Інструкція: тестуємо SteamOS у віртуальній машині

  1. Вимоги до апаратного забезпечення і перші труднощі
  2. Установка на віртуальну машину
  3. Підготовка образу SteamOS
  4. Налаштування VirtualBox
  5. установка SteamOS
  6. перші враження

Як ми вже повідомляли , SteamOS стала доступна для скачування. Valve випустила версію 1.0 виключно для тестування. Тим самим компанія підкреслює, що операційна система не позбавлена ​​помилок і не призначена для звичайного повсякденного використання. Проте, всім зацікавленим у використанні системи Valve пропонує завантажити її. Однак розробники рекомендують робити це тільки досвідченим користувачам Linux, оскільки установка пов'язана з деякими проблемами. Ми вирішили протестувати першу версію операційної системи Valve.

Valve опублікувала спеціальну сторінку під назвою " Build your own Steam Machine ", На якій крім системних вимог наводяться інструкція по установці, FAQ і файли для скачування.

Вимоги до апаратного забезпечення і перші труднощі

Для тестування SteamOS Beta Valve вказує такі апаратні вимоги:

  • Процесор: Intel або AMD (64 біт)
  • Оперативна пам'ять: 4 Гбайт або більше
  • HDD: 500 Гбайт або більше
  • Відеокарта: NVIDIA (підтримка AMD і Intel буде додана пізніше)
  • Додатково: материнська плата з підтримкою UEFI, USB-порт

Обмеження, пов'язане з UEFI, відштовхне багатьох користувачів, хто хотів перетворити свій старенький комп'ютер в Steam Machine. Втім, на Reddit.com вже є спосіб обійти цю проблему. Ще однією перешкодою може стати те, що установка за замовчуванням вимагає не 500-Гбайт HDD, а диск об'ємом 1 Тбайт. Установник на основі CloneZilla значно полегшує процес установки, але при цьому він зітре всі дані на диску. У кого є відповідний для цього комп'ютер, можуть скористатися інструкцією "Default installation" на веб-сайті Steam і спробувати операційну систему SteamOS на реальному комп'ютері.

Установка на віртуальну машину

Оскільки ми просто хочемо "поглянути на систему", то віртуальної машини нам буде цілком достатньо. Для цього необхідно скористатися методом "Custom Installation". Ми взяли інструкцію "voltagex" на GitHub і адаптували її для Windows-систем. Для того щоб запустити SteamOS на віртуальній машині в Windows необхідно завантажити наступні файли:

Підготовка образу SteamOS

1. Розпакуйте "SteamOSInstaller.zip" в якусь папку.
2. Запуск Folder2Iso, натисніть "Select Folder" і виберіть папку з SteamOS.
3. За допомогою кнопки "Select Output" виберіть розташування для майбутнього образу диска і задайте ім'я файлу "steamos-1.0-uefi-amd64.iso".
4. Натисніть "Generate Iso" і чекайте завершення процесу.

Тепер все готово для установки SteamOS в VirtualBox.

Налаштування VirtualBox

1. Важливо мати останню версія VirtualBox (4.3.4), зі старими версіями у нас не вийшло зробити установку.
2. Після установки VirtualBox, запустіть додаток і для створення нової віртуальної машини виберіть "Машина" - "Створити".
3. В якості операційної системи виберіть "Linux" і вкажіть версію "Debian (64-bit)". Нажіте "Next".
4. Зайдан необхідний обсяг пам'яті (Steam рекомендує 4 Гбайт, але можна використовувати і менше). Нажміет "Next".
5. На кроці "Виберіть жорсткий диск" відзначте "Сода новий віртуальний жорсткий диск" і натисніть "Створити". Вкажіть тип "VDI", а потім виберіть "Динамічний віртуальний жорсткий диск". Задайте обсяг "1.00 Тбайт" і натисніть "Створити".
6. Віртуальна машина створена. Виберіть створену машину зліва на панелі і для завдання налаштувань натисніть "Налаштувати" з меню "Машина".
7. У розділі "Система" відзначте "Включити EFI".
8. У розділі "Носії" натисніть на невелику іконку CD-диска, розташовану праворуч, натисніть "Вибрати образ оптичного диска ..." і задайте "steamos-1.0-uefi-amd64.iso".
9. Натисніть "OK" і запустіть машину за допомогою команди "Машина" - "Запустити".

установка SteamOS

1. Установник SteamOS повинен запуститися автоматично. Якщо цього не відбудеться, перевірте опцію EFI.
2. Виберіть "Automated install" і натисніть Enter. SteamOS почне установку і через деякий час повідомить про завершення.
3. Перезапустіть машину і виберіть в меню версію "Recovery".
4. Після невеликої паузи можна вводити команди. Щоб показати всі пакети NVIDIA введіть "dpkg --get-selections | grep nvidia" (без лапок).
5. Використовуйте команду "sudo apt-get remove [PAKETNAME]", щоб видалити окремі пакети NVIDIA (для підтвердження натисніть Y).
6. Введіть "cd /usr/share/X11/xorg.conf.d", після чого виконайте команду "rm 55-nvidia-steam.conf", яка видалить заданий файл.
7. Введіть "dpkg-reconfigure xserver-xorg" і підтвердіть.
8. Задайте пароль (тільки не забудьте його!) Для користувача desktop: "passwd desktop"
9. У меню VirtualBox "Пристрої" поміняйте файл ISO і виберіть "Підключити образ диска Додатків гостьовий ОС ...".
10. Для монтування диска з доповненнями гостьовий ОС використовуйте команду "mount / media / cdrom0", потім введіть "cd / media / cdrom0" і перевірте наявність файлу "VBoxLinuxAdditions.run", виконавши команду "dir".
11. Запустіть "sh VBoxLinuxAdditions.run" і дочекайтеся закінчення. По завершенні установки введіть "reboot".
12. Після перезавантаження система повинна завантажити SteamOS і запропонує ввести пароль. Увійдіть в систему, використовуючи ім'я користувача "desktop" Вкажіть ще раз.
13. Вітаємо! SteamOS працює. Запустити Steam можна через іконку на робочому столі (примітка: буде завантажено оновлення розміром близько 210 Мбайт).

перші враження

Ті, хто багато чого очікував від SteamOS, можливо, будуть розчаровані. А може, і не будуть. Зрештою, поточна версія SteamOS є Debian з встановленим Steam і можливістю завантаження режиму "Big Picture". Поки більше нічого не доступно. На офіційному веб-сайті оголошені такі функції, як "Музика, ТВ, кіно" і "Домашній стрімінг", які не доступні в поточній бета-версії. Таким чином, представлена ​​версія действіетльно призначена тільки для тих, хто хоче поглянути і отримати перше уявлення про SteamOS на базі Linux.

Дополнительная информация

rss
Карта