic Model, Adobe Color Engine, Adobe Trapping Component, Bravo і CoolType - шрифтової менеджмент і пряма підтримка основних TrueType-, Type 1, CID-, OpenType-шрифтових форматів, маппінг і рендеринг шрифтів, трансляція в Unicode і назад в національні кодові сторінки користувача, бібліотеки роботи з PDF-, EPS-, PS-, AI-файлами для імпорту, рендеринга і експорту файлів в цих форматах.

XMP - опис вашого документа10

Додатковим новим компонентом є розширення властивостей будь-якого документа - документа майбутнього Photoshop 7, InDesign 2, Acrobat 5, Illustrator 10 або GoLive 6 - шляхом додавання в нього його текстового опису в форматі XMP (засноване на XML з Unicode encoding текстовий опис документа, об'єкта чи картинки ). Незважаючи на гадану марність для звичайного дизайнера або DTP-інженера цього компонента, саме на підставі XMP-структури можливі додавання текстового опису та пошук в ньому в графічних документах формату TIFF, PDF, PSD; інтеграція, управління змістом і версіями будь-яких документів через інтегровані серверні системи типу Adobe InScope 2.0 11 , Adobe AlterCast 12 , Adobe Workgroup Web Server / GoLive 6 для DTP 13 і видавничих груп 14 .

висновок

Як можна помітити, за допомогою InDesign 2.0 та нових продуктів того ж покоління - Acrobat 5, а також Photoshop 7 і GoLive 6, бета-версії яких демонструвалися 7-9 січня 2002 року на виставці MacWorld SF, фірма Adobe вирішила проблему більшості існуючих застарілих хвороб додатків DTP-індустрії, перерахованих нами в розділі «Відомі проблеми та хвороби».

На практиці це означає, що, де б не працював дизайнер або інженер DTP - на PowerPC, G3, G4 з Mac OS 9.1 або Mac OS X, на Intel PII-III-4 з Windows 98 або Windows XP, на Linux c KDE 15 , На Sun SPARC з Sun Solaris, DPS та CDE, - якщо він використовує Adobe CoolType-додаток типу InDesign 2.0, всюди буде отримано однаково коректний результат при друку, при роботі всередині програми з кольором, національним текстом, типографікою документа, векторною графікою або картинкою .

Оскільки текст всередині InDesign-документа зберігається з використанням Unicode-стандарту, а InDesign CoolType engine бере на себе всю трансляцію з Unicode в контекст користувача, управління і прямий маппинг символів шрифтів, роботу з розширеними можливостями шрифту, такий документ не потребує будь-яких перетвореннях при перенесенні з платформи на платформу і з однієї операційної системи в іншу.

Все це, звичайно, буде вірно тільки при використанні одних і тих же копій ваших OpenType Pro- (* .otf) і OpenType TrueType- (* .ttf) шрифтів під всіма операційними системами.

InDesign 2.0 - з чим порівнювати?

Все вищесказане може служити доказом вельми неочевидній речі - основний конкурент InDesign 2.0: QuarkXPress 5.0 16 , Відомий нам по загальнодоступній бета-версії, є продуктом першого покоління, в той час як InDesign - третього (до другого покоління відносяться DTP-додатки, які брали Apple GX), і їх пряме порівняння один з одним було б некоректним. Ні QuarkXPress 5, ні навіть QuarkXPress Passport 5 не вирішують жодної з класичних проблем DTP, про які ми писали вище. Більш докладно еволюція видавничих систем і можливості явних і неявних конкурентів InDesign одного з них покоління розглянуті в окремому огляді 17 .

InDesign 2.0 - що нового?

Перш за все слід зазначити, що кількість додавань і змін в цій версії дуже велике (більше сотні нових можливостей), а тому ми відзначимо тут лише найголовніші з них. Цей вибір, поза всяким сумнівом, є суб'єктивним і базується виключно на нашому особисту думку. Під кожною розглянутої нами можливістю InDesign 2.0 виставлені бали, набрані програмою в процесі роботи. За замовчуванням вважається, що та чи інша можливість, відібрана для включення в список, отримує максимум 7 балів.

таблиці 18

(6 з 7) (6 з 7)

Нарешті - справжні, що перетікають по вікнах таблиці, з можливістю об'єднувати осередки як по горизонталі, так і по вертикалі, відмінної якості імпорт з Excel і MS Word, включаючи підтримку останніх версій MS Office X for Mac OS і MS Office XP for Windows. Цитуючи тут одного з менеджерів Adobe InDesign: «Ми довго обговорювали в групі, чи повинні таблиці бути єдиним статичним об'єктом як в PageMaker або Quark, або ж бути частиною потоку документа, і зупинилися на останньому», - хочеться ще раз подякувати інженерів Adobe за продумане Рішення.

Знятий бал - за відсутність можливості застосовувати до таблиць стилі і зберігати оформлення таблиць як стиль. Зауважимо відразу, що фірмою WoodWing Software ( http://www.woodwing.com/ ) Анонсований модуль для InDesign 2.0 під назвою SmartTables, основними функціями якого є додавання стилів таблиць і робота з ними, а також можливість робити обчислення в комірках. Крім того, користувачі Adobe FrameMaker і Corel Ventura зможуть перерахувати близько десятка відмінностей роботи з таблицями не на користь InDesign 2.0, однак і там є дуже недосконалі рішення в цій області.

прозорість

(7 з 7) (7 з 7)

Ми всі знайомі з цим поняттям по Acrobat 5, Photoshop і Illustrator 10, CorelDRAW та інших програм. Тепер прозорість стала головною і невід'ємною частиною можливостей InDesign 2.0. Вона може бути застосована до будь-яких об'єктів, імпортована і експортована в формати, які підтримують цю властивість. Це перша відома мені програма верстки з такими можливостями.

Інтеграція з іншими програмами Adobe

(3 з 7) (3 з 7)

У матеріалах Adobe на Web-сайті та документації по InDesign 2.0 заявлена ​​тісна інтеграція з іншими програмами - Adobe Illustrator 10, Acrobat 5, Photoshop 6 і майбутньої 7? Й версії, GoLive 6.

В цілому, очевидно, мається на увазі наявність трьох типів інтеграції: через стандартну процедуру імпорту та експорту документів у форматі XML, HTML, SVG, PDF, PSD; через використання шаблонів GoLive 6 для інтеграції InDesign 2.0 з Adobe Workgroup Web Server; через об'єднання InDesign 2.0 та InCopy 2.0 з InScope 2.0 Server. Ймовірно, подібне рішення буде можливо і для інтеграції InDesign 2.0 з Adobe AlterCast Server і Illustrator 10 | Photoshop 7 або інших рішень не від Adobe, що використовують WebDAV-протокол, підтримуваний InDesign 2.0. Відзначимо лише вкрай скупу неясну і фрагментарну інформацію за нинішнім або прийдешнього місця InDesign 2.0 в системній інтеграції з іншими додатками і серверними рішеннями, в першу чергу з GoLive 6 і AlterCast.

Що ж стосується третього типу інтеграції - з'явилася в InDesign 2.0 прямої підтримки імпорту, експорту та поновлення вставлених з Clipboard об'єктів Adobe Illustrator 10 в форматі PDF і AICB (останній - власний RAW-формат Illustrator), то тут є серйозні зауваження.

Виявлена ​​проблема, однак, полягає в тому, як InDesign розуміє текстові об'єкти, вставлені таким чином з Illustrator, - вони залишаються текстом зі збереженням всього оформлення, присвоєного в AI10. Але такі вставлені об'єкти все ж недоступні для редагування як текст, хоча над ними і можна виробляти деякі стандартні операції спотворення, масштабування, трансформації і т.д. Набагато більш неприємно, що в Illustrator 10 і в InDesign 2.0 використовують кардинально різняться моделі кодування внутрішнього тексту і шрифтового маппінга при копіюванні в Clipboard і створенні PDF. Хоча обидві програми і є найсучаснішими CoolType-додатками, AI10 як і раніше розуміє тільки три європейських скрипта (кодові сторінки) - Cyrillic, Roman і Eastern European, в той час як InDesign 2.0 - ВСЕ європейські. Ці додатки також неоднаково працюють зі шрифтами, які підтримують більш ніж одну кодову сторінку - наприклад Arial, Sylfaen, Palatino Linotype, Tahoma, Arial Unicode, Minion Pro, Myriad Pro, а AI10 ще й зовсім по-різному розуміє один і той же текст, виділений OpenType OTF-, Type 1 і TrueType-шрифтом з одного і того ж скрипта.

Як результат, якщо ваш текст не обмежений тільки англійським алфавітом і стандартними друкарськими символами, ви майже гарантовано отримаєте абсолютно неприйнятний результат копіювання і вставки об'єктів з текстом, використовуючи Clipboard, як в Illustrator 10 з InDesign 2.0, так і навпаки - просто втрачаючи текстову інформацію. Це, безумовно, дивно, особливо для PDF-формату як основного формату обміну документами, що не залежить від контексту середовища.

Відзначимо, що в ході обговорення дана проблема була підтверджена Adobe і, ймовірно, буде виправлена ​​в найближчих .dot-оновленнях AI10 і InDesign.

підтримка Unicode

(4 з 7) (4 з 7)

InDesign 2.0 є повноцінним Unicode-додатком, що особливо цінно для його інтеграції з Mac OS X-операційною системою і Windows NT4 / 2000 / XP, іншими додатками, що використовують Unicode як основу для роботи з текстом. Можливо, це перше high-end DTP-додаток, що має повноцінне Unicode-ядро, інтенсивно використовує його переваги. Поза всяким сумнівом, таке рішення заслуговує 7 балів.

Можна виділити чотири головні проблеми, що викликають значні труднощі при роботі з InDesign 2.0 на цих платформах. Всі вони відносяться до інтеграції InDesign до можливостей тієї операційної системи, де додаток працює:

  • Інтерфейс пользовтеля InDesign залишився залежним від вашої кодової сторінки операційної системи, що використовується за умовчанням, і не заснований на Unicode. Практично це означає, що ви не зможете набирати одночасно у вікні пошуку або в будь-яких інших діалогових вікнах InDesign, наприклад, російський і грецький, польський і турецька, литовський і польський текст 19 простим перемиканням клавіатури.
  • Unicode locales. Вже більше семи років пройшло з того моменту, як і Microsoft, і Apple заявили про припинення створення нових локалей, заснованих на кодових сторінках. Всі нові локалі як в Windows, так і в Mac OS X засновані тільки на Unicode і мають так звані Unicode-only-драйвери національної клавіатури, що вимагають відповідної підтримки від програми. Класичний грецький, в'єтнамський, турецька в Mac OS X, класичний грецький, вірменський, грузинський, азербайджанський, туркменський, татарський, монгольський, таджицький, киргизький, казахський, узбецький мови і їх національні клавіатури (а також кілька десятків інших локалей, заснованих на Unicode) з Windows 2000 і Windows XP не працюватимуть в InDesign ..
  • Unicode-імена файлів. Робота з зовнішніми файлами з іменами, які використовують національні символи, можлива, але обмежена символами вашої кодової сторінки операційної системи, що використовується за умовчанням.
  • Доступ до Unicode-шрифтів в InDesign. Неймовірно, але InDesign, будучи сучасним і повноцінним Unicode-додатком, безліч своїх функцій виконує на основі застарілої ще сім років тому моделі Font language script. Суть її проста: кожен шрифт, незалежно від кількості підтримуваних їм кодових сторінок і Unicode-блоків символів, з точки зору InDesign може мати один-єдиний приписаний йому language script. Якщо ми звернемося до Font panel InDesign, то побачимо, що всі доступні в програмі шрифти зібрані в групи, розділені на окремі блоки, - це і є сортування шрифтів по Font language script-ознакою. Наприклад, Monotype / MS Arial Unicode-шрифт, який підтримує всі існуючі кодові сторінки і Unicode 2.0-блоки, з точки зору InDesign 2.0 є тільки корейським шрифтом. Ця застаріла і не до кінця послідовно застосована модель служить головним джерелом проблем InDesign при експорті файлів в ANSI-, RTF-, PDF-форми, при роботі через Clipboard з AI 10 і іншими програмами. Аналогічне зауваження заслуговують і інші програми Adobe - наприклад AI10.

Підтримка національного оточення -через платформи, культури і мови

(5 з 7) (5 з 7)

Поза всяким сумнівом, головним досягненням і навіть головною прихованої родзинкою InDesign 2.0 20 можна вважати його розширену підтримку мов країн Європи. Це відноситься до всіх без винятку європейських мов, включаючи Східну Європу та європейську частину колишнього СРСР, які мають свою кодову сторінку для Windows або Mac OS. Окремі бали були додані за відкритий в SDK формат додавання модулів переносів, перевірки орфографії та пунктуації для додаткових мов. Заслуговує на окрему згадку високоякісний імпорт складних багатомовних і локалізованих на європейські мови документів в форматі QuarkXPress, PageMaker 21 , RTF, Word 2000, 2001 і Word XP, створені в програмному відділенні Adobe - Adobe India.

Дуже шкода, що більшість мов і їх алфавітів для республік Закавказзя та Середньої Азії, які входили до складу колишнього СРСР, поддерживаемие в Windows 2000 і Windows XP, не можуть бути використані при роботі з InDesign 2.0 внаслідок повної відсутності підтримки введення з Unicode-only-клавіатур (див. вище розділ «Підтримка Unicode»).

Можливо, однак, написання простого модуля для InDesign за допомогою його SDK для вирішення цієї проблеми як для Mac OS X, так і для Windows. Хочеться сподіватися, що рішення буде запропоновано однією з фірм, що підтримує Adobe-продукти на території СНД.

XML і структура документа

(4 з 7) (4 з 7)

У цій версії ми нарешті вперше зустрічаємося з перспективними напрямками розвитку InDesign - підтримкою XML. Відзначимо легкість і інтуїтивну зрозумілість дій при створенні структури документа, хорошу інтеграцію стилів і XML-елементів. Звертає на себе увагу також відсутність вбудованої перевірки якості XML (XML parsing), засобів роботи з DTD і орієнтацію на створення XML-документів без DTD (XML-стандартом це допускається), що вказує на майбутню тісну інтеграцію InDesign як клієнта c більш потужними програмами Adobe , які використовують XMP і XML як основу. Підтримка створення XML c Unicode encoding просто відмінна, що, до речі, неможливо в QuarkXPress 5 внаслідок ігнорування ним цього стандарту при роботі з текстовими даними.

HTML

(5 з 7) (5 з 7)

Якість створюваних документів дуже висока; можна задати при експорті розбиття великого документа на окремі HTML-сторінки. У версії InDesign 2.0 CE підтримані десятки використовуваних в Internet національних європейських кодувань для експорту документів. Так само як і у випадку з XML, очевидна планована тісна інтеграція з Adobe GoLive 6 і Adobe Web Workgroup Server для створення складних HTML-робіт і Web-сайтів. Виняткової якості підтримка SVG Web / XML-графічного формату.

RTF / Word import

(6 з 7) (6 з 7)

Окремі важливі деталі імпорту обговорювалися вище. Тут відзначимо лише, що це один з кращих відомих нам фільтрів документів MS Office в чужу програму, зробив не Microsoft. Підтримується імпорт таблиць, стилів, шрифтових виділень, розбивки на сторінки, мовних атрибутів тексту, Unicode-тексту, виносок (коректно перетворюються в кінцевий текст). На жаль, не всі можливості Word-документа мають аналоги в InDesign 2.0. З цим пов'язані певні обмеження імпорту.

RTF / Word export

(1 з 7) (1 з 7)

Унаслідок використання InDesign-моделі експорту RTF-тексту, заснованої на Language font script моделі (описана вище в розділі «Підтримка Unicode»), ви ніколи не отримаєте прийнятного результату для національного тексту, що використовує великі Unicode-шрифти типу Tahoma, Arial, Minion Pro . Інженери Adobe підтвердили наявність цієї проблеми, повністю аналогічної проблем інтеграції AI10 і InDesign 2.0. Тому, ймовірно, RTF-експорт буде виправлений в найближчих оновленнях InDesign 2.0.

Book, Index, TOC

(5 з 7) (5 з 7)

InDesign 2.0 навчився працювати з довгими документами! Хоча всі три головні компоненти, особливо Book і Index, викликають певні зауваження з точки зору ідеології їх реалізації та роботи, вони цілком працездатні і зручні, а також дуже близькі до можливостей аналогічних доповнень QuarkXPress. Сама - перша! - спроба включення цих можливостей в InDesign 2.0 заслуговує на високу оцінку. Зауважимо, що майбутня версія модуля Index в InDesign 2.0 CE підтримує національні роздільники, сортування за національною алфавітом і відображення дерева і елементів індексу всіх європейських мов, включаючи мови країн Балтії і російська.

Стійкість і збереження даних

(7 з 7) (7 з 7)

Стійкість програми дуже висока, втратити дані при падінні програми, практично неможливо. Дуже гарне відновлення документа після падіння. Працюючи протягом декількох місяців з бета-версіями InDesign 2.0 22 , Нам жодного разу не вдалося втратити або зіпсувати документи InDesign.

Бали без коментарів

Можливості, які оцінені нижче, не забезпечені коментарями - чи тому, що це реалізовано в InDesign настільки добре, що тут нема чого додати, або тому, що вимагають окремої великої огляду по кожній позиції.

Робота з текстом

(7 з 7) (7 з 7)

типографіка

(7 з 7) (7 з 7)

екранна візуалізація

(7 з 7) (7 з 7)

PDF і створення Unicode PDF

(7 з 7) (7 з 7)

QuarkXPress | PageMaker import

(6 з 7) (6 з 7)

Підтримка шрифтових форматів

(5 з 7) (5 з 7)

Підтримка SVG 3.0

(7 з 7) (7 з 7)

Підтримка скриптових мов

(7 з 7) (7 з 7)

InDesign 2.0 підтримує скрипти на обох платформах (VB, VBA - Windows, AppleScript - Mac OS)

шари

(5 з 7) (5 з 7)

печатка

(6 з 7) (6 з 7)

підтримка кольору

(6 з 7) (6 з 7)

Mac OS X підтримка

(6 з 7)   23 (6 з 7) 23

Windows XP підтримка

(6 з 7) (6 з 7)

Крос-платформенность документів

(6 з 7) (6 з 7)

Інтеграція з видавничими системами

(6 з 7) (6 з 7)

Wish list або список втрат

Тут ми, на жаль, не можемо не привести список стандартних можливостей DTP-додатків, на наше велике здивування, відсутніх в InDesign 2.0.

перехресні посилання

0 з 7 0 з 7

Автонумерація і буліти з підтримкою в стилях? 0 з 7

Ті, що біжать колонтитули (колонтитули з вмістом, автоматично змінюються в залежності від контексту)? 0 з 7

Виноску

0 з 7 0 з 7

Відносини між параграфами, колонками, смугами з підтримкою в стилях? 0 з 7

Variables - змінні середовища і призначені для користувача змінні? 0 з 7

Автоматичне додавання сторінок при імпорті? 0 з 7

Story editor / Copy Editor

1 з 7 1 з 7

Дуже шкода, що InCopy в полегшеної версії не входить в стандартну інсталяцію InDesign 2.0. Залишається чекати виходу InCopy 2.0, анонсованого Adobe. Настільки ж незрозуміло, чому InCopy неможливо купити окремо, але тільки через системних інтеграторів Adobe як частина послуг по інтеграції InDesign c серверними рішеннями. Однак, по неофіціалним відомостями, InCopy 2.0 буде доступний починаючи з літа 2002 року як окремий продукт.

На закінчення хотілося б привести одну дивну аналогію.

Як відомо, щоб розкрити можливості програми, зрозуміти її дух і реальний потенціал, потрібно спочатку відчути основну ідею, світ її безпосередніх головних творців. Мені довго не вдавалося зрозуміти це по відношенню до InDesign.

Багато лгг назад в якості однієї з легенд DTP ходила чутка, що маленька дочка одного з ідеологів PageMaker 1.0 любила сидіти за великим столом і вирізати ножицями фігурки з кольорового паперу і старих журналів, а потім складати їх разом у великі картинки, використовуючи для цього дошку стола і жувальну гумку. Пригадується і «Понеділок починається в суботу» А. і Б. Стругацьких, непростий характер машини «Алдан» з вселённой в неї «чиєїсь безсмертної, але працьовитої душею» ...

«Як неідеальний світ ...», - думав Чжуан-цзи з болем ...

Чжуан-цзи і Ле-цзи, (переклад Л.Д.Позднеевой)

Так ось, основний дух, настрій InDesign - це велика туга геніального художника і дизайнера по великому Делу, замість якого його змусили займатися щоденним обов'язковим ремеслом - розписом чи глечиків, випуском чи щоденних газет, не знаю ... Якщо ви відчуваєте в своїй душі такого художника, InDesign 2.0 - це для вас ...

[email protected]

КомпьюАрт 2'2002

З чим порівнювати?
О нового?
З чим порівнювати?
О нового?
Широко відомі наслідки шрифтових воєн - у нас як і раніше виникають питання: «Як мені перетворити мої шрифти з Windows на Macintosh?
З TrueType в PostScript Type 1?
З Adobe Type 1 в OpenType OTF?
Чому у мене не показуються російські (естонські, грецькі) літери після цього?
Mac OS-додатку?

Дополнительная информация

rss
Карта