- Яндекс.Вебмайстер
- Google Webmaster Tools
- SeoMoz Open Site Explorer
- MajesticSEO
- Solomono
- CS Yazzle
- SEO SpyGlass SEO TOOLS
- Ahrefs.com
Тематичний трафік - альтернативний підхід в просуванні бізнесу
Сьогодні розбираємося з зовнішніми посиланнями (беклінк) на сайт: як знайти, де їх подивитися і дізнатися їх кількість. Для початку згадаємо, що це таке.
Зовнішня або зворотнє посилання
Це будь-який URL провідний на сайт А з сайту Б. У просуванні використовується постійно - пошуковики віддають перевагу сторінкам, на які багато і якісно посилаються тематичні ресурси.
Аналізувати «беки» завжди корисно: можна потішити самолюбство видом чертовски гарного посилального профілю або подивитися, як із зовнішніми посиланнями на сайт йдуть справи у конкурента і виходячи з цього оцінити бюджет на просування.
Перевіряти їх кількість можна купою способів - в інтернеті повно сервісів для цих цілей, платних і безкоштовних. Такі інструменти або містять власну довідкову базу, або використовують чужу (зазвичай - пошукових систем). При цьому кожен сервіс майже завжди видає різну картину, тому що бази у всіх теж різні.
Я чесно витратив майже півтори години свого часу на те, щоб зрозуміти, чим в реальності користуються фахівці: читав срач в коментарях, думки топових блогерів і з пристрастю допитував SEO-фахівців SEMANTICA.
Яндекс.Вебмайстер
Почнемо з очевидного. «Веб-майстер» відображає список ресурсів, що посилаються на сторінку або розділ вашого сайту. Можна дивитися, скільки беклінків веде на ваш ресурс з одного конкретного сайту, і скільки з них індексується пошуковою системою. Якщо потрібно копнути глибоко, скачайте інформацію про посилання архівом - в веб-версії сервісу іноді відображаються не весь звіт.
Google Webmaster Tools
Функціонал у інструменту «Гугла» майже такий же. З відмінностей: можна визначити, з яких сайтів і з яких ресурсів найчастіше ведуть зовнішні посилання. Як і у випадку з «Яндексом», звіт скачується одним файлом у форматі .csv. Ще один Google Webmaster Tools - він бачить редірект- і javascript- «беклінки».
І «Гугл» і «Яндекс» хороші тим, що база посилань у них майже завжди актуальна. Нюанс тут один - знайдені раніше посилання відображаються не завжди. На це впливає вкладеність сторінок сайту-донора і частота їх поновлення. Обидва інструменти безкоштовні, але перевірити контрольний профіль конкурента через них не вийде - і це теж мінус.
SeoMoz Open Site Explorer
Допомагає провести детальний аналіз внещніх посилань на сайт: дізнатися їх кількість, «спамность» і всякі інші корисності. Частина функцій (на кшталт соціальних метрик) доступна тільки передплатникам сервісу, але і безкоштовні інструменти добре допомагають.
У SeoMoz є власні сервера. які збирають необхідні дані з усієї мережі. При цьому база оновлюється щомісяця. Головний недолік інструменту - платність. За розширений і самий «смачний» функціонал доведеться віддати кілька доларів.
MajesticSEO
Ще один популярний серед західних спеців інструмент. Як і OSE, працює з власною базою зовнішніх посилань, яка допомагає знайти всю інформацію для аналізу: графіки активності, типи URL, що ведуть на сайт і їх кількість. База у проекту аж дві: друга потрібна для накопичення даних про динаміку посилального профілю сайту.
Solomono
Відмінний інструмент для роботи з російськомовним сегментів мережі. Він шукає посилання в своїй основі, яка оновлюється кожні пару днів. «Соломон» добре підходить для швидкого аналізу посилального профілю. А щоб провести повномасштабне дослідження з його допомогою, доведеться заплатити - повноцінні звіти викачуються за гроші. Ще один недолік - не можна дізнатися кількість зовнішніх посилань на окрему сторінку сайту, тільки для всього домену.
CS Yazzle
Ця програма, яку треба встановлювати на комп'ютер окремо, веб-версії у сервісу немає. Крім аналізу посилального профілю робить ще купу корисних речей і працює відразу з декількома базами, а й коштує таке задоволення близько 60 доларів. З інших недоліків:
- Чи не працює ні на MacOS, ні на Linux
- Для аналізу використовує потужності вашої власної машини, тому аналіз триває годинами
- Не можна перевірити зовнішні посилання на окрему сторінку сайту, тільки для всього домену
SEO SpyGlass SEO TOOLS
Ще одне десктоп додаток з купою функцій: шукає беклінки і ключові слова, складає звіти і тільки гопак же не танцює. Мінуси: платний і дорогою, використовує бази даних Yahoo, Bing та інших пошукових систем, які не використовуються в Росії і СНД.
Ahrefs.com
Популярний в англомовному сегменті сервіс, який робить купу всього, але, як і всі бездуховні західні капіталісти, за гроші. Найдешевший тариф коштує 99 $ на місяць, але якщо дуже хочеться оцінити функціонал, скористайтеся безкоштовний пробний період. Інструмент допомагає знайти зовнішні посилання на сайт, використовуючи 10-петабайтного базу, оцінити позиції в пошукових системах, семантику сторінки і робити інші корисні речі. І сайт у нього приємний.
В принципі, кожен сервіс справляється зі своєю роботою - допомагає визначити кількість і джерела зовнішніх посилань на сайт. Інша справа, що у всіх інструментів різні особливості і функціонал. Тому вибирати якийсь один потрібно з урахуванням ваших цілей і завдань. Якщо потрібно провести швидкий аналіз зовнішніх посилань на сайт або ви хочете оцінити контрольний профіль конкурента, то цілком підійде будь-якої безкоштовний сервіс. А ось за детальною аналітикою і розширеним функціоналом доведеться звертатися до платних інструментів.