- каталогізує зображення
- Використовуйте засоби електронної пошти
- Зберігайте свій альбом у віртуальному просторі
- Заведіть власну Web-сторінку
- У разі крайньої необхідності скористайтеся застарілими технологіями
Олег Татарників
каталогізує зображення
Використовуйте засоби електронної пошти
Зберігайте свій альбом у віртуальному просторі
Заведіть власну Web-сторінку
У разі крайньої необхідності скористайтеся застарілими технологіями
Якщо ви читаєте наш журнал, то напевно знайомі з найпередовішими технологіями. І у вас є сканер, принтер, а може бути, навіть цифровий фотоапарат або відеокамера з платою для введення відео. А навіть якщо всього цього у вас немає, на вашому комп'ютері є якісь картинки ... А звичайним плівковим фотоапаратом знімаєте? А де фотографії зберігаєте? В шафі? І як довго ви їх шукаєте, коли хочете показати друзям?
Аверно, у кожного читача де-небудь в затишному куточку складені пакети або коробки з незліченними сімейними фотографіями, які вже давно пора розібрати і впорядкувати.
Або жорсткий диск вашого комп'ютера ще не перетворився в самий дорогий і вкрай незручний фотоальбом?
каталогізує зображення
Для початку скористайтеся однією з програм для каталогізації зображень на комп'ютері. Існує чимало програм, які покликані допомогти в організації цифрових зображень. Вартість деяких потужних додатків вищого класу для зберігання цифрових даних обчислюється тисячами доларів, в той же час існує чимало продуктів з обмеженими можливостями, але значно більш доступних за ціною.
Наприклад, популярна «смотрелки» ACDSee - програма для перегляду і каталогізації графічних зображень - підтримує більше 50 різних форматів, має зручну систему навігації і є однією з найшвидших програм для перегляду графіки (). Крім звичайного перегляду ACDSee надає такі можливості, як показ слайд-шоу, базові зміни зображень (поворот, коригування колірної гами) і багато іншого.
А може, вам сподобається більше спеціалізований пакет для каталогізації, наприклад ThumbsPlus, Ulead Photo Explorer, а кому-то підійдуть і програмки простіше - типу XNView, PicaView32, IrfanView або інші.
Тим же, хто не хоче ставити на комп'ютер нічого нового, радимо звернутися до базових засобів роботи з зображеннями, які з'явилися в операційних системах Microsoft Windows Millennium або XP.
Тепер ви легко зрозумієте в достатку фотографій і картинок на вашому комп'ютері і зможете використовувати свою потужну комп'ютерну техніку для оперативного оновлення сімейного архіву, посилки сентиментальних листівок або складання сімейного альбому (походи з друзями, народження дитини, життя собаки, покупка автомобіля і т.д. ).
Витративши кілька днів на сортування і коментування фотографій, ви вже ніколи не змусите чекати друзів, які прийшли до вас гості. Не встигнуть вони отямитися, як на них «обрушиться» вся міць вашого сімейного архіву, подвоєна і потроєна міццю об'єднаних зусиль компаній Intel і Microsoft.
Використовуйте засоби електронної пошти
Якщо ж вашим друзям все ж вдасться втекти від перегляду вашого сімейного архіву при очній зустрічі, ви завжди зможете наздогнати їх прямо на дому, використовуючи свої знімки в якості чарівних вітальних листівок. Існує величезна безліч програмних пакетів, таких, наприклад, як Microsoft Greetings 2002 компанії Microsoft, American Greetings Creatacard компанії Broderbund () або Hallmark Card Studio компаній Sierra Home / Hallmark (,), які допоможуть вам з мінімальними зусиллями підготувати ваше зображення у вигляді слащавой листівочки з ангелятами і сердечками. Художня частина таких програм, звичайно, не витримує ніякої критики, але в них є багато заготовок для створення стандартних листівок на всі випадки життя і вони дуже прості у використанні. Для цього потрібно лише вибрати один з представлених зразків, внести необхідні, на вашу думку, зміни, оформити в стандартному вигляді - і красива вітальна фотолистівка готова.
Більшість подібних програм дозволяють також створювати наклейки, буклети, конверти, плакати і навіть візитні картки з використанням власних фотознімків, малюнків та іншої графіки.
Більш того, такі програми, як правило, мають вбудований календар, який своєчасно видає повідомлення, що нагадує про майбутню подію, і вам більше не доведеться переживати почуття провини через забутий ювілею родичів або річниці весілля батьків. А якщо ви присвятіть пару днів створення відповідної бібліотеки листівок на весь рік і налаштуєте поштову програму, то вам буде просто повідомлятися дата відправки - весь процес може йти автономно, вже без якого б то не було вашої участі.
При цьому якщо вас не задовольнить оформлення таких листівок з художньої точки зору (вищеописані програми зазвичай працюють за методом «вкажи і клацни»), то ви можете перейти в Adobe Photoshop або Paint Shop Pro і більш яскраво висловити свою індивідуальність (до речі, для Photoshop є багато спеціалізованих Plug-in-модулів, які додадуть різні поштово-чепурні штучки безпосередньо в цьому пакеті).
Так ви отримаєте чудову бібліотеку святкових листівок з інструментарієм для їх каталогізації і організації відправки адресату по електронній пошті точно в строк.
Крім того (що ще краще), ви можете не напружувати перевантажений святковий мережевий трафік, а розмістити ваш твір безпосередньо в Мережі, відіславши адресату тільки посилання на привітання (ви навіть не уявляєте, як він зрадіє такій раціоналізації, замучившись в передсвятковий день завантажувати пошту з всяким різнобарвним сміттям).
Якщо ж з якої-небудь причини вам не хочеться робити подібну листівку (навіть із застосуванням програм для «повних ідіотів»), то можна скористатися одним їх численних Інтернет-сервісів, деякі з яких також дозволяють оточувати квіточками власні фотографії, тимчасово що завантажуються на сервер з локального комп'ютера.
Під Новий рік мені прислали таку листівку у вигляді посилання з з додатком персонального номера подарунка. І якщо все новорічні привітання безжально «вбивалися» прямо на сервері (так як скачати все це додому не було абсолютно неможливо), то така листівка з двох рядків з посиланням на картинку, розташовану в Мережі, зберігається у мене до цих пір ...
Зберігайте свій альбом у віртуальному просторі
Звичайно, якщо святкова листівка створюється від випадку до випадку, то найпростіше (але, як показує практика, аж ніяк не краще) рішення - це відправити її електронною поштою.
Однак нам хочеться постійно і не шаблонно нагадувати про себе родичам і друзям, при цьому не сильно перевантажуючи їх поштові ящики і не відволікаючи від роботи! Звичайно, найкращим виходом було б створення власної Web-сторінки і розсилки поштою тільки посилань, які вони могли б подивитися у зручний для них час. Якщо ж вас лякає необхідність занурення в безодні Web-дизайну та ви не хочете освоювати тонкощі «пташиного» мови під назвою HTML - HyperText Markup Language, тобто мови розмітки гіпертексту (або ж у вас просто немає коштів і часу на такі дурниці), знайте : в Інтернеті вже є багато онлайнового інструментарію, за допомогою якого можна легко і швидко створити віртуальний альбом і помістити туди знімки ваших дітей і домашніх тварин, не турбуючись при цьому, що ви щось зробили неправильно і в якому-небудь екзотичному браузері ваші послання будуть абсолютно нечитаності.
На жаль, в російській частині Інтернету таких коштів не надто багато: всього лише 2-3 спеціалізованих сайту приватних фотографій з жорсткими обмеженнями на обсяги зберігається (наприклад, на дозволяється зберігати до 20 JPEG-картинок розміром не більше 560Ѕ400 і обсягом не вище 200 Кбайт кожна ), з воістину драконівською цензурою (якби ж то йшлося лише про порнографію, але ж обмовляється зазвичай право видалення ваших фотографій без пояснення причини), з поганою організацією простору і незручним інтерфейсом.
Тому значно зручніше вийти за російські рамки і, якщо, звичайно, вас не буде сильно бентежити наявність деяких обмежень у використанні російської мови, звернутися до таких світовим грандам безкоштовного «альбомостроенія», як.
Крім безкоштовних сервісів такого роду існують і платні, де за мізерні внески вам нададуть і необхідну приватність, і гарантії збереження, і додаткові послуги, аж до друку і розсилки ваших фотографій на паперовому носії.
Кращі засоби для зберігання і демонстрації фотографій надаються на Web-сторінках компаній, що займаються фотороботами (для них адже цифровий друк - це чудове доповнення до стандартної). Тут все вирішується дуже просто. Ви пересилаєте ваші зображення прямо в онлайні на будь-якої Web-сайт типу, або інші (часто це залежить від країни призначення), організуєте свої знімки в альбоми і запрошуєте друзів, підключених до Інтернету, подивитися їх і замовити відбитки. Якщо ви використовуєте плівковий фотоапарат, то можна відіслати відзняті плівки на цей же Web-вузол, а у відповідь отримати поштою відбитки разом з негативами і їх цифрове представлення на сайті. Якщо ж потрібно відправити відбитки кому-небудь, не підключеному до Мережі, то можна оформити і сплатити замовлення по Інтернету - фотографії доставлять безпосередньо за вказаною адресою. Зрозуміло, що для Росії такий спосіб спілкування вельми накладений і добре б мати подібні служби всередині країни, але вони поки знаходяться лише в стадії становлення. Однак якщо ви хочете відіслати фотографії в іншу країну, вигідніше (і значно швидше) знайти там подібний сервіс і скористатися його послугами прямо по Інтернету.
Таким чином, Web-сервіси, що займаються фотороботами, звільняють від необхідності бути туди особисто і скорочують час до отримання знімків.
Однак далеко не всі з них дозволяють створювати фотоальбоми в Інтернеті - це скоріше прерогатива загальнодоступних фотоклубів типу або. Практично будь-який Web-сайт, присвячений фотомистецтва, незалежно від того, займається він цифровим друком чи ні, дозволяє показувати свої знімки через Мережу. Однак якщо ви не хочете виставляти свій альбом на загальний огляд, то доведеться вибирати платний приватний сервіс.
Більшість використовуваних інтерфейсів на таких сервісах працюють приблизно так: ви вибираєте знімки, які хочете показати своєму другові, складаєте з них альбом, вводите адресу електронної пошти і ваш адресат отримує по електронній пошті запрошення відвідати відповідну Web-сторінку. Опинившись там, він вводить вказаний в електронному посланні пароль і з захопленням розглядає ваш альбом.
Найкращим способом для віртуального розміщення знімків в Росії є можливість зробити сурогатну сторінку за допомогою спеціальної Web-заготовки і примітивного онлайнового Web-редактора, які зараз пропонують деякі сайти, що пропонують безкоштовне розміщення на своєму сервері домашніх сторінок. Цей спосіб хороший тим, що вам практично не потрібно нічого вивчати або освоювати будь-якої пакет для Web-дизайну. Підготувавши пару фотографій у вигляді графічних файлів (скажімо, відсканувавши, оцифрований або просто сфотографувавши на цифрову камеру), ви можете зайти на цей сайт, заповнити за допомогою вбудованого редактора кілька полів і зробити свої знімки доступними в Мережі, не вдаючись до будь-яких утомливих технічним або художньо-композиційним рішенням.
Найбільш яскраві приклади - або, але обидва вони також догоджають «фотоексгібіціоністам», пропонуючи необмежений доступ до ваших знімків і при цьому не надаючи настільки зручних сервісів по цифрового друку.
Однак цей спосіб здається привабливим тільки на перший погляд. Дійсно, не потрібно читати якісь підручники, вивчати редактори і HTML-формат, а просто заходиш на сайт, вибираєш вид сторінки з декількох варіантів (домашня сторінка, резюме, фотоальбом, каталог), заповнюєш необхідні поля, дотримуючись запропонованого шаблоном, і сторінка готова! Звичайно, все швидко, просто і досить ефективно, але ніякої індивідуальністю така сторінка не відрізнятиметься, крім того, сфера творчого наповнення вкрай обмежена.
Заведіть власну Web-сторінку
Якщо ви не хочете вразити весь світ своїм домашнім фотомайстерності і в той же час бажаєте облаштувати свій віртуальний будинок відповідно до власних смаків та індивідуальних переваг, то прямий шлях для вас - створення власної Web-сторінки!
Для початку визначимося з цілями і залишимо осторонь комерційні вітрини, зупинившись на домашній сторінці з власними фотографіями і короткими коментарями: деяка інформація про себе в Мережі, викладене в Інтернеті власну творчість, а також, можливо, таємне, глибоко приховане від стороннього ока (тут можна поставити пароль на доступ або просто встановити таку хитромудру посилання, до якої жоден хакери не докопається).
Програм для Web-публікацій дуже багато, починаючи від базової версії Microsoft FrontPage, що входить до складу операційної системи Windows і текстового процесора Microsoft Word, який теж вміє зберігати створені в ньому тексти з ілюстраціями у вигляді Web-сторінок. Звичайно, можна скористатися і чимось більш професійним і спеціалізованим, типу Macromedia DreamWeaver. Причому створити сторінку в такому пакеті (якщо не користуватися особливою привабливістю) буде зовсім нескладно, а виглядати вона буде так, немов виконана спеціально найнятим професійним дизайнером. Такий редактор, знову ж таки, не вимагає знання мови HTML, в якому зберігаються Web-сторінки (насправді мова HTML дуже простий і для того, щоб зрозуміти, що він собою являє, досить буквально декількох днів), для нього лише необхідні деякі навички верстки та уявлення про його можливості. Зроблена з його допомогою сторінка буде набагато більш індивідуальна, ніж створена за допомогою стандартної Web-заготовки в онлайні.
Наприклад, у вас є знімок всього вашого сімейства під час літньої подорожі. Для початку його слід обробити в одній з програм для малювання та фоторетуші типу Adobe Photoshop або Paint Shop Pro (кадрувати, прибрати зайве, зробити яскравішою або потаємні, прибрати незнайомі фізіономії з кадру і облагородити фон, додавши відповідну по тематиці ілюстрацію). Після цього необхідно вказати дату знімка і супроводити його необхідними коментарями (для цифрової фотографії, перш ніж обробляти її в пакеті для фоторетуші, корисно вважати з заголовка файлу інформацію про умови зйомки).
Потім оброблені знімки і підписи до них необхідно акуратно розмістити в програмі для Web-дизайну в заздалегідь створеної HTML-таблиці, визначити перехресні посилання, створити і розмістити різні службові кнопки (наприклад, «лупу», яка буде збільшувати або зменшувати зображення), створити кнопки , за допомогою яких можна буде переходити на сторінки інших членів сім'ї, друзів, собак і акваріумних рибок, і, нарешті, зберегти все зроблене в HTML-форматі.
Після цього необхідно переглянути отримане в Web-браузері, щоб переглянути всі посилання, відійти на пару метрів і поглянути на свій твір з боку (нікого з близьких у цей момент кликати не треба, все одно вони нічого в цьому не розуміють, краще взагалі їх на час куди-небудь відправити; навіть якщо їм вашу творчість не сподобається, не впадайте у відчай - з часом вони звикнуть).
Потім, після численних доведень і переробок, необхідно звернутися до Web-хостера або до свого провайдера Інтернету. З'ясувати у нього порядок розміщення свого творіння, впоратися про всі обмеження (в даному випадку хвилювати вас буде головним чином обмеження на обсяг розміщеної інформації) і, нарешті, перекачати свою сторінку на віртуальний сервер (для цього краще скористатися FTP-протоколом і програмою, що підтримує « докачку », тобто автоматичне відновлення з того місця, на якому стався розрив зв'язку).
Тепер за потребою ви зможете оновлювати свою сторінку, як вам заманеться: доповнювати її новими фотографіями, текстом і іншими «нетлінними» творіннями. Вигоду від такого розміщення домашніх альбомів ви відчуєте відразу: тещу в гості можна буде зовсім не запрошувати, і навіть не робити родичам розсилку по електронній пошті - досить буде просто один раз повідомити їм свій особистий адресу в Інтернеті і ... взагалі забути про їхнє існування. Разом з тим у вас з'явиться потужний стимул для постійної підтримки та оновлення своєї Web-сторінки - варто вам тільки щось упустити, і після чергового події до вас неодмінно завітають родичі за фотографіями!
Звичайно, ваші особливо відсталі родичі і знайомі можуть попросити відбитки деяких цікавих знімків, які вони побачать на вашій Web-сторінці. Тоді ви, наприклад, можете скористатися цифровими послугами Kodak і роздрукувати зображення в магазині «Кодак-Експрес» ().
У розвинених в цьому відношенні країнах можна було б замовити таку послугу прямо через Інтернет (Picture Network), але в Росії її поки не надають.
Проте недавно фірма Kodak спільно з відомим російським порталом Яндекс стала надавати таку послугу з оцифрування з плівки: здаючи в проявлення касети з фотоплівкою, можна спеціально обумовити оцифровку і залишити адресу своєї електронної пошти. Незабаром ви отримаєте електронного листа з повідомленням про те, що оцифровані фотографії доступні в Інтернеті. Цей лист буде також містити інструкції, які допоможуть вам отримати доступ до ваших фотографій в Мережі.
Щоб подивитися і скачати оцифровані фотографії, треба просто зайти на сайт і слідувати надісланим інструкцій. Ваші фотографії будуть зберігатися в системі «Яндекс / Фотки» протягом 30 днів після проявлення і сканування, але ви завжди можете продовжити термін їх зберігання.
А ось щоб зберегти фотографії навічно, перенесіть їх на свій сайт або на сайт безкоштовного хостингу. Зробити це дуже легко, навіть не виходячи з сайту. Дизайн стандартного фотоальбому на narod.ru можна вибрати з декількох запропонованих варіантів. Тобто тепер ваші знімки можуть бути не тільки віддруковані, але і виставлені в Мережі, можна буде послати родичам і друзям фотолистівках або просто повідомити їм відповідну адресу та пароль. Причому можна буде не тільки побачити нові знімки, але і замовити з них додаткові відбитки з високою якістю в тій фотолабораторії, в якій ви замовили сканування плівок!
Таким чином, нові цифрові технології в будь-якому випадку допоможуть вам заощадити час, який ви так чи інакше витратили б на повторний похід в магазин «Кодак-Експрес» і друк додаткових знімків.
У разі крайньої необхідності скористайтеся застарілими технологіями
На жаль, доводиться констатувати такий факт: люди вкрай консервативні! І поки ще ні-ні, та настає момент, коли ви, доведені до відчаю постійним ниттям своїх домашніх, змушені будете роздрукувати листівки або фотографії для традиційних запорошених паперових фотоальбомів, надсилання поштою або розклеювання на холодильнику.
Звичайно, зараз за допомогою будь-якого струменевого принтера можна отримати кольорові роздруківки з майже фотографічною якістю, особливо при використанні спеціальної глянцевий папір. А недавно з'явилися і комбіновані пристрої, здатні робити все на світі - від сканування до передачі факсів, копіювання та друку одночасно. Ми вже неодноразово писали про таких недорогих апаратах - Sony IJP-V100, XEROX WorkCentre XK35C / XE82, Lexmark X73 / X83, Hewlett-Packard OfficeJet PCS 750 / PCS 950 / G55 і інших (ціна найдешевших пристроїв подібного типу - від 200 дол.). Вони об'єднують в собі кольоровий сканер, струменевий принтер, копір і, можливо, навіть факсимільний апарат.
Так купите ж нарешті таку штуку і подаруйте її своїм близьким (її навіть можна іноді відключати від комп'ютера, і тоді вам ніхто не буде набридати і відривати вас від важливого серфінгу по Глобальної мережі).
Сканер відмінно справляється як з фотографіями і текстом, так і з будь-яким іншим ілюстративним матеріалом (у нас в редакції туди постійно що-небудь запихають - навіть всякі залізяки типу відеокарт або материнських плат).
Крім того, такий комбайн хоча і повільно, але цілком якісно виконає будь-яке копіювання без введення в комп'ютер і заощадить вам масу часу. Можливо, звичайно, вам доведеться витратити чимало часу, щоб пояснити його будову та принцип роботи іншим членам вашої сім'ї, проте після його остаточного масового освоєння вам, по крайней мере, буде про що поговорити з ними довгими зимовими вечорами.
КомпьютерПресс 2'2002
А звичайним плівковим фотоапаратом знімаєте?
А де фотографії зберігаєте?
В шафі?
І як довго ви їх шукаєте, коли хочете показати друзям?
Або жорсткий диск вашого комп'ютера ще не перетворився в самий дорогий і вкрай незручний фотоальбом?