- Інструментарій для створення панорам.
- Як додати до презентації інтерактивну панораму?
- Ви опублікували презентацію, але замість web-об'єкта на екрані "чистий аркуш". Що робити?
Багатьом педагогам необхідний зручний інструмент для вбудовування на слайди презентації інтерактивного наповнення, наприклад, Flash-панорам. Такі панорами дозволяють створити ефект присутності в конкретному місці.
Це може бути музей, унікальний природний об'єкт, міські пам'ятки і т.д. Можна масштабувати панораму і переміщатися по ній за допомогою мишки і авторотації. При цьому до об'єктів панорами можна додавати текстові написи, звуки, музику і гіперпосилання. Це в значній мірі підвищить не тільки інформаційну насиченість проекту, але і емоційно збагатить відеоряд.
Інструментарій для створення панорам.
I етап - "зшивання". (Це з'єднання в одну фотографію декількох зображень, послідовно зроблених з однієї точки зі зміною кута охоплення навколишнього простору.) Для "зшивання" графічних панорам можна скористатися:
- Програмою KolorAutopanoGiga (вона популярна, тому що дозволяє збирати якісні панорами з окремих зображень).
- Будь-яким графічним редактором.
II етап - генерація. Для генерації інтерактивної панорами можна скористатися:
- Програмою Garden Gnome Software Pano2VR, яка дозволяє конвертувати зшитий проект в сферичні або циліндричні панорами в різних форматах.
- Програмою Microsoft Photosynth, яка дає можливість обробляти і з'єднувати фотографії з кінематографічною якістю і високим ступенем деталізації.
- Інші програми та online-сервіси.
Як додати до презентації інтерактивну панораму?
Для вставки панорами в презентацію PowerPoint скористаємося програмними продуктами iSpring . Нам знадобляться готові (згенеровані) панорами або посилання на панорами, опубліковані на online-сервісах.
1. На слайд презентації додаємо web-об'єкт (згенерувала панорама), який розташований на жорсткому диску комп'ютера. Для цього необхідно вказати шлях до файлу.
Якщо об'єкт не один, а включає ще файли і папки, то ставимо галочку «Включаючи всі файли і папки». Також можна попередньо переглянути панораму.
Клікнувши по кнопці ОК, ми вбудовуємо інтерактивний об'єкт на обраний слайд. Працювати з ним можна тільки після публікації презентації.
2. Щоб додати інтерактивної панорами, яка розміщена на online-сервісі, виконаємо такі ж дії, що і в першому випадку. Тільки замість вказівки шляху до файлу вводимо веб-адреса (посилання на панораму).
Після натискання на кнопку ОК інтерактивний web-об'єкт буде розміщений на слайді презентації.
3. Залишається тільки опублікувати презентацію в мережі або на своєму комп'ютері. Після цього всі панорами будуть доступні для роботи.
Приклад публікації з вбудованими інтерактивними об'єктами тут.
Ви опублікували презентацію, але замість web-об'єкта на екрані "чистий аркуш". Що робити?
Часто проблеми з відкриттям гіперпосилань пов'язані з системою безпеки Flash-плеєра, який не дозволяє відкривати посилання на онлайн-ресурси в локальних Flash-файлах. Перш за все, переконайтеся, що гіперпосилання була створена правильно: наведіть курсор миші на гіперпосилання і перевірте, чи змінюється він на покажчик у вигляді руки. Якщо змінюється, то вам потрібно додати папку або файл в список довірених. Довіреною місцем розташування вважається файл або папка, які використовують менш суворі настройки, що дозволяють управляти гіперпосиланнями. Детальніше про вирішення цієї проблеми можна почитати в базі знань.
Як додати до презентації інтерактивну панораму?Що робити?
Як додати до презентації інтерактивну панораму?
Що робити?