Презентації - це потужний інструмент, який дійсно продає продукти, ідеї, знання і досвід. Але вся проблема в тому, що привернути увагу, зацікавити і переконати online аудиторію презентацією стає все складніше. Вже нікого не здивуєш гарними слайдами, зробленими в класичному PowerPoint. Слухачів «чіпляє» інтерактив, динаміка і нестандартні візуальні ефекти (докладніше про це в статті Вебінар-магніт: візуалізація + Гейміфікація + інтерактив ).
Зовсім недавно в Академії eTutorium пройшов безкоштовний майстер-клас «Формула успішного вебінару» ( запис тут ), Де був розібраний яскравий практичний кейс по створенню якісних та динамічних презентацій. Від учасників надходило дуже багато питань, були цікаві думки, сильна зворотний зв'язок. Все це наштовхнуло нас на написання корисною експертної статті.
Сьогодні ми хочемо поділитися з вами найкращими сервісами для швидкого створення яскравих WOW-презентацій. З їх допомогою Ви розбурхати кожного візуала на своєму онлайн-заході, навчитеся ефектно і структуровано підносити інформацію , І зробите так, що жоден слухач більше не захоче приходити на вебінари ваших конкурентів. Давайте разом зруйнуємо цей світ однотипних і нудних PP-шаблонів, страшних слайдів і «сухого» презентаційного змісту.
PS Повну запис майстер-класу ви можете подивитися тут
1. Prezi
Цей модний в Європі хмарний ресурс для створення інтерактивних презентацій в режимі онлайн вже полюбився і нашим клієнтам. Він пропонує велику кількість цікавих рішень для візуалізації контенту через використання медіафайлів, векторної і іншої графіки. Крім того, тут вам буде запропоновано безліч заготовок, стилів і шаблонів, які прикрасять ваш контент і додадуть презентації жвавості.
Особливість сервісу - послайдовие переходи і система масштабування (наближення, поворот і віддалення окремих об'єктів). Ресурс хоч і англомовний, але інтуїтивно зрозумілий у використанні і відмінно підходить для візуального супроводу онлайн-виступів. Всього пара хвилин і презентація з чіпляють дизайном готова.
Серед достоїнств Prezi можна виділити можливість спільної роботи над проектом декількома користувачами, публікацію готової презентації в блозі або на сайті, збереження презентації для автономного показу без використання Інтернету. Є безкоштовний тестовий період на місяць.
2. Google Docs
Сьогодні це найпопулярніша альтернатива PowerPoint. Презентація, створена в хмарному сервісі Google Docs, - просте і зручне рішення для тих, у кого немає офісних пакетів. Всі потрібні інструменти завжди під рукою, а явною перевагою буде можливість ділитися проміжними результатами з колегами та слухачами, обговорювати деталі проекту в режимі онлайн, зберігати презентації в віртуальному файл-менеджері.
Готові презентації викачуються, як в форматі pdf (потім їх зручно роздрукувати), так і форматі pptx, який підходить для Power Point. Тут доступні основні функції з оформлення презентацій, кілька шаблонів дизайну, різноманітні шрифти, анімаційні ефекти і інші виразні інструменти для презентації.
Хоча в Google Docs і відсутні новомодні навороти, а функціональні можливості обмежені, творча людина завжди знайде вихід і зробить цікаву і красиву слайд-презентацію для свого вебінару. І це абсолютно безкоштовно!
3. Haiku Deck
Цінителям мінімалізму сюди! Haiku Deck - це максимально спрощений ресурс для швидкого створення барвистих презентацій. Що стосується інтерфейсу і юзабіліті, то сервіс побудований просто ідеально - у вас не піде жодної зайвої хвилини на знайомство з ним. Ви просто запускаєте онлайн редактор презентацій і відразу ж починаєте вставляти свої заголовки, зображення і тексти на слайди. Ніяких проблем! Користувачі, які звикли робити презентації в Powerpoint, відчувають повне полегшення, коли запускають Haiku Deck.
З його допомогою дуже просто оформити слайди для онлайн-виступи. Головна концепція - стиль мінімалізм (мінімум інформації на слайді). Тут не вийде задіяти складний графік, музику або відео. Додаток дозволяє створювати презентації формату «картинка + текст», чого часто буває цілком достатньо для тьюторів і провідних онлайн-заходів.
Незважаючи на всю свою простоту і обмежені можливості, безкоштовна версія Haiku Deck надає всі найнеобхідніші функції, включаючи вибір тим оформлення, фонові зображення, якісні шаблони, різні типи заголовків, вставку тексту, графіків і діаграм.
4. Apple Keynote
Головний суперник MS PowerPoint, якому вже в найближчому майбутньому пророкують домінування, як в сфері бізнесу, так і в онлайн-освіті. Цей потужний, але при цьому простий у використанні сервіс дозволяє створювати приголомшливі презентації на пристроях Apple (Mac, iPad і iPhone). Вражаючий дизайн шаблонів слайдів і шикарні графічні елементи від провідних розробників Apple, барвиста колекція з більш ніж 40 тем - все це перетворить вашу презентацію на справжню виставу, яке гарантовано «зачепить» аудиторію. Вартість сервісу - $ 9,99.
Вибравши фонову основу для свого проекту, просто замініть шаблони тексту і графічних елементів своїм контентом. За допомогою зручних інструментів можна додати таблиці, діаграми, мультимедійні об'єкти, фотографії, відео і навіть музичні композиції з бібліотеки iTunes. А оживити все це вам допоможуть ефектні анімації і переходи, які виглядають так, наче їх створювала професійна команда дизайнерів.
Перейти, наприклад, з PowerPoint на Keynote - простіше простого, адже тут встановлена та ж система слайдів, вибору тем, текстів і зображень. А якщо ви використовуєте одночасно кілька Apple-пристроїв, всі правки і зміни в проекті, що вносяться на одному гаджеті, автоматично синхронізуються на всіх інших.
5. SlideRocket
SlideRocket - це багатофункціональна платформа для онлайн створення «багатих» і динамічних презентацій, яка, як і PowerPoint, заснована на системі слайдів. Але! Тут слайди зручніше, яскравіше і різноманітніше. Є можливість використовувати звукові, відео, флеш та інтерактивні спецефекти. У нашій добірці це найдорожчий сервіс для презентацій: ціна повного професійного пакета становить $ 360 на рік. Створення презентації онлайн безкоштовно також можливо, але функції безкоштовного аккаунта обмежені.
Платна підписка дозволяє використовувати безліч цікавих функцій: зберігання презентацій і файлів в онлайн, флеш-анімація, спільна робота з контролем версій, публікації, демонстрація через web-конференцію, аналіз результатів.
Що стосується зручності, то працювати з сервісом досить просто, але інтерфейс програми дуже насичений і вам доведеться витратити трохи часу для вивчення всього функціоналу і можливостей.
6. SlideDog
SlideDog - популярний сервіс для створення презентацій онлайн, який виділяється на загальному тлі підтримкою широкого спектру форматів. Це не редактор презентацій в чистому вигляді, до якого ми звикли в PowerPoint або Keynote. Працює сервіс на основі комбінування візуальних компонентів в плейлист - тут ви можете одночасно використовувати відео, зображення, слайди PowerPoint, web-КОМІСІЯ, файли PDF і інший контент. Можна навіть додавати відeоpолікі з YouTube. Просто в своєму розпорядженні вручну все в необхідній послідовності і зберігаєте, як цілісну презентацію. Таким чином, вам більше не доведеться перемикатися між окремими файлами і програмами для створення інтерактивних презентацій. Є безкоштовна версія.
SlideDog відрізняється простим, стильним і зручним інтерфейсом. Головне прeімущество сервісу - це вoзможность інтерактивної взаємодії з користувачами в ході показу прeзентаціі. Функція online-обміну позвoляет підключати до спілкування близько 100 слухачів одночасно. Аудиторія також може комментіpовать пpоцесс і залишати свої відгуки. Загалом, це дуже корисний ресурс для всіх виступаючих спікерів, тьюторів і провідних, за допомогою якого можна створювати соковиті, інформативні та оригінальні презентації для вебінарів, онлайн-конференцій, майстер-клaссов і ін.
7. Slides
Завершуємо наш огляд ще одним дуже потужним і порівняно новим онлайн-редактором для створення і демонстрації презентацій будь-якого рівня складності. Якщо ви плануєте представити проект в браузері, то за допомогою сервісу Slides можна змінювати HTML-розмітку, а також вносити коректування в CSS. Що важливо, експортувати слайди можна в будь-якому зручному форматі, а демонстрація презентації може бути виконана на комп'ютері або мобільному пристрої.
Інтерфейс редактора, звичайно, головоломний і поки ще не доведений до досконалості в наборі базових інструментів, але функціонал, в цілому, дуже цікавий. Чого тільки варта нелінійне оформлення слайдів! Slides надає безкоштовну промо-версію, де доступні базові функції. Вартість повноцінного продукту - від $ 6 на місяць.
Сподіваємося, що представлені в нашому огляді сервіси допоможуть вам в створення забійних інтерактивних презентацій , Які пожвавлять будь-який онлайн-захід.
А тепер пропонуємо вам подивитися уривок з практичного кейса Марка Хлинова,
про який ми говорили на початку статті.
PS Повну запис майстер-класу «Формула успішного вебінару» ви можете подивитися тут
Вірю, що за допомогою якісного контенту можна обігнати конкурентів, завоювати довіру читача і перетворити його в вдячного клієнта.
Автор: Олена Деміщенко
Копірайтер проекту eTutorium. Автор і редактор тематичного блогу.